A jeśli "Wichrów zimy" nie będzie?

Tematy dotyczące ekranizacji sagi przez HBO

Moderator: Nocna Straż

Asiek
Poziom 13
Awatar użytkownika

A jeśli "Wichrów zimy" nie będzie?

Postautor: Asiek » 10 maja 2016, o 17:46

Post w serialowym, nie w dziale dotyczącym tomu szóstego, bo mam pytanie do osób, które przestały oglądać serial po sezonie V. Co zrobicie, jeśli GRRM nie wyda ani Wichrów zimy, ani tym bardziej Snu o wiośnie? Obejrzycie serial mimo wszystko, czy zakończycie romans z PLIO i serialem na części piątej? ;)

Ewentualność taka mimo wszystko istnieje, serial zdradza rozwój kolejnych wątków i o ile część z nich była spodziewana
Spoiler:

to jednak jest parę wątków, w których czytelnicy nie do końca wiedzieli, jak się zakończą.
Spoiler:

Sytuacja jest zdaje się bez precedensu, bo dotychczas to kino/telewizja były medium wtórnym wobec książki, zwłaszcza książki która była bestsellerem. Szaleństwo porównywalne do PLIO panowało chyba tylko wokół Pottera, a trudno sobie wyobrazić sytuację, gdy wpierw pojawia się 6 i 7 część filmu, a dopiero jakiś czas później wychodzi "Książę Półkrwi" i "Insygnia śmierci". W sumie wszystko wiadomo, zwroty akcji są znane, wiadomo kto kogo zabije, kto wstanie z martwych, kto okaże się ok, a kto nie przeżyje decydującej bitwy. Mimo zapewnień Martina, że książka to jedno a film drugie podejrzewam, że czeka nas analogiczna sytuacja z PLIO i Grą o tron.

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Goszka
Poziom 9
Awatar użytkownika

Re: A jeśli "Wichrów zimy" nie będzie?

Postautor: Goszka » 10 maja 2016, o 20:03

Asieku, nie strasz...
Oczywiście, trzeba się liczyć z możliwością, że autor nie zdąży napisać PLiO do końca. Co prawda może sagę dokończyłby Gardner Dozois... ale i on jest dość wiekowy (rocznik 1947). Cóż...
W hipotetycznej sytuacji, w której PLiO kończy się na TzS, a serial jest na podobnym poziomie jak sezon 5., pewnie bym sobie odpuściła oglądanie... ale przeczytała wszystkie spoilery i ewentualnie zapoznała się z najważniejszymi/najlepiej oceniany scenami. Może na tej podstawienie udałoby mi się wyobrazić, jak to POWINNO wyglądać.
Trzymajmy kciuki, aby Martin w dobrym zdrowiu dożył setki i abyśmy doczekali "Snu o wiośnie"...
Skrytoczytaczka
Bałagan nie zając - niestety nie ucieknie.

paragraf225
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: paragraf225 » 10 maja 2016, o 20:14

Goszko, ja uważam nie od dziś, że o ile wydanie WoW jest raczej pewne, choćby dokończonych przez kogoś innego, albo ukończonych w 3/4, czy na 90%, to w DoS (o ile nie jest pisane równolegle) zwyczajnie nie wierzę - Martin przegra z biologią i długością ludzkiego życia. Co do serialu... jak już pisałem w tematach odcinkowych, z pierwszego odcinka tego sezonu wystarczyły mi spoilery, dwa kolejne widziałem, ale... nie wiem co będzie dalej. Jeśli znów, jak w sezonie 5, cały czas będę się zastanawiać przy kolejnych odcinkach "kiedy to się skończy?", to poprzestanę na czytaniu wieści i streszczeń odcinków. A jeśli poziom będzie oscylować wokół odcinka 2 z tego sezonu... zacisnę zęby i jakoś dooglądam :D.
Chroń tę leszczynę, co wciąż od nowa - Prostuje się zajadła,
Trzeba by cały las wykarczować - Żeby padła..
RPA @sun & Wina Starków @rootbeer Obrazek
They see me hikin'. They hatin'.

