Pieśń Lodu i Ognia: RPG (Rekrutacja)

Moderator: Nocna Straż

Karlsefni
Poziom 1

Re: Pieśń Lodu i Ognia: RPG (Rekrutacja)

Postautor: Karlsefni » 27 lut 2015, o 19:27

Byłem pewien, że mówił, iż go wywalili na amen. Nie wiem, może dopytam.
Ale pytanie do Mistrza podtrzymuję.

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Bzhydack
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Bzhydack » 27 lut 2015, o 19:29

Teomar po prostu nie został przyjęty do Gry, i tylko częściowo powodem była postać. Większy powód stanowiło jawne zlekceważenie zasad, takie jak zamieszczenie posta otwierającego bez konsultacji z Mistrzem Gry, nie mówiąc już o tym, że zaczął grać nie czekając na zgodę Mistrza.

A dla Ciebie mam propozycję. Tak się niezręcznie złożyło, że Żółwik zrezygnował z Gry (i całego Forum, nawiasem mówiąc). Może przejąłbyś jego postać?
STANNIS VINCIT, STANNIS REGNAT, STANNIS, STANNIS IMPERAT!!! AJPK! Obrazek KRWI @snow Obrazek

Brethil
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Brethil » 27 lut 2015, o 19:32

Gdybyś zechciał przejąć postać Jebba po Żółwiku to mógłbyś wejśc do gry już teraz-zaraz, w dodatku z przytupem, bo Jebb właśnie się bije(jest bity?)

A że postać jest dość dobrze opisana i ma głębokie monologi wewnętrzne to bez problemu dowiesz się co postać wcześniej robiła, myślała, jak traktuje członków drużyny i całą sytuację.
Fairy tales do not tell children that dragons exist. Children already know that dragons exist. Fairy tales tell children that dragons can be killed.
[Chesterton]

Karlsefni
Poziom 1

Postautor: Karlsefni » 27 lut 2015, o 19:55

Jak dla mnie spoko, w moich klimatach. :D

NoFaceMan
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: NoFaceMan » 6 mar 2015, o 19:28

Pouczony przed adminów edytuję posta bez rzucania oskarżeń. A więc Karlsefni, moja odpowiedź na Twoją prośbę tak samo jak w przypadku Teomara brzmi NIE.
Swojemu koledze podziękuj, że tak wychwala i reklamuje wśród znajomych zarówno forum jak i samą Grę Wyobraźni, bardzo mi to schlebia.
Umysł potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia.

Przeczenie
Poziom 1

Postautor: Przeczenie » 15 kwie 2015, o 13:17

Dałoby radę się jeszcze teraz zaciągnąć do tej zacnej kompanii? Zauważyłem, że sztorm zabił jedną czy dwie z postaci grających, stąd pytanie.
Ze swojej strony spróbuję wnieść postać na tyle ciekawą, na ile mi się uda i zaangażowanie. No i, mam nadzieję, urozmaicenie fabuły o teksty obudowane różnorodnymi środkami wyrazu, stylizacją języka postaci (troszkę bawiłem się w pisanie do niedawna ;) ), praktycznie bez literówek (bo jestem grammar nazi).
Druga strona medalu wygląda tak, że nie za bardzo jestem ograny w tego typu grach. Poczytałem troszkę ten wątek (oraz dwa powiązane) i chyba ogarniam, o co chodzi. Mam też za sobą dwie dość krótkie sesyjki, ale to w realu, kiedyś, dawno. Do tego, choć określam się jako fan PLiO, nie jestem jednak fanatykiem. Myślę, że w konwencji się odnajdę jako tako, ale nie żądać ode mnie zaznajomienia z wszystkimi szczególikami :P.
Jeśli uznacie, że już za późno na dodawanie kogokolwiek, to trudno.
Mimo niedoskonałości postępuję tak, jak mogę, badając grunt i to, co mogę w świecie obłąkanym jak ja sam.

Łowca
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: Łowca » 15 kwie 2015, o 14:36

Nie wiem jak reszta, ale dla mnie im więcej graczy tym więcej zabawy :) Niestety, ale w tym momencie nie ma zbytnio ani szans ani możliwości dodania nowej postaci (jak miałaby się dostać na statek). Może gdzieś w dalszej części będzie możliwość, albo NoFaceMan coś wymyśli.
Aerys (I) prędzej weźmie do łóźka książkę, niż swoją żonę. - Siedem Królestw o Aerysie I

Nyke Daenerys Jelmāzmo hen Targārio Lentrot, hen Valyrio Uēpo ānogār iksan. Valyrio muño ēngos ñuhys issa.

