The Winds of Winter - 2 rozdziały Barristana

A ten oby jak najszybciej... :D

Moderator: Nocna Straż

fiu*
Poziom 5
Awatar użytkownika

The Winds of Winter - 2 rozdziały Barristana

Postautor: fiu* » 18 lut 2013, o 18:11

Martin w ostatnich dniach czytał 2 rozdziały Barristana. 2 opisy tych rozdziałów poniżej.

http://asoiaf.westeros.org/index.php/to ... try4122024
Ostatnio zmieniony 26 mar 2014, o 23:44 przez fiu*, łącznie zmieniany 1 raz.

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

baalWHU
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: baalWHU » 18 lut 2013, o 18:43

błagam przetłumaczcie to szybko : O
valar dohaeris

Zygfryd89
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Zygfryd89 » 18 lut 2013, o 19:17

O, Barristian przeżyje swój pierwszy rozdział, a obstawiałem, że go zabiją na początku bitwy o Meeren w ramach redukcji liczby POV-ów.

A co do streszczenia, nie wiem, jak można to czytać. Straszne to, takie poznawanie fabuły nie z książek, jak Martin nakazał, a ze spisanych spoilerów.

Ale jak ktoś się już skusi, to napiszcie, czy ciekawe te rozdziały :)

Tom Snow
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Tom Snow » 18 lut 2013, o 19:47

Dosyć przewidywalne, patrząc na ostatnie wydarzenia z tamtego rejonu z TzS.
W dodatku czytając wcześniej fragment opublikowanego rozdziału Victariona nic mnie tutaj nie zaskoczyło, ale to dobrze, bo inaczej zepsułbym sobie późniejszą zabawę z czytania książki ;)
Dzięki wielkie za podesłanie linka.

Ringareth
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: Ringareth » 18 lut 2013, o 21:10

Jak tak dalej pójdzie to połowę treści książki będziemy znali jeszcze przed jej ukazaniem się...
"Niektórzy myślą dlatego, że boją się działać"

Niobe
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Niobe » 18 lut 2013, o 21:28

Chociaż jestem niezmiernie ciekawa co dalej będzie się działo, to rzeczywiście lepiej niech drogi George pisze spokojnie dalej zamiast odczytywać to co ma, bo zbyt wiele nam zdradzi jeszcze przed premierą.

Na szczęście rozdziały Barristana nie wnoszą nic konkretnego, jedynie potwierdzają przybicie Victariona i podnoszą emocje przed bitwą w Meereen.
"Jeśli spojrzę za siebie, zginę"

BoronislavBaratheon
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: BoronislavBaratheon » 18 lut 2013, o 22:07

Dżordż gra na zwłokę i działa pomału fanom na nerwy. A tu kolejne opowiadanie w planie, a tu dużo czasu musi spędzić przy robieniu serialu. Tymczasem aby nie rozsierdzić zbytnio łakomych czytelników rzuca ochłapy na pocieszenie. Akcja w nich nie rusza się z miejsca. Martwię się, że poczciwy brodaty staruszek nie zdąży dokończyć Sagi - za to może wcześnie dokonać żywota swego. Moje życie wtedy straciłoby sens...
[align=center][glow=red]BoronislavBaratheon - Naczelny Hejter Serialu i Dedeków! @villagers [/glow][/align]

Ser Arthur Dayne
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Ser Arthur Dayne » 18 lut 2013, o 22:10

trochę tego nie rozumiem. Czy następna książka jest już na ukończeniu, że Martin tak podsyca atmosferę?
Elia i jej dzieci długo czekały na sprawiedliwość. - Książe Oberyn wciągnął miękkie rękawiczki z czerwonej skóry i ponownie złapał za włócznię. - Dziś jednak ją otrzymają.

BoronislavBaratheon
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: BoronislavBaratheon » 18 lut 2013, o 22:26

Ser Arthur Dayne pisze:Czy następna książka jest już na ukończeniu, że Martin tak podsyca atmosferę?

