NOWY TURNIEJ: Igrzyska Nieznajomego

Turnieje sympatii, urody i talentów! Naliczanie postów w tym dziale jest wyłączone.

Moderator: Nocna Straż

Ogień i Lód
Ogień i Lód
Awatar użytkownika

NOWY TURNIEJ: Igrzyska Nieznajomego

Postautor: Ogień i Lód » 24 paź 2016, o 20:28

Jak zapewne część z Was zauważyła, w dziale turniejowym od pewnego czasu pojawiają się krótkie historie z losowymi postaciami, w losowych lokacjach. Ci bardziej zaangażowani towarzysko zauważyli, że w shoutboksie pojawiają się prośby o losowanie tajemniczych numerów.

O co chodzi?

Któż z nas nie chciałby być na miejscu D&D? Nie chodzi tylko o liczbę zer na koncie ani sławę, ale możliwość, której dostąpili – adaptowanie na ekran twórczości G. R. R. Martina. Jako, iż pisarz się ociąga, na D&D spadł obowiązek wymyślania dalszych losów postaci stworzonych przez naszego ukochanego pisarza. Przemilczmy efekty tego, jak im to wyszło, bowiem każdy ma dostęp do działu serialowego. Opinie innych można przeczytać, a swoją zapewne ma się wyrobioną.

Jako iż na Wichry Zimy musimy dalej czekać, postanowiliśmy dać Wam szansę, jakiej dostąpili D&D.
32 postaci, które dożyły końca sagi albo istnieje duże prawdopodobieństwo, że przeżyły zostaną przetransportowane w różne okolice Westeros. Zależy to od niczego więcej, a przypadku – w tym wypadku losowania w shoutboksie.
Jest osiem lokacji, każda z lokacji ma cztery miejsca. 32 postaci zostaną rozdzielone między te lokacje. Organizatorzy starają się wymyśleć w miarę wiarygodną historię jak np. taka Margaery mogła się znaleźć w Dorne. Gdy losowania się zakończą (zostały 22 postaci), do akcji wchodzi Ośmiu Wspaniałych, czyli ochotnicy spośród Was.

Każdy z ósemki wybrańców dostanie po jednej lokacji. Zadaniem każdego z nich będzie napisanie scenki spotkania czterech postaci w danej lokacji oraz wymyślenie problemu, który napotyka kwartet. Tak przygotowana scenka z problemem będzie tłem do głosowania. W dalszych etapach Ośmiu Wspaniałych będzie musiało ze sobą ściślej współpracować, jednak na szczegóły przyjdzie jeszcze pora.

No ale dobra, na kogo będziemy głosować?

Jest to proste. Podczas wielu dyskusji na forum padały słowa, że gdyby Arya i Sansa zamieniły się lokacjami, to żadna z nich nie przeżyłaby dnia. I tutaj podobnie – głosujemy na postaci, które naszym zdaniem najlepiej poradziłyby sobie w danym otoczeniu (np. na Stopniach), spotykając się z jakimś problemem (np. rozbijaniem obozu albo negocjowaniem z władcą danych ziem). Zwycięskie postaci przechodzą do następnych rund (czyli kolejnych lokacji. Jak? Burdelowym Teleportem Petyra, oczywiście!), które odbędą się według klasycznej drabinki. Finał odbędzie w ostatniej lokacji. Mapa jest przygotowana, będzie wyłącznie do wzglądu dla Ośmiu Ochotników, chyba, że kapryśni organizatorzy zmienią zdanie (pod naciskiem forumowiczów, oczywiście).

Małego finału nie będzie, bowiem postaci po prostu umierają:
Obrazek

Rozpocznijmy Igrzyska Nieznajomego!

W razie, gdyby idea wydawała się mętna niczym wody Tridentu, organizatorzy zobowiązują się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Luiza
Poziom 7
Awatar użytkownika

Re: NOWY TURNIEJ: Igrzyska Nieznajomego

Postautor: Luiza » 25 paź 2016, o 19:45

I Ochotnica zgłasza się na wartę! Chętnie poprowadzę historię Wolnych Miast :) juz myślę nad intrygą :D
Obrazek Obrazek
Shameless SanSan shipper#teamSansa
Front Obrony Sansy #teamSandor

Mya Stone
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Mya Stone » 25 paź 2016, o 21:08

Jeśli można to ja poproszę Stopnie ^^ Nie nalegam, mogę wziąć ewentualnie lokację, która zostanie na końcu :)
na Skagos @xmass2

WielkiMou
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: WielkiMou » 25 paź 2016, o 21:51

Ja chętnie wziąłbym Niedźwiedzią Wyspę ;) Oczywiście jeśli można, czas się znajdzie, a motywacji jest dużo. Niewiele widziałem tu turniejów, ale jak dotąd wszystkie były świetne, więc miło byłoby wziąć w tym udział :)
Obrazek

Robin Blackett
Duch
Awatar użytkownika

Postautor: Robin Blackett » 26 paź 2016, o 00:39

Właściwie... Chętnie bym przygarnął Oldtown. Postacie, które tam trafiły, są po prostu idealne. :D
Zły? - być może. Dobry? - a czemu?                                                             Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
Nie tak wiele znów pychy we mnie.                                                            A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Jacek Kaczmarski, Warchoł, 14.1.1993