Przeczenie
Poziom 1

Postautor: Przeczenie » 15 kwie 2015, o 14:58

Moja postać byłaby już na statku. I zaciekawiłaby ją ta grupka dziwaków pozornie zupełnie innych, ale tak naprawdę mających wspólny cel, o którym żaden nie raczył powiedzieć żadnemu z marynarzy, których moja postać zna :).
Mimo niedoskonałości postępuję tak, jak mogę, badając grunt i to, co mogę w świecie obłąkanym jak ja sam.

Brethil
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Brethil » 15 kwie 2015, o 15:08

Obawiam się, że pomysł Łowcy ma większy sens.
Na statku poza naszą drużyną i załogą nie ma nikogo innego. Zorientowalibyśmy się przez 2 dni, naprawdę.
A jeśli Twoja postać miałaby być członkiem załogi to jaki byłby powód, aby opuszczała miejsce pracy, gdy już (kiedy/jeśli) dotrzemy na ląd?
Fairy tales do not tell children that dragons exist. Children already know that dragons exist. Fairy tales tell children that dragons can be killed.

[Chesterton]

Przeczenie
Poziom 1

Postautor: Przeczenie » 15 kwie 2015, o 15:27

Ciekawość? Złe układy z resztą?

Brethil
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Brethil » 15 kwie 2015, o 15:30

Ponawiam propozycję Łowcy - zaczekaj cierpliwie na odpowiedź Mistrza Gry.

Choć osobiście przyznam, że nie podoba mi się dodawanie postaci w takim momencie. Nikt spoza załogi nie ma się jak dostać na statek, a robienie postaci z któregoś z marynarzy wydaje się działaniem mocno na siłę. Nie lepiej poczekać aż dopłyniemy gdzieś i stworzyć dokładnie taką postać, jaką się chce?

[Chesterton]

NoFaceMan
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: NoFaceMan » 15 kwie 2015, o 15:33

Na szczęście mam pewien pomysł jak wprowadzić nowe postaci więc Przeczenie możesz stworzyć kartę swojego bohatera. Potem zgłoszę się do Ciebie na PW by ustalić pewne szczegóły. W sumie mogę przyjąć dwie osoby, więc jeśli ktoś jeszcze jest chętny może się tu zgłaszać.
Umysł potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia.

berengar
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: berengar » 17 kwie 2015, o 20:58

Powitać wszystkich. Już do MG pisałem z pytaniem. Prawdopodobnie już w pon-wtorek robię kartę do sesji. :D

Przeczenie
Poziom 1

Postautor: Przeczenie » 21 kwie 2015, o 19:57

KARTA BOHATERA

Imię i nazwisko (lub przydomek): Romeen Rybia Noga

Pochodzenie: przedmieścia Braavos, ale od dzieciaka zapuszczał się z braćmi do miasta, by najmować się do drobnych zleceń i dokonywać wraz z nimi zorganizowanych kradzieży i włamań.

Wygląd: Średniego wzrostu, dość dobrze zbudowany (nie żeby góra mięśni, ale też nie sflaczały patyczak czy różowy pucuś z kałdunem), jego cechą charakterystyczną są błony między palcami u nóg, nieco dłuższymi i ostrzejszymi niż u normalnego człowieka. Ma ubytki w górnych zębach z lewej strony (niech będzie, że brak trójki i połowy czwórki) i świeżą bliznę biegnącą od tego miejsca przez górną wargę i policzek. Powyżej linii zarostu. Ma leniwe, brązowe oczy, schowane głęboko pod ciemnobrązowymi brwiami i prostymi włosami tegoż koloru, opadającymi na czoło z przodu, a na kark z tyłu. Czasem wiąże włosy, ale rzadko. Zwykle ubrany jest skromnie (preferuje wypłowiały brąz, wypłowiałą czerń, szary, spraną biel), lecz elegancko (pod względem kroju i koloru szat - rzadko ma na sobie zabłoconą, poplamioną czy potarganą biel). Lubi, gdy w jego ubiorze są skrytki na dodatkowy sprzęt, sekretne sztylety lub notatki. Aktualnie ma na sobie tylko spodnie spięte pasem, brudnobiałą koszulę z zakrwawionym prawym rękawem, srebrny pierścień na serdecznym palcu prawej dłoni, chustę nieco zbyt ciasno zawiniętą na szyi i kupę wodorostów.

