RPG

Moderator: Nocna Straż

NoFaceMan
Poziom 2
Awatar użytkownika

Re: RPG

Postautor: NoFaceMan » 13 kwie 2015, o 17:15

Ok,, ktoś z graczy może opisać śmierć Thora. Śmierć spowodowana upadkiem z dużej wysokości, szczegóły zostawiam waszej wyobraźni.
Umysł potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia.

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Thor Lacrua
banan

Postautor: Thor Lacrua » 13 kwie 2015, o 17:32

miłej gry życzę

Fhurrr
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Fhurrr » 16 kwie 2015, o 23:32

Trochę jestem zawalony, przez jakieś dwie kolejki nie dam rady odpisać. Jeżeli do tego czasu moja postać dożyje to wrócę ;)

Brethil
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Brethil » 17 kwie 2015, o 07:29

Głosuję za tym, żeby dać Samowi przeżyć!
Fairy tales do not tell children that dragons exist. Children already know that dragons exist. Fairy tales tell children that dragons can be killed.
[Chesterton]

Bzhydack
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Bzhydack » 17 kwie 2015, o 12:38

Nie no, jeden żeglarz już nam zginął, niech chociaż Sam przeżyje!

A co do nowego gracza - mamy burzę, możemy zawsze wyłowić rozbitka :D
STANNIS VINCIT, STANNIS REGNAT, STANNIS, STANNIS IMPERAT!!! AJPK! Obrazek KRWI @snow Obrazek

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 17 kwie 2015, o 12:40

Sam musi przeżyć!

A skoro MG zgodził się na nowch graczy, to zgadzam się z Łowcą. Będzie weselej. :D
there is no trap so deadly as the trap you set for yourself
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Przeczenie
Poziom 1

Postautor: Przeczenie » 17 kwie 2015, o 16:33

Sztorm higieną RPGa :D. Pozwala, by nieaktywni lub niechętni do gry zginęli w odmętach lub roztrzaskali się o pokład, a nowych wyrzuca na mielizny, skąd trafiają w środek fabuły ciekawi grupy bohaterów.
Jestem za. Taka opcja dałaby mi niemal pełną dowolność tworzenia postaci.
Mimo niedoskonałości postępuję tak, jak mogę, badając grunt i to, co mogę w świecie obłąkanym jak ja sam.

NoFaceMan
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: NoFaceMan » 17 kwie 2015, o 20:55

Bez obaw, Sam jest nie do zdarcia ;)

Fhurrr
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Fhurrr » 12 maja 2015, o 23:35

Przepraszam, trochę się przeciągnęło. Jutro przeczytam wszystko i nadrobię zaległości ; )

Przeczenie
Poziom 1

Postautor: Przeczenie » 20 maja 2015, o 14:08

Trochę to żenujące, że od miesiąca nikt nie potrafi się zebrać z paroma działaniami i decyzjami.
Czy coś w tej kwestii się zmieni?
Mimo niedoskonałości postępuję tak, jak mogę, badając grunt i to, co mogę w świecie obłąkanym jak ja sam.

Bzhydack
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Bzhydack » 20 maja 2015, o 14:18

Niestety, czekamy na odpowiedź Mistrza Gry, jednak on z jakichś powodów nie był w stanie jej zamieścić.
STANNIS VINCIT, STANNIS REGNAT, STANNIS, STANNIS IMPERAT!!! AJPK! Obrazek KRWI @snow Obrazek

Fhurrr
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Fhurrr » 20 maja 2015, o 17:11

Składanie obietnic bez pokrycia jest modne w ostatnim czasie xd Już piszę ; ) Swoją drogą spodziewałem się, że faktycznie w trakcie mojej nieobecności przelecą te dwie/trzy kolejki : P

Przeczenie
Poziom 1

Postautor: Przeczenie » 24 maja 2015, o 05:25

Póki sztorm się odrobinę nie uspokoi, nie ma sensu chyba wprowadzać mojej postaci (nie wiem, jak z ew. innymi nowymi). Moim zdaniem w związku z tym pozostali powinni, jeśli wciąż grają, wykonać parę akcji, aby w międzyczasie sztorm mógł minąć we w miarę naturalny sposób.
GM jakoś tu działa?

Przy czym...
Sorka, ale jeśli będzie to trwało kolejny miesiąc, to ja odpadam. Jestem człowiekiem cierpliwym i raczej lubiącym dyplomatyczne wyjścia, ale nie uznaję za współpracę napisania jednego posta na ponad miesiąc. A wobec ludzi nie podejmujących współpracy nie mam zamiaru okazywać zbyt wiele cierpliwości czy uprzejmości, bo i tak tego nie uszanują.

Thor Lacrua
banan

Postautor: Thor Lacrua » 24 maja 2015, o 12:54

Dlatego ja usunąłem swoją postać. Gra raz na miesiąc mnie nie bawi :P

Brethil
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Brethil » 24 maja 2015, o 17:04

Thorze - gdybyś za życia swojej postaci odpisywał przy każdej aktualizacji to miałbyś grę raz na tydzień/dziesięć dni mniej więcej :P

Przeczenie - życie jest, jakie jest. Zdarzają się choroby, wypadki, awarie, różne inne sprawy uniemożliwiające korzystanie z komputera. Nikt na razie nie wie jak jest w tym przypadku, więc wydaje mi się, że takie zarzucanie pretensjami niczego nie da. W dodatku moim zdaniem nie świadczy specjalnie dobrze o Twojej uprzejmości.
Oczywiście jeśli nie masz ochoty czekać na rozgrywkę to Twoja sprawa, dla nas to niczego nie zmieni, bo jeszcze razem nie gramy.
Fairy tales do not tell children that dragons exist. Children already know that dragons exist. Fairy tales tell children that dragons can be killed.

[Chesterton]

Przeczenie
Poziom 1

Postautor: Przeczenie » 24 maja 2015, o 19:36

Przeczenie - życie jest, jakie jest. Zdarzają się choroby, wypadki, awarie, różne inne sprawy uniemożliwiające korzystanie z komputera.

Przez miesiąc? To musi być poważna choroba, poważny wypadek, awaria w całym mieście i na komórce z netem...
Albo - bądźmy realistami choć trochę - zwyczajny brak chęci.

Nikt na razie nie wie jak jest w tym przypadku, więc wydaje mi się, że takie zarzucanie pretensjami niczego nie da.

Po prostu informuję o moim nastawieniu.

W dodatku moim zdaniem nie świadczy specjalnie dobrze o Twojej uprzejmości.

A moim zdaniem nie świadczy dobrze o jakiejkolwiek organizacji to, jakie postępy obecnie rozgrywka robi (czyli prawie żadne). W takiej sytuacji może ktoś potrzebuje jakiegoś bodźca do zadziałania?

dla nas to niczego nie zmieni, bo jeszcze razem nie gramy.

Fakt. Ciekawe, czy w ogóle jest cokolwiek takiego, co coś tu zmieni, czy za jakiś czas uznacie, że:
Już tylko płacze w zamku deszcz i nie ma kto go słuchać.
Już tylko deszcz w tym dworze łka i brak żywego ducha.

, bo nikomu już nie będzie się chciało czekać miesiąc (a co tam, może i dwa!) na swój ruch.

Bzhydack
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Bzhydack » 24 maja 2015, o 21:55

Ostatnio NoFaceMan rzadko w ogóle pojawia się na Forum - ostatnio był 8 maja. Co jest tego przyczyną, nikt z nas nie wie. Jak do tej pory nie lekceważył rozgrywek (patrzę przez pryzmat wszystkich poprzednich Gier) i jeśli mógł to odpisywał, zatem sądzę że przyczyny dla których nie ma go tak długo są poważne i od niego niezależne. Dlatego też moim zdaniem nadużyciem jest twierdzić że komuś się nie chce, gdy nie znamy jego życia i ewentualnych zdarzeń jakie mogły w nim nastąpić.

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 24 maja 2015, o 22:19

Ja bym i tak się powstrzymywała z osądami czy coś jest poważne czy nie. Nigdy nie wiesz. Pretensje niczego i tak nie wskórają, a i można się powstrzymać z wyrokowaniem nie posiadając pełnego zasobu informacji.

Poza tym do tej pory zawsze wszystko działało bez zarzutu, więc śmiem twierdzić, iż to wyjątkowa sytuacja. Dajmy żyć.

Przeczenie
Poziom 1

Postautor: Przeczenie » 24 maja 2015, o 22:27

Bzhydack, nie chodzi mi tylko o GMa, choć wiadomo, że bez niego nie podejmiemy najważniejszych decyzji.
Chodzi o to, że gra jest zablokowana. Bezpośrednim powodem jest słabe udzielanie się niektórych uczestników w jej wątku. Pośrednim - kwestie organizacyjne, bierność reszty w tym wypadku. Dwa tygodnie - to jeszcze jakoś rozumiem, tym bardziej w przypadku, gdy chodzi o osobę, która wcześniej była aktywna. Ale ponad miesiąc - już mniej.

Il Biondo, i to właśnie jest postawa bierności. Dajmy żyć, dajmy więcej czasu na zastój.
Może się mylę. Nie potwierdzi tego w pełni w moim odczuciu nawet tłumaczenie, które oczywiście wszyscy przyjmiemy na wiarę. Ale dopuszczam taki wariant. Jednak za bardziej prawdopodobne uznaję, że brak po prostu zapału.

Dobra, czekam jeszcze 2-3 tygodnie na wypowiedź GMa, potem zobaczymy, co dalej.

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 24 maja 2015, o 23:00

Postawa bierności. xD A jaką inną mam przyjąć w tej sytuacji? Robienie pretensji o to, że ktoś mi zorganizował zabawę forum i się spóźnia z wpisem podczas gdy może dopadło go życie?

Poza tym wg zasad tak, czekamy na GMa by kolejka ruszyła. A że ten nie ma czasu, no to trudno.

Brethil
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Brethil » 25 maja 2015, o 00:21

Przeczenie - co do miesięcznej choroby to raz mi się zdarzyło wyjechać na narty na weekend, obudzić po 40 godzinach, a ze szpitala wyjść po 3 tygodniach i patrząc na własne doświadczenie staram się tolerancyjnie podchodzić do innych, bo wiem, że wypadki się zdarzają.
I rzeczywiście do tej pory MG nie dał nam podstaw do tego, żeby nie wierzyć w jego rzetelność. Czy to w tej grze, czy w innej.
I jasne, możemy sobie gdybać, możemy nawet robić odpisy, ale one o niczym nie przesądzą, dokąd NFM nie wrzuci swojego.
A irytacja i pretensje sprawią tylko, że zrobi się kwas. Warto?

[Chesterton]

Przeczenie
Poziom 1

Postautor: Przeczenie » 25 maja 2015, o 14:28

Il Biondo pisze:Postawa bierności. xD

Bu ha ha.
A jaką inną mam przyjąć w tej sytuacji? Robienie pretensji o to, że ktoś mi zorganizował zabawę forum i się spóźnia z wpisem podczas gdy może dopadło go życie?

Może. Też tego nie wykluczam, choć też tego nie zakładam.
Poza tym wg zasad tak, czekamy na GMa by kolejka ruszyła. A że ten nie ma czasu, no to trudno.

Nie on jeden ostatnio nie miał czasu. Nieprawdaż? Okrutne życie, tak złośliwie wszystkich dopada...

Brethil pisze:Przeczenie - co do miesięcznej choroby to raz mi się zdarzyło wyjechać na narty na weekend, obudzić po 40 godzinach, a ze szpitala wyjść po 3 tygodniach i patrząc na własne doświadczenie staram się tolerancyjnie podchodzić do innych, bo wiem, że wypadki się zdarzają.

Trzy tygodnie na 20, 25, 30 lat życia? Okej, to mnie przekonuje co do prawdopodobieństwa, że życie stale nas okrutnie będzie dopadać.
Nie, nie przekonuje. Podtrzymuję swoje przypuszczenia, choć oczywiście nie mogę być ich w 100% pewien.
I rzeczywiście do tej pory MG nie dał nam podstaw do tego, żeby nie wierzyć w jego rzetelność. Czy to w tej grze, czy w innej.

