Aurane Waters = Blackfyre

...czyli spisek i ukryta tożsamość! [spoiler alert]

Moderator: Nocna Straż

aryanwarrior
Poziom 1

Aurane Waters = Blackfyre

Postautor: aryanwarrior » 23 paź 2016, o 00:03

Aurane Waters - starszy nad statkami w małej radzie Joffreya, rzekomo bękart któregoś z Velaryonów. Jednak Cersei dostrzegła w nim podobieństwo do Rhaegara Targaryena. Czy zatem jest możliwe , że Aurane i Rhaegar mieli wspólnych przodków ? Aurane mógłby przecież być synem Maelysa Monstrualnego i jakieś Velaryonówny , przygarniętym przez rodzinę matki , i ukrywanym przed zemstą ze strony legalnej linii Targaryenów. W takim razie teoria , że Aurane ukradł statki w zamiarze pomocy Dany byłaby bardzo sensowna - jako Blackfyre mógłby liczyć na poparcie Złotej Kompanii i zwolenników Blackfyreów w samym Westeros , co w połączeniu ze statkami mogłoby mu dawać dużo atutów w wyścigu o rękę Daenerys , a potem o Żelazny Tron. Być może w Winds of Winter ów jegomość zrobi wielki comeback i to on będzie "smokiem komediantów" , a Aegon okaże się " synem słońca"?

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Argotin
Poziom 2
Awatar użytkownika

Re: Aurane Waters = Blackfyre

Postautor: Argotin » 23 paź 2016, o 15:29

Nie ma żadnych przesłanek co do prawdziwości tej teorii, może oprócz tego, że zdobył on Stopnie i to jedyne połączenie z Maelysem. A tak to ma on typowe cechy Velayronów i jest żeglarzem, a to było zawsze dla Velayronów ważne.
Poza tym, Złota Kompania już nie opuści Aegona, mają swojego smoka któremu będą służyć, a dużo wskazuje na to, że uda im się(przynajmniej na jakiś czas) zdobyć Królewską Przystań.

aryanwarrior
Poziom 1

Postautor: aryanwarrior » 23 paź 2016, o 17:22

Podobieństwo do Rhaegara Targaryena to wg .Ciebie typowa cecha Velaryonów? Powiedziałem , że mógłby liczyć - a ani Dany ani Aurane o Aegonie jak na razie nie wiedzą.

Argotin
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Argotin » 23 paź 2016, o 18:31

Typowa cecha Valyrian - przystojny, srebrne włosy. A Velayronowie są najbardziej spokrewnionym rodem z Targaryenami jaki istnieje, oba rody to chyba jedyne w Westeros które zachowały czystość krwi, bo Celtigarowie najprawdopodobniej te czystość stracili(moje domysły, Targaryenowie nie wżeniali sie w Celtigarów, nie zwrócono uwagi na włosy lorda Ardriana Celtigara, ale może to z powodu wieku, jednak o oczach też nie było powiedziane, by miał je niezwykłe). Natomiast Rhaegar i Maelys to wiele pokoleń różnicy.
Ale z jakiej racji Złota Kompania miałaby porzucić Aegona dla Aurane? Jaki byłby sens?

aryanwarrior
Poziom 1

Postautor: aryanwarrior » 23 paź 2016, o 19:52

Nie powiedziałem , że Złota Kompania miałaby porzucać Aegona dla Aurane- pisałem , że ten drugi nie wie o Aegonie i mógłby sobie roić o poparciu Złotej Kompanii. Poza tym Złotą Kompanię założyli Blackfyreowie - Aegon przynajmniej oficjalnie jest Targaryenem, a jeżeli Aurane okazałby się być Blackfyrem - to jak myślisz kogo by wybrali - Targaryena czy Blackfyrea?

Argotin
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Argotin » 23 paź 2016, o 20:06

Targaryena. Samo nazwisko nie wystarczy - "Black or red, a dragon is still a dragon". Złota Kompania od dawna przygotowywała się na walke o tron dla Aegona, mieliby go porzucić dla kogoś, o kim nic nie wiedzą? Oni chcą już wrócić do domu, a lordowie i ludność Westeros prędzej poprze Targaryena niż Blackfyre'a.

aryanwarrior
Poziom 1

Postautor: aryanwarrior » 23 paź 2016, o 21:18

Od dawna czyli od kiedy? Czy jak odrzucali ofertę Viserysa, to już wiedzieli , że poprą Aegona ?

Argotin
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Argotin » 23 paź 2016, o 21:47

Nie wiem, ale na pewno nie wiedzieli o tym od miesiąca, skoro zerwali kontrakt i natychmiast dołączyli do Aegona.
W każdym razie, Jon Connington ustalił to wszystko jeszcze za czasów poprzedniego przywódcy Złotej Kompani - Mylesa Toyne'a, a więc wiedzieli gdy wyśmiali Viserysa.

aryanwarrior
Poziom 1

Postautor: aryanwarrior » 23 paź 2016, o 22:07

Skoro wiedzieli gdy wyśmiali Viserysa, to zastanawia mnie fakt, czemu nie powiedzieli Viserysowi, że ukrywają jego ocalałego bratanka - wtedy chyba Vis jeszcze aż takim psycholem nie był aby bratanka mordować , a mi się tak coś wydaje , że Vis , gdyby miał walczyć 1v1 z Młodym Gryfem to mógłby przegrać.