yennefer
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: yennefer » 10 maja 2016, o 20:18

Asiek, no weź, w najgorszych snach nie chcę przeżywać takiej sytuacji. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
cdn muszę dziecko ogarnąć

Zeszlo się ;-)

W każdym razie ja mam podobne zdanie jak Paragraf225 - wichry wyjdą. To na pewno @fingercrossed
natomiast mam bardzo powazne wątpliwości co do kolejnego tomu. czas jest tu nieubłagalny i choć bardzo chcę przeczytać CAŁĄ sagę napisaną ręką Martina, to niestety coraz mniej w to wierzę. Obym się myliła. @fingercrossed @fingercrossed @fingercrossed
Ostatnio zmieniony 11 maja 2016, o 07:38 przez yennefer, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Jestem kobietą! Mam ci to przeliterować? B - O - G - I - N - I !!!
Ciężko być ideałem! Ale ktoś musi! ;-)
Wina Starków @rootbeer F N S DUP

Groten
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Groten » 10 maja 2016, o 20:53

Wichry Zimy nie wyjdą? Proszę was tylko nie kraczcie. ;)
Jeśli to co czytam w streszczeniach odcinków (bo serialu od 2 sezonów nie oglądam i widać nie mam czego żałować) miałoby być jedynym zakończeniem historii to będzie to dla mnie największe rozczarowanie od czasu końcówki Hobbita Jacksona.

Chociaż muszę przyznać, że Martin zbytnio skomplikował fabułę ( zbędny wątek Młodego Gryfa itp.), z której zręcznym rozplątaniem może sobie nie poradzić i to może być główny powód tak olbrzymich spóźnień z wydaniem kolejnych tomów. Jeśli jeszcze dołożymy do tego najzwyklejsze w świecie zmęczenie się pisaniem PLIO, to sześcio lub siedmioletnia przerwa pomiędzy pozycjami za bardzo nie dziwi.
KKKK

maciupka
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: maciupka » 10 maja 2016, o 21:31

Co prawda serial oglądam, ale ciekawi mnie jedno.
Jakie będą nasze reakcje, kiedy (i jeśli :D) Wichry Zimy wyjdą.
Czekamy na ten tom już tyle czasu, że praktycznie wszystkie wątki, przepowiednie i tajemnice zostały już wielokrotnie na forum przegadane. Więc jeśli Martin zaserwuje nam nareszcie rozwiązania, to czy nasze reakcje nie będą tylko minimalnie bardziej entuzjastyczne od fanfikowych rozwiązań, które serwują nam D&D? Pewnie, że niema co porównywać prozy i wielowątkowości sagi Martina do okrojonego serialu, jednak mam obawy, że czas oczekiwania przełoży się na efekt zaskoczenia.

"L+R? Phi, co za nowość, wałkowaliśmy to na forum 3 lata temu, wiadomo było, że tak będzie".
" A wszystko to jest identycznie trwałe jak numer telefonu na pudelku zapałek... "

Super Inny
Poziom 2

Postautor: Super Inny » 10 maja 2016, o 22:56

Na miejscu abstynentów nie przejmowałbym się dalszym przebiegiem serialu. Im dłużej trwa proces tworzenia, tym bardziej wzrasta prawdopodobieństwo przerabiania i odchodzenia od pierwotnych założeń, zmieniania wątków, losów, finałów etc. Martin może dziś i deklarować, że finał będzie taki sam jak w serialu, ale im dłużej będzie siedział nad pisaniem albo przejmował się ekranizacją, tym bardziej zechce odejść od wytyczonego szlaku i na przykład wrócić do bardzo fajnego konceptu Danki okrążającej świat, wędrującej przez krainy cienia. Choć precedensy z książkami powstającymi na podstawie filmów czy gier komputerowych już chyba były, to jednak rozważany autor ma bardzo duże parcie na oryginalność, zbyt duże by pogodzić się z sytuacją naśladowania ekranizacji. Inna sprawa, że może się zainspirować tym lub owym serialowym drobiazgiem.