To zdanie się powtarza, więc myślę, że mogę uznać je za wiarygodne. Co nie zmienia za bardzo porządku rozgrywki.
I jasne, możemy sobie gdybać, możemy nawet robić odpisy, ale one o niczym nie przesądzą, dokąd NFM nie wrzuci swojego.

Jeśli to sugestia, że teraz dyskusja trochę mija się z celem - racja. Dlatego napisałem:
Dobra, czekam jeszcze 2-3 tygodnie na wypowiedź GMa, potem zobaczymy, co dalej.
A irytacja i pretensje sprawią tylko, że zrobi się kwas. Warto?

Jeśli to coś zmieni - warto. Lubię, gdy to, co robię, jest efektywne.
Jeśli nie - nie warto.

Przeczenie
Poziom 1

Postautor: Przeczenie » 8 cze 2015, o 02:02

Dzięki za przyjęcie mnie, dzięki za dyskusję na temat tego, ile komu warto pobłażać, gdy ceną za nerwy może być kwas w towarzystwie, dzięki za pokazanie mi, jak bardzo można wierzyć w człowieka, że się zmobilizuje do napisania kilkuset słów na miesiąc.

Opuszczam grę. Na stałe. Gdyby mi się kiedyś ubździło tu wrócić do takiej gry, serdecznie proszę o wykopanie mnie z niej.
Opuszczam forum. Być może nie na stałe, ale jednak jestem zniechęcony, nie zamierzam tego ukrywać.

Dodam, że na innym forum, gdzie gram w planszówkę GoT, moje spóźnienie na jedną partię o dzień, gdy byłem nowy i nieogarnięty, wykluczyło mnie z gry. To rozumiem, przeprosiłem innych graczy za obsuwę i uszanowałem decyzję GMa o zastąpieniu mnie. I miło mi się patrzy, jak gra im idzie, a ja sam krótko po tym dołączyłem do innej partii, tym razem się dyscyplinując bardziej.
Da się? Da się.
Chyba że się nie chce. Albo że kogoś "dopada życie" i psuje zabawę innym, nie mając nawet dość śmiałości, by o tym w jakikolwiek sposób uprzedzić czy pojawić się po raz ostatni, by rozwiać wątpliwości wpisem typu "rozumiem zawiedzenie i złość, ale przejechał mnie walec budowlany/wygrałem w totka i lecę na Bahamy [lub cokolwiek], kochani, więc kończymy grę. koniec, bez odwołania.".

Nie pozdrawiam.
Czekajcie sobie dalej.

Brethil
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Brethil » 8 cze 2015, o 08:28

Miłej zabawy gdzie indziej, gdzieś gdzie takie wodolejstwo jest cenione.
bo przecież wystarczyłoby napisać 3 słowa. "Odpuszczam. Na. Stałe". Ba, na upartego wystarczyłoby pierwsze z nich.

Ale nie, potrzebna była cała epopeja mówiąca o tym jak to tu jest źle, a gdzie indziej świetnie...

Opuszczaj, nie wracaj, Inni na drogę, ja tęsknić nie będę.
Na tym forum jest wiele innych aktywności, którymi reszta z nas się zajmuje, lub nie, ale żeby je zobaczyć to trzeba by na moment przestać jojczeć.

A ja pozdrawiam i życzę miłej zabawy przy grze w wirtualną planszówkę.

[Chesterton]

NoFaceMan
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: NoFaceMan » 16 cze 2015, o 08:57

Po pierwsze chciałem Was wszystkich serdecznie przeprosić za tak długą nieobecność. Z pewnych przyczyn nie mogłem udzielać się ostatnio w sieci, także na forum PLiO i naszej Gry Wyobraźni. Mam nadzieję, że tak długa przerwa nie odebrała wam ochoty do dalszej gry. Jeśli dalej chcecie brać udział w przygodzie, chętnie będę kontynuował rozgrywkę.

Brethil
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Brethil » 16 cze 2015, o 09:35

Czekamy w takim razie na aktualizację.

[Chesterton]

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 16 cze 2015, o 12:13

Ja chętnie będę grała. :)

Bzhydack
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Bzhydack » 16 cze 2015, o 12:24

Oczywiście grać będę dalej. Historia jest ciekawa i nie przepuszczę okazji dowiedzenia się co dalej.

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Gra Wyobraźni”