Retrospective III

Czyli o dziełach Martina poza PLiO.

Moderator: Nocna Straż

radruf
Poziom 3
Awatar użytkownika

Retrospective III

Postautor: radruf » 28 maja 2008, o 10:43

Oficjalna strona wydawnictwa "Zysk i s-ka" nadal zwleka z datą wydania 3 tomu Retrospektyw. Co ciekawe, księgarnia Gandlaf wciąż podaje datę wydania 30.04.2008 rok :) Grunt, to łaskawie podchodzić do upływającego czasu i nie przejmować się takimi drobiazgami, jak przekroczony termin wydania. Z drugiej strony, my Forumowicze jakże dobrze to znamy. Powściągne się i nie będę wytykał palcem zacnego mistrza Martina..

Jako przedsmak, poniżej przedstawiam wykaz opowiadań, które mają się znaleźć 3 tomie Retrospektyw:

-The Road Less Traveled
-Doorways
-Shell Games
-From the Journal of Xavier Desmond
-Under Siege
-The Skin Trade
-UnsoundVariations
-The Glass Flower
-The Hedge Knight
-Portaits of His Children
Miłość? Nie bez przyczyny w nazwie tkwi ość...

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Primus
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Primus » 29 maja 2008, o 07:29

Ten spis rozwiewa niestety nadzieje podejrzewa całkiem dużej grupy ludzi. W jednej książce niestety nie znajda się dwa opowiadania o Jaju i Dunku. Nie będzie niestety drugiego opowiadania „Wierny Miecz”.
Pozdrawiam

radruf
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: radruf » 3 cze 2008, o 22:14

To prawda, że nie ma w spisie wzmianki o "Wiernym Mieczu". Z tego co pamiętam, kontynuacja przygód Dunka została opublikowana już po wydaniu amerykańskiej wersji Retrospektyw, która nosi tam nazwę "DreamSongs". Niestety... :(

Ale jest i dobra wiadomość. Zawarte w tym tomie opowiadanie "Shell Games" pochodzi z I tomu Wild Cards, więc wszyscy ci, którzy nie mieli jeszcze okazji posmakować tego świata, będą mieli ku temu okazję. Ja zaś (część Forumowiczów być może wie, że porwałem się na translację I tomu) będę miał mniej do tłumaczenia :)

[ Dodano: 17-11-2008, 11:40 ]
Witajcie!

Na stronie wydawnictwa Zysk i S-ka pojawiła się zapowiedź oficjalnej premiery trzeciego tomu Retrospektyw - 2 grudnia tegoż roku!

Przypominam, że ów tom zapowiada się wielce atrakcyjnie, ponieważ zawiera w sobie zarówno "Hedge Knight", jak i opowiadanie ze świata Wild Cards.

Niestety, mam też smutną wiadomość. Wystosowałem konkretne zapytanie do Zyska w sprawie uzupełnienia dzieł Martina o cykl Wild Cards. Odpowiedź, która dotarła do mnie przedwczoraj brzmi następująco: "Zysk i S-ka Wydawnictwo nie planuje wydawać całego cyklu Dzikich Kart (...)".

Niniejszym plany wydania Wild Cards ograniczają się tylko do skromnego wycinku cyklu, tłumaczonego na potrzeby trzeciego tomu Retrospektyw :(

Zapowiedź trzeciego tomu: http://www.zysk.com.pl/catalog/product_ ... ts_id=2233
Miłość? Nie bez przyczyny w nazwie tkwi ość...

noiser1705
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: noiser1705 » 4 gru 2008, o 13:47

Pragnę poinformować że trzecia retrospektywa już wyszła :). Sam jeszcze nie mam jej w posiadaniu ale zbliżające się swieta będą chyba doskonałym pretekstem abyz robić sobie prezent :)

venganza
Poziom 5
Awatar użytkownika

Postautor: venganza » 21 kwie 2013, o 18:34

Jak to? Zero odpowiedzi? Nikt nie czytał 3 części IMHO lepszej tylko od 2? :)
Wspaniałe opowiadania z `Wild cards`, które sprawiło że zaczęłam poszukiwania reszty cyklu polubiłam tematykę superbohaterów jako, że w tym przypadku są przedstawieni w zupełnie inny, bardziej ludzki sposób.
Piękny wstęp do drugiej części o klasyfikowaniu gatunków, pod którym mogę się podpisać ręcami i nogami. Myślałam, że to niemożliwe a jednak zaczęłam jeszcze bardziej cenić Martina.
`Obrót skórą` czytało się szybko, lekko i przyjemnie chociaż zaskoczenia jako takiego nie było.
`Słabe warianty` i `Portrety jego dzieci`to najlepsze chyba opowiadania w tej części. Nie poruszyły mnie tak jak inne opowiadania z serii aczkolwiek zatrzymały na chwilę, zostawił z pytaniami i przemyśleniami. Okropnie zazdroszczę bohaterowi `Portretów...`, ja sama wiele oddałabym za możliwość spotkania postaci, które wykreowałam i z którymi czuję podobny związek.
'Jest taka dziewczyna, która wędruje między światami...'

DeeJay90rgz
Poziom 1

Postautor: DeeJay90rgz » 4 lut 2014, o 17:46

Hej nie czytałem żadnej części. Mogłabyś napisać dokładne tytuły i gdzie można je zakupić?

Waymar
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Waymar » 17 mar 2014, o 20:13

Znaczy, chodzi o tytuły poszczególnych tomów? Proszę bardzo:
"Retrospektywa, tom I - Światło odległych gwiazd" (2007)
"Retrospektywa, tom II - Żeglarze nocy" (2008)
i "Retrospektywa, tom III - Wędrowny rycerz" (2008)

Sam swoje mam od dawna, gdy tylko się ukazały, ale co jakiś czas widuję w księgarniach któryś z tomów, może w jakimś dobrym antykwariacie też trafisz.

Asiek
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Asiek » 23 kwie 2014, o 12:27

albo w taniej książce. Ostatnio dorwałam tam komplecik, po 15 zeta za tom. Miło ;)
(sieć tanich książek Dedalus, mają księgarnie nie tylko we Wro, z tego co wiem)

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Nie tylko PLiO Martin żyje”