DolorousMike
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: DolorousMike » 11 maja 2016, o 18:36

Pytanie nie jest skierowane do mnie, bo nadal oglądam serial i nadal oceniam go na mocne 4, zwłaszcza porównując do innych seriali. Wichy Zimy wyjdą ale myślę zdrowo jest pogodzić się z tym że końca sagi nie będzie nam dane przeczytać. Nie wiem, może to głupie, ale ja często zakładam najgorszą opcję żeby później miło się rozczarować. Obiecałem sobie że przestanę śledzić niusy, plotki, czytać teorie i powoli wygaszać zajawkę, tak żeby w razie spełnienia się moich czarnych wizji mniej mnie bolało. Ale nie udało mi się, bo nadal czytam i oglądam wszystko na temat PLiO, mam słabą wolę.
OHS KRWI
"Zastąpienie rdzenia przedłużonego przez dostarczony przez rząd moduł okazało się remedium na nocne moczenie Grzesia. Monisia sterowana jest implantem i codziennie zjada płatki do końca."

Dzięcioł Czarny
Poziom 5
Awatar użytkownika

Postautor: Dzięcioł Czarny » 17 maja 2016, o 02:31

Goszko, ja uważam nie od dziś, że o ile wydanie WoW jest raczej pewne, choćby dokończonych przez kogoś innego, albo ukończonych w 3/4, czy na 90%, to w DoS (o ile nie jest pisane równolegle) zwyczajnie nie wierzę - Martin przegra z biologią i długością ludzkiego życia.

Dobra, dobra. Martin ma 67 lat. To nie jest jeszcze jakiś straszny, niewyobrażalny wiek, i na pewno nie taki który uniemożliwia pisanie. Jeśli Wichry wyjdą w tym roku, to obstawiam Sen za kolejne 4-5, nadal Martin nie będzie jakimś matuzalemem.
Never compromise. Not even in the face of Armageddon - Rorschach

Nie mam żadnych szans ale muszę je wykorzystać - Herbert Achternbusch

Rauni
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Rauni » 17 maja 2016, o 05:29

Cóż, ja się wypowiem, chociaż również serial oglądam. Traktuję go jednak w dosyć specyficzny sposób. Mianowicie, staram się...zbyt wiele od niego nie oczekiwać. Przynajmniej się nie denerwuję. Czasem może trochę ponarzekam ale to raczej w kontekście czysto satyrycznym, może nawet trochę prześmiewczym ale raczej zachowując spokój i dosyć spory dystans. Nie traktuję go jako jakiejś tragedii. Przyjmuję rozwiązania wykorzystane przez jego twórców. Nie, nie jako najlepsze możliwe, a jako istniejące, w związku z tym - akceptowalne. Tak zrobili, nie podoba mi się, trudno. Przeżywać jakoś bardzo nie będę... GoT jak na adaptację czegoś, co ciągle powstaje i tak nie jest wcale taka zła. Tym bardziej, że nie traktuję serii książkowej i serialu tv jako jednego i tego samego.

Owszem, jak najbardziej wiek p.Martina nie uniemożliwia pisania i nie jest wcale jakiś niewyobrażalny. Jeśli nie nastąpią żadne nieprzewidziane "zwroty akcji", "Wichry zimy" pojawią się na pewno i jesteśmy już coraz bliżej :). Jednak z ludzkim życiem i zdrowiem bywa na tyle różnie, że moim zdaniem nie możemy być pewni wydania "Snu o wiośnie" napisanego w 100% przez tego samego autora. W miarę spokojni (nie ma co martwić się na zapas, kiedy w zasadzie nic nas do tego nie zmusza) ale nie pewni. Tym bardziej, że tempo pisania kolejnych fragmentów jest zmienne, bo to brak weny, bo to poprawki, nieraz i większe zmiany. Tak już jest :). O ile ja sama bardzo bym chciała, jak wszyscy tutaj, aby wszystko poszło po naszej myśli, tak żeby opowieść została ukończona przez GRRM, o tyle liczę się również z tym, że może być inaczej. I jest to niestety prawdopodobne.