Ogień i Lód
Ogień i Lód
Awatar użytkownika

Postautor: Ogień i Lód » 27 paź 2016, o 10:01

Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili się do poprowadzenia swojej lokalizacji. :) Na razie Luiza objęła patronatem Wolne miasta do których udali się Bran, Sansa, Stannis i Ogar. Mya Stone zaopiekowała się ekipą ze Stopni do której należą Asha, Edd, Edmure i Jon. Wielki Mou zgłosił się do Niedźwiedziej Wyspy, na której wylądowali Melisandre, Daenerys, Littlefinger i Jaime. Robin Blackett niczym lord Hightower wziął pod opiekę Stare Miasto z Jorahem Mormontem, Samem, Euronem i jeszcze jednym bohaterem, który do nich dołączy.
Do rozdania pozostały:
Skagos – na którym na razie wylądował Victarion, do którego dołączy trójka innych bohaterów
Dorne – gdzie na razie pojechały Margaery i Brienne, a w niedługim czasie zapewne jeszcze dwie postacie
Lannisport – w którym zebrała się już pełna ekipa w postaci Cersei, Barristana, Młodego Gryfa i Varysa
oraz jedna niewylosowana jeszcze lokacja do której trafi tajemnicza czwórka bohaterów. ;)
Opiekun lokacji w tym etapie, będzie miał za zadanie napisania scenki w której postacie będą musiały zmierzyć się z jakąś sytuacją, a po głosowaniu opis śmierci bohaterów, którym nie poszło. Szczegóły po zgłoszeniu. ;) W razie czego organizatorzy oferują pomoc. Zapraszamy.

Bombacjusz
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Bombacjusz » 27 paź 2016, o 10:13

Czuję duchowe pokrewieństwo z Victarionem i zawsze chciałem odwiedzić Skagos :)
Pani, Twych wdzięków nie trzeba mi wcale, co rzekłszy odszedł, nie wrócił...

Mya Stone
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Mya Stone » 27 paź 2016, o 10:16

Tak sobie rozmyślam nad rozpisaniem intrygi i dręczy mnie takie pytanie: postacie dalszego planu mogą brać udział czynny udział w akcji podczas spotkania czwórki bohaterów? Np. z Sansą jest Szalona Mysz, z Branem większa ekipa, JPK Stannis ma swoich rycerzy, Cersei Tommena itd.
Pragnę dodać, że Victarion i Selmy zakosili mi smoka, który miał być w ładowni statku na Stopniach :P
Rzucę wszystkich na pożarcie krakenowi :lol:
na Skagos @xmass2

Ogień i Lód
Ogień i Lód
Awatar użytkownika

Postautor: Ogień i Lód » 28 paź 2016, o 18:05

Postacie zostały już wylosowane, część lokacji zyskała już swoich opiekunów są nimi:

Luiza Wolne Miasta: Bran, Sansa, Stannis i Ogar
Mya Stone Stopnie: Asha, Edd, Edmure i Jon
WielkiMou Niedźwiedzia Wyspa: Melisandre, Daenerys, Littlefinger i Jaime
Robin BlackettStare Miasto: Jorah Mormont, Sam, Euron i Doran Martell
Bombacjusz Skagos: Victarion, Tyrion, Davos i Walder Frey
MaciupkaZamurze: Arya, Arianne, Roose Bolton i Theon
Netles z Gór Dorne: Margaery, Brienne, Ramsay i Blackfish
Lord BluetigerLannisport: Cersei, Barristan, Młody Gryf i Varys

Zapraszamy!

Edit: aktualizacja po zgłoszeniu Bzhydacka, do wzięcia Dorne i Lannisport :)
Edit 2 : witamy Nettles na pokładzie :)
Edit 3: i mamy Ośmiu Wspaniałych !
Edit 4: Maciupka zgodziła się zastąpić Bzhydacka przy Zamurzu :)

Bzhydack
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Bzhydack » 28 paź 2016, o 18:26

Zgłaszam się do pisania Zamurza!
STANNIS VINCIT, STANNIS REGNAT, STANNIS, STANNIS IMPERAT!!! AJPK! Obrazek KRWI @snow Obrazek

Nettles z Gór
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: Nettles z Gór » 28 paź 2016, o 22:19

Zaryzykuję i wezmę Dorne - mam pomysł na to co trzy pierwsze postacie mogą tam razem porabiać i dlaczego.
"Laws should be made of iron, not of pudding."
"Prawdziwa wolność, to jest żyć według praw i nic ani nie czynić, ani nie zamyślać przeciwko nim"
(Wawrzyniec Goślicki, O senatorze doskonałym księgi dwie, 1568)

Ogień i Lód
Ogień i Lód
Awatar użytkownika

Postautor: Ogień i Lód » 28 paź 2016, o 22:39

Cieszymy się bardzo. Jeszcze tylko jakiś chętny do Lannisportu. Czyżby nikt nie chciał wziąć w opiekę królowej Cersei :)

Lord Bluetiger
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Lord Bluetiger » 29 paź 2016, o 20:56

Zaryzykuję zemstę żądnych krwi fanów Szalonej Lwicy i wezmę Lannisport ;)
Uprzedzam, że mogę ulec pokusie wplecienia opisów LP opartych na wersji tego miasta z WesterosCraft.

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 29 paź 2016, o 21:09

Super! Mamy komplet :D
there is no trap so deadly as the trap you set for yourself
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Nimue
Starsza siostra :)
Awatar użytkownika

Postautor: Nimue » 5 lis 2016, o 15:45

Wiem, że Sandorowi to już życia nie uratuje ;) ale w końcu doszłam o co chodzi z niemożnością głosowania i naprawdę wyłączyłam funkcję która blokowała głosowanie nowym użytkownikom.

Oczywiście, gdyby doszło do jakichś nieprawidłowości (czego jednak się nie spodziewam), to wrócimy do tej ochrony forum.
"Jestem ci wdzięczna, ale... byłeś już daleko. Dlaczego wróciłeś?
Przyszedł mu do głowy tuzin złośliwych odpowiedzi, każda okrutniejsza od poprzedniej, wzruszył jednak tylko ramionami.
– Przyśniłaś mi się – odparł. "

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Westeroski turniej na śmierć i życie!”