Profesja: najemny złodziej, włamywacz i okazyjnie (zależnie od pensji) bandyta od innych dzieł.

Atrybuty:
Hart:3
Zwinność:4
Umysł:2
Osobowość:1
Psychika:3

Umiejętności: (5)
- rzucanie nożami - 3,
- pływanie i nurkowanie - 2
- znajomość języków Essos oraz łamany westeroski (miał różnych pracodawców w starych, braavoskich czasach i potem) - 2,
- drobne kradzieże - 1,
- walka szablą - 1

Ekwipunek: (5 przedmiotów włącznie z rynsztunkiem)
- trzy fiolki z szybko działającymi truciznami, wszyte w spodnie,
- zestaw 7 małych sztyletów zamocowany pod koszulą, na skórzanej osłonie przedramienia, na prawej ręce (ups, jednak 6, bo jeden podczas sztormu wypadł, troszkę pociął rękę Romeena, po czym wydostał się z koszuli),
- dziesięć złotych monet, które zawiesił w sakiewce na pasie, na tyle dobrze umocowane rzemieniami, że sztorm ich nie porwał,
- pusty, otwarty bukłak u pasa
(zgubił swoją ulubioną szablę, buty z ukrytymi w nich "zabawkami", kapelusz, płaszcz i pelerynę, które lubił, papier i pióro oraz odrobinę rozumu)

Biografia:
Nie miał ojca (zginął przed laty jako jeden z wielu piratów, których dosięgła królewska sprawiedliwość Aegona (czyli jego flota uzbrojona w balisty z dzikim ogniem)), ale dobra matka próbowała wychować jego i trzech braci (młodszego i dwóch starszych) na dobrych ludzi. Choć była niebrzydką kobietą, była też niestety uboga, więc już od małego Romeen razem z rodzeństwem próbowali dorobić odrobinę grosza w mieście. Upominała ich zawsze, by parali się sprawiedliwą pracą, bo zbójectwo ściągać miało jej zdaniem nieszczęście na ludzi. W Braavos łatwiej było zajmować się jednak tym drugim. Ale częściej słuchali się matki niż się jej sprzeciwiali. Aż do dnia, gdy pod nieobecność synów została porwana w niewolę, gdy któryś z miejscowych możnych kupców uznał, że jest piękną kobietą, która zamiast marnować się jako kura domowa, powinna grzać łoże znajomego łaskawego bankiera. Bankier nie okazał się łaskawy, szybko zabił matkę Romeena, gdy uznał, że jest zbyt zimna, by grzać jego łoże. Dziwnym trafem po spieniężeniu chatki przez braci kupiec i bankier też szybko dokonali żywota, podziurawieni nożami jak sita, a część ich bogactw ulotniła się. Przez kilka lat Romeen i jego bracia bogacili się i wyrabiali sobie opinię profesjonalnych zbirów. W ostatniej z braavoskich akcji ich pracodawca okazał się jednak zdrajcą na usługach gildii kupieckich i Żelaznego Banku, idealistą nienawidzącym kradzieży. Trójce z braci udało się ujść z życiem i uciec przed pogonią do Lorath i dalej. Od tego czasu niekiedy wciąż trudnili się w portowych miastach robotą, na której się znali, a niekiedy zaciągali się na statek i zmieniali miejsce pobytu. Marzyli o upadku zakłamanej, brudnej, choć odrażająco sprawnej machiny władzy ich rodzinnego miasta. Marzyli o tym, by wrócić po złoto, które przez lata składowali w sobie tylko wiadomym miejscu, głęboko pod falami bijącymi o Szachownicowy Port. Nigdy nie wrócili tam jednak, wiedząc, że za ich głowy zostały wyznaczone godziwe ceny przez Morskiego Lorda i Żelazny Bank. I nigdy już mieli nie wrócić tam razem, bo sztorm podczas ostatniego rejsu zabrał Romeenowi dwóch braci, ostatnich, którym ufał na tym świecie i którzy nie szydzili z jego płetwiastych stóp. On sam wypadł za burtę i podwodne prądy zaniosły go do pałacu utopionego boga, gdzie poczuł się przez moment jak w domu, którego dawno nie miał. Teraz jednak budzi się na powierzchni, przeklinając swoje parszywe życie.

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Gra Wyobraźni”