Co jeśli (tfu, tfu!) nie będzie "Wichrów zimy", a już tym bardziej "Snu o wiośnie"? Albo nawet tylko tego ostatniego?

Serial i tak na 100% skończę oglądać, mimo iż z ostatecznymi zamysłami p.Martina może mieć od pewnego momentu niewiele wspólnego. Zawsze to jakieś zakończenie, choćby przykładowe, ogólnikowe, a w szczegółach zakładane jedynie na pewnym etapie pracy. Przy otwartej historii książkowej, bez zakończenia przy posiadaniu jakichś przesłanek na jego temat, zawsze w zasadzie można też uznać najbardziej nas przekonującą wizję tegoż. Albo taką, która najbardziej się nam podoba. Zabrzmi to może głupio ale przynajmniej każdemu jego własne zakończenie przypadłoby do gustu. Gdyby w takim wypadku ktoś dokończył historię, cóż... Niby to nie to samo ale też na 100% z rozwiązaniami autora/ów bym się zapoznała, żeby chociaż wyrobić sobie jakąś opinię na ich temat. Brak martinowskiej kontynuacji na pewno nie byłby zakończeniem mojej przygody z PLiO. Zresztą, nawet trudno mi sobie w tym momencie wyobrazić żebym miała przestać śledzić wszelkie newsy odnośnie tego uniwersum. No i nie sądzę żebym miała na to dosyć silną wolę, nawet gdyby takie miało być założenie ;).
Pozdrawiam, Rauni.

paragraf225
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: paragraf225 » 17 maja 2016, o 07:32

Dzięcioł Czarny pisze:Dobra, dobra. Martin ma 67 lat. To nie jest jeszcze jakiś straszny, niewyobrażalny wiek, i na pewno nie taki który uniemożliwia pisanie. Jeśli Wichry wyjdą w tym roku, to obstawiam Sen za kolejne 4-5, nadal Martin nie będzie jakimś matuzalemem.

67 lat przy "miażdżycowej" sylwetce raczej nie daje wielkich nadziei na dociągnięcie do średniej długości życia, nie mówiąc już o oczekiwanej. Chyba, że Martin ma przepis na plot armor nie tylko dla swoich postaci :P.
Żeby było jasne - ja nie życzę źle ani Martinowi, ani fanom - sam się do nich mimo wszystko zaliczam i ciekawi mnie zakończenie historii takie, jakie zrodziło się w głowie autora. Ale widząc, co się święci, wolę się nie nastawiać, że będzie dobrze, gdyż życie jest okrutne i pełne rozczarowań.

szujana332
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: szujana332 » 17 maja 2016, o 09:38

Skupcie się lepiej na własnym zdrowiu, a nie zabijacie MArtina. Znam ludzi, co ważą po 130 kg i mają ponad 80 lat. Mój dziadek ważył prawie 140 i dożył 84 jedząc tłusto i pijąc dużo, więc nie rozumiem argumentu. Każdy ma swój zegar biologiczny i pożyje ile bozia da. A Martin może pożyje krótko, może długo ja mu nie zaglądam do karty medycznej i sugeruję to samo. Gorzej może być z tym, że z wiekiem będzie pisał wolniej i to może być problem. I ostatni tom może być za 10 lat.

yennefer
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: yennefer » 20 maja 2016, o 11:10

Nikt go nie zabija, wręcz przeciwnie, ja tu widzę same życzenia zdrowia i szczęścia oraz weny do pisania.
A, ze zdajemy sobie sprawę z zagrożeń i bardzo się tego boimy to już inna sprawa. Widzisz, taki Steg Larsson miał tylko 50 lat gdy zmarł na zawał.
Margarett Mitchell miała tylko 49 lat, gdy potrącił ją pijany kierowca ...
itd.
itd.
itd
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Nimue
Starsza siostra :)
Awatar użytkownika

