Nowy Turniej - propozycje

Turnieje sympatii, urody i talentów! Naliczanie postów w tym dziale jest wyłączone.

Moderator: Nocna Straż

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 29 lip 2014, o 17:56

Magda, tyle, że losowanie wzmożyłoby kreatywność osób biorących udział. ;) Uważam, że nawet byłoby zabawnie wcielić się w postać, której się nie lubi i pobawić się w adwokata diabła. No i usunęłoby to ewentualne konflikty przy wyborze postaci. Ale to jest luźny pomysł, wybieranie też jest fajne!
there is no trap so deadly as the trap you set for yourself
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Magda21
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: Magda21 » 29 lip 2014, o 18:00

Jasne, zawsze są argumenty za i przeciw. Zależy co ma być de facto celem tego turnieju.
Pytanie też czy znalazłoby się z 20 (lekką ręką) osób chętnych i mających czas bawić się w takie coś. Tutaj moim zdaniem jest większy problem.

Przedrzeźniacz
Poziom 5
Awatar użytkownika

Postautor: Przedrzeźniacz » 29 lip 2014, o 22:05

chmm mogło by być zabawnie, chętnie bym się w takie coś zabawiła ;-)
Chaos isn't a pit. Chaos is a ladder.
[glow=red]AJPK[/glow] Obrazek

Żółwik Estermont
żółwik
Awatar użytkownika

Postautor: Żółwik Estermont » 29 lip 2014, o 22:06

paragraf225, spokojnie. Nie mam zamiaru Cię chować, tylko piszę wczesniej, co by nie dać się wyprzedzić ;D

Tak czy siak z chęcią zaprosiłbym Cię do współpracy przy turnieju, jeśli będziesz mieć ochotę ;D
Zdaję sobie sprawę, że taka formuła, wymagałaby współpracy z ludźmi. Przykładowo - nie wyobrażam sobie, by ktoś inny pisał wypowiedzi Edda Cierpiętnika niż Il Biondo :P

Co do formy - wszystkim tym się mogę zająć i przed rozpoczęciem jasno rozpiszę reguły tak jak paragraf225 :)

Na chwilę obecną mogę wam zdradzić, ze ja to widzę tak:
1) Eliminacje - podział na kilka grup np Nocna Straż, bękarty, grupa religijna etc i zaprezentowanie się każdego kandydata poprzez jego hasło wyborcze.
Z każdej grupy (liczba w zależności od liczby uczestników) wyłonimy liderów oraz podobną liczbę lucky looserów (co by nie stracić na starcie nikogo interesującego przez konkurencję).
2) Właściwa rozgrywka - tutaj w każdym etapie rozpoczęłyby się dyskusje, im etap wyższy, tym więcej pytań będą mieć kandydaci ;)
W losowaniach wybieranoby ludzi i tematy wodzące dyskusji.
Nie wykluczam też losowanych pojedynków zespołowych typu Tywin Lannister i Jorah Mormont vs Arya Stark i Tormund Zabójca Olbrzyma

Co do tego, kto by pisał dane postaci - tutaj też mam świadomość, ze nie każdy będzie danego dnia o danej porze na forum, najlepiej gdybyśmy mieli swój zespół i myślę, że bym z chętnymi współorganizatorami sam dogadał po losowaniu, kto się zajmie kim ;)
Debaty na dobrą sprawę można rozpisać już w dniu losowania, zamiast czekać przykładowo 9 dni do pojedynku i kombinować ;p

A losowanie postaci i tematów wodzących może się odbywać nawet na sb, tak jak w przypadku wcześniejszych turniejów :)

[ Dodano: 29-07-2014, 10:17 ]
Przedrzeźniacz, wiedz, że jestem człowiekiem otwartym na współpracę i propozycje :)

Ogólnie do wszystkich - cieszę się z tak pozytywnego przyjęcia propozycji :D

Brethil
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Brethil » 29 lip 2014, o 22:44

Zgłosiłabym się do prowadzenia kampanii Theona, ale nie wiem, czy udźwignę tak skomplikowaną postać. Bo kim innym będzie Theon "Stark", młody butny paniczyk, przyszywany brat Króla Północy, czym kim innym będzie Theon na Wyspach, po odrzuceniu przez ojca i później w Winterfell, niepewny co robić, a już Fetora to dobrawdy nie wiem jak wiarygodnie odegrać.
Fairy tales do not tell children that dragons exist. Children already know that dragons exist. Fairy tales tell children that dragons can be killed.
[Chesterton]

Goszka
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: Goszka » 29 lip 2014, o 23:04

Ciekawy pomysł i zaiste wymagający.

