Blackfyre,Światłonośca, przepowiednie , Valyria i pochodzenie Targów- luźne przemyślenia

...czyli spisek i ukryta tożsamość! [spoiler alert]

Moderator: Nocna Straż

aryanwarrior
Poziom 1
Rejestracja: 2 paź 2016, o 08:11

Blackfyre,Światłonośca, przepowiednie , Valyria i pochodzenie Targów- luźne przemyślenia

Postautor: aryanwarrior » 14 lis 2016, o 23:47

Jak wiadomo , Światłonośca, miecz Azora Ahai ,miał płonąć ogniem , i mieć podobną naturę do późniejszych mieczy z valyriańskiej stali.Mówi się także, iż Azor Ahai musi posiadać smoczą krew. W takim razie dlaczego by nie założyć , że Targaryenowie wywodzą się od pierwszego Azora Ahai , a Światłonoścą jest rodowy oręż Targaryenów - Blackfyre, czyli Czarny Płomień ( dziwnym zbiegiem okoliczności właśnie czarnym płomieniem tytułuje się Moqorro jeden z najpotężniejszych kapłanów R'hlorra). Oręż miał mieć właściwości magiczne , zaprzeczające prawom natury - a czy jest coś bardziej sprzecznego niż czarny płomień emitujący światło?Można tu też szukać rozwiązania zagadki tożsamości Azora Ahai- może on pochodzić z linii Czarnego Smoka, Daemona Blackfyrea - w przepowiedni o księciu, którego obiecano , była wspomniana tylko smocza krew, nie było doprecyzowane czy z linii Czarnego czy Czerwonego Smoka. Jest zatem jeden problem - żadnych męskich potomków Daemona na tym świecie już nie ma. Jednak , patrząc na to , zapominamy iz Daemon, oprócz Daerona i Bloodravena, miał jeszcze jednego brata , którego potomkowie( zwłaszcza uwzględniając fakt , iż Aegor Rivers/Bittersteel/Targaryen ożenił się z córką Daemona) , mogliby podnieść pretensje Blackfyreów do tronu, w sytuacji wygaśnięcia męskiej części rodu Daemona.Bittersteel założył też najlepszą z kompanii najemniczych , nazywaną Złotą, a chyba nie muszę mówić , kto jest podejrzewany o bycie potomkiem Blackfyrów , popiera go Złota Kompania, i dostał w prezencie Blackfyrea - Światłonoścę . Z tej perspektywy decyzja Illyria i Varysa, o podarowaniu ich oczku w głowie Aegonowi Blackfyra , a olewanej przez nich Daenerys jaj smoka, nie wydaje się wcale taka głupia - Aegon dostał starożytny , ultramagiczny oręż za darmo , a Daenerys jaja, z których nie miało szans na tamten moment nic się wykluć.óWarto też spojrzeć pod tym kątem na przepowiednię dla Daenerys z Domu Nieśmiertelnych:Wysoki lord o miedzianej skórze i
srebrnozłotych włosach stał pod sztandarem z płonącym ogierem, a za plecami miał ogarnięte pożarem miasto. Zazwyczaj bohatera tejże przepowiedni utożsamia się z Dothrackim "rumakiem , który przemierzy świat"- co jest prawdą , ponieważ legenda ta, tak samo jak masa innych legend np. o Ostatnim Bohaterze czy o Hyrkoonie Bohaterze, opowiada po prostu o pierwszym Azorze Ahai i jego powrocie oraz z nienarodzonym synem Dany , Rhaego prawdą wg.mnie nie jest , ponieważ:
Dothracy nie używają herbów,niby dlaczego syn Targaryenki i Dothraka, miałby modyfikować herb matki o nieistniejący herb ojca?
Dziwnym zbiegiem okoliczności , płonący ogier to był właśnie herb Bittersteela
Postać z opisu jest bardziej podobna do Bittersteela niż do poskręcanego , łuskowatego Rhaego
Podsumowując - rumakiem , który przemierzy świat, Azorem Ahai,księciem , którego obiecano może być ostatni męski potomek Bittersteela, narodzony w dymie i soli poniżenia Blackfyreów po wojnie 9-groszowych królów, odrodzony poprzez udawanie Targa, Aegon Młody Gryf.

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.Argotin
Poziom 2
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sty 2016, o 14:58

Re: Blackfyre,Światłonośca, przepowiednie , Valyria i pochodzenie Targów- luźne przemyślenia

Postautor: Argotin » 15 lis 2016, o 13:30

Aegon dostał Blackfyre'a?
Nie przypominam sobie, nie wiadomo nic o mieczu od czasów II rebelii Blackfyre'ów, choć rzeczywiście, najprawdopodobniej jest u Złotej Kompanii.

aryanwarrior
Poziom 1
Rejestracja: 2 paź 2016, o 08:11

Re: Blackfyre,Światłonośca, przepowiednie , Valyria i pochodzenie Targów- luźne przemyślenia

Postautor: aryanwarrior » 15 lis 2016, o 15:35

Ponoć w tych skrzyniach , którye Illyrio podsyłał Aegonowi miał być właśnie Blackfyre

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.Wróć do „Westeroska Enigma”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości