Szybkie pytania

Wszystko, co dotyczy utworów naszego ukochanego autora.

Moderator: Nocna Straż

Torrhen Stark
Poziom 10
Awatar użytkownika

Re: Szybkie pytania

Postautor: Torrhen Stark » 4 gru 2014, o 22:32

Jeśli matka wyemigruje z niemowlęciem to całkiem możliwe, że dziecko będzie mieć nazwisko z regiony z którego pochodzi. I tak Jon przywieziony przez Eddarda Starka z wojny na południu jako niemowlak nosi nazwisko Snow, a Mya urodzona i wychowana w Dolinie nazwisko Stone.
Valar morghulis

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

StormBorn
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: StormBorn » 9 gru 2014, o 01:10

Torrhen Stark dzięki za odpowiedź na moje pytanie i za podzielenie się opinią w przedmiotowej kwestii. W moim następnym pytaniu miałem nawiązać do adekwatności nazwiska noszonego przez Jona. Sam się zacząłem przez chwilę zastanawiać, czy zgodnie z westerowskimi zwyczajami nasz Jon nie powinien nosić nazwiska związanego z regionem w którym się urodził, ale już zrobiłeś to w swojej wypowiedzi. IMHO na nazwisko Jona miało zasadniczy wpływ to, że był przedstawiony jako bękart wielkiego Lorda i namiestnika Północy mimo, że urodził się gdzieś na południe od Przesmyku (pomijając na chwilę kwestię domniemanego pochodzenia Jona) i przybył z "swoim" ojcem jako niemowlę na Północ by tam dorastać.
Na koniec mam pytanie: w której części Siedmiu Królestw położona jest Wieża Radości?
[glow=#FFFFFF]Zima nadchodzi dla wszystkich.[/glow]

"Sen jest dobry. Ale książki są lepsze."

Torrhen Stark
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Torrhen Stark » 9 gru 2014, o 08:07

Wieża Radości położona była w Dorne. A dokładniej gdzieś w Górach Dornijskich.
Valar morghulis

TimOOv
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: TimOOv » 7 sty 2015, o 16:52

Szybkie pytanie: Czy mamy pewność, że Theon został wykastrowany?

Podczas rozmowy z włóczniczką Jarzębiną Theon miał ochotę "brać ją" na stole, wiedział jednak ze nie może tego zrobić bo jest Fetorem. Moim zdaniem to nazywanie się "nie jestem mężczyzną" nie oznacza jestem enuchem tylko jestem Fetorem przeciwieństwem mężczyzny i Theona.
Stannis jest moim prawowitym królem i podążę ścieżką którą mi wyznaczy, nawet gdyby mi się to nie podobało.

AJPK&KKKK

Lord Snow
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Lord Snow » 7 sty 2015, o 17:31

Nie wiem jak jest w książce, ale w serialu dość wyraźnie pokazali, że Theon został wykastrowany.
Przemowa Ramsey'a i to jak machał przed Theonem kiełbasą i do też wysłał jego genitalia do Balona. Ciekawe jak to przedstawili w książce, niedługo dojdę do tego momentu.
"Rzuć mnie wilkom na pożarcie, a wrócę dowodząc watahą"

www.facebook.com/WinterIsComingPL

Żółwik Estermont
żółwik
Awatar użytkownika

Postautor: Żółwik Estermont » 7 sty 2015, o 18:16

Dobre pytanie. Sam do dzisiaj się zastanawiam. Ja w książce odebrałem to tak ze Fetor jest po prostu wrakiem człowieka, ale nie wykastrowanym. Pytanie tylko co jego oprawca kazał robić podczas nocy poślubnej z Jeyne. Tam mogłaby być wskazówka.
Z kolei kiełbasiany wątek w serialu potraktowałem jako kolejny duży skok w bok względem sagi

Goszka
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: Goszka » 7 sty 2015, o 20:39

Przeniosłam ten temat do działu "Bieżąca dyskusja" i przykleiłam go.
Skrytoczytaczka
Bałagan nie zając - niestety nie ucieknie.

