Nowy Turniej - propozycje

Turnieje sympatii, urody i talentów! Naliczanie postów w tym dziale jest wyłączone.

Moderator: Nocna Straż

LuckyLolitka
Poziom 10
Awatar użytkownika

Re: Nowy Turniej - propozycje

Postautor: LuckyLolitka » 18 lut 2015, o 16:12

O Boziu, jak to dobrze Kukowsky że udało Ci się odzyskać pliczki. Wiem po sobie że mnie by się już raczej nie chciało robić drugi raz tego samego. Abstrahując od tego że jak coś mi się w lapku psuje to mnie szlag jasny trafia i najchętniej bym walnęła ustrojstwem o ścianę czy coś w tym guście :lol: Także super że sytuacja opanowana, strasznie się cieszę bo już mi serce zamarło :wink:
'...he's just a slave to his emotions. It's obvious...'
'Exactly. Just a slave.'

https://youtu.be/IGIoCNERAig - <3 Moje dwa kochane męże, owieczki sentymentalne.
PetSanONLY @serducho TEAM LF @kwiatuszekTEAM ANI&KYLO

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Przedrzeźniacz
Poziom 5
Awatar użytkownika

Postautor: Przedrzeźniacz » 14 maja 2015, o 23:54

Ostatnio wykiełkował mi w głowie pomysł na nowy turniej - zaznaczam, na chwilę obecną są to tylko luźne plany i jego ew. realizacja (oczywiście przy aprobacie reszty forumowiczów :) ) przypadałaby najwcześniej na okres wakacyjny. Co powiecie na konkurs na największy czarny charakter sagi? Jak wiadomo żaden z bohaterów PLiO nie jest ani czarny ani biały, ale niektórym jest zdecydowanie bliżej do ciemnej strony mocy niż reszcie ogółu. ;) Nie chodzi mi oczywiście o swojski turniej hejtu i irytacji "bo ten/ta jest gupia!", ale wyłonienia spośród ogromnego grona bynajmniej nietuzinkowej postaci, tej jednej jedynej która najwięcej ma wspólnego/jest ucieleśnieniem czystego zła Planetos. Równie dobrze mogą to być genialne, choć bezwzględne umysły, knuciciele, bestie w ludzkiej skórze, jak i równie dobrze ulubieni bohaterowie którzy mają sporo za uszami. Co o tym myślicie? :)
Chaos isn't a pit. Chaos is a ladder.
[glow=red]AJPK[/glow] Obrazek

Zellis
JST
Awatar użytkownika

Postautor: Zellis » 15 maja 2015, o 07:50

Myślę, że to dobry pomysł :) Nawet nie jestem w stanie stwierdzić kto byłby faworytem, konkurencja jest naprawdę silna.
Jestem za, tym bardziej, że fajnie, jak na forum rozgrywa się jakiś turniej, a ten kukiego jest w dość zaawansowanej fazie ;)
"(...) Dwadzieścia lat w służbie poezji,
dostatecznie długo, by wiedzieć, że są rzeczy, które albo rozumie się w lot, nawet bez słów,
albo nigdy się ich nie zrozumie."

Nan
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Nan » 16 maja 2015, o 14:46

Jestem jak najbardziej za, szczególnie, że turnieje hejtu mnie znudziły :-)

Wytypowanie "czystego zła" Sagi będzie nie lada wyzwaniem, bo jak wiadomo zło przybiera liczne oblicza.

Czekam z niecierpliwością!
W Grze o Tron czysta jest tylko krew...
"The Blood of Aegon the Dragon flows in her veins."

Obrazek

kukowsky
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kukowsky » 17 maja 2015, o 12:07

Pomysł brzmi całkiem ciekawie, choć obawiam się, że Ci umiarkowanie źli szybko z turnieju odpadną, a ostateczna rywalizacja rozstrzygnie się między oczywistymi faworytami. Fajnie jednak, że formuła turnieju miałaby być dłuższa, gdyż warto podyskutować o tych mniej oczywistych kandydaturach. Sądzę, że tego typu turniej byłby przyczynkiem do ciekawych dyskusji o charakterze etycznym. Ciekawi mnie tylko, czy przy tego typu formule utrzyma się tradycja robienia kampanii. Byłoby fajnie, choć nie ma co ukrywać, że kampanie najlepiej wchodzą przy wybieraniu ulubionych / najpiękniejszych. Tutaj może się jednak zrobić bardziej poważnie i merytorycznie. W sumie byłaby to miła odmiana pod warunkiem, że nie wynikną z tego gunwoburzę. ;)
Moje strony poświęcone słowiańskiej kulturze: blog, fanpage.

szujana332
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: szujana332 » 17 lut 2016, o 08:30

Dobry, Dawno nie było żadnego turnieju. Jak już pisałem na SB mam bardzo głupi pomysł na turniej (no może nie bardzo). Tak ostatnio na fali może Gwiezdny Wojen i głupoty pod tytułem "Starożytni Kosmici" wymyśliłem sobie turniej pod roboczym tytułem "Turniej na największego Kosmitę Westeros". @alien
Do rzeczy. W turnieju miały by brać udział postacie obdarzone ponad naturalnymi zdolnościami ("kosmici":D) i osoby mające coś z SCi-Fi. Opisy byłyby skomponowane jak najbardziej żartobliwie i mające oczywiście nawiązania do sagi, lecz będące luźną koncepcją. Dla przykładu mamy tutaj:
Bloodravena - "hybrydę" drzewa i jasnowidza
Roose Boltona - bladoskórego króla obcych zza muru, któremu pijawki pomagają ukryć tożsamość
Roberta Arryna - mistrza telekinetycznego rzutu owsianką
i jeszcze paru innych tajemniczych kandydatów :d
Chciałbym zebrać zacną grupę 32 postaci jeśliby to ruszyło (bo dogrywek nie lubię:P). No i potrzebowałbym pomocy. Grafiki to nie moja mocna strona. No i konsultacje tekstu, bo mam skłonności do przesady.
Jeśli pojawi się parę pozytywnych opinii i osoba/y chętne do pomocy to ruszyłbym z przygotowaniami do turnieju.

Ps. Mówiłem, że to głupi pomysł :D

Nimue
Starsza siostra :)
Awatar użytkownika

Postautor: Nimue » 17 lut 2016, o 10:32

Szujana, na początek zastrzeżenie – nikomu nie bronimy urządzać turnieju, jeśli czujesz się faktycznie na siłach, to próbuj, ale wydaje mi się, że Twój pomysł jest wbrew pozorom dość trudny. Nie jestem specjalistką od turniejów, ale wydaje mi się ze zmagania muszą dotyczyć cechy która budzi jakieś chociaż minimalne emocje - kto jest najbardziej waleczny, najpiękniejszy, najfajniejszy itp. Nie wydaje mi się (choć może się mylę), by zaangażowanie budziło „bycie największym kosmitą”, zwłaszcza, że tak jak wskazujesz, opisy byłyby luźną koncepcją. Wydaje mi się, że za dużo w tym abstrakcji. Popatrz, że nawet w wyborach na króla, w zasadzie skupiających się na zespołach nie na postaciach, bardzo często pojawiały się głosy że postać z powieści obiektywnie byłaby lub nie była dobrym królem. Ciężko jest od tego uciec.
W Twojej koncepcji – widzę potencjał na drobny konkurs na najśmieszniejszy opis lub po prostu rozrywkowy temat – „kosmita w Westeros” – faktycznie w nawiązaniu do GW. Ewentualnie, choć tu pozostają aktualne moje wątpliwości co do wzbudzania emocji, turniej nawiązujący do szeroko pojętej magii w Westeros, ale bez postaci niemających z nią nic wspólnego. Ale tutaj z kolei może być problem z małą liczbą uczestników.
To takie moje luźne uwagi. Jeśli ktoś ma inne, to zachęcam do wyrażenia, może burza mózgów pozwoli nam coś fajnego wypracować.
"Jestem ci wdzięczna, ale... byłeś już daleko. Dlaczego wróciłeś?
Przyszedł mu do głowy tuzin złośliwych odpowiedzi, każda okrutniejsza od poprzedniej, wzruszył jednak tylko ramionami.
– Przyśniłaś mi się – odparł. "

szujana332
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: szujana332 » 17 lut 2016, o 11:16

