Posty raz jeszcze czyli jednolinijkowce i cytowanie again

Informacje dla nowicjuszy i sprawy adminowo - moderatorowe.
No i co? Masz coś do Admina? Masz?!
W tym dziale dozwolone są jednolinijkowce.

Moderator: Nocna Straż

Tishaia
Administrator
Awatar użytkownika

Posty raz jeszcze czyli jednolinijkowce i cytowanie again

Postautor: Tishaia » 30 maja 2005, o 19:39

Znowu. Czytam i widzę po raz kolejny jednolinijkowce. I teraz nie wiem, bo albo:
a) niektórzy Forumowicze to, za przeproszeniem, głupie barany i nie rozumieją jak się do nich prostym tekstem pisze,
lub b) niektórzy Forumowicze rozumieją, ale mają to głeboko tam, gdzie słońce nie dochodzi.

Dla wygody zaliczę poczatkowo wszyskich Użytkowników do grupy a i wytłumaczę raz jeszcze:
:arrow: Jednolinijkowce, to znaczy posty nie wykraczające treścią poza jedną linijke są ZABRONIONE.
Miejsce na jednolinijkowce jest w SZAłTBOKSIE!

Srutututu, majtki z drutu.
Druga linijka ;)
<- To jest jednolinijkowiec! [kasowanie!]

Druga linijka ;)
Ja też tak myślę!
<- To jest jednolinijkowiec naruszający dodatkowo 4 punkt regulaminu! [ostrzeżenie!]

Druga linijka ;)
Ja też tak myślę!
A ja nie!
<- To jest jednolinijkowiec naruszający dokładnie dwa punkty regulaminu, w tym jeden dwukrotnie [BAN!]

Wszystko jedno jak rozplanujecie swojego posta graficznie.

Cześć!
Ja też tak sądzę!
Pozdrawiam!
T.
=
Cześć! Ja też tak sądzę! Pozdrawiam! T.

<- To również jest jednolinijkowiec, tylko napisany w czterech linijkach.

:arrow: Cytaty. Cytowanie całego posta jest NIEDOPUSZCZALNE!
Cytujemy:
1) Mały fragment posta jeżeli post do którego się odnosimy jest np. na poprzedniej stronie
i
2) Jeżeli bez odpowiedniego cytatu nasz post byłby nieczytelny.
Mają zachodzić OBA te warunki. Ja nie rozumiem jaki sens ma cytowanie całego posta poprzedzającego, jak to się u nas zdarzyło.
---------------------------------------------------------------
W tym momencie proszę o pytania każdego kto nie zrozumiał, bowiem po tym poście, każdy kto będzie mi cytował całego posta albo jednolinijkowce strzelał zostaje automatycznie zaliczony do grupy b, czyli do osób że tak powiem mało błyskotliwych, a upierdliwych, którzy z czystej złośliwości nie są empatyczni, ani tym bardziej sympatyczni. A osoby takie tępione na tym forum będą przy użyciu różnorakich narzędzi.

Po ludzku: Chcę mieć to za sobą raz na zawsze! Jeżeli nie zrozumiałeś to zapytaj! Jeżeli zrozumiałeś to się zastosuj!

Dla jasności obrazu dodam jeszcze wyjaśnienie: Nie wyssałam sobie takich zasad z palca u nogi. Miejsca mamy tyle ile mamy, a ono się szybko kurczy. Musimy przyjąc takie zasady, bo o ile jeden post niczego nie zmieni, to nagminne pisanie krótko a nietreściwie (żebyście wiedzieli ile kodu w bazie danych zajmuje jeden post niezależnie od treści...) i cytowanie ponad miarę zabiera miejsce tym, którzy naprawdę mają coś fajnego do powiedzenia.
Prędzej czy później czeka nas koniec miejsca a wtedy:
a) Forum będzie służyło tylko i wyłącznie do czytania starych wątków, bo nie będzie można nic więcej napisać,
lub b) Trzeba będzie wywalić kasę na nowy serwer lub na powiększenie aktualnego i trzeba będzie tą większą kasę wywalać co roku.
Ja osobiście wolałabym, żeby to tego przyszło póżniej niż wcześniej, bo w końcu nowy serwer też się skończy.

Jeżeli ten mój post nie poskutkuje to, jak Kadavera kocham, po kilku ostrzeżeniach zrobię ranking osób najwięcej jednolinijkujących i wywalę na stronie głównej. Podzielę procentowo i od 10 najgorszych będę pobierać opłaty. Nowy serwer kupimy za nie i będzie na nagrody konkursowe, och jak pięknie.

A teraz proponuję odświerzyć sobie regulamin, bo ja to jestem łagodna, ale jak się za was Groźna Nocna Woźna weźmie i przyjacielskie ostrzeżenia zacznie wystawiać, to wam w pięty pójdzie.
A jak na was Kruka napuszczę to już wogóle będzie z waszych tyłków jesień średniowiecza.
Czuję się usprawiedliwiona.
Ostrzegłam.
Kto się wcześnie położy, wcześnie z łóżka wyskoczy,
ten od tego głupieje i nie widzi na oczy.

Noł jednolinijkowiec! Niente! Nie nada! Jednolinijkowce weg! - by Nocna :D
-=Regulamin Forum=-

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

quaithe

Postautor: quaithe » 31 maja 2005, o 01:22

Zauważyłam właśnie coś, co z początku musiałam przeoczyć. W temacie "Smoki, wilkory, snarki i grumkiny..." ubliżyłaś mojej inteligencji. Jako świezy absolwent IB jestem na tym punkcie bardzo czuła. Moje zdolności są, używając eufemizmów, ponadprzeciętne. Wybacz, ale z nas dwóch to ja, chociażby, dostałam ofertę z Cambridge. I nie musisz grozić banem - Quaithe nie wróci.

Eon
Poziom 3

Postautor: Eon » 31 maja 2005, o 02:07

:sad:

Czy ja głąb, któremu Cambridge kojarzy się z kempingiem pod mostem dobrze zrozumiałem? Czy w powyższej wypowiedzi mamy przejaw wywyższania się ponad "normalnych" ludzi?
Mam takie głupie pytania pomocnicze.
Czy jeżeli ktoś jest absolwentem IB to nie musi stosować się do regulaminów?
Jak często osobie, która dostała ofertę z Cambridge trzeba powtarzać niektóre rzeczy?

Trzy dni temu stłukłem nogę. Czy patrząc na statystykę ludzi ze stłuczonymi nogami i ludzi ze zdrowymi kończynami dolnymi. Można powiedzieć, że jestem nieprzeciętny?

Tishaia pisze:a) niektórzy Forumowicze to, za przeproszeniem, głupie barany i nie rozumieją jak się do nich prostym tekstem pisze,
lub b) niektórzy Forumowicze rozumieją, ale mają to głęboko tam, gdzie słońce nie dochodzi.

Hmm. Popatrzmy.
Jeżeli uważasz, że T. Ci ubliżyła, to znaczy, że sama zaliczyłaś się do podpunktu a).
Co oznacza, że nie zaliczyłaś się do podpunktu b).
Co doprowadza nas do stwierdzenia, że nie zrozumiałaś jak się do Ciebie prostym tekstem pisze.

Bo przecież nie ubodło Cię to, że T. jako przykład wybrała:
Druga linijka :wink:

Sama przyznasz, że to najbardziej obrazuje, próbę obejścia regulaminu.

Had
-#pwnage
Awatar użytkownika

Postautor: Had » 31 maja 2005, o 02:38

Tysia! Tysia! <podskakuje z pomponami, w koszulce z mordką Pysi na klacie>

Quaithe, udając wielkiego, świętego focha pokazujesz jakże wysoki, ponadprzeciętny poziom swojej osoby i jak widać nawet IB (wtf is that?) nie potrafi go podnieść, bardzo mi z tego powodu przykro.

nie dziwię się Tysi. powiedzcie mi tylko, że jestem subiektywna, bo znam ją od lat, bo z nią pracuję. a bo to ja się z nia nigdy nie pożarłam o forumowe sprawy? jesus fuckin' christ, quaithe, zachowujesz sie jak małe głupie dziecko, które ktoś walnął przez gębę łopatką, to stwierdza, że się wiecej w piaskownicy nie pokaże. małe dziecko strojace focha i "popatrzcie, jaka jestem pokrzywdzona". a ratowanie się skończonymi uczelniami nic ci nie da :mrgreen: . nie wykształcenie świadczy o człowieku i jego poziomie kultury jak i wychowania, zapamiętaj to sobie raz na zawsze, bo kopa. ja zadnej szkoły nie skończyłam... jak rozumiem jestem dla ciebie śmieciem, o pani? :mrgreen:

swoją drogą popieram pomysł Tysi. mnie też jednolinijkowce wkurzają, od nich jest senso stricte shoutbox, to racja. forum ma być dyskusją... nawet popierajac czyjeś słowa, można napisać coś wiecej. nie wiem, czy to trudne? każdemu się jednolinijkowce zdarzają czasem. spoko, nikt nikogo nie zabije... ale kiedy pojawiają się ciągle? no to już trochę przesadzanie.

really. ludzie naprawdę czasem powinni ruszyć mózgami zanim napisza jakąś pierdołę, pomyśleć i od razu byłoby lepiej. a zachowanie pokroju wielkiej, inteligentnej i jakże ponadprzeciętnej i zdolnej panny quaithe dowodzi tylko, że Tysia rację miała (i ma ;]).

łatwo jest strzelac focha i odpieprzać teatrzyki, ale gorzej przyznać się do błędu i po prostu się poprawić, prawda, o pani? :mrgreen:

rav

nocnadeli
Moderator
Awatar użytkownika

Postautor: nocnadeli » 31 maja 2005, o 17:12

quaithe pisze:W temacie "Smoki, wilkory, snarki i grumkiny..." ubliżyłaś mojej inteligencji.
To na pewno Tyśka? Bo może o mnie chodziło? :mrgreen: A jeśli Tyśka, to proszę o przykład.
quaithe pisze:Jako świezy absolwent IB jestem na tym punkcie bardzo czuła.
Nie będę robiła analizy psychologicznej, tego już dokonali moi poprzednicy. Wniosek jest jeden: nie powinno się pozwalać dziecku zdawać IB, to wpędza w kompleksy...
quaithe pisze:Moje zdolności są, używając eufemizmów, ponadprzeciętne.
Zaginasz łyżeczki siłą woli? :twisted:
quaithe pisze:Wybacz, ale z nas dwóch to ja, chociażby, dostałam ofertę z Cambridge.
Tego nie wiesz. To znaczy: nie wiesz, czy Tyśka dostała taką ofertę, czy nie. Wysuwasz zbyt daleko posunięte wnioski. The higher U jump (into conclusions) the furter U are (from the truth). Takie powiedzenie pewnego Anglika. Warto przemyśleć i się zastosować.
quaithe pisze:I nie musisz grozić banem - Quaithe nie wróci.
Zastanawiam się: to jeszcze egoizm, czy już mitomania? Przeczytałam wypowiedź Tyśki bardzo dokładnie i nigdzie nie znalazłam Twojego nicku. Zwracanie uwagi w postaci pw lub kolorowego dopisku pod postem jest całkowicie normalne. Kilka osób (włącznie ze mną i Eonem) miał przyjemność coś takiego otrzymać. Jakoś przeżyliśmy. I pewnie przeżyjemy nadal, nawet jeśli od nas odejdziesz. Zastanawiam się tylko, czy przemyślałaś tą decyzję? Czy przypuszczalne naruszenie Twojej dumy jest tego warte?
Ech, quaithe. Ich sehe Swarz fuer Dich. :roll:

p.s. Eon, Raven -> zacytuję piosenkę bardzo starego zespołu. "Oo, o co tyle hałasu? Oo nie mam już dla Ciebie czasu!" I luzik, panie, panowie. Luzik.
Rosencrantz: I don't believe in it anyway.
Guildenstern: What?
Rosencrantz: England.
Guildenstern: Just a conspiracy of cartographers, then?

Had
-#pwnage
Awatar użytkownika

Postautor: Had » 31 maja 2005, o 17:33

quaithe pisze:ja, chociażby, dostałam ofertę z Cambridge

tak tylko jeszcze żeby nie zabierać nikomu czasu...

zrób magistra to pogadamy, co młoda? :mrgreen: matura maturą. nikt nie podważa tego, żeś zdolna i mature zdałaś. ciekawe jakby było z egzaminem dojrzałości psychicznej :mrgreen: . nocna, uwielbiam cię, ty niedobra dziewczynko.

rav
There is special place for me in hell... IT'S CALLED THE THRONE.

kyle
Poziom 3
Awatar użytkownika

Re: Posty raz jeszcze czyli jednolinijkowce i cytowanie agai

Postautor: kyle » 5 sie 2011, o 15:56

Tishaia pisze:Wszystko jedno jak rozplanujecie swojego posta graficznie.

Cześć!
Ja też tak sądzę!
Pozdrawiam!
T.
=
Cześć! Ja też tak sądzę! Pozdrawiam! T.

<- To również jest jednolinijkowiec, tylko napisany w czterech linijkach.

Nie sądzisz, że takie informacje powinny znaleźć się w regulaminie?

Karanie użytkowników, usuwanie postów, przy jednoczesnym powoływaniu się na regulamin w którym tego nie ma, jest trochę bezsensu.

Podobnie jak bezsensu jest najpierw kasowanie postu, a potem odsyłanie do tego tematu.
"The north remembers..."

Godlike
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: Godlike » 5 sie 2011, o 17:20

Regulamin mówi - Nie pisz postów, które nic nie wnoszą do dyskusji. W szczególności odnosi się to do postów typu "Ja też", "Tak!", "Masz rację!". Jeżeli okazujesz poparcie staraj się je uzasadniać i rozwijać przy tym temat. Forum to nie chat! Jednolinijkowe posty będą usuwane!

Wydawało się do tej pory jasne, że wstawienie entera w celu przeniesienia jednego słowa do następnej linijki nie dodaje wiadomości wartości merytorycznej. A ten temat widnieje już od 6 lat, w dodatku w dziale oznaczonym "Informacje dla nowicjuszy".

kyle
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kyle » 5 sie 2011, o 17:29

Dostałem informację, że post łamie regulamin, ale problem w tym, że nie łamie. Mój post miał dwie linijki i jeżeli nie wiesz co to jest linijka to polecam słownik języka polskiego: http://sjp.pwn.pl/szukaj/linijka

W regulaminie nie ma ani słowa o forumowej definicji linijki, która pada dopiero tutaj.

Napisałeś do mnie cztery wiadomości, a o tym temacie wspomniałeś dopiero po skasowaniu posta. Naprawdę fajny z ciebie moderator.
"The north remembers..."

Godlike
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: Godlike » 5 sie 2011, o 18:31

Nie, drogi Kyle. Dostaleś 4 PMki z prośbą o roszerzenie wypowiedzi. O tym temacie napisałem, zanim skasowałem posta. Ty dopiero potem odebraleś wiadomość. Inna sprawa, że sam do tego tematu nie zajrzałeś.
Dziękuję jednak za definicję linijki. napisany przez Ciebie szereg liter był jednolinijkowcem czystej krwi.
A dla ogółu, Twój post wyglądał tak:
Początek cytatu "Z przykrością zawiadamiamy blablabla 9 maja blablabla. Czad." Koniec cytatu. Przed słowem "czad" postawiony był enter.
I nie róbmy bajzlu w temacie. Ewentualne skargi i zażalenia moża kierować bezpośrednio do Szefowej.

Tishaia
Administrator
Awatar użytkownika

Postautor: Tishaia » 5 sie 2011, o 22:19

Szefowa przyjmuje krytykę i podlinkowuje powyższy temat do regulaminu, coby było wszystko jasne, ale nie zmienia to faktu, że pomimo zakupu przeze mnie nowego serwera, pozostajemy nadal przy polityce anty-jednolinijkowcowej. Uważam, że koniec końców wyszła temu forum na dobre.

Więc i kyle ma troche racji i Godlike również :).

btw. Ah, jak ja kwieciście pisałam w 2005 roku :D.

-=Regulamin Forum=-

kyle
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kyle » 5 sie 2011, o 22:35

Godlike:

Pierwszy PM wczoraj 18:45, ostatni, czwarty (w którym w końcu napisałeś o tym temacie) dzisiaj o 15:05. O 15:06 mail, z informacją, że temat został skasowany. Nie rozśmieszaj mnie.
Mogłem zajrzeć do tego tematu, owszem. Ale tego typu informacji powinna być w regulaminie na który się cały czas powoływałeś.

W regulaminie nie ma definicji "jednolinijkowca". Linijka w języku polskim to "szereg liter lub innych znaków graficznych w tekście". Nie jest podana ilość znaków która jest potrzebna żeby stworzyć linijkę. Mój post zatem nie łamał regulaminu, a mimo to został usunięty. Tak ciężko wrzucić link do tego tematu w regulamin?

Nie bardzo rozumiem po co dalej w to brniesz skoro nie masz racji.

A bajzel to sam robisz. Dziwne, że posty moderatorów które łamią regulamin jakoś nie znikają.

Z mojej strony EOT.
"The north remembers..."

Godlike
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: Godlike » 5 sie 2011, o 23:23

Ah najłatwiej oczywiście zastosować przedszkolną argumentację "Nie, bo Ty!"
Regulamin mówi wyraźnie: Nie pisz postów, które nic nie wnoszą do dyskusji. W szczególności odnosi się to do postów typu "Ja też", "Tak!", "Masz rację!". Jeżeli okazujesz poparcie staraj się je uzasadniać i rozwijać przy tym temat.
Jeżeli 4 posty z prośbą o rozwinięcie jednolinijkowca (które otrzymałeś i raczyłeś na nie odpowiedzieć) nie wystarczają, to odbieram to jak punkt b) z pierwszego posta wyżej "niektórzy Forumowicze rozumieją, ale mają to głeboko tam, gdzie słońce nie dochodzi". Post ten widnieje od 5 lat na forum. Trudno żeby aparat moderatorski traktował każdego użytkownika jak dziecko, które należy prowadzić za rączkę i podsyłać wszystkim PM-ki, jakie tematy powinien obowiązkowo odwiedzić.
A linijka to linijka. Jeden wers. Linijka rozdzielona enterem nie jest dwoma linijkami, tylko jedną linijką rozdzieloną enterem. Zresztą liczba 1 linijki jest czysto umowna. Za "jednolinijkowiec" może zostać równie dobrze uznany post dwulinijkowy albo i trzylinijkowy. Kryterium głównym pozostaje tu zawartość merytoryczna - Nie pisz postów, które nic nie wnoszą do dyskusji. W szczególności odnosi się to do postów typu "Ja też", "Tak!", "Masz rację!". Jeżeli okazujesz poparcie staraj się je uzasadniać i rozwijać przy tym temat.
Choć oczywiście w przypadku króciutkiej wiadomości z góry trudno przekazać treść, to też nie musi być to niemożliwe. I tak liczący sobie jedną linijkę ciekawy link, czy też np. odpowiedź na nurtujące forumowiczów pytanie albo ważna informacja nie są tym, co należy rozumieć pod pojęciem jednolinijkowca.
Jesli uważasz, że ktoś z grona moderatorskiego łamie regulamin, to wg regulaminu, możesz zawsze zgłosić to Szefowej. Świętych krów tu nie ma.

kyle
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kyle » 6 sie 2011, o 00:06

No i nie da mi pobiegać po Outlandzie...

Przestań się powoływać na to, że post nie był na temat. Wyraźnie pisałeś o jednolinijkowcu. A sam post był na temat.

Dopiero za czwartym razem podałeś mi link do tego tematu równocześnie kasując post.

Obowiązkowo to należy odwiedzić regulamin.

To nie jest moja wina, że nie rozumiesz takich pojęć jak "linijka", czy "szereg" i masz wyraźny problem z czytaniem ze zrozumieniem. Dwa wersy tekstu które zawierają po jednej literze są dwiema linijkami. To, że na potrzeby forum stworzono pojęcie "jednolinijkowca" (które, przypominam, nie jest podane w regulaminie) w żaden sposób tego nie zmienia.

Żenujące, że moderator nie zna regulaminu. I języka polskiego...

Z informatyką też masz wyraźny problem. Skoro dla ciebie:

"Linijka rozdzielona enterem nie jest dwoma linijkami, tylko jedną linijką rozdzieloną enterem."

To pozwól, że podpowiem ci jeszcze jedno:

"W niektórych klawiaturach oznaczony jest jako Return (ang. powróć), co nawiązuje do funkcji tego klawisza w maszynach do pisania - czyli przejścia do nowej linii i powrotu karetki. Stąd też ikoną umieszczaną na klawiszu Enter jest zazwyczaj strzałka w dół i w lewo."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Enter

Pomijam już całkiem ten stek bzdur który napisałeś w drugiej części swojej wypowiedzi. W której przedstawiasz swoją wizję jednolinijkowca, udowadniając tym samym, że żadne reguły języka polskiego czy regulamin forum, nie są dla ciebie istotne, bo ty wiesz lepiej.
"The north remembers..."

Tishaia
Administrator
Awatar użytkownika

Postautor: Tishaia » 6 sie 2011, o 03:11

Po pierwsze Kyle leveluj, bo Outland jest do bani, same zielone orkasy i kosmiczne kozy łażą ;P. Na jakim serwie grasz żebym wiedziała gdzie nie wchodzić pod groźbą zgankowania ;).

Po drugie mam wrażenie że słowo "jednolinijkowiec" wymyśliliśmy na tym forum, a jeżeli występuje gdzieś wcześniej, to ja o takim nie słyszałam. Jednolinijkowiec to nie koniecznie post składający się z jednej linijki. Chodzi również o posty krótkie, lakonicznie, wnoszące niewiele lub nic do tematu, mało interesujące dla czytelnika itd. Zdarza się, że post posiada tylko jedna linijkę, ale jest interesujący, lub wnosi coś odkrywczego i wtedy nikt się nie czepia, naprawdę. Przyznaję, że moderatorzy i jak sama również, jesteśmy wyczuleni na obchodzenie regulaminu enterami. Ja to odbieram trochę jak manifest, że wiem że robię źle, ale zrobię to i tak, bo mogę :/. Może dlatego dyskusje na temat jednolinijkowców były zawsze zaognione.

Godlike, przyjmij do wiadomości, że Kyle rozumiał nasz regulamin inaczej i nie miał złych intencji :).

Kyle, dla wyjaśnienia, czy zapoznawszy się z naszą definicją i rozumieniem "jednolinijkowca" uważasz to za złą zasadę? Czy wiedząc co chcemy osiągnąć na forum potrafiłbyś zaproponować lepsze rozwiązanie? Pytania są całkowicie szczere i w żadnym razie nie retoryczne :). Zresztą każdy forumowicz może na powyższe odpowiedzieć jeżeli ma jakies pomysły :).

-=Regulamin Forum=-

kyle
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kyle » 6 sie 2011, o 12:15

W regulaminie nie ma słowa "jednolinijkowiec". A przynajmniej nie było. Było coś takiego:
"Jednolinijkowe posty będą usuwane!" O definicji "linijki" pisałem wcześniej.

O tym czy mój post wnosi coś do dyskusji, czy nie, chętnie podyskutuję. Ale jeśli ktoś wysyła mi PM, w którym pisze o "jednolinijkowcach", a potem na forum próbuje odwracać kota ogonem i pada zarzut, że post nie był na temat... Cóż, jest to zabawne.

Wreszcie pada informacja, że linki nie podlegają zasadzie "jednolinijkowców". No cóż, ja dostawałem informacje, że mam "rozwijać" wypowiedź z linkami. I z tego co pamiętam, to chyba nawet od tej samej osoby która teraz pisze: "liczący sobie jedną linijkę ciekawy link (...) nie są tym, co należy rozumieć pod pojęciem jednolinijkowca. " To też jest zabawne.

Tish. Twoje forum, Twoje zasady. Napiszesz w regulaminie, że w każdą trzecią środę miesiąca piszemy różową czcionką, to będę pisał różową czcionką. Ale jeżeli w innym temacie będzie napisane, że jednak nie różową tylko żółtą, a moderator uzna, że zasadniczo czasami może to być czwartek, a nie środa, to wtedy zaczyna się bajzel.

Problem polega na tym, że gdyby mój ulubiony moderator napisał mi w pierwszym PM (albo gdyby taka informacja była wtedy w regulaminie), to co dostałem w czwartej wiadomości, to zasadniczo nie byłoby problemu.

O moim zdaniu na temat jednolinijkowców i innych zapisów regulaminu następnym razem. Ten post jest wystarczająco długi, a tamten będzie pewnie dłuższy. Zresztą to i tak dwie odrębne sprawy.