Torrhen Stark
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Torrhen Stark » 7 sty 2015, o 20:50

Nie wiem jak reszta, ale ja jestem pewien tego, że Theon został wykastrowany:
Dziewczyna posłuchała go bez słowa. Theon postąpił krok ku drzwiom. Lord Ramsay usiadł obok żony, położył dłoń na wewnętrznej powierzchni jej uda, a potem wepchnął dwa palce do środka. Westchnęła z bólu.
— Jesteś sucha jak stara kość. — Ramsay wyciągnął rękę i uderzył dziewczynę w twarz. — Powiedziano mi, że wiesz, jak sprawić przyjemność mężczyźnie. Czy to było kłamstwo?
— N… nie, panie. W… wyszkolono mnie.
Ramsay wstał. Jego twarz lśniła w blasku ognia.
— Fetor, chodź tu. Przygotuj ją dla mnie.
Przez moment nie potrafił go zrozumieć.
— J… jak to, panie? Nie mam… nie…
— Ustami — wyjaśnił lord Ramsay. — I pośpiesz się. Jeśli nie będzie wilgotna, gdy skończę się rozbierać, utnę ci język i przybiję go do ściany.

Pamiętajcie, że pierwszy Fetor miał męskie części i często ich używał (jak to określił Ramsay gdy "były jeszcze ciepłe").
Valar morghulis

Luiza
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: Luiza » 7 sty 2015, o 22:14

Właśnie miałam podać ten fragment, jako dowód na to, że Theon został wykastrowany. To trochę jak z "modlitwami" Lorasa i Renly'ego. Wszyscy wiedzą o co chodzi, ale nie jest to powiedziane wprost. Choć po tym fragmencie z Jeyne, było to już dla mnie oczywiste (swoją drogą jedna z najobrzydliwszych scen w sadze, imho).
Obrazek Obrazek
Shameless SanSan shipper#teamSansa
Front Obrony Sansy #teamSandor

Rudbekia
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Rudbekia » 8 sty 2015, o 09:10

Ja z kolei nie jestem całkowicie przekonana o tej kastracji. Owszem, ta teoria tłumaczy wiele dziwnych zachowań Theona (jak paniczny strach przed obnażeniem czy unikanie dotyku) ale na upartego można się z nią nie zgodzić. Weźmy fragment z nocy poślubnej:
— Fetor, chodź tu. Przygotuj ją dla mnie.
Przez moment nie potrafił go zrozumieć.
— J… jak to, panie? Nie mam… nie…

Gdyby dokończyć zdanie Fetora, wcale nie musiałoby brzmieć "nie mam czym". Imo mogłoby to też być "nie mam prawa".
Z kolei fragment, który miał na myśli TimOOv, brzmi tak:
Miał ochotę uderzyć kobietę, zedrzeć jej z twarzy ten drwiący uśmieszek. Pragnął też jednak ją pocałować, wyruchać tu, na ławie, i usłyszeć, jak krzyczy jego imię. Wiedział jednak, że nie śmie jej dotknąć, w gniewie ani w żądzy. Fetor, nazywam się Fetor. Nie mogę zapominać, jak mam na imię.
Nie śmie - co można zinterpretować tak, że pod względem fizycznym jak najbardziej byłby w stanie, tylko się nie odważy.
"All beauty must die."

Torrhen Stark
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Torrhen Stark » 8 sty 2015, o 09:21

Ale pamiętaj jak odpowiedział mu Ramsay. Nie powiedział zrób to bo musisz czy coś w ten deseń tylko nakazał przygotować pannę młodą ustami. Theon nie powiedział, że nie ma czym bo Ramsay nie pozwolił mu dokończyć zdania. Uciął jednym słowem jego usprawiedliwienia tak jak uciął mu męskie części :D
Valar morghulis

TimOOv
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: TimOOv » 8 sty 2015, o 10:15

W oryginale jest "i have no..." I jak dla mnie może to być I have no right.

Nie zapominajmy, jednak że kastraci, także mogli uprawiać sex (nie mylić kastrata z eunuchem). Z drugiej strony "Panie ja nie mam Penisa" jednoznacznie jest wykluczone właśnie ze względu na to że Eunuchy nie czuły żadnego pociągu do kobiet.

A skoro to nie chodzi o fakt nieposiadania penisa, to oznacza, ze chodzi o coś więcej / coś mało oczywistego...
Stannis jest moim prawowitym królem i podążę ścieżką którą mi wyznaczy, nawet gdyby mi się to nie podobało.

AJPK&KKKK

Torrhen Stark
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Torrhen Stark » 8 sty 2015, o 15:53

TimOOv pisze:Z drugiej strony "Panie ja nie mam Penisa" jednoznacznie jest wykluczone właśnie ze względu na to że Eunuchy nie czuły żadnego pociągu do kobiet.

