Przyjazny serwer

A może masz jakieś materiały? A może chociaż uwagi?

Moderator: Nocna Straż

Cydor
Duch
Awatar użytkownika

Przyjazny serwer

Postautor: Cydor » 10 sty 2006, o 22:26

Cześć,

wydaje mi się, że wszystkim nam jest TU dobrze. Forum (a zatem tworzący je forumowicze) są na poziomie. "Wiodący temat" jest jasno określony i rzeczywiście - problematyka PLiO dominuje; jest też miejsce na sprawy bardziej, mniej lub wcale z twórczością Martina niezwiązane. I bardzo dobrze.

Jesteśmy wdzięczni Tishaii oraz pomagającym Jej dobrym ludkom za Przystań.

Z tego, co się orientuję, to Tishaia nie tylko wymyśliła / stworzyła to forum; nie tylko "odpowiedzialna" jest za jego stronę wizualną; nie tylko doszkala się w tematyce prowadzenia strony (żeby nam dogodzić) - ale i opłaca z własnej kieszeni miejsce na serwerze.
O nagrodach nie wspominając.

Co jakiś czas "wpadam" na komentarze ganiące jednolinijkowców za "marnowanie" miejsca na serwerze; mój urodzinowy tort od Nawii został zastąpiony gustownym kwadracikiem; nie mogę otworzyć połowy zdjęć zamieszczonych przez Was z inicjatywy Hadarniel w ramach tematu: wizualnie; Przystań ma znów się przesiąść na inny serwer...

Zastanawiam się, jaki jest koszt rocznego "wynajmu" miejsca na sprawnym, "przyjaznym" serwerze, który zapewnia:

1. Pełną swobodę w pisaniu postów / zakładaniu tematów; bez poczucia, że się "zjada" życiodajną powierzchnię i, że za jakiś czas może jej zabraknąć;

2. Możliwość umieszczania własnych zdjęć (jak te z "prezentacji twarzy własnej" autorstwa Hadarniel), rysunków (jak np. "czwarto konkursowe"), tortów (jak ten od Nawii) etc. na "naszym" serwerze - tak, żeby wisiały one nadal "po latach" w niezmienionej formie;

3. Stałość uczucia i stabilny związek <żebyśmy mogli "mieszkać" na jednym i tym samym serwerze przynajmniej do czasu polskiego wydania siódmego tomu PLiO, czyli - niestety - bardzo, bardzo długo ;->

Niemała część forumowiczów już pracuje... myślę sobie, że nie byłoby dla nas zbyt dużym obciążeniem, gdybyśmy "zrzucali się" na serwer. Nie chcę tu wprowadzać żadnego rygoru, wysokości składki, listy wpłacających etc. W końcu Przystań ma być dla ludzi jedną z ostoi wolności.

Istnieją sprawdzone formy "dobrowolnej zbiórki" na sieci - żeby nie odbiegać za daleko podam za przykład "kolegów po fachu", czyli Brotherhood Without Banners - ktoś zakłada temat, zamieszcza, ile jest potrzebne, podaje numer konta (czy też inną formę zbiórki pieniędzy) i ci, co chcą wpłacają: ile chcą / mogą / uważają. Nikt się rzecz jasna nie boczy na tych, którzy nie chcą / nie mogą / nie uważają.

Gdyby nam się udało uzbierać na taki "przyjazny serwer", to (niech za przykład posłuży w/w wizualnie): Hadarniel zakłada temat, Tishaia (jak znajdzie czas) dopisuje informację, żeby osoby pragnące pokazać swą buzię przysłały jej zdjęcia (np e-mailem), a po ich otrzymaniu "zawiesza" je na stronie. To samo z pracami konkursowymi <i tortami!!! ;->.

żeby była jasność - poza tym nic się nie powinno zmienić! Jednolinijkowce niech nadal będą zakazane i tępione. Miejsce na zdjęcia, prace konkursowe <i torty;> niech będzie udostępniane (przez jedynie słuszne kierownictwo) tylko wtedy, kiedy ma to związek z forum / tematem / postem. <Nie chodzi mi o to, żeby każdy mógł sobie zamieścić co tam chce np. wielomegową dokumentację ostatniego prania i poszczególnych etapów jego schnięcia ;-> I co najważniejsze - właścicielką, Alfą i Omegą, Jedyną Która Ma Zawsze Rację, etc. będzie cały czas tylko Tishaia. Niezależnie od tego czy (i po ile) się złożymy, Tishaia powinna mieć takie same prawa, jak przed składką. Decydować, jaką kolorystykę będzie miało forum, wybierać <nawet wbrew nam wszystkim ;->, który z zaprezentowanych trzech rysunków stanie się naszym nowym "logo", etc. Chciałbym też, żeby fakt "składkodania" do niczego nie zobowiązywał, ani nie uprawniał - żeby taki "składkodawca" mógł być tak samo jak inni: nie lubiany, edytowany, blokowany, usuwany, wyrzucany, czy wręcz ciśnięty <jakoś modne ostatnio ;-> w czeluście Orodruiny.