Brethil, myślę, że Theona-Fetora bez problemu udźwignęłaby Rudbekia. O ile miałaby czas i ochotę, by wziąć udział w takim turnieju.
Skrytoczytaczka
Bałagan nie zając - niestety nie ucieknie.

Saphira
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Saphira » 30 lip 2014, o 08:19

Fajny pomysł, i jeśli miałabym dosyć czasu to mogłabym ewentualnie pomóc.
Niegłupi jest też pomysł z podziałem na grupy, ale według mnie co najmniej dziwne byłyby pojedynki zespołowe.
Żaden człowiek, choćby nie wiem jak wielki, nie może znać swojego przeznaczenia.

Ask : ask.fm/KatarzynaSypien

Rudbekia
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Rudbekia » 30 lip 2014, o 09:18

Goszka pisze:udźwignęłaby Rudbekia. O ile miałaby czas i ochotę, by wziąć udział w takim turnieju.

Goszka, ja nie mówię nie (chociaż troszkę mnie to przeraża ;)), tylko że właśnie u mnie mogą być kłopoty z czasem. Chwilowo jestem w domu, ale za parę dni najprawdopodobniej znowu wyjeżdżam. Kiedy to by się miało w ogóle zaczynać?
"All beauty must die."

Żółwik Estermont
żółwik
Awatar użytkownika

Postautor: Żółwik Estermont » 30 lip 2014, o 12:56

Rudbekia, wszystko by wystartowało prawdopodobnie kilka dni/ tydzień po zakończeniu turnieju mistera. Na razie skupimy się na obecnym turnieju, a ostatnie szczegóły powinny się wyklarować w ciągu kilku dni po finale :)

Galskus
Poziom 4

Postautor: Galskus » 19 sie 2014, o 19:34

Mi chodzi po głowie pomysł na konkurs na najlepszą twierdzę w PLiO według forumowiczów. Można byłoby wykorzystać opisy z tematu twierdz, plus jakieś grafiki i głosowalibyśmy w różnych kategoriach, np. wygląd twierdzy, możliwości obronne i czy łatwo by się nam tam mieszkało(można to oczywiście rozszerzyć). Skala punktowa od 1 do 10. Po 2-3 dniach głosowania nad jedną twierdzą przechodzimy do drugiej. Krótki konkurs, tylko musiałby się tym zająć ktoś, kto posiada więcej czasu niż ja i zamiłowania do prowadzenia takich konkursów.
Stołeczne Książęce Miasto Płock

Ilmen
Poziom 2

Postautor: Ilmen » 24 sie 2014, o 18:55

A może by tak pojechać po całości szaleństwa i zrobić konkurs na męża/żonę PLiO? Takie połączenie turnieju sympatii i mistera/miss.
Quizy przemówiły: Jestem Jaime/Ygritte z rodu Tyrellów i mieszkam w Dragonstrone. Do tego popieram Stannisa

Żółwik Estermont
żółwik
Awatar użytkownika

Postautor: Żółwik Estermont » 30 sie 2014, o 00:09

Co do propozycji z którą wyskoczyłem jakiś czas temu... Mamy zarys i nie tylko :)
Prolog turniejowy i rozgrywki rozpoczną się nie wcześniej jak w najbliższy poniedziałek.
Zastanawiam się szczerze mówiąc ile czasu potrzeba, by ludzie mogli ochłonąć po świetnie przeprowadzonym turnieju mistera.
Zależnie od woli ludu, dostosuje swój start :)
Mogę się na chwilę pochwalić tym, że (poza drobnymi szczegółami, które mogą ulec zmianie) mamy formę turnieju od eliminacji do finału oraz liczbę 100 uczestników z hasłami wyborczymi* oraz turniejowymi celami do których te postaci będą dążyć ;)
Turniej będzie najbliższy turniejowi sympatii, z tym że nasze postaci zabiorą niejednokrotnie głos (miła odmiana w oczekiwaniu na WoW)