Nie koniecznie bo przeczy temu ten fragment:
– Czego eunuch mógłby szukać w burdelu? – zapytała. (Daenerys)
– Nawet ci, którym brak męskich części, mogą mieć serce mężczyzny, Wasza
Miłość – wyjaśnił Szary Robak. – Tej osobie powiedziano, że twój sługa Twarda Tarcza
płacił niekiedy kobietom z domów uciech, żeby pozwoliły mu poleżeć w swych
objęciach.

Więc nawet człowiek całkowicie pozbawiony męskich części mógł odczuwać pociąg do kobiet, a co dopiero taki samiec alfa uganiający się za każdą ładniejszą kobietą jak Theon.
A skoro to nie chodzi o fakt nieposiadania penisa, to oznacza, ze chodzi o coś więcej / coś mało oczywistego...

Mnie się wydaje, że Theon nie bez powodu wciąż powtarza, że Fetor to nie mężczyzna. Zwłaszcza, że Ramsay sam tak o nim mówi.
Valar morghulis

szujana332
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: szujana332 » 9 sty 2015, o 12:15

Mnie się zawsze wydawało, że Eunuchy nie mają jąder, a pennis jest na swoim miejscu. Zresztą taka amutacja była by bardzo niewygodna i tu wcale o seks nie chodzi tylko o oddawanie moczu. Wersja na stojąco z pewnością odpada.
Poza tym chyba w tym fragmencie o burdelu chodziło o potrzebę bliskości, przytulenia się do kogoś. A czegoś takiego to i Eunuch potrzebuje, przynajmniej mi się tak wydaje.

yennefer
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: yennefer » 9 sty 2015, o 13:20

Mnie o tym, ze theona wykastrowano przekonal fragment w którym fetor staje przed Boltonem i lady Barbrą D :-)
Ona chyba widzac jego stan i ile "kawałków" jest w lekkim szoku, a Theon myśli wtedy, że dobrze, że nie kazali mu spodni zdjąć.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Jestem kobietą! Mam ci to przeliterować? B - O - G - I - N - I !!!
Ciężko być ideałem! Ale ktoś musi! ;-)
Wina Starków @rootbeer F N S DUP

Kato
Poziom 1

Postautor: Kato » 11 sty 2015, o 23:30

Przeczytałem na stronie HBO, że Obara Sand stoczy w 5 sezonie pojedynek z znaną postacią ale nie z tą samą co w książce. Moje szybkie pytanie brzmi z kim i w którym tomie stoczyła ten pojedynek. Bo ja nie przypominam sobie, aby jakikolwiek pojedynek z nią się odbył.

Żółwik Estermont
żółwik
Awatar użytkownika

Postautor: Żółwik Estermont » 11 sty 2015, o 23:39

Dobrze ze sobie nie przypominasz :D
Obara nie stoczyła żadnego pojedynku póki co, ale Doran wysłał ja za Ciemną Gwiazdą i bardzo możliwe ze z nim będzie walczyć podczas poczatku WoW.

Arthur
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Arthur » 12 sty 2015, o 02:11

A czy ona przypadkiem nie "starła się" z Areo, kiedy nie chciał jej wpuścić do Dorana?
Jakaś taka scena mi majaczy w głowie, ale nie mam jak teraz tego sprawdzić, może to był ów "pojedynek" :)
It appears the Lord of Light has plans for this one...

Asiek
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Asiek » 12 sty 2015, o 09:50

"starcie" z Hotahem było natury psychologicznej, Obara wprawdzie wyglądała na taką, co jej dwa razy nie trzeba powtarzać w temacie używania włóczni, ale skończyło się na zadziornych spojrzeniach ze strony Obary ;)

TimOOv
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: TimOOv » 14 sty 2015, o 09:41

szujana332 pisze:Mnie się zawsze wydawało, że Eunuchy nie mają jąder, a pennis jest na swoim miejscu. Zresztą taka amutacja była by bardzo niewygodna i tu wcale o seks nie chodzi tylko o oddawanie moczu. Wersja na stojąco z pewnością odpada.
Poza tym chyba w tym fragmencie o burdelu chodziło o potrzebę bliskości, przytulenia się do kogoś. A czegoś takiego to i Eunuch potrzebuje, przynajmniej mi się tak wydaje.

