Składka na Przystań

A może masz jakieś materiały? A może chociaż uwagi?

Moderator: Nocna Straż

Cydor
Duch
Awatar użytkownika

Składka na Przystań

Postautor: Cydor » 15 lis 2011, o 02:24

Valar morghulis,

miejsce na serwerze kosztuje, konkursowe nagrody kosztują, reklam nie lubimy <przynajmniej ja ;->, pieniądze nie rosną na drzewach, PayPal może i jest dobry - ale trzeba mieć kartę kredytową i chętnie podawać jej numer w internecie, od pięciu lat mamy Przystaniowe konto, mamy też Starszego nad monetą - Chrząszczyka.

To jest siedem powodów, dla których pozwalam sobie reaktywować temat "Składka na Przystań".

<Ilość "powodów" zupełnie przypadkowa - oczywiście ;->

Rozpoczynamy oficjalne zbieranie składek na funkcjonowanie forum w roku 2012.
Koszty utrzymania serwera w 2011 udało nam się pokryć wpłatami dokonanymi za pośrednictwem PayPala.
Koszty pozostałych siedmiu lat: 2004 - 2010 ponosiła "jednoosobowo" Tishaia...

<Ilość samodzielnie opłacanych lat zupełnie przypadkowa - oczywiście ;->

Zasady są proste: jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, biernie lub czynnie korzystasz z forum, lubisz Przystań, chcesz ją wspierać (również w sferze finansowej), chcesz odciążyć Szefową, nie tęsknisz za reklamami, umiesz liczyć do siedmiu...
- to "Składka na Przystań" jest właśnie dla Ciebie.

<Ilość "prostych zasad" zupełnie przypadkowa - oczywiście ;->

Uznając, iż "jasne zasady czynią przyjaciół" pozwolę sobie przejść do konkretów:

1. Starszym nad monetą - czyli "właścicielem" konta, osobą odpowiedzialną za pobór i dystrybucję składek - jest Chrząszczyk.
FANFARY!!!

2. Konto Przystani założone jest w mBanku, a jego numer to:
- i tu Starszy nad monetą proszony jest o jego podanie.

3. Wysokość składki to 20 PLN na rok (słownie: dwadzieścia złotych).
Kwota ta została ustalona w ramach demokratycznej debaty na łonie otwartej komisji finansowej w składzie: Cydor i Cydor.

4. Starszy nad monetą zobowiązuje się prowadzić i uaktualniać - dostępną tylko zarejestrowanym użytkownikom - listę z informacją o ilości osób, które już wpłaciły składkę. Podana będzie tylko ich liczba - dane osobowe nie będą ujawniane, a składkodawcy pozostaną anonimowi.

5. Składkodawcy proszeni są o podanie w tytule przelewu swojego Przystaniowego pseudonimu. Nie wszyscy znamy się z imienia i nazwiska, a podany nick może się okazać niezbędny przy ewentualnej identyfikacji. Pseudonim (jak i inne dane osobowe) pozostaną do wiadomości Starszego nad monetą i nie będą upublicznione.

6. Składka służy pokryciu rocznego kosztu utrzymania forum na serwerze. Prosimy wpłacać ją raz na rok - "z góry".
Aktualnie zbieramy na rok 2012.

7. Po uzbieraniu równowartości rocznych kosztów, nadwyżki przekazywane będą na ufundowanie nagród w konkursach - im większe nadwyżki, tym atrakcyjniejsze nagrody.
W przypadku pozostania niewykorzystanych pieniędzy w danym roku, zostaną one przeznaczone na opłacenie kolejnorocznych kosztów utrzymania forum - w takim wypadku pobór składek zostanie zamrożony i przejdzie w tryb dwuletni.

<Ilość konkretów zupełnie przypadkowa - oczywiście ;->

Parę słów wyjaśnienia:

Dlaczego konkretna, narzucona kwota?
Organizowałem już "parę" składek w życiu i zdecydowanie "sprawdziło" mi się podawanie jednej, wspólnej kwoty. Nikt nie czuje się wtedy niezręcznie, nie wiedząc ile to jest "co łaska". Nikt nie obawia się, że "wyjdzie na frajera", przepłacając w stosunku do innych. Nikt nie krępuje się, czy nie dał za mało, etc.
Stawka jest jedna, wspólna i znana.

Dlaczego dwadzieścia złotych?
A nie pięć, czy sto, dwieście?
20 PLN uważam za kwotę w sam raz - ani za dużą (to w przybliżeniu 1,67 miesięcznie - myślę, że na tyle to się może każdy szarpnąć), ani za małą (wolę, żeby - dzięki "niskiemu wymiarowi kary" - ilość wpłacających była imponująca, niż żeby paru nielicznych "krezusów" zrzucało się setkami).

Co z innymi wpłatami? Np. celowymi?
Składka jest jedna dla wszystkich, wynosi dwadzieścia złotych i przeznaczona jest na - wyżej wymienione - "cele statutowe".
I o takie wpłaty prosimy.

Jeśli ktoś jednak zdecyduje się wpłacić więcej <czego nie mogę zabronić ;-> to dwadzieścia złotych z jego wpłaty zostanie zaliczone w poczet "Składki na Przystań" (i dopisane do listy), a reszta na nieokreślone nadwyżki <czyli praktycznie na to samo ;->
Chyba, że ktoś wyraźnie zaznaczy na co chce tę nadwyżkę przekazać. Np. na ufundowanie jakiejś konkretnej nagrody konkursowej, albo na fundusz przekupienia redaktorów Wiki, lub na prezent urodzinowy dla Martina, czy też na roczną dostawę zimnej Coli dla Cydora.

Losowanie
Wśród osób, które dokonają wpłaty do 15 grudnia <włącznie - decyduje data stempla pocztowego ;-> zostanie wylosowany szczęśliwy posiadacz Westerowskiego kalendarza na rok 2012.

Dlaczego tylko do 15 grudnia?
Mamy płacić "z góry", a poza tym chciałbym móc wysłać ten kalendarz tak, żeby dotarł do szczęśliwca przed pierwszym stycznia.
Poza tym dziś jest 15 listopada - miesiąc wydaje mi się wystarczającym okresem "rozliczeniowym" ;->

Nadciąga zima

Cydor

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Chrząszczyk
Mieszkaniec
Awatar użytkownika

Postautor: Chrząszczyk » 17 gru 2011, o 16:24

ad 1) Jam Ci to dusigrosz przystaniowy... ogłaszam wprowadzenie opłaty "Chrząszczykowy grosz" od każdego posta na forum, mwahahahaha! Żartuję oczywiście :P

ad 2) "Skarbiec Przystani" 91 1140 2004 0000 3002 4507 2814
12-345 Królewska Przystań
ul. Złotych Płaszczy 5

ad 3) Tak jest, 20 PLN w skali rocznej jest atrakcyjniejszą propozycją niż pakiet Polsatu. Za każdy przelew w ramach podziękowań zostanie przesłany uśmiech pani Administrator odciśnięty w gipsie do postawienia na telewizorze.

ad 4) Czyli najzwyklejszy licznik, ile osób wspiera forum finansowo.

ad 5) Aj waj. To kto i ile będą wiedzieli tylko ja, Chrząszczyk i Starszy nad monetą.

ad 6) Ja mam nadzieję, że uda nam się zorganizować lepiej niż infrastruktura drogowa przed Euro2012 :P

ad 7) ...albo Nocna Straż kupi sobie waciki :D

Niech nam żyje w szczęściu i dobrobycie społeczność fanów G.R.R.Matrina!
Wszyscy razem łapki do góry!

Edit:
Drodzy moi! Spieszę donieść dobre wiadomości. Nasz Skarbiec Przystani się rozgrzewa, co prawda dopiero pierwsze złote smoki zabrzęczały na dnie skarbca ale dźwięk ten daje nadzieję, na uporanie się z opłatą za serwer. Na chwilę obecną wpłaciły cztery osoby! Hurra! Został niecały miesiąc do 15 grudnia. Przypominam, że po tym terminie wylosowany zostanie szczęśliwy posiadacz kalendarza. Póki co na moje owadzie oko każdy kto wpłacił ma teraz ogromne, 25% szanse :)

Pozdrawiam was tęgo :)

Edit:
Mieszkańcy Westeros! I Ci co za morzem.
Zbliża się koniec miesiąca, czas więc na szybką aktualizację od starszego nad monetą.
Skarbiec powoli się zapełnia, naszą sprawę wspiera już siedem (!) osób. Jako, że siedem jest liczbą szczególną pozwolę sobie na wrzucenie kolejnego hitu z chrząszczykowej listy przebojów.

siedem

Ściskam czule jak imadło.
My nie siejemy!

Edit:
Hej Przystań, jak się bawicie? Tu wasz DJ Starszy nad monetą z najnowszym raportem. Pozostało już tylko 10 dni do losowania kalendarza. Podgrzewamy więc atmosferę, bowiem wpłaciło już 10 osób co każdej daje 10% szanse wygranej.
Czy uda nam sie zebrać 70 milionów ? :)
Valar Chrząszczykeris.

Edit:

Uwaga! Uwaga!
Komisja kontroli gier i zakładów w składzie Tysia, Clegane i Chrząszczyk przeprowadzili losowanie kalendarza! A kalendarz wygrał: Kuba!
Serdecznie gratulujemy, skontaktujemy się z Tobą celem przekazania kalendarza.
Dziękuję z tego miejsca wszystkim którzy wspomogli forum. Przypominam równocześnie, że nie zakończyliśmy składki na serwer, konto przystani jest otwarte cały rok. W tej chwili wpłaciło osób 11 co pokrywa nam połowę rocznego wykupu serwera. A jak uzbieramy więcej to i w konkursach nagrody czekać będą atrakcyjniejsze ;)
Jeszcze raz gratuluję zwycięzcy i do zobaczenia!
Bran Budowniczy wszystko spierniczy!

Chrząszczyk
Mieszkaniec
Awatar użytkownika

Postautor: Chrząszczyk » 13 mar 2012, o 08:12

Panie i Panowie, wiewiórki i świnki morskie!
Spieszę z regularnym (hłe hłe hłe) sprawozdaniem "co w skarbcu piszczy i dlaczego Chrząszczyk". Z dumną buźką oświadczam, że już dwunastu apostołów z rozmaitych zakątków Westeros popiera naszą słuszną sprawę. Dwunastu sprawiedliwych rzuciło po dwa miedziaki do skarbca przyczyniając się to walki z systemem eeee... ten tego. Nocna Straż jest ogromnie wdzięczna i solennie obiecuje wszystkich wyściskać w realu jako nagrodę dodatkową, obok oczywiście samej satysfakcji z pomocy dla forum. Dzióbaski! Czy ktoś jeszcze chciałby, tuż przed odprowadzeniem podatków do Littlefinger'a przekazać grosz dla przystani? Czy będziemy mieć "Parszywą dwunastkę" czy "Szczęśliwą trzynastkę"?
Pozrowery!
Bran Budowniczy wszystko spierniczy!

zahara
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: zahara » 10 lut 2013, o 20:22

Mili Przyjaciele Forumowi, niewiele się udzielam na forum pisemnie, ale jestem wiernym skrytoczytaczem. Wstyd mi więc, ze przeoczyłam onegdaj tak istotny wątek :oops:. Wiem ile kosztuje utrzymanie i rozwijanie takiego miejsca poza płynącą z serca i umysłu pracą. A że cenię wysoko poziom tego, jednego z moich ulubionych, prywatnych miejsc w sieci, zarówno merytoryczny, jak i administracyjny i moderatorski z przyjemnością się dołożę.

Moje pytanie brzmi, czy konto zeszłorocznego skarbca jest dalej aktualne?
Ludzie dzielą się na szczęśliwych i tych co zawsze mają rację.

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Strona 'Ogień i Lód'”