*Hasła wyborcze - jeśli chcecie wspomóc któregoś z kandydatów , możecie pisać mi na PW hasła wyborcze do danej postaci. Jeśli okaże się, że wasze hasło przebija to z listy, to z przyjemnością zmienię :)
Jak boicie się, że nie traficie w postać z listy, to spokojnie, na 100 osób łatwo trafić, a w razie czego, przed startami przedstawimy uczestników :)

Tyle ode mnie. Więcej po powrocie z urlopu w niedzielę wieczorem :)

EDIT:
Już teraz dziękuję za pomoc Evie, Il Biondo, szujanie oraz przede wszystkim paragrafowi. Zapowiada się miła współpraca :D

kukowsky
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kukowsky » 18 wrz 2014, o 15:31

Nudziło mi się dzisiaj w pociągu i w czasie podróży udało mi się rozpisać uczestników konkursu na najlepszy duet w PLiO. Jeśli nie zrobię sobie zaległości z pracą magisterską, to może dam radę poprowadzić nawet tego typu turniej, gdy na forum nastanie nuda. Turniej składałby się z dwóch zasadniczych części - grupowych eliminacji (grupy tematyczne - małżeństwa, rodzeństwa, romanse, bromanse, mistrz-uczeń, rodzic-potomek, decyzyjni i ich prawe ręce, antagoniści itd.) oraz fazy pucharowej, do której dostałyby się 32 pary z eliminacji. Od tego momentu, rzecz jasna, losowania i kolejne pojedynki. ;) Faza grupowa ma na celu wyłonienie najlepszych duetów z danego typu, w fazie pucharowej świat już powinien płonąć i wtedy nie przejmujemy się już typami duetów. ;)
Moje strony poświęcone słowiańskiej kulturze: blog, fanpage.

hawran
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: hawran » 18 wrz 2014, o 15:51

Bardzo fajny pomysł ale jeżeli jedna postać występuje w przynajmniej dwóch duetach to co wtedy ? rywalizacja między tymi dwoma duetami i ewentualnie dalej czy nie przejmujemy się takimi drobnostkami i wybieramy najlepszy ?

kukowsky
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kukowsky » 18 wrz 2014, o 15:59

Myślałem o tym i chyba najrozsądniej będzie się nie przejmować. Postacie główne siłą rzeczy występują w kilku duetach. Takiego Tyriona można połączyć z Bronnem, Tywinem, Shae, Jaimem itd., największe szaleństwo jest z Aryą, którą można byłoby połączyć spokojnie co najmniej z Jaqenem, Ogarem, Syriem i Kindly Manem. Cóż, nie mogę karać całego duetu za to, że któraś postać jest bardziej interakcyjna i dueci gdzieś po bokach. :D

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 18 wrz 2014, o 16:50

Świetny pomysł na turniej, oryginalny. Jak to mówią na dzielni - propsuję ten pomysł!

Myślę, że można spokojnie wystartować po trwającym konkursie Sympatii i planowanym konkursie Miss2.
there is no trap so deadly as the trap you set for yourself
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Zellis
JST
Awatar użytkownika

Postautor: Zellis » 18 wrz 2014, o 17:02

Zgadzam się z Il, fajny pomysł, ustawiaj się kukowsky w kolejkę! :D Chociaż jak przyjdzie co do czego, to pewnie będzie ciężko zdecydować, jeszcze ciężej niż w misterze czy turnieju sympatii, bo wybór będzie dużo bardziej złożony. No ale to wyjdzie w praniu ;)
"(...) Dwadzieścia lat w służbie poezji,
dostatecznie długo, by wiedzieć, że są rzeczy, które albo rozumie się w lot, nawet bez słów,
albo nigdy się ich nie zrozumie."

kukowsky
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kukowsky » 18 wrz 2014, o 18:01

To ustawiam się w kolejkę. Czasu jest, w wolnej chwili przepiszę dotychczas zebrane duety do pliku i dam paru osobom do zerknięcia, bo zapewne przeoczyłem jakiś ciekawy duet, a też można zrobić selekcję, by za dużo par nie było. Liczę też, że kampania Stavosa przy takim turnieju byłaby co najmniej monumentalna. :D

Magda21
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: Magda21 » 18 wrz 2014, o 19:11

Kamil, doskonały pomysł! @serducho

Ten turniej zapowiada się epicko, trzeba będzie zawczasu zacząć budować komitet poparcia STAVOSA :D @dance @dance @dance

Ladybug
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Ladybug » 18 wrz 2014, o 20:05

Kukowsky muszę przyznać, że pomysł na turniej bardzo mi się podoba. Już oczyma wyobraźni widzę te kampanie wyborcze.