Eunuch i kastrat to nie to samo. Wykastrowanie oznacza pozbawienie tylko jąder. Eunuchów dodatkowo pozbawiało się penisów

Co do kwestii bliskości tak właśnie było

Czego eunuch mógłby szukać w burdelu? – zapytała.
– Nawet ci, którym brak męskich części, mogą mieć serce mężczyzny, Wasza Miłość – wyjaśnił Szary Robak. – Tej osobie powiedziano, że twój sługa Twarda Tarcza płacił niekiedy kobietom z domów uciech, żeby pozwoliły mu poleżeć w swych objęciach.

AJPK&KKKK

maciupka
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: maciupka » 14 sty 2015, o 15:03

Słowo eunuch oznacza tyle co "stażnik łoża". Mężczyźni pozbawiani byli męskich części, gdyż pierwotnie pełnili rolę strażników haremów.

A co do kastratów...
Pierwotnie kastrat "castrato" był określeniem wysokiego głosu męskiego. Kobietom nie było wolno śpiewać w chórach, a ktoś wysokie partie głosów anielskich musiał wykonać :D. Chłopcy byli poddawani usunięciu jąder przed mutacją w celu zachowania wysokiego głosu. Podobno biznes kręcił się całkiem nieźle i wiele rodzin decydowało się na oddanie dziecka w tym celu za duże pieniądze. Co ciekawe na youtubie można sobie posłuchać utworów w wykonaniu "ostatniego kastrata"
https://www.youtube.com/watch?v=lQo2PNnwOww " onclick="window.open(this.href);return false;
Zarzucam linkiem:D Ale ostrzegam, bolesne doświadczenie.
" A wszystko to jest identycznie trwałe jak numer telefonu na pudelku zapałek... "

TimOOv
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: TimOOv » 14 sty 2015, o 17:37

Tak tak zdaję sobie z tego sprawę. Zauważ, że strażnikom łoża właśnie usuwano też penisy. Oczywiście tak było na Ziemi u Martina może być inaczej.

W Yunkai i Meereen chłopcom często usuwa się jądra, ale zostawia członka.
Podobne stworzenie nie jest płodne, lecz nierzadko zachowuje zdolność wzwodu. Mogą z tego
wyniknąć tylko kłopoty. My usuwamy również penisa, nie zostawiając nic. Nieskalani są
najczystszymi stworzeniami na świecie.

Cytat ten właśnie pokazuje w kontekście "brania na stole", że Theon ma penisa. Bo mając takie pomysły nie może być najczystszym stworzeniem.

AJPK&KKKK

Torrhen Stark
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Torrhen Stark » 14 sty 2015, o 19:10

TimOOv pisze:Cytat ten właśnie pokazuje w kontekście "brania na stole", że Theon ma penisa. Bo mając takie pomysły nie może być najczystszym stworzeniem.

Nie koniecznie. Zdajesz się zapominać jakim mężczyzną był Theon zanim został Fetorem. On nie przepuścił żadnej ładniejszej kobiecie (a gdy nie było ładniejszych brał się za brzydkie) więc nic dziwnego, że odczuwa czasem pociąg seksualny. Skoro takowy odczuwają nawet Nieskalani, którzy jak wiemy nigdy nie zaznali cielesnych przyjemności z kobietą bo kastrowano ich w bardzo młodym wieku to co dopiero Theon.
Valar morghulis

TimOOv
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: TimOOv » 14 sty 2015, o 19:59

Torrhenie Stark,
Nieskalani nie odczuwali pociągu do kobiet. Oni poporstu potrzebowali od czasu do czasu z kimś pogadać czy do kogoś się przytulić (jak dziecko do matki). Co Theon chciał robić pisałem z trzy czy cztery razy i zbędnym jest powtarzanie tego.

AJPK&KKKK

Torrhen Stark
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Torrhen Stark » 14 sty 2015, o 20:53

TimOOv pisze:Nieskalani nie odczuwali pociągu do kobiet. Oni po prostu potrzebowali od czasu do czasu z kimś pogadać czy do kogoś się przytulić (jak dziecko do matki). Co Theon chciał robić pisałem z trzy czy cztery razy i zbędnym jest powtarzanie tego.

