Jednolinijkowce i czemu ich nie lubimy w Przystani.

Informacje dla nowicjuszy i sprawy adminowo - moderatorowe.
No i co? Masz coś do Admina? Masz?!
W tym dziale dozwolone są jednolinijkowce.

Moderator: Nocna Straż

Tishaia
Administrator
Awatar użytkownika

Jednolinijkowce i czemu ich nie lubimy w Przystani.

Postautor: Tishaia » 15 maja 2011, o 17:27

Na anglojęzycznych forach często można przeczytać w regulaminie zasadę 'NO ONE-LINERS!'. Podobną zasadę mamy również w naszym regulaminie . Ale co to tak naprawdę jest ten jednolijinkowiec?

W teorii jest to post mający tylko jedna linijkę tekstu, jednak na naszym forum mamy troszkę większe wymagania i jako jednolinijkowce rozumiemy wszystkie bardzo krótkie posty, które nie wnoszą niczego nowego (lub niewiele) do dyskusji. Istnieją w internecie fora, gdzie przybywa po 500 postów dziennie, ale tak naprawdę nie ma czego czytać, ponieważ 99% z nich to jednolinijkowce które są mało lub wcale nie interesujące.

Tępienie jednolinijkowców zaczęło się na tym forum dawno temu, kiedy mieliśmy poważne ograniczenia ze względu na serwer, i śmiem twierdzić że wyszło na zdrowie. Myślę, że w jakimś stopniu również dzięki temu udaje się na forum utrzymać taki poziom jaki ono reprezentuje :). Mimo, że aktualnie nie mamy problemu ani z miejscem na serwerze, ani z transferem, chciałabym bardzo poprosić wszystkich o dalsze trzymanie się nakreślonych kiedyś zasad. Zdaję sobie sprawę, że czasami granica pomiędzy tym czy dany post jest jednolinijkowcem czy nie, pod względem merytorycznym, jest bardzo płynna. Wiem, że Moderatorzy wysłali ostatnio kilka próśb o bardziej rozwinięte posty na PW. Proszę o potraktowanie ich serio. Sądzę, że przy odrobinie dobrej woli z obu stron da się wszystko ułożyć i każdy znajdzie w Przystani miejsce dla siebie :).

Osobiście bardzo się cieszę z ostatniego wzrostu aktywności i napływu nowych użytkowników, jednak bardziej zależy mi na jakości postów pisanych na tym forum niż na ich ilości. Zdaję sobie sprawę, że ktoś kto gości u nas od niedawna mógł przeoczyć regulamin i moje odezwy, dlatego też piszę ten post.

Bardzo wszystkich proszę o nie pisanie jednolinijkowców! Pisząc każdy post starajcie się by był on rozwinięty, wnosił coś nowego do tematu i był interesujący dla innych użytkowników.

Post na forum nie pisze się jak zdania na czacie, ani jak SMSa. Wyobraźcie sobie, że piszecie coś ręcznie na kartce papieru, co ma być wysłane do przyjaciela. Tak chyba najlepiej do tego podchodzić.
Piszcie takie posty, jakie sami chcielibyście przeczytać.

Z reżimu anty-jednolinijkowcowego są wyłączone tematy Quizowe i dział z przywitaniami, więc osoby, którym jednolinijkowce najbardziej przeszkadzają, mogą tych działów nie czytać.

Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pytania bądź uwagi, bardzo proszę o podzielenie się nimi.

[ Dodano: 16-05-2011, 7:08 ]
Chciałam wyjaśnić.
Taki post z enterami.
Również jest jednolinijkowcem.
;)

Teoretycznie pominięte mogą być posty zawierające linki, ale bardzo bym prosiła o rozwinięcie i komentarze co do ich zawartości.
Naprawdę wszystko jasne i żadnych uwag nikt nie ma? A może ktoś uważa ta zasadę za pozbawioną sensu? Chętnie podyskutuję jeżeli ktoś ma wątpliwości :).
Kto się wcześnie położy, wcześnie z łóżka wyskoczy,
ten od tego głupieje i nie widzi na oczy.

Noł jednolinijkowiec! Niente! Nie nada! Jednolinijkowce weg! - by Nocna :D
-=Regulamin Forum=-

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Informacja Turystyczna”