I tak jak Magda mam nadzieję,że bromance STAVOS zajdzie daleko. No i ciekawa jestem z kim do duetu trafi Ptaszyna - bo to SanSanki i SanPet-y będą miały się o co spierać !!!
Jest to świeży pomysł i jeśli będzie tak perfekcyjnie prowadzony jak Mister Paragrafa to naprawdę forum będzie rozgrzane do czerwoności @woohoo @woohoo @woohoo
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej. - Andrzej Sapkowski

Bzhydack
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Bzhydack » 18 wrz 2014, o 20:37

Serialowo. Sansa + Tyrion :P
Na złość wszystkim SanSanom i PetSanom :D
STANNIS VINCIT, STANNIS REGNAT, STANNIS, STANNIS IMPERAT!!! AJPK! Obrazek KRWI @snow Obrazek

Ladybug
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Ladybug » 18 wrz 2014, o 20:54

Bzhydack pisze:Serialowo. Sansa + Tyrion :P
Na złość wszystkim SanSanom i PetSanom :D

O tak muszę przyznać, że mimo iż najbardziej widzę Sansę w roli zimnej i samotnej królowej w stylu Elżbiety I to jednak z wszystkich shipów najbardziej lubię ją z mężem i mam nadzieję, że jak Tyrion ogarnie już gdzie odsyła się panie lekkich obyczajów nastąpi jakieś spotkanie tej dwójki.

A co turnieju - rzucam swoje hasło z SB - Theon i Ramsey !
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej. - Andrzej Sapkowski

Żółwik Estermont
żółwik
Awatar użytkownika

Postautor: Żółwik Estermont » 18 wrz 2014, o 22:02

No i stało się. Najpierw ja grzebałem za życia paragrafa, a teraz sam jestem grzebany i to jeszcze w eliminacjach :D
Mimo to... popieram o ile grzecznie poczekasz kukowsky ze startem, dopóki ja nie skończę ;D
Nie wiem tylko co z wcześniej zapowiadanym turnieju stricte politycznym, ale jak dotąd temat mocno ucichł, więc najwyżej by poczekał :P
Ogólnie w razie czego jestem gotów pomóc w organizacji o ile będzie taka potrzeba.
I jeszcze pytanie - duety będą bardziej sagowe, serialowe czy i tak i tak?
Biorąc pod uwagę fanfiki i inne zmiany, to trochę to ważne pytanie.

kukowsky
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kukowsky » 18 wrz 2014, o 22:12

Nie grzebię, poczekam cierpliwie, zwłaszcza, że sam jeszcze nie wiem, czy podołam czasowo z organizacją. ;) I raczej trzymałbym się książki, choć myślałem o tym, by zrobić grupę duetów typowo serialowych, bo jednak zdarzały się udane. Ale to spokojnie. Gdy będzie się zbliżał czas turnieju, to będę konsultował się z bardziej doświadczonymi, by faktycznie to dobrze zaplanować wszystko.

Żółwik Estermont
żółwik
Awatar użytkownika

Postautor: Żółwik Estermont » 18 wrz 2014, o 22:19

Masz dużo czasu. We mnie wizja obecnego turnieju dojrzewała niczym wino i myślę że z Tobą będzie podobnie :D
A jak coś, to zawsze się znajdą chętni do pomocy :D

Nan
Poziom 13
Awatar użytkownika

Re: Nowy Turniej - propozycje

Postautor: Nan » 4 gru 2014, o 08:41

U Martina jest tyle śmierci, że może odpuśćmy sobie to koło i bijatykę kobiet:-) Powiem Wam szczerze, że hejtów w necie jest już wystarczająco dużo... lepiej zróbmy coś pozytywnego!

Może zróbmy Turniej na najbardziej ekscentryczną postać Sagi lub Pieśniowego "błazna" - postać, której teksty wywołują automatycznie uśmiech na twarzy.
W Grze o Tron czysta jest tylko krew...
"The Blood of Aegon the Dragon flows in her veins."