A skąd wiemy czego właściwie chciał eunuch? Czy poznaliśmy jego POV? Myśli Theona znamy, ale nie wiemy na czym konkretnie to "leżenie w objęciach" polegało.
Valar morghulis

Żółwik Estermont
żółwik
Awatar użytkownika

Postautor: Żółwik Estermont » 14 sty 2015, o 20:59

Szczerze mówiąc też nie wiem na jakiej podstawie możemy wyciągać wnioski jakie potrzeby mają eunuchy na podstawie tego jednego przykładu.
POVa eunucha nie mieliśmy, więc nie wiemy czy mereeński przykład, to potrzeba kobiecego ciepła, pociągu seksualnego, wspomnień dawnego życia przed obcięciem tego i owego czy potrzeba udawania przed samym sobą, że się jest na równi z innymi mężczyznami.
Jak dla mnie tego zwyczajnie nie da się stwierdzić, możemy to pozostawić w sferze domysłów ;p

TimOOv
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: TimOOv » 14 sty 2015, o 21:02

Nie zamierzam zachowywać się jak pewne elementy na tym forum i iść w zaparte. Może wyjaśni się to w kolejnych książkach. A jak nie to pozostanie we wspomnianej strefie domysłów :)

AJPK&KKKK

Tristan
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Tristan » 14 sty 2015, o 23:45

Witam :)

Podczas czytania Nawałnicy Mieczy trafiłem na wątek Sansy w Orlim Gnieździe, gdzie budowała Winterfell ze śniegu, moje pytanie jest następujące, czy w książce znajdują się odniesienia do innych Starków, którzy niemalże idealnie potrafili wyobrazić sobie, a następnie zbudować jakikolwiek obiekt?
Oczywiście Brandona Budowniczego wykluczam, bo to oczywiste, jednakże nigdy nie skupiałem się na pozostałych Starkach w tej kwestii.
Byłbym uradowany, gdyby okazało się że prawie każdy Stark ma w sobie coś z "Boba Budowniczego".

PS. Przepraszam za gramatykę, jestem w niej słaby pomimo czytania książek.
[align=right]What times! What morals![/align]

TimOOv
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: TimOOv » 15 sty 2015, o 03:10

Czytając ten fragment doszedłem do wniosku, że lepienie zamków jest normalną rozrywką w Winterfell wszystkich dzieciaków. Zauważmy, że Jon i Robb zrzucili śnieg na włóczników jak byli mali, a w Winterfell toczono regularne bitwy na kule śniegu.

Sama Sansa podświadomie budowała Winterfell nie zdając sobie z tego sprawy.

AJPK&KKKK

Tristan
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Tristan » 15 sty 2015, o 23:25

Dzięki za odpowiedź :) Mam jeszcze inne pytanie, obiło mi się o uszy, że Wielki Wróbel to tak naprawdę sługa Innego, ktoś znalazł jakieś przesłanki na temat tej osoby w tej kwestii?

Torrhen Stark
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Torrhen Stark » 16 sty 2015, o 09:07

Ta teoria jest równie prawdopodobna jak ryboludy trzęsące Westeros :)
Wielki Wróbel to fanatyk religijny i do tego sprytny człowiek potrafiący manipulować otoczeniem - moim zdaniem udowodnił to w rozmowie z Cersei gdy ta przyszła prosić o namaszczenie Tommena.
Valar morghulis

Tywin
Poziom 7

Postautor: Tywin » 16 sty 2015, o 09:40

Ilu ludzi liczyło Winterfell? Zwłaszcza po wyjeździe Robba. Nurtuje mnie to bo nie wiem jak Theon mógł opanować całe miasto tak małymi siłami. Chyba że zdobył sam zamek, ale dalej mało. 30 ludzi co to jest.

Żółwik Estermont
żółwik
Awatar użytkownika

Postautor: Żółwik Estermont » 16 sty 2015, o 10:01

Nie będzie to pełna odpowiedź, ale mogę Ci napisać, że w rozdziale Brana bodajże była podana ta liczba. Tak czy siak w Winterfel został dobrze obsadzony garnizon, dowodzony przez ser Rodricka Cassela. Jednak tych ludzi Bran wysłał do rozwiązania konfliktu Hornwood (wtedy to pojawił się Ramsay, który zamknął w wieży lady Hornwood i zagładzał ją na śmierć, aby podstępem zdobyć zamek w posiadanie). Niemal wszyscy, którzy zostali, ruszyli z ser Rodrickiem, dzięki czemu miasto opustoszało i stało się łatwym celem, które Theon zdobył nocą po cichu.