Ciekaw jestem, co o tym myślicie; rad bym wysłuchać Waszych komentarzy, poznać Wasze zdanie na ten temat. Nie ukrywam, że kieruję tę wypowiedź głownie do zwykłych "zjadaczy chleba" a nie tylko do Adminów / Moderatorów / Juniorów / Seniorów i Wilkorów. Zdaję sobie sprawę, że Tishaia (i spółka!) świetnie sobie radzą bez naszej pomocy.
Ważne jest, jak my się z tym czujemy...

Dlaczego ma tak być, że my mamy Przystań, konkursy, nagrody, radochę - a jedyną osobą płacącą oraz pracującą <wiem, wiem - nie jedyną; przepraszam wszystkich świeżopasowanych Juniorów oraz innych poczuwających się pomagierów ;-> jest Tishaia?

Prosiłbym Was o wypowiedź.
Nawet jednolinijkową...
<Mam nadzieję, że mnie Szefowe nie zlinczują ;->

Cydor

P.S. Przyznam się Wam do pewnego pragnienia...
Bardzo chciałbym, żeby z naszej Przystani prowadziły odnośniki do prywatnej strony Martina oraz do Brotherhood Without Banners (międzynarodowy, oficjalny fanklub autora Pieśni Lodu i Ognia) oraz żeby na tych stronach znalazły się linki do naszej. Powinno to być możliwe - tym bardziej, że na www.georgerrmartin.com, w dziale Seven Kingdoms Fan Sites istnieje zbiór stron internetowych Foreign Language, gdzie tak bardzo brakuje napisu Polish w nawiasie...

A ponadto uważam, że link do Przystani powinien się znaleźć na oficjalnej stronie George'a R. R. Martina.
Ostatnio zmieniony 2 lis 2006, o 13:37 przez Cydor, łącznie zmieniany 2 razy.

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Nimue
Starsza siostra :)
Awatar użytkownika

Postautor: Nimue » 11 sty 2006, o 12:39

Pomysł z dobrowolnymi składkami na serwer uważam za dobry. Zresztą na większości forów tematycznych to chyba norma. Rok temu, gdy forum raczkowało to nie miało zbyt dużych szans powodzenia, ale teraz, kiedy aktywnych forumowiczów jest sporo, to czemu nie? Oczywiście decyzja należy do Tysi.

Co do linków ze strony Martina - to chyba kiedyś była o tym mowa, ale jakoś sprawa przycichła. To chyba kwestia poinformowania autora o naszym istnieniu.
"Jestem ci wdzięczna, ale... byłeś już daleko. Dlaczego wróciłeś?
Przyszedł mu do głowy tuzin złośliwych odpowiedzi, każda okrutniejsza od poprzedniej, wzruszył jednak tylko ramionami.
– Przyśniłaś mi się – odparł. "

Novinha L.
Poziom 9

Postautor: Novinha L. » 11 sty 2006, o 13:52

Martin i Brotherhood?

Kwestia tego, że jesteśmy tylko 65% legalni, prawda? Nie chcę się czepiać, ale... no, parę rzeczy pewnie można by nam zarzucić. Nie, żeby mi to w najmniejszym stopniu przeszkadzało ;). Zresztą wiem, ze sama potem i tak książki kupuję. Ale prawda jest jaka jest :->

Co do składki - oczywiście, że byłoby fajnie założyć speszal fundusz. Nie mam nic przeciwko. Bądź co bądź, ile można pasożytować?

A skoro już chwalimy, to chciałabym dodać, że In-mist to naprawdę wspaniała sprawa - działam też w innych fandomach i one... no, nie są tak sympatyczne. Toczą sie wojny shypowe a przedstawiciele ichnich ~FOS-ów i ichnich ~FNS-ów sięgają po noże, piszą o sobie brzydkie rzeczy i w ogóle. A My jesteśmy rijel fajni.

FOS pozdrawia FNS ;)
"Burn the land, boil the sea. You can't take the sky from me!"

Eliveva
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Eliveva » 11 sty 2006, o 15:26

Pani Premier przyszla racje ma. Ta sama mysl mi przemknela, ze chyba nie ma co sie na sztandary wystawiac. Jestesmy tu dosc swobodni w wymianie nie tylko pogladow, krzywdy chyba nikomu nie czynimy, bo wydaje mi sie 99% z nas ksiazki (i wiele innych gadzetow) i tak kupi. A ten 1% to przeciez blad statystyczny. ;) I tak jest kul, inicjatywy takie jak tlumaczone rozdzialy najnowszej czesci do sciagniecia czy kalendarze, tez sa kul. A jak bedzie oficjalniej to moze nie byc juz tak kul. No chyba wyjasnilam co mam na mysli, yeah ziomale? 8)

A co do skladki i stworzenia funduszu, mnie brak obrazkow osobiscie nie przeszkadza, pojemne darmowe archiwa sa w koncu w internecie ogolnie dostepne i podlinkowanie grafiki rozwiazuje skutecznie sprawe, imho. Ale jesli istnieje/zaistnieje taka potrzeba, np bedziemy pic duzo mleka i urosniemy bardzo wielcy, to nie jestem przeciw. Zreszta mozna, jak juz Cydor sugerowal, takie cus wykorzystac na wspolne inicjatywy, nagrody i co tam jeszcze kreatywnym ludziom do glowy przyjdzie.
I wanna marry Jon Snow, I wanna have sex with Oberyn Martell, I wanna kill Roose Bolton and I love Sandor Clegane.