Obrazek

Zellis
JST
Awatar użytkownika

Postautor: Zellis » 4 gru 2014, o 09:09

Nan? Przyznam szczerze, że czytam raz po raz ten pierwszy akapit i nie wiem o co ci chodziło.
Twój pomysł jest fajny, ale zastanawiam się czy zebrałaby się wystarczająca ilość postaci na cały turniej. Może założyć po prostu o tym temat z ankietą?
dostatecznie długo, by wiedzieć, że są rzeczy, które albo rozumie się w lot, nawet bez słów,

Nan
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Nan » 4 gru 2014, o 09:16

Chodziło mi o to, że po co uśmiercać postacie w Turnieju, jak pewnie większość nie dożyje końca Sagi :-) Nie wyręczajmy Martina :-)

A tak serio czytając niektóre wątki na form widać, jak mocno fani są związani z postaciami - czuję po prostu, że Koło Śmierci zakończyło by się awanturą :-P

kukowsky - świetny Turniej!

Obrazek

Żółwik Estermont
żółwik
Awatar użytkownika

Postautor: Żółwik Estermont » 4 gru 2014, o 09:23

Nan. Twierdzisz, że wybieranie pięknych kobiet nie jest czymś pozytywnym? :P
Moim zdaniem wszystko zależy nie od tematu, a klasy użytkowników.
Jeśli ktoś czerpie przyjemność z siania nienawiści, to zrobi to niezależnie od tego czy to turniej piękności, sympatii, duetów czy czego innego.
Z resztą z tego co wiem, to przygotowania do miss2 są w bardzo zaawansowanej formie i szkoda byłoby sobie teraz to wszystko odpuścić

Nan
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Nan » 4 gru 2014, o 09:35

Nan. Twierdzisz, że wybieranie pięknych kobiet nie jest czymś pozytywnym? :P

Chodziło mi o propozycje Turniejów: Walki kobiet i Westeroskie Koło Śmierci - wybory duetów, mężów, żon, czy miss i misterów są ok, można i się pośmiać i posprzeczać w dobrym tonie :-)

A na Turniej Miss czekam niecierpliwie :-)

Obrazek

Had
-#pwnage
Awatar użytkownika

Postautor: Had » 4 gru 2014, o 09:38

Ja najchętniej odpoczęlabym od Turniejów i to dłuższą chwilę...
There is special place for me in hell... IT'S CALLED THE THRONE.

paragraf225
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: paragraf225 » 4 gru 2014, o 09:39

Mi koło śmierci też średnio się widzi. Walki kobiet - z jednej strony spoko, ale z drugiej strony może być problem z zebraniem kandydatek - Asha, Brienne, Obara, Arya (od biedy), Ygritte, Dacey, ta, która walczyła na arenie w Meereen, Harma Psi Łeb, a poza tym coś nie bardzo...

No chyba, że w kisielu. :D
Chroń tę leszczynę, co wciąż od nowa - Prostuje się zajadła,
Trzeba by cały las wykarczować - Żeby padła..
RPA @sun & Wina Starków @rootbeer Obrazek
They see me hikin'. They hatin'.

Żółwik Estermont
żółwik
Awatar użytkownika

Postautor: Żółwik Estermont » 4 gru 2014, o 09:41

Aaa. To przepraszam :D
Zrozumiałem"walki kobiet" jako określenie miss2 :)

szujana332
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: szujana332 » 16 gru 2014, o 10:44

Ja odesłałem sam siebie w strefę organizacyjnego niebytu. Pozostawiam pałkę Mistrza Ceremoni prawdziwym mistrzom... zobowiązuję się nie organizować wiecej turniejów. Więc jeśli ktoś chce moje dziwne pomysły są do dyspoycji...

kukowsky
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kukowsky » 25 gru 2014, o 16:09

Jak tam, ktoś szykuję się z jakimś turniejem? ;) Ktoś ma już coś bardziej obmyślone?