Geared
Poziom 1

Postautor: Geared » 21 sty 2015, o 11:47

Cześć, właśnie czytam sagę drugi raz i mam wrażenie że wszystko zapomniałem po pierwszym czytaniu;)

Właśnie przeczytałem POV Tyriona (w SK) gdzie rozmawiał kolejno z maesterem Pycelle'em, Littlefingerem i Varysem i mam dwa pytania:
1. Co było w fiolce którą zabrał Tyrion od Pycelle'a i czy ją wykorzystał?
2. Kogo miał na myśli Tyrion mówiąc do Littlefingera że wyda Lysie prawdziwego zabójcę jej męża? Czy rzeczywiście mógł już wiedzieć i te słowa miały oznaczać szantaż i wymuszenie posłuszeństwa w zamian za zachowanie tej wiedzy dla siebie?

Torrhen Stark
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Torrhen Stark » 21 sty 2015, o 12:00

Geared pisze:1. Co było w fiolce którą zabrał Tyrion od Pycelle'a i czy ją wykorzystał?

To był chyba jakiś środek na przeczyszczenie, który Tyrion podał później Cersei, żeby na pewien czas mieć swobodę działania.
2. Kogo miał na myśli Tyrion mówiąc do Littlefingera że wyda Lysie prawdziwego zabójcę jej męża? Czy rzeczywiście mógł już wiedzieć i te słowa miały oznaczać szantaż i wymuszenie posłuszeństwa w zamian za zachowanie tej wiedzy dla siebie?

Moim zdaniem Tyrion tylko blefował. Możliwe, że miał zamiar obciążyć winą za to Pycelle'a by przeciągnąć Lysę na swoją stronę. Bo skąd miałby się spodziewać, że to ona sama otruła męża?
Valar morghulis

Minuszero
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Minuszero » 22 sty 2015, o 22:08

Mógłby mi ktoś przypomnieć kim jest Tyrek Lannister? Został wspomniany w tym temacie KLIKNIJ MNIE i nie mam pojęcia kto to .-.

...

Czym się zajmował? Jakie były jego losy? To miałem na myśli pytając się kim był. Sly, za mało dokładne pytanie :P

Bzhydack
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Bzhydack » 22 sty 2015, o 22:28

Jest (był? bo aktualnie nie wiadomo co się z nim dzieje) syn Tygetta Lannistera, młodszego brata Tywina.

...

Był chyba giermkiem Roberta (ale Nedem nie jestem) razem z Lancelem. Zaginął w czasie zamieszek w Królewskiej Przystani.
STANNIS VINCIT, STANNIS REGNAT, STANNIS, STANNIS IMPERAT!!! AJPK! Obrazek KRWI @snow Obrazek

Przedrzeźniacz
Poziom 5
Awatar użytkownika

Postautor: Przedrzeźniacz » 23 sty 2015, o 19:40

Tyrek to (jak już wspomniał Bzhydack) jedyny syn Tygetta, młodszego brata papy Tywina. Za czasów króla Boba służył mu z Lancelem jako giermek, ale w odróżnieniu od kuzyna nie został pasowany na rycerza po jego śmierci (miał chyba z 14 lat ;-) ). Ożenili go z kilkumiesięczną dziedziczką rodu Hayfordów, lady Ermesande, przez co zyskał przydomek "mamka". Jest głównym zaginionym po zamieszkach chlebowych, istnieje teoria, że uprowadził go Varys i jeszcze młodego Lannistera do swoich planów wykorzysta :-)
Chaos isn't a pit. Chaos is a ladder.
[glow=red]AJPK[/glow] Obrazek

myszyn88
Poziom 1

Postautor: myszyn88 » 24 sty 2015, o 17:42

A ja wrócę jeszcze do tej sprawy z piatkiem śniegu który opadal i się podnosił. Skojarzyło mi się to z samym Jonem. Gdy był u dzikich wszyscy myśleli ze nie żyje(upadek) lecz potem wrócił i został dowódca (wzniósł się) jego ostatni rozdział można uznać jako kolejny upadek a więc teraz powinien znowu się wznieść. Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, teraz wiem ze to raczej nie koniec jego historii. Pytanie tylko na czym może polegać ten jego wzlot.

I z innej beczki: Jak ma Varys na nazwisko???

Tristan
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Tristan » 4 lut 2015, o 14:06

Witam.