Nimue ja rzuciłem sobie luźną koncepcją. Ja na siłę nikogo nie będę przekonywał. Mnie przekonano żebym napisał jaki mam pomysł :P Jak turniej, konkurs, zabawa, czy jakby tego nie zwać nie znajdą zainteresowania to dla mnie ok. No i chciałem zrobić Stannisa jako Which Huntera o tak jak tutaj :P
http://screencrush.com/the-last-witch-hunter-review/

maciupka
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: maciupka » 18 lut 2016, o 09:57

Jadąc dziś sobie rano do pracy wpadł mi do głowy pomysł na nowy turniej:D

Jak wiemy, w Pieśni Lodu i Ognia Martin nie oszczędza czytelnikom tragicznych zwrotów akcji. Zgony i okaleczenia, upadki wielkich rodów i zdrady to w świecie Westeross normalka, jednak każdy tragiczny finał miał swój początek w błędnej decyzji jednostki. Często na forum zastanawiamy się, co by było gdyby?
Gdyby Ned przystał na propozycję Renlego?
Gdyby Cat nie uwolniła królobójcy?
Gdyby Młody Wilk dotrzymał obietnicy i poślubił Roslin Frey?
Gdyby Theon pozostał lojalny wobec Starków?
Gdyby Victarion zawiązał sojusz z Ashą podczas wiecu?
i tak dalej i tak dalej.
Pytanie brzmi jednak, która z tych decyzji okazała się najbardziej opłakana w skutkach, słowem- co było najgorszą decyzją podjętą w Sadze.
To taka luźna koncepcja i nie jestem pewna, czy pomysł ma sens ^^ Jednak jak już cos się w głowie narodziło, to warto to wydać na świat @boromir
" A wszystko to jest identycznie trwałe jak numer telefonu na pudelku zapałek... "

Nimue
Starsza siostra :)
Awatar użytkownika

Postautor: Nimue » 18 lut 2016, o 11:20

Maciupka - mi się ten pomysł podoba. Oczywiście kluczowe byłoby dobranie odpowiednich decyzji. Ale ogólnie turniej na błąd z największymi konsekwencjami może się udać. :)
"Jestem ci wdzięczna, ale... byłeś już daleko. Dlaczego wróciłeś?
Przyszedł mu do głowy tuzin złośliwych odpowiedzi, każda okrutniejsza od poprzedniej, wzruszył jednak tylko ramionami.
– Przyśniłaś mi się – odparł. "

Alleras
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Alleras » 18 lut 2016, o 11:49

Bardzo mi się podoba ta koncepcja, chętnie bym wziął udział :)
Remember who you are, Daenerys,[...] The dragons know. Do you?
"Black or red, a dragon is still a dragon."

Obrazek

Nikt Ważny
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Nikt Ważny » 18 lut 2016, o 11:58

Był już taki temat, CBBG się nazywał bodajże ;)

maciupka
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: maciupka » 18 lut 2016, o 18:21

No jak był temat, to przepraszam ;) Ale temat na forum to zawsze coś innego, niż konkurs, powiedziałabym nawet, że byłoby dziwne, gdyby jakiś pomysł się już w jakimś temacie nie przewiną. :) Ostatecznie tyle czekamy na "Wichry", że większość wątków i postaci zostało już rozłożone na czynniki pierwsze.

A co do decyzji, to jak sikę tak na tym zastanawiam(bezproduktywnie bębniąc palcami o biurko) to było ich całkiem sporo ;). Co więcej konsekwencje części z nich (jak choćby uznanie Ramsa pełnoprawnym Boltonem, czy zamach na Jona Snow) dopiero przyjdzie nam poznać :).
" A wszystko to jest identycznie trwałe jak numer telefonu na pudelku zapałek... "

yennefer
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: yennefer » 22 lut 2016, o 07:34