Argotin
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Argotin » 23 paź 2016, o 22:14

Viserys i Daenerys mieli być zasłoną dymną, by ukryć Aegona, bo to ich uważano za zagrożenie dla Roberta Baratheona, a nikt nie myślał, czy może ten mały Aegon miałby przeżyć, a przyjaciel jego ojca spiskuje by podbić Siedem Królestw dla niego. A im mniej osób wie, tym lepiej.
A pojedynek między nimi to na pewno Młody Gryf. On umiał walczyć, był wykształcony, a Viserys... No cóż, to był Viserys...

aryanwarrior
Poziom 1

Postautor: aryanwarrior » 23 paź 2016, o 22:36

Z drugiej strony były i są wątpliwości co prawdziwości Aegona - a gdyby wujek i ciccia je rozwiali(już podczas inwazji na 7K) to mogłoby to pomóc Aegonowi w przejęciu tronu, nieprawdaż?Choć z drugiej strony - nie to jest tematem wątku - jest nim to czy Aurane Waters jest Blackfyrem, i chyba nawet przekonałeś mnie , że nie za to mam innego potencjalnego kandydata na czarnego smoka, a jest nim Petyr...., Petyr Baelish.

Argotin
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Argotin » 24 paź 2016, o 08:24

Z tym Petyrem to przesada.
Myślę, że jest on po prostu geniuszem który wszędzie dojdzie dzięki ciężkiej pracy, intrygom i inteligencji, a nie jest członkiem jakiegoś rodu, to odebrałoby postaci głębi, tak jakby Tyrion okazał się synem Aerysa, to zniszczyłoby całą głębie konfliktu ojciec-syn

Niuczek
Poziom 1

Postautor: Niuczek » 24 paź 2016, o 09:25

Argotin pisze:A pojedynek między nimi to na pewno Młody Gryf. On umiał walczyć, był wykształcony, a Viserys... No cóż, to był Viserys...

Z drugiej strony o ile mnie pamięć nie myli, to Viserys miał największe prawa do tronu spośród żyjących Targaryenów (po śmierci Rhaegara następcą tronu został właśnie Viserys, a nie Aegon).

Argotin
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Argotin » 24 paź 2016, o 12:46

To też jest związane z tym, że Aerys chciał wydziedziczyć Rhaegara, no i zawsze jest sprawą dyskusyjną, czy dziedziczy drugi syn, czy syn pierwszego syna.
Wydaje mi sie, że gdyby Rhaegar zginął, ale Aerys wybrałby wojne(Mance zdobywa Koniec Burzy, Tywin staje po stronie Aerysa) to Aegon zostałby ostatecznie królem.
Albo doszłoby do Wielkiej Rady i jeśli Aegon to ten sam Aegon, to wygrałby z Viserysem, który tak przypominał ojca, a nikt nie chciałby takiego króla, szczególnie drugi raz z kolei.
Ale to znowu domysły.

Niuczek
Poziom 1

Postautor: Niuczek » 24 paź 2016, o 13:33

Myślę, że to zależy jak długo rządziłby Aerys i jak wyglądałoby jego panowanie po pokonaniu Roberta. Być może zdołałby wymusić uznanie Viserysa za jego dziedzica - właściwie to tylko Martellom mogłoby zależeć na prawach Aegona, ale małżeństwo Viserysa i Arianne mogłoby ugłaskać Dorana.

Z drugiej strony gdyby Tywin zdołał odsunąć Aerysa od władzy krótko po wygranej wojnie, to zdążyłby jeszcze mieć jakiś wpływ na wychowanie Viserysa - ale też w razie gdyby Viserys okazał się jednak, hm, marnym materiałem na nowego króla, to miałby pod ręką Aegona.

W przypadku Wielkiej Rady znaczenie miałby też wiek obu kandydatów (było między nimi 5-6 lat różnicy). W sytuacji, gdy 10 lat wcześniej (powiedzmy) z trudem stłumiono bunt połowy królestwa, lordowie mogliby wybrać jednak 17-letniego Viserysa niż 12-letniego Aegona z regentem za plecami.

aryanwarrior
Poziom 1

Postautor: aryanwarrior » 24 paź 2016, o 17:23

Tylko tu nie chodziło o to , który z nich ma lepsze prawa do Żelazanego Tronu( choć z drugiej strony Viserys przez długi czas nawet na wygnaniu był stosunkowo normalny , może byłby nieco lepiej wychowywany w Westeros), tylko o to który z nich wygrałby pojedynek na miecze.

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Westeroska Enigma”