Margaery Tyrell

To chyba nie wymaga tłumaczenia?

Moderator: Nocna Straż

Vivien
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Vivien » 3 wrz 2013, o 18:01

Mace dający sobie spokój w chwili gdy jego kochana córunia ma byc sądzona? Jak dla mnie facet zrobi wszystko by mieć po swojej stronie przewagę liczebną i całkiem możliwe,że odwiedzi Wróbla. Zastanawiam się tylko czy on będzie skłonny negocjować... Przekupstwo pewnie by nie podziałało, chociaż kto wie - Wiara potrzebuje pieniędzy bądź co bądź. Jeśli więc Mace chciałby mieć Wróbla po swojej stronie będzie musiał wykazać się sprytem i dociec na jakich warunkach pozyskałby przyjaźń Wiary. Czego chce Wróbel? Pieniędzy? Chwały i sławy? Zaszczytów? Ziem? Zemsty? Dobra ogółu? Jeden nieostrożny krok Mace'a i utraci on jego przychylność.

Tak w ogóle to warto sobie zawracać głowę Wiarą? Z punktu widzenia Mace'a? Ile on ma ludzi za sobą, a ile Wiara??
I have a voice too, and for good or evil mine is the speech that cannot be silenced.

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Bzhydack
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Bzhydack » 3 wrz 2013, o 18:05

Możliwe, Wielki Wróbel jest inteligentny, ma dużą wiedzę i znakomicie radzi sobie w negocjacjach, a oprócz tego zna się na ludziach, zarówno pojedynczych jak i masach. Jak tak sobie czytałem tą jego rozmowę z Cersei (tą, na której przywrócono WW) to się nadziwić nie mogłem, jak sprawnie Wróbel zmanipulował Cersei. Przecież ona myślała, że wygrała te negocjacje, a to on ją prowadził za rączkę do wyniku, jaki sobie umyślił. Mace też nie grzeszy inteligencją więc możliwe, że za jakąś pozorną błahostkę Wróbel uniewinni Marge, a ta błahostka Wiarę jeszcze bardziej wzmocni.

penny zawsze warto mieć Wiarę po swojej stronie. Przecież Wielki Septon jest Głosem Siedmiu na ziemi. Taki ktoś praktycznie kontroluje olbrzymie rzesze prostych ludzi. A Wróbel jeszcze dodatkowo się wywodzi z ludu i pełnił posługę wśród ludu. Jest swoim człowiekiem.
STANNIS VINCIT, STANNIS REGNAT, STANNIS, STANNIS IMPERAT!!! AJPK! Obrazek KRWI @snow Obrazek

AdrainSynEdraina
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: AdrainSynEdraina » 3 wrz 2013, o 18:57

Podam dwie informacje niepewnego pochodzenia. Muszę sobie odświerzyć sagę więc mogę się mylić
1. Ser Barristan w rozmowie z Daenerys wspomina o rycerzu zakochanym w Asharze Dayne . Po jej samobójstwie i po Tridencie rycerz oddał się Wierze.
2. Czy Wielki Wróbel nie wspominał Brienne że walczył pod Tridentem? Nie jestem właśnie pewny. Ale IMO tak.
Za podanie błędnych informacji przepraszam i proszę o weryfikację i/lub korektę
Myślę że Wielki Wróbel ma inne dalekosiężne plany. On chce rządzić i staje się powoli graczem. Myślę ,że wprowadzi on monarchię teokratyczną ( jeśli złe słowo to przepr. ) . Według mnie to był tylko wybieg. Zatrzymać sobie dwie królowe. Wielki Wróbel chciał się przekonać która królowa jest dla Tommena ważniejsza
i zatrzymać tą bliższą sercu małego króla. Dlatego chwilowo wypuścił Cersei ,bo jest mniej ważna dla Tommena. Margaery jest miła i dobra więc jest ważna .(dla króla). Raczej Wróbel będzie grał na zwłokę jeśli chodzi o proces Marg . Mnie przypomina on lalkarza którego jedna z kukiełek jest lalkarzem.
W tłum. Wróbel steruje Marg ,a ona steruje Tommenem. Tadam! I mamy teokrację (naprawdę nie mam pewności co do tego słowa) bez rozlewu krwi. W przeciwnym razie ,czyli w przypadku użycia przez Tyrellów siły mamy po primo rzeź w KP i po secundo inkwizycję w Westeros ( nie mówię o paleniu ludzi , w Hiszpanii najpierw ich torturowali). Zarzuty na Marg zawsze jakieś się znajdą m.in. wspomniane przeze mnie wyżej : kto odebrał jej dziewictwo ?
Czy tylko mnie to pytanie interesuje? :-)
Mam napisać coś mądrego? Po co ?
Słowa to przecież tylko wiatr...

Nec Hercules contra plures

Przerabiam piosenki :D

Bzhydack
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Bzhydack » 3 wrz 2013, o 19:05

To Starszy Brat na Milczącej Wyspie rozmawiał z Brienne i walczył nad Tridentem po stronie Smoka.
Brienne chyba nie spotkała Wielkiego Wróbla.

A oprócz tego to twoja teoria jest całkiem ciekawa.
STANNIS VINCIT, STANNIS REGNAT, STANNIS, STANNIS IMPERAT!!! AJPK! Obrazek KRWI @snow Obrazek

AdrainSynEdraina
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: AdrainSynEdraina » 3 wrz 2013, o 19:12

Dzięki za korektę . Doczytałem też fragment i wyszło że go spotkała . A wiesz kiedy Bzhydacku? Brienne podróżowała z dwoma błędnymi rycerzami i na drodze natrafili na ludzi z miskami na szyjach i ogólnie biedaków . A prowadził ich bardzo popożny septon odpowiadający zachowaniem Wielkiemu Wróblowi
Mam napisać coś mądrego? Po co ?

Słowa to przecież tylko wiatr...

Nec Hercules contra plures

Przerabiam piosenki :D

Rudbekia
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Rudbekia » 3 wrz 2013, o 19:17

Przed chwilą sprawdzałam w tekście. ;) Chodzi o ten fragment:
— Wróbel to najskromniejszy i najpospolitszy z ptaków, tak jak my jesteśmy najskromniejszymi i najpospolitszymi z ludzi. — Septon miał chudą twarz o ostrych rysach oraz krótką, brązową brodę z plamami siwizny. Rzadkie włosy zaczesał sobie do tyłu i związał w kucyk, a jego bose stopy były czarne, sękate i twarde jak korzenie drzew. — To są kości świętych zamordowanych za wiarę. W służbie Siedmiu nie ulękli się nawet śmierci. Niektórzy umarli z głodu, innych torturowano. Profanuje się septy, a dziewice i matki gwałcą bezbożnicy oraz czciciele demonów. Nawet milczące siostry nie uniknęły ataków. Nasza Matka Na Górze płacze głośno z bólu. Czas już, by wszyscy namaszczeni rycerze opuścili świeckich panów, by bronić naszej Świętej Wiary. Jeśli kochacie Siedmiu, pojedźcie z nami do miasta.
— Z pewnością ich kocham — potwierdził Illifer — ale potrzebuję jedzenia.
— Tak jak wszystkie dzieci Matki.
— Jedziemy do Duskendale — oznajmił bez ogródek ser Illifer.
Jeden z braci żebrzących splunął, a jakaś kobieta jęknęła.
— Jesteście fałszywymi rycerzami — stwierdził potężny mężczyzna z gwiazdą na piersi. Kilku innych uniosło w górę pałki.
— Nie sądźcie, albowiem osąd należy do Ojca — uciszył ich septon. — Niech odejdą w pokoju. Oni również są braćmi ubogimi, zagubionymi na tej Ziemi.
Opis wyglądu tego septona też mniej więcej zgadza się z opisem Wielkiego Wróbla z rozdziału Cersei.
"All beauty must die."

Bzhydack
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Bzhydack » 3 wrz 2013, o 19:46

Dzięki, gdzieś mi to umknęło. Choć takich ludzi pewnie było sporo.

Rudbekia
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Rudbekia » 4 wrz 2013, o 06:08

Tu jest opis Wielkiego Wróbla z perspektywy Cersei:
Mężczyzna miał krótko przystrzyżoną, siwobrązową brodę, a włosy wiązał sobie z tyłu głowy w ciasny węzeł. Choć szaty miał czyste, były też wystrzępione i połatane. Podwinął sobie rękawy po łokcie, ale poniżej kolan tkanina szaty przesiąknęła wodą. Jego twarz miała ostre rysy, a głęboko osadzone oczy były brązowe jak błoto. Jest bosy - uświadomiła sobie przerażona królowa. Stopy miał obrzydliwe, zniekształcone, pokryte twardą, zrogowaciałą skórą.
Zgadzają się ostre rysy, siwiejąca broda, fryzura i zniekształcone stopy. Owszem, to niekoniecznie ten sam septon, którego spotkała Brienne, ale wiele na to wskazuje. ;)
A żeby nie ciągnąć offtopu - jak myślicie, jaka będzie oficjalna linia obrony Margaery w sądzie? Bo armia Tyrellów swoją drogą, ale Marge będzie musiała coś zeznać, w końcu Wiara przeprowadziła własne śledztwo z badaniem ginekologicznym włącznie. Jak myślicie, jak Margaery będzie się tłumaczyć?
"All beauty must die."

yennefer
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: yennefer » 4 wrz 2013, o 06:33

Jazdą na koniu :-)

A tak na serio, to nie wiem jaka ta linia będzie. Najprościej byłoby zwalić winę na Cersei, że uknuła intrygę, zmusiła Pycella itd.
No, ale teraz Pycelle nie żyje. Idąc dalej - można to przełożyć na korzyść Marg, po prostu udowadniać, że to Cersei stoi za jego zabójstwem...

Niestety, ta linia obrony raczej odpada, bo doprowadzi do otwartego konfliktu pomiędzy Tyrellami a Lannisterami.
Z drugiej strony nie wiemy na ile silny czuje się Mace Tyrell, być może na tyle, że zaryzyguje ten konflikt.