Novinha L.
Poziom 9

Postautor: Novinha L. » 11 sty 2006, o 15:37

O, widzę że nareszcie zaczynacie rozumieć jak należy się do mnie Zwracać ;)

Więc może kompromis? Bo nagrodę fajnie dostać i w ogóle. A pomóc też fajnie.

Yeah, ziomalu :)

A ja mleko piję i śmiem twierdzić, że już jesteśmy wielcy. Póki co, duchem. @alien

Tishaia
Administrator
Awatar użytkownika

Postautor: Tishaia » 11 sty 2006, o 20:09

Jejku, jejku! Co to sie wyrabia!? Chwile się ociagam z czytaniem a tu mi już rewolucje prawie robią :D. To ja może sie korzystając z tematu wypowiem co i jak. :D
Mam juz ponad 300 postów nieprzeczytanych do nadrobienia i że akurat na ten temat trafiłam, no no. :D

Jestem do tyłu nie z braku chęci, ale z braku czasu. Jak już wiecie z konieczności zwalniam miejsce na tym serwerze i przenoszę forum gdzie indziej. Miejsce już mam, domena się nie zmieni, więc zorientujecie się że jesteśmy gdzie indziej dopiero jak zobaczycie inny layout :D.
Serwer+domena in-mist juz jest moja moja mojaaaa :D. Dla informacji: Koszty domeny i serwera (mam nadzieję, że dobry będzie zna ktoś cal.pl? Na razie sa ok...) nie przekraczają 150 zł rocznie, więc nie jest to jakis koszmarny koszt. Niektórzy pewnie więcej rocznie na papierosy wydają, to ja mogę na inny nałóg :P. Więc oczywiście nikomu nie zabronię wpłacać milionów, ale naprawdę nie ma potrzeby.
Serwer nowy mimo że tani jest dosyć duży, pomyślę i policze ile tego miejsca jest i może udostępnię miejsce jakieś na galerię, żeby faktycznie i te torty i zdjęcia różne były. Kto potrafi niech wykorzystuje imageshack czy inne taki, a kto nie, to bedzie miał u nas :D.

Wszystko pięknie, ale ja kurcze, nie mam czasu na nic. Pracy mnóstwo, więc przepraszam strasznie wszystkich. Jak tylko troszke mi sie w pracy rozluźni to obiecuję niniejszym:
:arrow: Przypilnować przesyłek nagrodowo-kalendarzowych (kto wpłacił ale kalendarzy nie dostał lub wie, że nie napisał nicka na przelewie - pisać od razu PW!)
:arrow: Skończyć pierwszy oficjalny nowy ogniolodowy layout (zgodnie z tym co poczytałam ukradkiem to chcielibyscie mieć możliwość wyboru laya. No więc na nowym serwerze tak bedzie! :D Nie przerazajcie sie tym pierwszym co zrobię, bo juz mam pomysł na drugi, ale kurcze czaaaassss... :? )
:arrow: Skofugurowac php pod laya (a narazie to moje boje z php wygladaja mniej wiecej tak: @sight )
:arrow: Przezucić bazy danych (będę informowac kiedy i co, bo możliwe, że będę musiała zamknąc forum na parę godzin)
:arrow: Przeczytać wszystkie zaległe posty (pewnie sie juz z 500 zbierze do tego czasu)
:arrow: Przekonfigurowac forum zgodnie z zaleceniami kochanych uzytkowników
:arrow: Umrzeć w spokoju :D

Proszę pięknie o jeszcze troszke cierpliwości. Obiecuję, ze nikt nie pożałuje. A na razie to jestem troszkę na orbicie i kontakt z ziemią utrzymuje przez nocną (Nocna! Zobaczysz co zrobię jak piśniesz o layu słowo, zobaczysz @shakefist ! Jak powiesz, ze bedzie fioletowy to udusze! :D)

Cmokam was w noski i do zobaczenia jak nadrobie posty. Jak coś waznego to PW! I trzymajcie za mnie kciuki! @fingercrossed
Kto się wcześnie położy, wcześnie z łóżka wyskoczy,
ten od tego głupieje i nie widzi na oczy.

Noł jednolinijkowiec! Niente! Nie nada! Jednolinijkowce weg! - by Nocna :D
-=Regulamin Forum=-

Novinha L.
Poziom 9

Postautor: Novinha L. » 11 sty 2006, o 22:14

Aha, fioletowy?

*Dies laughing*

Trzymam kciuki u nóg i rąk i w ogóle.

Ściskam Wspaniałe Moderatorstwo, Adminstwo i w ogóle.