Xavius. Na razie mam problem z ogarnięciem tego wszystkiego.
"The north remembers..."

Tishaia
Administrator
Awatar użytkownika

Postautor: Tishaia » 6 sie 2011, o 13:42

A jak Xavius to okej, tam nie mam znajomych, ja się rozbijam po Ravenholdt ;). Jak mogę coś pomóc to zapraszam na realID, znasz mojego maila ;D.

W regulaminie było słowo "jednolinijkowiec" od jego powstania, jedyne co zmieniłam to dodałam linki do dwóch tematów w których o nich jest napisane więcej :). Jak sam mogłeś zauważyć, borykamy się z tym od czasu do czasu, w końcu temat w którym piszemy powstał w 2005 roku ^^.

Przyznanie statusu "jednolinijkowca" dla posta to sprawa niestety uznaniowa, nawet o tym była dyskusja na moderatorskim w tym roku. Ja mam od zawsze jasny cel postawiony dla tego forum: Jak się ktoś zaloguje i kliknie w nowego posta, to ma tam znaleźć coś interesującego albo miłego albo oba na raz ;).

Przyznasz chyba sam, Kyle, że ciężko się dziwić, że moderator napuszczony przeze mnie na "jednolijonkowce", zareagował na posta jakiego dokładnie i w całości cytuje poniżej.

Z przykrością zawiadamiamy blablabla 9 maja blablabla.
Czad.

Przyjełam do wiadomości, że Pirat Code to są nie rules tylko guidelines ;), i że właściwie tego tam nie było, przyznałam rację i poprawiłam. Ale mogę jednocześnie przyznać, że Godlike jest czarnych charakterem, jeżeli robi to o co go jako moderatora prosiłam. Wytłumaczyliśmy sobie wszystko i naprawdę nie wiem w czym jest jeszcze problem? Chyba że nie ma? ;)

-=Regulamin Forum=-

kyle
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kyle » 6 sie 2011, o 14:00

Nie ma.

Co do mojego posta.

było tak pisze:"Z przykroscia informujemy, blablabla, 9 sierpnia, blablabla."

Czad.

mogło być tak pisze:"Szanowny Kliencie, z przykrością informujemy, że czas realizacji wysyłki o numerze (...) uległ wydłużeniu. Planowany termin realizacji to: wtorek, 9 sierpnia 2011. Najmocniej przepraszamy za niedogodności związane z oczekiwaniem na zamówiony/e produkt/y."

Czad.

Posty niczym się merytorycznie nie różnią. Oba podają (w takiej a nie innej formie) informację, że Empik znowu przesunął termin dostawy ADWD. Pierwszy post łamie regulamin (w obecnej wersji), drugi nie.

Wystarczy dopisać do regulaminu, że cytaty i linki nie wliczają się do wypowiedzi która ma nie być "jednolinijkowcem".
"The north remembers..."

Godlike
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: Godlike » 6 sie 2011, o 21:43

kyle pisze:Przestań się powoływać na to, że post nie był na temat.
A gdzie ja tak napisałem? Przytoczyłem fragment punktu 9. regulaminu, który dotyczy nie tylko postów "niezwiązanych z tematem", ale też "niewwnoszących do dyskusji". 3 razy: Nie pisz postów, które nic nie wnoszą do dyskusji.
kyle pisze:Obowiązkowo to należy odwiedzić regulamin.
Należy zapoznać się zasadami panującymi w określonym środowisku.
kyle pisze:masz wyraźny problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Dziekuję. W którym miejscu?
kyle pisze:Dwa wersy tekstu które zawierają po jednej literze są dwiema linijkami.
Są dwiema literami. Jedną linijką jest wszystko co mieści się w jednej linijce.
kyle pisze:Żenujące, że moderator nie zna regulaminu. I języka polskiego...

Z informatyką też masz wyraźny problem.
Dziękuję również. Czuję się doceniony.
kyle pisze:Pomijam już całkiem ten stek bzdur który napisałeś w drugiej części swojej wypowiedzi. W której przedstawiasz swoją wizję jednolinijkowca, udowadniając tym samym, że żadne reguły języka polskiego czy regulamin forum, nie są dla ciebie istotne, bo ty wiesz lepiej.

To co nazywasz stekiem bzdur i innymi uprzejmymi określeniami, ludzie inteligentni i wykształceni nazwali wykładnią celowościową. Należy sobie odpowiedzieć - dlaczego Tishaia zarządziła w regulaminie przepis zakazujący jednolinijkowych postów?
a)Tishaia ma fobię, która objawia się uczuleniem na liczbę 1;
b)Tishaia chciała zapewnić sobie, że forum będzie trzymało poziom, że posty będą merytoryczne, a post jednolinijkowy z definicji będzie zawierał mniej merytorycznej treści niż post długi i rozbudowany.
Osobiście wydaje mi się, że odpowiedź b) jest prawidłowa. Więcej o wykładni celowościowej można odnaleźć m.in. w książce "wstęp do prawoznawstwa" Tobora i Nowackiego.
kyle pisze:pada zarzut, że post nie był na temat... Cóż, jest to zabawne.

Jak wyżej, gdzie pada taki zarzut?
kyle pisze:No cóż, ja dostawałem informacje, że mam "rozwijać" wypowiedź z linkami. I z tego co pamiętam, to chyba nawet od tej samej osoby która teraz pisze: "liczący sobie jedną linijkę ciekawy link (...) nie są tym, co należy rozumieć pod pojęciem jednolinijkowca. "
Byłbyś przy okazji w stanie podać datę, kiedy to wysłałem Ci podobną PM-kę?

kyle
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kyle » 7 sie 2011, o 00:43

Piszesz cztery wiadomości o jednolinijkowcu i o tym, że jest niezgodny z regulaminem. Potem się okazuje, że nie chodzi o jednolinijkowiec, tylko o post nic nie wnoszący do dyskusji i nie regulamin, a ten temat. Jak ktoś ma wiedzieć o co ci chodzi, skoro ty sam tego nie wiesz.

Piszesz, że wypada wypada się zaznajomić z regułami panującymi w środowisku. Racja. Byłoby miło gdybyś zapoznał się z regułą (panującą w środowisku administratorów i moderatorów), że takie rzeczy umieszcza się w regulaminie.

Tak, masz rację. Jedną linijką jest wszystko, co mieści się w jednej linijce. Tylko może w końcu zrozumiesz, że nigdzie nie jest podane ile elementów ma zawierać linijka. Więc jeszcze raz, specjalnie dla ciebie:
1). Linijka - "szereg liter lub innych znaków graficznych w tekście"
2). Szereg - "ciąg osób lub rzeczy znajdujących się obok siebie, w jednej, prostej linii"
3). Ciąg - "układ położonych jedna za drugą dróg, ulic lub rzeczy"
4). Układ - "całość składająca się z powiązanych wzajemnie elementów"

Dzięki, za polecenie książki która leży gdzieś u mnie na półce. Tylko komuś kto ma problem ze zrozumieniem regulaminu i logiką, to trochę nie bardzo wypada powoływać się na książki o prawie.

Jeśli chodzi o wykładnię celowościową, to jak wiesz (albo i nie), nie można jej stosować w oderwaniu od innych, głównie językowej. Stosuje się ją wtedy, gdy wykładnia językowa nie pozwala na wyprowadzenie jednoznacznych wniosków. A w tym wypadku "linijka" jest zdefiniowana w języku polskim, a "jednolinijkowiec" nie był zdefiniowany w regulaminie. Co więcej, wykładnia celowościowa najczęściej stosowana jest na korzyść "oskarżonego". W przypadku regulaminu nie trzeba stosować wykładni celowościowej, wystarczy językowa. Tylko trzeba napisać dobry regulamin. A jeśli okazuje się, że coś jest w nim nie tak, to trzeba to poprawić. Czego przykładem jest to, że Tish dopisała linki do regulaminu, a wcześniej dodała możliwość pisania nowego posta pod własnym poprzednim. Wystarczy chcieć.

Widzę, że bardzo chcesz wciągnąć w tą dyskusję kogoś kto ci pomoże, ale muszę cię rozczarować. Nigdy nie było żadnego problemu z Tish i regulaminem. Problem jest za to z tobą i twoim podejściem do obowiązków moderatora i regulaminu. Ale najbardziej przeraża ( i nie ukrywam, że jednocześnie bawi) twoja znajomość języka polskiego i jak się teraz okazuje, także prawa.

Good night, and good luck.
"The north remembers..."

Godlike
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: Godlike » 7 sie 2011, o 02:39

kyle pisze:o post nic nie wnoszący do dyskusji i nie regulamin, a ten temat.

Jak to nie o regulamin? Czytałes regulamin? Jak byk stoi o nicniewnoszeniu do dyskusji. Zwracam uwagę, by rozbudować posta, gdyż ze względu na jednolinijkową objętość, nie wnosi nic do dyskusji.
kyle pisze:Piszesz, że wypada wypada się zaznajomić z regułami panującymi w środowisku. Racja.
Ktoś mógłby pomyśleć, że wystarczy nazwa działu "Informacja turystyczna", podpis "Informacje dla nowicjuszy" i oznaczenie tematu jako "ważny temat". Jak już pozostajemy w tematyce frywolno-prawniczej - nie wszystko reguluje się drogą ustawową. Są jeszcze rozporządzenia, zarządzenia i inne, których nie ma potrzeby tutaj wymieniać.
kyle pisze:Jedną linijką jest wszystko, co mieści się w jednej linijce.
Czy Twój post mieścił się w jednej linijce? Pewnie, że tak. "Z przykrością zawiadamiamy blablabla 9 maja blablabla. Czad."
kyle pisze:nie bardzo wypada
Nie bardzo wypada to opowiadać dowcipów na pogrzebie.
kyle pisze:a "jednolinijkowiec" nie był zdefiniowany w regulaminie.
Otóż właśnie. I do tego pojęcia stosuje się wykładnię celowościową.
kyle pisze:Co więcej, wykładnia celowościowa najczęściej stosowana jest na korzyść "oskarżonego".
Być może w konkretnym postępowaniu. W przypadku rozważań na gruncie teoretycznoprawnym trudno stosować ją na korzyść oskarżonego, którego nie ma.
kyle pisze: W przypadku regulaminu nie trzeba stosować wykładni celowościowej, wystarczy językowa.
Nie w przypadku, gdy znajduja się w nim zwroty niemające ustalonego znaczenia.
kyle pisze:Widzę, że bardzo chcesz wciągnąć w tą dyskusję kogoś kto ci pomoże
1. A widzisz to na podstawie tego żę?
2. Masz problemy ze wzrokiem?
3. Solum adversus mundi bejbe. Solum adversus mundi.
kyle pisze:Ale najbardziej przeraża ( i nie ukrywam, że jednocześnie bawi) twoja znajomość języka polskiego i jak się teraz okazuje, także prawa.
Cieszy mnie to bardzo, ponieważ smiech to zdrowie. Jednocześnie nie wydaje mi się, by był to czas i miejsce na wykazywanie mojej wiedzy z jednej i drugiej kategorii, nie widzę zresztą powodu, by to robić.
Czy jesteś w stanie dyskutować bez ataków ad personam? Wycieczki personalne nie przynoszą chluby, tym którzy je stosują.

PS Jesli chodzi o znajomość języka polskiego... Mogę co najwyżej chcieć kogoś wciągnąć w tĘ dyskusję. To nie narzędnik. Czy to nie jest brak wiadomości ze szkoły podstawowej?

kyle
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kyle » 7 sie 2011, o 10:42

Pytałeś o święte krowy które łamią regulamin? Ok. W tej chwili chodzi o ciebie.

"4.Nie cytuj posta, który jest bezpośrednio nad Twoim."

To trzeba było napisać, że nie wnosi nic do dyskusji. Pisałeś tylko o jendolinijkowcu. W każdej z czterech wiadomości.

Fajnie, że próbujesz się powoływać na zarządzenia i rozporządzenia. Ale zazwyczaj nadrzędne akty prawne odwołują do innych. W regulaminie nie było żadnej informacji, że "szczegóły jednolinijkowów reguluje temat taki i taki".

Pierwsza linijka to cytat, druga komentarz. Chcesz pisać bez używanie 'enterów', twój problem. Ale nie będziesz mi mówił co ma być w mojej linijce tekstu. Żadna definicja nie podaje długości linijki tekstu.

W tym wypadku "oskarżonymi", są użytkownicy forum którzy są oskarżeni o łamanie regulaminu.

A jakie to zwroty nie mające ustalonego znaczenia znajdowały się w regulaminie? Słowa jednolinijkowiec nie było. Teraz zostało dopisane i też bez swojej definicji (są za to linki). Było tylko: "Jednolinijkowe posty będą usuwane!". Jednolinijkowe, czyli mające jedną linijkę. "Jednolinijkowiec", definicja która się pojawia w tym temacie. Dostrzegasz różnicę?

"Solum adversus mundi"? To, że czujesz się lepszy od innych to wiem od dawna. Teraz może inni to zauważą.

Rozumiem, że mi nie przynosi chluby nabijanie się z moderatora, który nie wie jaką funkcję pełni regulamin na forum internetowym, ba, nawet nie zna swojego. Z obrońcy języka polskiego który nie zna definicji słów. I wreszcie człowieka odsyłającego do książek ze studiów prawniczych, który nie wie co "wykładnia celowościowa". Tobie za to sławę i honor, przynosi wytykanie błędów typu tą/tę i publiczne nabijanie się z dzieciaka, że nie ma czegoś takiego jak "okres czasu"?

Problemem nie są jednolijkowce i brak ich definicji (do niedawna) w regulaminie. Problemem jest to, że słabiutki z ciebie moderator. I tyle.

P.S. U góry masz przykład jak podlinkować post. To tak, żebyś w przyszłości nie wysyłał użytkownikom linka do całego tematu, tylko do konkretnego posta. Oszczędzi to innym dopytywania się, o co w zasadzie ci chodzi i skróci męki wymiany wiadomości z tobą.
"The north remembers..."

Nimue
Starsza siostra :)
Awatar użytkownika

Postautor: Nimue » 7 sie 2011, o 13:07

Zamknęłam temat na jakiś czas, żebyście ochłonęli, bo niezależnie od tego kto miał rację, ta dyskusja wymknęła się już chyba wszystkim spod kontroli.

Godlike oczywiście może go odblokować, ale bardzo uprzejmie proszę, żeby tego nie robił.
"Jestem ci wdzięczna, ale... byłeś już daleko. Dlaczego wróciłeś?
Przyszedł mu do głowy tuzin złośliwych odpowiedzi, każda okrutniejsza od poprzedniej, wzruszył jednak tylko ramionami.
– Przyśniłaś mi się – odparł. "

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Informacja Turystyczna”