Jakby co, to pragnę poinformować, że prace nad turniejem duetów są na względnie zaawansowanym etapie - mam już listę startujących i napisaną połowę opisów do pierwszej rundy. Chciałem jednak zbadać nastroje publiki - chcecie następny turniej zaraz po paragrafie? Czy może jednak wolicie chwilę odetchnąć, by potem z większą przyjemnością wrócić do turniejowania? ;)

Żółwik Estermont
żółwik
Awatar użytkownika

Postautor: Żółwik Estermont » 25 gru 2014, o 16:44

Ja proponuję by oficjalnie zaklepać kukiemu miejsce w kolejce za paragrafem :D
A co do startu turnieju... Zalezy od potrzeb. Ja jestem np zwolennikiem krótkich przerw na "zatęsknienie", ale ze względu na ograniczony czas paragrafa, dogadałem się ze może startować juz nawet dzień po mnie :P
Jeśli okaże się ze jest potrzeba, to wiadomo ze pewne zasady na potrzeby można zmienić ;)

Goszka
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: Goszka » 25 gru 2014, o 17:50

Też jestem za tym, by zrobić przerwę, choćby dwutygodniową. A my do tego czasu podyskutujemy sobie o ŚLiO. ;)
Skrytoczytaczka
Bałagan nie zając - niestety nie ucieknie.

Vivien
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Vivien » 25 gru 2014, o 18:13

Też jestem za krótką przerwą, a dwutygodniowa brzmi bardzo rozsądnie :) A potem Kuki może wkraczać do akcji : )

A wgl patrząc bardziej w odległą przyszłość, to najlepiej by było tak wycyrklować żeby turnieje nie zbiegały się w czasie chociażby z emisją serialu (czy premierą kolejnego tomu, choć to na razie bardzo odległa przyszłość:) )
I have a voice too, and for good or evil mine is the speech that cannot be silenced.

kukowsky
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kukowsky » 25 gru 2014, o 18:42

To w takim razie zrobimy tak, że na spokojnie gdzieś tydzień po turnieju paragrafa wrzucę zasady turnieju, tak by przez chwilę trochę podyskutować o ewentualnych zastrzeżeniach, a z pierwszymi głosowaniami poczekam też gdzieś jeszcze co najmniej tydzień. Sądzę, że powinniśmy się zmieścić mniej więcej przed startem V sezonu z zakończeniem tych całych jasełek. ;) A potem następny turniej będzie mógł ruszyć po zakończeniu emisji V sezonu, gdy już ludziom trochę minie ból zadków po wymysłach dedeków. :D

LuckyLolitka
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: LuckyLolitka » 11 lut 2015, o 19:53

turniejem duetów

Co ja widzę...to będzie Turniej Duetów?? Ale fajnie, już zacieszam :D
Nie żebym się łudziła że moje otp daleko zajdzie ( albo gdzieś w ogóle^^) ale na pewno będzie śmiesznie :lol: Czy przewidziany jest szip Dany i Smoki na przykład? Mam nadzieję, heh.
'...he's just a slave to his emotions. It's obvious...'
'Exactly. Just a slave.'

https://youtu.be/IGIoCNERAig - <3 Moje dwa kochane męże, owieczki sentymentalne.
PetSanONLY @serducho TEAM LF @kwiatuszekTEAM ANI&KYLO

kukowsky
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kukowsky » 11 lut 2015, o 20:22

Nie chcę za wiele zdradzać, jednak sądzę, że lista startujących duetów nie powinna zawierać żadnych zasadniczych braków. Obecnie na liście mam 117 duetów z kanonu uniwersum Lodu i Ognia, a to nie jeszcze nie wszystkie duety, które będą miały okazję zamieszać w turnieju. Wrzucę listę do wglądu, jednak przyznam szczerzę, że ewentualne zmiany będę wprowadzał już bardzo niechętnie - lista jest kompatybilna w obecnej formie i ewentualnie zmieszczę gdzieś jakiś duet kosztem innego, jeśli presja ludzi będzie liczna. Pojedynczych próśb raczej już nie będę spełniać. ;) Poczekam na koniec turnieju paragrafa i jakiś tydzień później wrzucę do dyskusji ogólny zarys turnieju. Zaznaczam jednak już teraz, że w trakcie trwania turnieju będą wychodzić parodniowe przerwy - mam dużo innych spraw obecnie na głowie, jednak sądzę, że takie dawkowanie turnieju powinno nam akurat wyjść na zdrowie, bo jak teraz u paragrafa zrobiło się parę przerw, to tak jakoś spokojniej w tematach turniejowych się zrobiło. ;)

kukowsky
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kukowsky » 13 lut 2015, o 08:01