Szarotka
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Szarotka » 13 sty 2006, o 17:09

Nieśmiały wniosek - skoro zmiana wyglądu itd. wydaje się nieunikniona - czy możesz Wspaniała Adminko zrobić coś z napisem 'Ogień i Lód'? Z tego co wiem (a specjalnie sprawdzałam) powinno być 'Lód i Ogień' (i przy okazji wiem czemu nigdy nie byłam pewna która wersja jest poprawna). Czy będzie to problemem np. ze względu na adres strony? Albo przyzwyczajenie forumowiczów? Albo też szczególną sympatię wobec raczej ognistych niż lodowych bohaterów?

nocnadeli
Moderator
Awatar użytkownika

Postautor: nocnadeli » 13 sty 2006, o 18:42

Szarotka, to jest kwestia przyzwyczajenia. Nazwa Ogień i Lód była od początku, a więc już od ponad roku :). Myślę, że w tej chwili nie ma sensu tego zmieniać, w końcu to tylko aktualizacja forum, a nie całkowita zmiana :D.
Rosencrantz: I don't believe in it anyway.
Guildenstern: What?
Rosencrantz: England.
Guildenstern: Just a conspiracy of cartographers, then?

Szarotka
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Szarotka » 13 sty 2006, o 19:20

W porządku. Tak tylko pomyślałam, że może warto zadbać o ujednolicenie wersji, ale to w sumie nie jest bardzo ważne :) I kłopot ze zmianą pewnie byłby spory.
Przy okazji - wikipedia jest dobrze poinformowana gdzie należy szukać informacji o GRRM :mrgreen:

Cydor
Duch
Awatar użytkownika

Postautor: Cydor » 18 sty 2006, o 12:05

Ogniolodowi Forumowicze Wszyscy Wy Nie Inny Kto,

przyznam szczerze, że jestem ZAWIEDZIONY brakiem Waszych komentarzy...
Nie oczekiwałem Nawałnicy postów, ale liczyłem, że wypowiedzi tych, co są za składką i tych - "co przeciwko" - przerodzą się w pokojowe Starcie forumowiczów, doprowadzą do Gry o Przystań i zaowocują Ucztą dla Tishaii.
<O Tańcu z Martinem nie wspominając ;->
A tu nic...
A raczej niewiele; niewdzięcznikiem byłbym, gdybym nie dostrzegł i nie podziękował za postawę drogim SSD - Sześciu Sprawiedliwym Damom:
Nimue, Novinha L., Eliveva, Tishaia, Szarotka i Nocnadeli - kłaniam się przed Wami w pas!

Drodzy pozostali - a przede wszystkim wszyscy Ci, z którymi dane mi było (w ten, czy w inny sposób) "skrzyżować pióra", czyli:

Najpierw Panie - Olivka, Clegane, Ney, Eonica, Toothfairy, Nawia, Michiru, Pelle, Metzli, Elektra, SemiVowel, Vil oraz Pszczoła - cóż to z Wami? Prosiłbym bardzo o skorzystanie z dobrego przykładu sześciu „koleżanek przedmówczyń” i przedstawienie swojego zdania.

Panowie - Emer, Nameless, Narren, Czupuś, Eon, ZiG, Feanor, Paladin, Etrius, Lambert, Vortex, Helevorn, Galvar, Nabu, Piecyk, Dudman - jak to możliwe, że żaden z Was nie wypowiedział się na temat „przyjaznego serwera”? Czyżbym mógł liczyć tylko na Kobiety?
Junacy - wzywam Was do apelu!
<Tylko, żeby mi tu żaden nie odpowiedział: „Polegli na polu chwały” ;->

Eliveva pisze:mnie brak obrazkow osobiscie nie przeszkadza, pojemne darmowe archiwa sa w koncu w internecie ogolnie dostepne i podlinkowanie grafiki rozwiazuje skutecznie sprawe, imho.

Eliveva - myślę, że nie jest tak kolorowo... Zapraszam Cię do:
Ogień i Lód Strona Główna » OFF TOPIC » Out of topic » wizualnie
spójrz proszę, ilu zdjęć nie będziesz już mogła obejrzeć...

Czekając na Od postów się mroczy pozwolę sobie powrócić do innych okołoforumowych spraw:

Szarotka - myślę sobie, że warto pozostać przy nazwie Ogień i lód, nie tylko ze względów „technicznych”. Zestawienie tych dwóch słów funkcjonuje w języku polskim w takiej właśnie kolejności; podobnie, jak w przypadku jeszcze bardziej popularnego (a zaadaptowanego przez literaturę i film) określenia okrucieństw wojny szerzonej: „ogniem i mieczem”. „Ogień” ma - nie wiedzieć czemu - pierwszeństwo i niech tak już zostanie.