Postautor: Nimue » 20 maja 2016, o 11:18

Yen - wydaje mi się, że Szujana chciał po prostu wskazać na niestosowność dywagacji na tak osobiste tematy jak stan zdrowia pisarza. Po prostu są granice wchodzenia w czyjeś życie. Czytelnik może oczekiwać z niecierpliwością na nowy tom, może nawet mieć żal, za zbyt długi okres oczekiwania, ale kwestia trybu życia GRRM, to jego prywatna sprawa.
Zresztą, przykłady które podałaś, świadczą o tym, że nigdy nie wiadomo komu z brzega.
"Jestem ci wdzięczna, ale... byłeś już daleko. Dlaczego wróciłeś?
Przyszedł mu do głowy tuzin złośliwych odpowiedzi, każda okrutniejsza od poprzedniej, wzruszył jednak tylko ramionami.
– Przyśniłaś mi się – odparł. "

yennefer
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: yennefer » 20 maja 2016, o 12:34

Nimue, czaję bazę ;-)
Tylko w tym momencie wchodzimy w dywagacje typu na ile możemy wchodzić w prywatność osób publicznych, tych, którzy sami na widok publiczny się wystawiają, czy to jeszcze poziom "faktu" czy tylko troska fanów i strach przed brakiem dalszego ciągu itd.
No i tak, nie wiadomo komu z brzegu.

paragraf225
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: paragraf225 » 20 maja 2016, o 14:34

yennefer pisze:Tylko w tym momencie wchodzimy w dywagacje typu na ile możemy wchodzić w prywatność osób publicznych, tych, którzy sami na widok publiczny się wystawiają (...)

Otóż to. Poza tym, temat brzmi: <<A jeśli "Wichrów zimy" nie będzie?>>. Książka może nie zostać wydana w dwóch wypadkach:
- autorowi odechce się pisać
- autor umrze,
z czego drugą wersję można uznać mimo wszystko za bardziej prawdopodobną, więc w tym temacie takie rozważania są jak najbardziej na miejscu.
I tak, biorę pod uwagę, że "Wichry" wyjdą, ale ja ich nie przeczytam, bo umrę (jakby kto pytał). Takie życie.

Arya_Stark
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Arya_Stark » 24 maja 2016, o 11:31

Wcale bym się nie zdziwiła, gdyby się okazało że WOW jest już dawno ukończone ale nie można go wydać dopóki serial się nie skończy.
Podejrzewam, że w innym wypadku oglądalność tego gniota dawno by spadła :)
The north remembers...

Tywin
Poziom 7

Postautor: Tywin » 1 lis 2016, o 16:00

Mi szczerze powiedziawszy bardziej zależy na wichrach niż na Śnie. Ciekawi mnie bardziej reakcja bohaterów na Innych niż sama wojna z nimi. Poza tym sądzę że w Wichrach dużo tajemnic się rozwiąże i Sen będzie prostą młócką z Innymi.

LuckyLolitka
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: LuckyLolitka » 2 lis 2016, o 11:51

Szczerze mówiąc ja się osobiście pogodziłam już z myślą że ani Wichrów ani Snu może nie być. Martin grzebie się jak mucha w smole, zawalił wszystkie obiecane fanom terminy. (było nic nie obiecywać, wtedy i oczekiwania mniejsze). I ma do tego pełne prawo bo życie mamy jedno. Niemniej ja tam już nie czekam z wywieszonym języczkiem. Będzie to będzie, nie to nie. Mówi się trudno.
'...he's just a slave to his emotions. It's obvious...'
'Exactly. Just a slave.'

https://youtu.be/IGIoCNERAig - <3 Moje dwa kochane męże, owieczki sentymentalne.
PetSanONLY @serducho TEAM LF @kwiatuszekTEAM ANI&KYLO

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „PLiO serial”