Tak w ogóle to trzymajcie kciuki za mnie i mój komputer, gdyż losy turnieju są na ten moment niepewne. Przedwczoraj wyłączyłem normalnie laptopa po tradycyjnym łupaniu w mafię, na dobranoc zrobiły mi się jeszcze aktualizacje, a rano nie byłem już w stanie uruchomić ponownie komputera. Pech chciał, że nie zdołałem na czas zrobić sobie kopii pliku turniejowego. Jeśli ten bezpowrotnie przepadnie, to raczej nie będę w stanie go już tak dobrze zrekonstruować. Tak jakby posypał mi się system i komputer nie jest w stanie załadować właściwych plików windowsa, nie działa nawet tryb awaryjny, a standardowe metody naprawcze Windowsa zawodzą. Zrobiłem teraz jeszcze u swojej dziewczyny płytkę naprawczą do systemu i mam nadzieję, że ona będzie w stanie coś tu pomóc. Bo jak nie, to pozostanie format i wgrywanie systemu na nowo, a to byłoby dla mnie bardzo bolesne. :(

Tywin
Poziom 7

Postautor: Tywin » 15 lut 2015, o 11:48

Podoba mi się pomysł na nagrodę Darwina, ale w innej wersji niż napisaliście. Co myślicie o konkursie na najgłupszą decyzję bohaterów Plio? Np. sprzedaż Dany całej armii nieskalanych vs wypuszczenie Jaimiego przez Cat. Mogą to też być decyzje które uważamy za głupie aczkolwiek nie są wymieniane powszechnie np. krwawe gody przez które znienawidzono Freyów. Myślałem też o konkursie na najgłupszą postać, ale tu chyba mielibyśmy finał Sansa vs Danka z tego co patrzę na forum.

Zellis
JST
Awatar użytkownika

Postautor: Zellis » 15 lut 2015, o 11:52

Ja jestem przeciwna turniejom o negatywnym wydźwięku czyli na najgłupszą postać czy najbardziej znienawidzoną itp., bo to ognisko zapalne kłótni na forum. A atmosfera jest i tak gorąca nawet przy pozytywnych wyborach.

Luiza
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: Luiza » 15 lut 2015, o 12:04

Kuki, a jak z komputerem? Mam nadzieję, że udało się go uratować, albo chociaż zgrać pliki?

Uważam, że po turnieju kukiego, powinniśmy odpuścić turnieje na dłuższy czas, bo to się robi wtórne. Kuki ma fajny, świeży pomysł, o którym pisał już od dawna, dlatego z chęcią wezmę udział w jego turnieju, ale wszelkie inne wybierające postać naj-"tu dopisz jakikolwiek przymiotnik" zrobiły się nudne.
Obrazek Obrazek
Shameless SanSan shipper#teamSansa
Front Obrony Sansy #teamSandor

Nimue
Starsza siostra :)
Awatar użytkownika

Postautor: Nimue » 15 lut 2015, o 12:17

Turnieje trwają po kilka miesięcy, w necie to epoka, nie ma co teraz dywagować nad tym, co będzie później. Generalnie jestem za tym, żeby zostawić to prawom popytu i podaży ;). Jeśli będzie ktoś z wizją nowego turnieju i osoby chętne by się w to bawić, to czemu nie? Jestem pewna, że w głowach naszych forumowiczów jest jeszcze dużo świeżych, autorskich pomysłów. ;)

Wielokrotnie już wspominano o gorącej atmosferze, o której pisze Zellis. Nie ma co ukrywać - przy okazji turniejów dochodziło do różnych scysji. Ale tak sobie myślę, że jeśli są między nami jakieś złe emocje, nieprzepracowane konflikty, to one będą wychodzić tak czy owak, jeśli nie w turnieju to gdzieś indziej. Mam nadzieję, że większość z tego o czym piszę mamy za sobą, ale jeśli nie, to że ta para znajdzie jakieś bezpieczne ujście. ;)
"Jestem ci wdzięczna, ale... byłeś już daleko. Dlaczego wróciłeś?
Przyszedł mu do głowy tuzin złośliwych odpowiedzi, każda okrutniejsza od poprzedniej, wzruszył jednak tylko ramionami.
– Przyśniłaś mi się – odparł. "