Wracając do sprawy „zawiśnięcia” na stronie u Martina...
Zgadzam się z Elivevą:
Eliveva pisze:wydaje mi sie 99% z nas ksiazki (i wiele innych gadzetow) i tak kupi. A ten 1% to przeciez blad statystyczny

i też nie przejmowałbym się tym jednym procentem. Tak na dobrą sprawę, to, jaka część naszej działalności jest niezgodna z prawem a przy tym „szkodliwa społecznie”? Chyba każdy, kto (pobieżnie nawet) przejrzy naszą stronę, od razu nabierze przekonania, iż nie jesteśmy grupą piratów żerującą na słabym egzekwowaniu praw autorskich od internautów.
Wręcz przeciwnie. Śmiem twierdzić, że nasza aktywność prowadzi do przysporzenia zysków tak polskim wydawcom dzieł Martina, jak i samemu autorowi. Podsycamy zainteresowanie PLiO, rozszerzamy wiedzę o innych dziełach autora tegoż, namawiamy tych, co jeszcze nie czytali etc.
Nie publikujemy zbyt dużo tekstów, do których nie mamy praw. Tłumaczenia rozdziałów z „przyszłych” książek pełnią tę samą rolę, dla której zostały zamieszczone w oryginalnych wydaniach - wzbudzają zainteresowanie i nakłaniają do kupna.
Zdaję sobie sprawę, że wykładnia prawa rządząca na sali sądowej, może nie być aż tak „wyrozumiała”, ale umówmy się - chyba nikt z nas nie spodziewa się, że tam trafimy.

Równie dobrze, to i teraz ktoś z wydawnictwa Zysk i S-ka mógłby wejść na naszą stronę i zacząć rościć pretensje o cytowane przez nas rozdziały. Jakoś tego nie robi.
Zresztą, jeśli o zamieszczonych u nas rozdziałach mowa, to zawsze można się zwrócić do Zysku z prośbą o wyrażenie zgody na ich bezpłatne i nie nastawione na zysk ;-> wykorzystanie na naszej stronie.

Co więcej - poza rozdziałami - jest na naszej stronie nielegalne? Kalendarze Targaryenowe? Jakie kalendarze? Nie wiem, o czym mówicie...
Awatary większości użytkowników? Nie dajmy się zwariować.

Czy naprawdę wierzycie, że Martin będzie miał czas i ochotę, żeby - w obecności tłumacza przysięgłego - czytać wszystkie nasze posty? Śmiem wątpić...
Wystarczy spojrzeć na inne „polecane” przez niego strony fanów; część z nich jest nie aktualizowana od lat; na stronie głównej jednej z nich <Riverrun - www.geocities.com/sansastark/ > znajduje się odnośnik „FanFiction”, etc. (Z tego, co się orientuję, to Martin wyraźnie sprzeciwia się historiom zamieszczonym w jego świecie, a niebędącym jego autorstwa.)

A jak bedzie oficjalniej to moze nie byc juz tak kul.

Pozwolę sobie mieć inne zdanie. W jaki sposób „zawiśnięcie” naszego linka u Martina ma spowodować, że już nie będzie tak „kul”? Albo, że będzie „oficjalniej”? Odnośnik do naszej strony jest umieszczony w wikipedii tuż obok adresu www.georgerrmartin.com i nie czuję, żebyśmy z tego powodu jakoś inaczej pisali nasze posty.

Powody, dla których zabiegam o „wymianę linków” z Martinem, są dwa:

Po pierwsze, to chciałbym wreszcie zobaczyć na www.georgerrmartin.com polską reprezentację ;-> Kto ma tam się znaleźć, jak nie my?

Po drugie, zależy mi na tym, żeby nasza Przystań była bardziej dostępna, łatwiej „znajdywalna” - tak, żeby każdy szanujący się wielbiciel twórczości Martina (ale i każdy zainteresowany rozpoczęciem swojej przygody z PLiO) wiedział o nas, odwiedzał nas lub stał się jednym z nas. Jak na razie, to jest z tym krucho...

Chciałbym, żeby po wpisaniu w polską wyszukiwarkę któregokolwiek z haseł takich jak: George R. R. Martin, Gra o tron (lub inne tytuły), Pieśń Lodu i Ognia etc. znajdywało się naszą Przystań.
Teraz tak nie jest...
Przykładowo, jakiś czas temu, gdy szukałem polskich informacji o PLiO, to wyskoczyła mi (w pierwszej dziesiątce wyników!) taka strona: http://forum.tanuki.pl/tematy31/1318.htm
a nasza była tak nikczemnie daleko, że nikt z szukających nie miałby wystarczająco wiele cierpliwości, żeby do niej dotrzeć...
Nie, żebym miał coś przeciwko Anime, ale dlaczego ich pojedynczy temat dotyczący Martina znajduje się nieporównywalnie „wyżej” niż całe forum poświęcone tematycznie PLiO?

Licząc na szerszy odzew
przesyłam

Serdeczności

Cydor

A ponadto uważam, że link do Przystani powinien się znaleźć na oficjalnej stronie George'a R. R. Martina.
Ostatnio zmieniony 2 lis 2006, o 13:36 przez Cydor, łącznie zmieniany 3 razy.

emer
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: emer » 18 sty 2006, o 12:44

Wywoałny do tablicy odzywam się :) Jest mo totalnie wszystko jedno - zmieniamy serwer, nie ma problemu, spokojnie mogę się dorzucić. Zostajemy - też loozik :)
Ze mną jak z dzieckiem :mrgreen:
pzdr!
--==Oto jest chwila bez imienia, wypalona w czasie jak w hymnie...==---

Cydor
Duch
Awatar użytkownika

Postautor: Cydor » 18 sty 2006, o 12:56

...za rączkę i do baru ;->

Dzięki Emer - krótko, treściwie, na temat. Po raz kolejny dajesz dowód na to, że na RODZINĘ można liczyć!