Ależ byłoby zaskoczenie gdyby Martin po emisji 2 sezonu GoT podał informację, że w grudniu 2013 wychodz TWoW. Marzenie...:)
[align=center][glow=red]BoronislavBaratheon - Naczelny Hejter Serialu i Dedeków! @villagers [/glow][/align]

Apacz
Poziom 12
Awatar użytkownika

Postautor: Apacz » 19 lut 2013, o 10:14

Ser Arthur Dayne pisze:trochę tego nie rozumiem. Czy następna książka jest już na ukończeniu, że Martin tak podsyca atmosferę?

Ależ skąd. Przecież przed wydaniem poprzednich części (a dokładniej na długo przed ich wydaniem) było dokładnie tak samo. Przed UdW i TzS w różnych formach ukazało się bodaj po kilkanaście różnych rozdziałów tych książek. Nie obawiałbym się jednak zaspojlerowania znacznej części książki, pamiętajmy, że tomy, które Martin ostatnio wydaje, liczą zwykle od 50 do 60 rozdziałów, a to co otrzymujemy to jedynie pierwsze, ewentualnie pierwsze dwa rodziały poszczególnych bohaterów. Nie mówiąc już o tym, że większość z nich (nie jestem pewien co do Barristana) to nie materiał na nowo napisany, a wykrojony jeszcze z materiału pierwotnie przeznaczonego do TzS.

Same rozdziały faktycznie nie przynoszą wiele nowego, wygląda na to, że bitwa o Mereen jest już wygrana przez połączone siły Barristana i Żelaznych, co zresztą było absolutnie oczywiste, żaden inny wynik w zasadzie nie wchodził w grę.
The North remembers that Winter is coming

notozobaczymy
Poziom 4

Postautor: notozobaczymy » 24 kwie 2013, o 18:45

Rozdziały Selmy'ego wyglądają po prostu na logiczną kontynuację wątku urwanego w TzS. Zapowiada się więc spotkanie 3 POV-ów (Selmy, Greyjoy i Tyrion) + całej rzeszy drugoplanowych (Shavepate, Mormont, Missandei, Grey Worm) + pewnie min. 2 kompanie najemników (Plumma i Tattered Prince'a). Nie mamy rozwiązanej kwestii uwolnienia zakładników Danki, w tym Daaria. Ale licząc na sukces, hm, szykuje się za duży natłok sojuszników ;)

Wrathu
Poziom 2
Awatar użytkownika

Re: The Winds of Winter - 2 rozdziały Barristana

Postautor: Wrathu » 11 kwie 2015, o 23:59

Wpadłem na pewną teorię. Podsunęły mi to potencjalne spoilery z pierwszych odcinków 5 sezonu GoT, które zasłyszałem. Zastanawiałem się, w którym temacie to dać, ale uznałem, że ten będzie najodpowiedniejszy, bo bezpośrednio jego dotyczy.

Spoiler:

No... I taka to teoria.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2015, o 10:55 przez Wrathu, łącznie zmieniany 1 raz.
Wrathu - muzyka inna
komiks internetowy Tak się dzieje, gdy tak jest - Cała prawda o życiu w absurdalnym ujęciu
Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout

TimOOv
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: TimOOv » 12 kwie 2015, o 13:37

Po pierwsze to nie jest temat o serialu. Tak więc elementy twojej teorii jego dotyczące tworu D&D powinny znaleźć się w dziale serial (temat spekulacje o sezonie 5).

Ponadto powątpiewam, czy zapoznawałeś się w ogóle z tymi rozdziałami Ser Dziadka z WOW, gdyż brak ci elementarnej wiedzy na temat ich fabuły.
Przecież
Spoiler:
Stannis jest moim prawowitym królem i podążę ścieżką którą mi wyznaczy, nawet gdyby mi się to nie podobało.

AJPK&KKKK

szujana332
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: szujana332 » 13 kwie 2015, o 12:11

Timoov. Jedno pytanie?
Spoiler:

TimOOv
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: TimOOv » 14 kwie 2015, o 08:17

Spoiler:
Stannis jest moim prawowitym królem i podążę ścieżką którą mi wyznaczy, nawet gdyby mi się to nie podobało.

AJPK&KKKK

Merl
Poziom 1

Postautor: Merl » 2 lip 2015, o 18:43

Witam serdecznie ma ktoś może przetłumaczone na język polski wszystkie rozdziały z "Wichrów zimy", które się dotychczas ukazały ?

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „PLiO tom 6”