Zellis
JST
Awatar użytkownika

Postautor: Zellis » 15 lut 2015, o 14:48

Nimue, to już nawet nie chodzi o stare konflikty, tylko o to, że turniej gdzie motywuje się swój negatywny wybór wygeneruje nowe dyskusje i nowe scysje. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś przechodził do porządku dziennego nad argumentacją innego forumowicza, dlaczego uważa jego ulubioną postać za beznadziejną :D Chyba nie umiemy się tak bawić :D Więc po prostu uważam, że lepsze do nauki dyskusji będą turnieje, gdzie motywuje się wybór pozytywny ;) No ale to moje zdanie, nie będę niczego blokować, bo ani nie chcę, ani nie mam jak.
Ja nie uważam, że turnieje są wtórne. Być może powszednieją, ale właściwie co to przeszkadza? Wg mnie w dalszym ciągu spełniają swoją podstawową funkcję czyli rozkręcają forum i użytkowników. Choć tryb jaki proponuje kuki (jeśli uda się odzyskać dane), czyli kilkudniowe przerwy jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

kukowsky
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kukowsky » 15 lut 2015, o 19:13

Ja jeszcze nie próbowałem wynalezionych w internecie sposobów na uporanie się z mym problemem, jednak wypróbuję je w dniu jutrzejszym, gdy wrócę z weekendu. ;) Ale rozmawiałem z kolegą z Częstochowy, który twierdzi, że wszelkie pliki przed formatem powinno dać się wyratować poprzez wpięcie linuxa zainstalowanego na pendrive, ponoć ma takie cudo, więc postaram się z nim spotkać w tym tygodniu, by zgrać co trzeba i dopiero wtedy postawić mój system na nowo. ;) Sam tego nie zrobię, bo jestem lamą w kwestii komputerów, jednak skoro on sądzi, że pliki uratować się da, to ja jestem dobrej myśli.

I tak samo rozumiem, że turnieje wzbudzają emocje - nikogo jednak za mną nie ma póki co w kolejce, więc spokojne dawkowanie kolejnych rund powinno zapewnić uciechy forumowiczom na jakiś czas. W tym sekretnym pliku mam komplet opisów do eliminacji, więc gdybym go odratował, to mógłbym prowadzić ze spokojem eliminacje i w międzyczasie tworzyć sobie opisy do kolejnych rund. Nie chcę skazywać się na pisanie na bieżąco, gdyż znam rytm swego życia i wiem, że mogą mi się trafić awaryjne tygodnie, kiedy nie będę miał czasu, by tworzyć posty. Znajdę jednak w takim tygodniu czas na to, by po prostu wrzucić wcześniej przygotowany tekst. ;)

Schanna
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Schanna » 16 lut 2015, o 13:07

Nimue dobrze prawi jak zwykle.
A co do turnieju o wydźwięku negatywnym- gdyby tylko na naszym forum nie brałoby się ich na tak poważnie to ja byłabym za (no może nie na najgłupszą bo to by na stówę było powodem jakiejś wielkiej wojny). Bo w teorii to byłaby po prostu okazja żeby się z postaci troszkę ponabijać. Ale tutaj, przynajmniej na razie, to nie przejdzie. Dopóki forumowicze będą traktować to tak osobiście jak teraz.

Chyba nie umiemy się tak bawić :D

No niestety tutaj na miejscu byłaby raczej smutna buźka :( . Bo rzeczywiście nie umiemy się tak bawić. A szkoda.

kukowsky
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kukowsky » 17 lut 2015, o 21:17

Sytuacja awaryjna opanowana - Wszechświat daje nam znak, że turniej jednak powinien się odbyć. Wszelkie potrzebne dla mnie pliki odratowałem przed stawianiem systemu na nowo, więc start turnieju jest już raczej pewny. Dla pewności porobiłem sobie dzisiaj backupy. Słynny turniejowy plik mam na laptopie, stacjonarnym, e-mailu i dysku zewnętrznym. Raczej już mu nic nie grozi. ;) Jeśli nagle mi się nie zemrze, to turniej raczej powinien odbyć się planowo.

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Westeroski turniej na śmierć i życie!”