Cydor

P.S. Próbując uniknąć podejrzenia o zakamuflowany jednolinijkowiec pozwolę sobie dopisać jeszcze parę słów do Emera:

Mam nadzieję, że tym "wywoływaniem do tablicy" nie naraziłem się FNS-owi?
Chęci miałem dobre, ale obaj wiemy, czym wybrukowane są alejki piekielne...

Ostatnio zmieniony 2 lis 2006, o 13:36 przez Cydor, łącznie zmieniany 2 razy.

narren
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: narren » 18 sty 2006, o 14:57

U mnie jest podobnie jak u Emera, jeśli ktoś poda konto i sumę, to ta suma tam wpłynie. Nie ma najmniejszego problemu. Tyle, że sama Tyśka mówi że nie ma takiej potrzeby.
Jeśli te pieniądze faktycznie poprawią jakość forum to dobrze, Zróbmy zbiórkę. Ale wydaje mi się że bez tych pieniędzy i tak świetnie prosperuje.

Eliveva
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Eliveva » 18 sty 2006, o 17:43

Cydor pisze:Zapraszam Cię do:
Ogień i Lód Strona Główna » OFF TOPIC » Out of topic » wizualnie
spójrz proszę, ilu zdjęć nie będziesz już mogła obejrzeć...

Wiem, ale widze to tak: jesli forumowicz nie odswiezyl jak dotad adresu do swojej fotki, to moze juz nie ma ochoty by ja ogladano, lub zapomnial, chwilowo lub na dobre, o tym forum. Swoja droga z imageshaka czy deviantartu jeszcze mi nic nigdy nie zniklo. Nie znaczy to, ze jestem przeciwna wklejaniu obrazkow, czy powiekszeniu serwera. Po prostu nie robi mi to wiekszej roznicy, bo uwazam, ze nawet teraz przy ograniczonym miejscu jak ktos faktycznie chce cos pokazac to rozwiazanie istnieje.

Cydor pisze:chciałbym wreszcie zobaczyć na www.georgerrmartin.com polską reprezentację

Patriotyzm szlachetna rzecz, a swoboda jaka sie cieszymy to inna pozytywna rzecz. Znalam taka stronke znana ze swobody w wymianie plikow, podobna do tej, w klimatach Pratchetta. Juz jej nie ma, szkoda. Wedlug mnie i tamta stronka nie czynila nikomu szkody. Na sprzedaz ksiazek ww autora w Polsce nie mozna raczej narzekac. No ale copyrights maja malo elastyczna wykladnie.

Co moze sie zmienic, pytasz? Pewnie nic. Moze stron kandydujacych o podlinkowanie nikt nie oglada tylko wstawia link i juz. Moze oglada bardzo pobieznie, zwlaszcza jesli sa w takim dziwnym jezyku jak nasz, spodoba sie Gora na pierwszej stronie i juz. Moze oglada pobieznie, zobaczy ze cos do sciagania, spyta co to. A my powiemy, ze fanfiction. :lol: Do sadu nikt nas raczej nie pozwie, strony pewnie tez nie zamknie, czytac i tlumaczyc naszych postow nie bedzie, na podejrzane pliki i obrazki nie bedzie zwracal uwagi. Zapewnie. Jesli jednak prezencja na oficjalnej stronie w jakolwiek sposob niosloby ryzyko wiekszej poprawnosci to, przynajmniej jak dla mnie, nie warto.

Cydor pisze:Równie dobrze, to i teraz ktoś z wydawnictwa Zysk i S-ka mógłby wejść na naszą stronę i zacząć rościć pretensje o cytowane przez nas rozdziały. Jakoś tego nie robi.

Owszem, moze. Moze po prostu nikt nic nie wie. Moze wie i nic nikogo to nie obchodzi. Ciagle to moze.

Cydor pisze:Chciałbym, żeby po wpisaniu w polską wyszukiwarkę któregokolwiek z haseł takich jak: George R. R. Martin, Gra o tron (lub inne tytuły), Pieśń Lodu i Ognia etc. znajdywało się naszą Przystań.
Teraz tak nie jest...

Nie umniejszajac znaczenia promocji poprzez zaprzyjaznione strony, miejsce w wyszukiwace to rowniez nieco bardziej przyziemna kwestia zabawy kodem html.

narren pisze:Jeśli te pieniądze faktycznie poprawią jakość forum to dobrze, Zróbmy zbiórkę. Ale wydaje mi się że bez tych pieniędzy i tak świetnie prosperuje.

Amen. :D
I wanna marry Jon Snow, I wanna have sex with Oberyn Martell, I wanna kill Roose Bolton and I love Sandor Clegane.

nocnadeli
Moderator
Awatar użytkownika

Postautor: nocnadeli » 18 sty 2006, o 20:11

Dobrze, wypowiem się nieco konkretniej. Nie chciałam się ingerować, jako adminka, ale widzę, że chyba powinnam.

