The Winds of Winter - Arianne I oraz Arianne II

A ten oby jak najszybciej... :D

Moderator: Nocna Straż

Margaery
Poziom 4
Awatar użytkownika

Re: The Winds of Winter - Arianne I oraz Arianne II

Postautor: Margaery » 2 wrz 2015, o 09:55

Przypadkiem natknęłam się dziś na takowe coś: https://www.facebook.com/theweirwood2/p ... 8360766202 " - mimo wszystko wolę sobie nie psuć radochy czytania Wichrów w całości, kiedy w końcu wyjdą (więc sama nie czytam), ale może ktoś jest wzrokowcem i woli przeczytać niż wysłuchać ;)
Obrazek
I'm dead set on a getaway

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Nettles z Gór
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: Nettles z Gór » 2 wrz 2015, o 11:27

Dzięki, Margaery.

Rozdział jest ciekawy, ale jak dla mnie ten Theona jest lepszy. :D Ciekawe jak Stary Gryf zdobył Koniec Burzy? I czy w Tańcu był już Namiestnikiem?
Arianne nauczyła się czegoś ze swojego nieudanego spisku - należy trzymać gębę na kłódkę. :D Jakoś tak pasują do siebie z Deamonem Sand.

Gryfy dalej nie wywiesiły chorągwi Targaryenów (na ich zamkach jest tylko znak Złotej Kompanii), ale zbierają po całej Krainie Burzy konie, osły, woły i żywność, a także ludzi - tych z Weeping Town, choć na wieży w miasteczku dalej wisi flaga Tommena. Widać umiejętność równoczesnej gry na dwa fronty i czekania kto okaże się silniejszy jest dość popularna w Westeros. :D

Ulubiona słonica Stricklanda nosi imię Little Pussy - ciekawa jestem jak to przetłumaczą (jako Mały Kociak, czy nie aż tak kulturalnie :wink: )

Dyskusja Dorana, maestera i septiona o różnicach w charakterze północnego o południowego brzegu Morza Dorne też jest świetna - i znowu pan Martin przypomina Durrana:
“For some reason, the storms never seemed to strike at Dorne,” she recalled her father saying.
“I know your reason,” The Septon had responded. “No Dornishmen ever stole away the daughter of two gods.”
"Laws should be made of iron, not of pudding."
"Prawdziwa wolność, to jest żyć według praw i nic ani nie czynić, ani nie zamyślać przeciwko nim"
(Wawrzyniec Goślicki, O senatorze doskonałym księgi dwie, 1568)

til
Poziom 1

Postautor: til » 19 paź 2015, o 22:48

hej,

moge prosic o podeslanie na pv linkow do wszystkich przetlumaczonych przez Was rozdzialow?

dzieki

---

błagam :)

cebulowy lord
Poziom 1

Postautor: cebulowy lord » 14 kwie 2016, o 08:53

tez bym prosil o podeslanie przetlumaczonych rozdziałow, bylbym zobowiazany

Marcel StarkArryn
Poziom 1

Postautor: Marcel StarkArryn » 14 kwie 2016, o 18:47

Tak sobie myślę o walkach Tyrrelów z Aegonem
-Armia Mace tyrella liczy ok 20-30 tys ludzi (oczywiście armia samego mace, myślę ze w tej chwili rech ma ok 60-80 tys ludzi pod bronią) resztą zajmuję sie okupacją dorzecza i obrona reach. Gdyby miał walczyć z Aegonem pozostawił by trochę ludzi w stolicy by pilnować Cersei. Nie licząc jego wojska dostałbyy zapewne bardzo małe kontygnenty od lordow ziem burzy wiernych tomennowi i malutkie siły od samych włości korony. Najważniejsze jest to ze armią zapewne nie dowodziłby Tarly ponieważ robi w tej chwili coś innego (Pewnie Mace będzie sam dowodził bo chcę dostać miano dobrego dowódcy i jest zbyt dumny na to by oddać dowództwo wasalowi).

Armia Aeogona liczy 10 tys żołnierzy złotej kompanii, i myślę ze krol byłby w stanie zebrać ok 5 tys (lub więcej) żołnierzy z krain burzy . Posiadał jednak lepszych od Sił róży dowódców i wydaje mi sie że lepszych żołnierzy. Korpus Dorne, jesli takowy by miał zostać wysłany nie zdążył by na bitwę.

Wydaje mi wie że tyrell będzie miał 1.5x wiecej ludzi, ale siły armii będą wyrównane.

A co do smoków i Brana to nie będzie się raczej wwargowywac w jednego z tych trzech, ale w czwartego smoka będącego jescze w jaju które najprawdopodobniej ma bloodraven.

Nimue
Starsza siostra :)
Awatar użytkownika

Postautor: Nimue » 11 maja 2016, o 07:34

Martin podmienił na swojej stronie opublikowany rozdział Alayne na Arianne II, którą część czytelników zna już z wersji czytanej na konwentach.

http://www.georgerrmartin.com/excerpt-f ... of-winter/

W sumie nic nowego ale wklejam dla porządku. ;)

Na swoim blogu Martin pisze:

And... because I know how much bitching I'd get if I offered a new sample from Wild Cards without also doing one from A SONG OF ICE & FIRE... we've also changed the WINDS OF WINTER sample on my wesbite, replacing the Alayne chapter that's been there for the past year with one featuring Arianne Martell. (Some of you may have heard me read this one at cons).

Have a read at: http://www.georgerrmartin.com/excerpt-f ... of-winter/

You want to know what the Sand Snakes, Prince Doran, Areo Hotah, Ellaria Sand, Darkstar, and the rest will be up to in WINDS OF WINTER? Quite a lot, actually. The sample will give you a taste. For the rest, you will need to wait.

And no, just to spike any bullshit rumors, changing the sample chapter does NOT mean I am done. See the icon up above? Monkey is still on my back... but he's growing, he is, and one day...

Nie czytałam, ale licznik słów wskazuje, że wersja ze słuchu wklejona przez Marg ma 5857 słów, a ta 5928. ;)
"Jestem ci wdzięczna, ale... byłeś już daleko. Dlaczego wróciłeś?
Przyszedł mu do głowy tuzin złośliwych odpowiedzi, każda okrutniejsza od poprzedniej, wzruszył jednak tylko ramionami.
– Przyśniłaś mi się – odparł. "

Maegi
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Maegi » 11 maja 2016, o 23:15

Przeczytałam dla samej przyjemności odciągnięcia uwagi od serialowego wątku Dorne i to właściwie ta sama wersja - więcej powtórzeń, trochę błędów, spacje, cudzysłowy itd., itp. Zwróciła moją uwagę taka drobnostka związana właściwie z tematem czardrzew - jeżeli te kamienne kolumny z jaskini dzieci lasu to skamieniałe z upływem czasu czardrzewa to żebra Naggi na Starej Wyk Żelaznych to żadne żebra morskiego smoka, ale skamieniałe drzewa. Małe nic a cieszy. Świętość Żelaznych to może być pozostałość po dzieciach lasu plus te wszystkie podziemne korytarze pewnie znów dadzą o sobie znać. ^^

And all at once she found herself in another cavern, five times as big as the last one, surrounded by a forest of stone columns. Daemon Sand moved to her side and raised his torch.
- Look how the stone’s been shaped - he said. - Those columns, and the wall there. See them?
- Faces - said Arianne. So many sad eyes, staring.
- This place belonged to the children of the forest.
Obrazek The dragons know. Do you?

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „PLiO tom 6”