Jeżeli byłby taki konkurs, to myślę, że należałoby wykluczyć te ostatnie decyzje typu zamach na Jona. Bo choć ja nie widzę w tym zamachu niczego dobrego, to cholerka wie co się z tego wykluje.
To trochę tak jak w Harrym Potterze. W necie przewijały się dyskusje o tym, że to nielogiczne, że Dumbledore pozwala Harremu na mierzenie się z Voldemortem, choć to było niebezpieczne i głupie ze strony starego profesora. Szczerze mówiąc i ja miałam wątpliwości, ale ostatni tom wyjaśnił wszystko. Harry i tak musiał się sam z Voldemortem zmierzyć, więc Dumble pozwalał mu na to wcześniej, co z kolei nie było takie głupie - Voldemort nie był w pełni sił.
Podobnie może być z tymi ostatnimi decyzjami z sagi, bo te pierwsze to wiadomo jakie skutki przyniosły. Na daną chwilę oczywiście.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Jestem kobietą! Mam ci to przeliterować? B - O - G - I - N - I !!!
Ciężko być ideałem! Ale ktoś musi! ;-)
Wina Starków @rootbeer F N S DUP

Ayesha
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: Ayesha » 25 maja 2016, o 00:07

To wrzucam tu.

Jadę do domu o tej cudownie adekwatnej godzinie, jak dobrze pójdzie bede koło 5, :P w każdym razie przypominałam sobie ostatni forumowy turniej (ciagle nie wiem co wtedy ćpałam) a ponieważ sesja tak bardzo nabrałam ochoty na kolejny. Jako, że serial wyglada jak wygląda co myślicie o turnieju na najbardziej zaoraną przez DeDeków postać?

Prostuje od razu swój skrót myślowy, nie mam na myśli zabarwienia negatywnego, a komiczne na zasadzie: najbardziej inna kreacja postaci w serialu w stosunku do książkowego pierwowzoru.
"Ludzie, którzy twierdzą, że są źli, zwykle nie są gorsi od reszty. To ludzi, którzy twierdzą, że są dobrzy lub w jakimś sensie lepsi od innych, należy się wystrzegać." - Gregory Maguire
LEW A+J=C&J :twisted: @fingercrossed R+L=JS :roll:

Tywin
Poziom 7

Postautor: Tywin » 30 maja 2016, o 19:24

Pomysł niezły Ayesha ale wydaje mi się że z tematami serialowymi najlepiej poczekać do końca ekranizacji. To już długo nie potrwa.

Tywin
Poziom 7

Postautor: Tywin » 14 paź 2016, o 17:33

Mam pewien pomysł na turniej. Nazwa brzmiałaby ''Większą prawdą jest'' (oczywiście to bardzo robocza koncepcja więc mile widziane poprawki i krytyka). Chodziłoby o porównanie cech dwójki bohaterów i głosowanie która bardziej wydaje się nam bliższa. Ciężko to wytłumaczyć więc podam przykład. Littlefinger vs Cersei. Co jest bliższe prawdy to że Littlefinger to geniusz planowania czy że Cersei jest beznadziejnie głupia w planowaniu ? Dla mnie bardziej wyolbrzymiana jest mądrość Petyra niż jej głupota więc głosowałbym na nią. Oczywiście nie musiałyby to być te same cechy a charakterystyczne dla tej osoby.

Runesoth
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Runesoth » 17 paź 2016, o 16:21

Jeśli dobrze zrozumiałem, to można to nazwać "Odbrązawianie mitów". Czyli bierzesz obiegową opinię o jakiejś postaci, która nie do końca jest zgodna z prawdą. Zbierasz takie opinie o mnóstwie postaci i zderzasz je ze sobą w turnieju - wygrywa największa bezedura. Tak? ;)
TEAM HOTPIE

Tywin
Poziom 7

Postautor: Tywin » 17 paź 2016, o 19:59

Można to nazwać bzdurą, chociaż użycie tego słowa nie jest do końca dobre gdyż każde określenie powinno chociaż minimalnie bronić się w kanonie. Użyłbym określenia subiektywna ocena czytelników na temat najbardziej wyolbrzymionej cechy. Ciężko byłoby jednak wybrać najbardziej charakterystyczną cechę dla każdej postaci bo np. co najbardziej kojarzy się z Caetlyn głupota, miłość do dzieci niechęć do Jona (chociaż czy to cecha ?). Jak dłużej nad tym myślę to sam mam coraz większe wątpliwości.

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Westeroski turniej na śmierć i życie!”