1. Odnośnie konta, pieniędzy itd. Nie, nie jest to konieczne, ponieważ za to płaci Tysia. Ale moim zdaniem jest to tylko jej dobra wola oraz skromność, kiedy pisze, że pomoc nie jest jej potrzebna. Bo jest. Zakup nagród konkursowych (które wcale nie są jakimiś badziewiami), opłaty za serwer, drukowanie różnych różności - może to nie są gigantyczne koszty, ale jednak są. Korzystamy wszyscy z tej działalności charytatywnej. Mowa jest nie o jakichś wielkich sumach, bo de facto wystarczyłoby, gdyby każdy z nas zrzucił sie po 2 złote. Moim zdaniem nie ma nad czym dyskutować.

2. Odnośnie linkowania. Nie mam nic przeciwko, żebyśmy się zareklamowali na stronie Martina. Nie podzielam opinii, że mogłoby to cokolwiek zmienić. W razie kłopotów można usunąć kwestionowane teksty i po problemie. Nikt nam z tego powodu nie będzie głowy urywał, ani się z nami procesował, a już na pewno nie Zysk i S-ka. Kogo mieliby niby pozywać? Nocnądeli? :D Już widzę minę sędziego... Nie sądzę także, żeby Martin faktycznie przeglądał tą stronę, wątpię, żeby miał o niej pojęcie, nawet jeśli link znajdzie się na jego stronie. Przecież ma od tego odpowiednich ludzi, którzy wchodzą, oglądają i dają accept - a co innego mogliby dać, skoro nie znają polskiego? :twisted:

3. Odnośnie kodu html. Forum jest postawione w php :mrgreen:

Czupuś
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Czupuś » 18 sty 2006, o 21:43

a ja się nie chwaląc layout widziałem i przypuszczalnie wiem jak bedzie wyglądac ale się z wami nie podziele i zrobie wam takiego smaka :D jedyne co moge powiedziec to chba to że będzie fajowy o ile tysia wykonczy php raz a dobrze ;P
Obrazek
Obrazek
Obrazek

nocnadeli
Moderator
Awatar użytkownika

Postautor: nocnadeli » 18 sty 2006, o 22:29

Czupuś, jeszcze słowo, a już nigdy więcej niczego nie zobaczysz. To była groźba i wiesz, że jestem zdolna ją wprowadzić w czyn, więc strzeż się! :evil:

SemiVowel
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: SemiVowel » 18 sty 2006, o 22:42

Już już się odzywam :D (dotąd tego nie zrobiłam, bo uznałam, że do dyskusji nic nie wniosę i zgadzam się z przedmówczyniami/przedmówcami, ot taki głupi nawyk).

Jak najbardziej dorzucę się do składki, jesli tylko taka zostanie zorganizowana. Uważam to za dobry pomysł, w końcu kazda przyjemnośc kosztuje ;) A tak na serio, to zupełnie słusznie byłoby wesprzeć panią Adminkę :>

Kolorki aktualnie nie są złe, wygląd forum ok, ale z chęcią zobaczę zmiany. I przy okazji wyrażam uznanie dla opanowania php, o ile z htmlem radzę sobie dobrze, to php mnie przerosło ;)
Where the ocean meets the river.

Art by annejulie. Used with permission.

Piecyk
Poziom 2

Postautor: Piecyk » 22 sty 2006, o 16:49

Cydorze! Jednak zwracanie się bezpośrednio po nicku skutkuje :].

Obawiam się jednak że moje posty ograniczą się jedynie do przedstawienia jedynie własnego zdania, które jednak nie obróci dyskusji o 180 stopni. Jednak wywołany do tablicy, zgłaszam się :).

Składka, jak najbardziej, popieram. I to wszystko co mogę powiedzieć.

Co do linku na stronie Martina, to wydaje mi się, że rozumiem Cydora, bo to jednak kwestia prestiżu i własnej satysfakcji. Mnie tam by się ciepło zrobiło na serduchu, widząc na stronie Martina link do Przystani. Ale jeśli już poraszane są i czarne scenariusze, to należy je rozważyć. I jeśli istnieje ryzyko, że zamieszczenie takiego linku miałoby nieść na sobą jakieś niemiłe konsekwencje, to choćby nawet były i odległe, to jednak wolałbym nie ryzykować.
Chociaż, muszę przyznać, że pokusa cały czas by mnie męczyła :].

Jeszcze co do forum - ciecierpliwie wyczekuję czasu, gdy będziemy mieć własne, indywidualne barwy. Ten wspomniany kolor zapowiada się ciekawie (jeśli faktycznie taki ma być), targaryenowo :).

Zdrówko!

Czupuś
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Czupuś » 23 sty 2006, o 00:54

nocnadeli pisze:Czupuś, jeszcze słowo, a już nigdy więcej niczego nie zobaczysz. To była groźba i wiesz, że jestem zdolna ją wprowadzić w czyn, więc strzeż się! :evil:

a czy mówiłem jak wygląda ?! ><
więc jeśli nie to sie nie wkurzaj o byle co =.= akurat o to sie nie musisz martwic ze cokolwiek powiem bo niczego nie powiem nawet jak by mnie torturowano @rant
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tishaia
Administrator
Awatar użytkownika

Postautor: Tishaia » 23 sty 2006, o 21:52

Piecyk pisze: Ten wspomniany kolor zapowiada się ciekawie (jeśli faktycznie taki ma być), targaryenowo :).