Na pewno będzie ciekawie :-) i cytując moją ulubioną ostatnio piosenkę "będzie się dzialo" :-)
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Jestem kobietą! Mam ci to przeliterować? B - O - G - I - N - I !!!
Ciężko być ideałem! Ale ktoś musi! ;-)
Wina Starków @rootbeer F N S DUP

fiu*
Poziom 5
Awatar użytkownika

Re: Margaery Tyrell

Postautor: fiu* » 30 cze 2015, o 22:01

Bardzo ciekawe rozważania na temat procesu Margaery w linku poniżej:
https://madeinmyr.wordpress.com/2015/06 ... -thoughts/ " onclick="window.open(this.href);return false;

Słuszna wydaje się interpretacja, że w procesie będzie brać udział 7 sędziów, którzy mają reprezentować siedem aspektów boga. W artykule jest spekulowane, że będą się oni składać z ludzi, którzy przyłączyli się po drodze do Wielkiego Septona. Mi wydaje się, że byłoby ciekawej jakby wśród sędziów znalazły się osoby szlachetnego pochodzenia. Na przykład Randyll reprezentujący ojca.

Bardzo ciekawe są przypuszczenia, że Qyburn zdoła torturami zmusić więźniów, którzy przybywają w jego lochu do zeznań przeciwko Margaery. Mają one być bardziej subtelne od tych zastosowanych na bardzie, ponieważ posiada więcej czasu by ich przekonać do pożądanych zeznań Z drugiej strony Hamish Harfiarz zmarł w lochu. Ale może Qyburn będzie delikatniejszy z kolejnymi oskarżonymi.

Obrona ma się opierać na uszkodzeniu błony dziewiczej w czasie jazdy konnej, zeznań osób, które będą świadczyć o jej dobroci oraz oświadczenia Osneya, który już raz odwołał zeznanie twierdząc, że wszystko, co powiedział zrobił za namową Cersei.

Alveaner
Poziom 11
Awatar użytkownika

Postautor: Alveaner » 1 lip 2015, o 11:05

Ten konflikt z Lannisterami to moim zdaniem tez nie taka prosta kwestia. Oni (w zasadzie powinnam napisać ona - Cersei) nie mają tam prawie nikogo, bo Cersei skutecznie prawie wszystkich do siebie zraziła. Polityka nie ma tam żadnego. Tywin - zamordowany, Kevan - zamordowany, Tyrion - ojcobójca i uciekł, Lancel - fanatyk religijny, Jamie - gdzieś w Dorzeczu, nie wiadomo czy przeżyje oraz postanowił zostawić siostrę. To kto tam został, żeby sprawy ogarniać? Przecież teraz Tyrellowie jakby chcieli to mogliby zająć stolicę i mieć duże szanse, że nikt się nie przejmie oraz nikt nie będzie mógł nic zrobić.
Draco dormiens nunquam titillandus.

fiu*
Poziom 5
Awatar użytkownika

Postautor: fiu* » 1 lip 2015, o 18:20

Myślę jednak, że Lannisterowie przejęliby się. Jeśli wojska, Tyrrelów zajęliby stolicy byłoby to równe wypowiedzeniem wojny i zerwaniem sojuszu. Myślę, że wojska Lannisterów z Devanem na cele ruszyłby na stolice.

fiu*
Poziom 5
Awatar użytkownika

Re:

Postautor: fiu* » 4 sty 2017, o 20:36

Bzhydack pisze:Wątpię, by Marge prosiła Wielkiego Maestera o coś tak oczywistego jak miesięczna herbata. Przecież to oskarżenie gotowe, a było jasne dla wielu (dla Królowej Cierni na pewno) z kim tak naprawdę trzyma Pycelle. Prędzej poprosiłaby swojego maestera. Myślę, że to o herbatce to zwykłe fałszywe świadectwo.

Istnieje możliwości, że pomiędzy informacją o urazie Lorasa a jej aresztowaniem nie mogła korzystać z usług własnego maestra. Następnego dnia po otrzymaniu informacji o fatalnym stanie Lorasa Taena zjawia się u Cersei i informuje ją:
Margaery nadal jest przekonana, że jej brat nie umrze – zameldowała Taena, gdy królowa wdziewała strojne suknie. – Ma zamiar wysłać swojego maestera, by się nim zaopiekował. Jej kuzynki modlą się o miłosierdzie Matki.

W oryginale
“Margaery is still convinced he will not die,” she reported, as the queen was dressed for court. “She plans to send her own maester to look after him. The cousins are praying for the Mother’s mercy.”

Biorąc pod uwagę, że pod koniec tego rozdziału Cersei rozpoczyna intrygę oskarżenia Margaery przez Kettleblacka. A w następnym wszystkie działania królowej są skoncentrowane na doprowadzeniu do aresztowania synowej: wymusza zeznania Pycellea, aresztowaniu Błękitnego Barda etc. Można się domyślić, że Margaery wysłała pomoc do brata.
W następnym tomie możemy się dowiedzieć o innych zastosowaniach dla miesięczną herbatę na przykład: pomoc w bolesnych okresach czy pomoc w zasypianiu etc.

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „PLiO tomy 1-5”