Mam pewien problem, nie pamiętam, w którym wątku pewna osoba podała chronologie czytania Uczty dla Wron wraz z Tańcem Smoków, około rok temu czytałem książki normalnie, czyli kolejnością wydania, w związku z tym nie pamiętam wielu rzeczy. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś wskazał mi ten wątek, reszty poszukam na własną kieszeń.

Bzhydack
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Bzhydack » 4 lut 2015, o 14:14

STANNIS VINCIT, STANNIS REGNAT, STANNIS, STANNIS IMPERAT!!! AJPK! Obrazek KRWI @snow Obrazek

Tywin
Poziom 7

Postautor: Tywin » 8 lut 2015, o 14:34

Pytanie nie dotyczy książki, ale tekstów z forum. Kompletnie nie kojarzę różnicy, wszyscy gadają o Sansie i jej shipach? czym to się różni od paringu?

Robin Blackett
Duch
Awatar użytkownika

Postautor: Robin Blackett » 8 lut 2015, o 14:49

Zły? - być może. Dobry? - a czemu?                                                             Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
Nie tak wiele znów pychy we mnie.                                                            A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Jacek Kaczmarski, Warchoł, 14.1.1993

Luiza
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: Luiza » 8 lut 2015, o 15:07

Ship i pairing to to samo. Pairing to rzeczownik, ship także, że można z tego stworzyć czasownik "shippować", który imo brzmi lepiej niż "pairingować". Ot, takie angielskie potworki po polsku ;)
Obrazek Obrazek
Shameless SanSan shipper#teamSansa
Front Obrony Sansy #teamSandor

EricsoN
Poziom 1
Awatar użytkownika

Robi Stark-ciało.

Postautor: EricsoN » 21 lut 2015, o 23:55

Witam, w serialu albo tego nie uchwyciłem, a w książce do KG jeszcze nie doszedłem chciałbym zapytać co się stało z głową i resztą ciała Robba?Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. :-)

cahir8
Poziom 1

Postautor: cahir8 » 23 lut 2015, o 18:25

W książce Joffrey chciał głowy Robba, by kazać pocałować ją Sansie, ale Tyrion wyraził swój sprzeciw i nie doszło do tego. Głowa została odcięta, a w jej miejsce przybili gwoździami łeb wilkora. Prawdopodobnie głowa została nabita na pal na murach Bliźniaków.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2015, o 08:19 przez Nimue, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: poprawiłam błędy

Wrathu
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Wrathu » 24 lut 2015, o 11:39

No właśnie, prawdopodobnie.
Nie jestem pewien, czy to odpowiednie miejsce na to, ale to teoria na temat:

[możliwe spoilery]
Osobiście całkiem ciekawa wydała mi się teoria, że głowa trafiła ostatecznie do Królewskiej Przystani, a co więcej, posłużyła za element do stworzenia przez Qyburna Roberta Stronga (to imię i nazwisko! Strong i Stark znaczą po angielsku i niemiecku to samo!). A reszta ciała należałaby do Gregora Clegane'a. I wyszłoby to na jaw podczas lub po Próbie Walki w Wichrach Zimy.
Wrathu - muzyka inna
komiks internetowy Tak się dzieje, gdy tak jest - Cała prawda o życiu w absurdalnym ujęciu
Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout

Nan
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Nan » 25 lut 2015, o 15:28

Czy wiadomo co się stało z ciałem Robba?
W Grze o Tron czysta jest tylko krew...
"The Blood of Aegon the Dragon flows in her veins."

Obrazek

szujana332
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: szujana332 » 25 lut 2015, o 15:31

mnie się wydaje, że Trident. Podobnie jak to było z ciałem Cat. Tylko głowa pojechała do KP. Ale czy tam dotarła?

bocian13
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: bocian13 » 25 lut 2015, o 20:37

Natknąłem się przez przypadek na pewien krótki artykuł w sieci, który mówi, że istnieją spekulacje na temat tego, że Starkowie są spokrewnieni z Innymi. W związku z tym mam pytanie, czy jest to wymysł tylko autora tego artykułu, czy ktoś poruszał już ten problem i starał się jakoś poprzeć tą teorię. Autor tylko wspomina o takich spekulacjach, a ja chciałbym wiedzieć na podstawie jakich argumentów przytaczana jest ta teoria (w artykule jest tylko luźne nawiązanie do dewizy rodowej) http://wnas.pl/artykuly/5634-znamy-zako ... ow-martina
He run. Not very fast. Sandor Clegane

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Bieżąca Dyskusja”