Hłe hłe hłe hłe, nawet Piecyk nie wie jak blisko jest :D
No ja tak tylko jednolinijkowo, bo wreszcie mi zaczeło wszystko wychodzic tak jak miało i widze swiatełko w tunelu :D. Niedługo będzie mała przerwa w nadawaniu, więc prosze mnie tysiącem maili nie zasypyywa, ze nie działa, bo to bedzie z premedytacją :D.

-=Regulamin Forum=-

Pelle
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Pelle » 30 sty 2006, o 22:23

Czuje sie wywołana do tablicy, hehe... ;)
Mnie, podobnie jak kilku innym osobom, wszystko jedno, czy trzeba będzie wpłacać pieniądze czy nie. Jak będzie trzeba to wpłacę, bo chciałabym, by forum działało i służyło nam jak najlepiej. :wink:

Cydor
Duch
Awatar użytkownika

Postautor: Cydor » 25 lip 2006, o 21:46

Witam wszystkich użytkowników Przyjaznego Serwera!

Czas płynie; nieubłaganie nadciąga zima <choć za oknem tego nie widać ;->… rycerze lata padają jak jesienne liście, a nasze forum trwa i rośnie w siłę.

Przyjazny Temat założyłem ponad pół roku temu; wiele się przez ten czas w Westeros zmieniło. Pozwolę sobie zatem na drobną „aktualizację”, mając nadzieję, że wyjdzie ona Przystani na dobre.

Po kolei:

1. Od 12 maja 2006 link do naszego forum „zamieszkał” na oficjalnej stronie Martina.
Podziękowania za to należą się przede wszystkim Nocnejdeli - to jej zasługa. [Korzystam z kolejnej okazji, żeby Ci Nocna wyrazić swą wdzięczność.]
Minęły już ponad dwa miesiące odkąd mamy wreszcie swoją „reprezentację krajową” i nic złego się nie stało; wręcz przeciwnie - zawitali do nas nowi użytkownicy.

I tu zaczyna się moja prośba numer jeden: wypadałoby zrewanżować się i umieścić u nas „oficjalny” link do strony Martina. Da się coś zrobić w tej sprawie?

Prośba numer dwa dotyczy Brotherhood without Banners, czyli największej, światowej grupy fanów twórczości George’a R. R. Martina. Chciałbym, żeby link do Przystani znalazł się i u nich na stronie (tym bardziej, że są tam zarejerestrowani - i aktywni - polscy użytkownicy).
Utrzymuję kontakt mailowy z założycielem Bractwa (i strony). Jeśli dostanę zielone światło od Naszego szefostwa, to postaram się przeprowadzić wymianę linków.

2. Ukazało się już na naszym rynku długo oczekiwane polskie tłumaczenie jeszcze dłużej oczekiwanej Uczty dla wron.
Większość naszych aktywnych użytkownkiów miało (lub w najbliższym czasie mieć będzie) czas na zpoznanie się z czwartą częścią Pieśni. Wszyscy czekamy teraz na obiecany przed końcem roku Taniec.
I still hope to deliver the book before the end of the year, and maybe sooner than that
Stąd właśnie wynika prośba numer trzy: połączmy dyskusje dotyczące dostępnych już książek w dział: „PLiO tomy 1-4” oraz utwórzmy nowy: „PLiO tom 5”. Nie widzę już specjalnej potrzeby na oddzielanie postów, których treść dotyczy Uczty od pozostałych.
W „piątce” moglibyśmy rozmawiać o dwóch upublicznionych już rozdziałach Tańca, spekulować na temat terminu ukazania się książki po angielsku, spodziewanej daty polskiego wydania, narratorów, miejsca akcji etc.

3. Odbyło się spotkanie forumowiczów!
O tym, że się udało, najlepiej zaświadczają relacje tych, co to „udział wzięli”. Tym samym Przystań awansowała na „kolejny poziom” w zbliżaniu tak różnych ludzi, mających jednak coś wspólnego…
Prośba numer cztery: Martinofani wszystkich krajów - łączcie się!!! ;->

4. Zbiórka na serwer.
Zdaję sobie sprawę, że Tishaia radzi sobie bez niej. Radzi doskonale…
...ale to nie zmienia faktu, że składka by się przydała. <Jeśli nie Jej samej, to przynajmniej takim osobom, które lubią mieć poczucie, że nie są „darmozjadami”. ;->
Ważne, że jest na co spożytkować te pieniądze: samo 150 zł rocznie kosztuje „przyjazny serwer”, doliczmy do tego konkursowe nagrody, zakładki (dołączone gratis do kalendarzy Targaryenowych), dyplomy dla uczestników spotkań (jak na razie Krakowskiego) etc.

Składka się przyda i w pełni zgadzam się z Nocną, która temat podsumowała krótko
Moim zdaniem nie ma nad czym dyskutować.
Moim też.

Pozostaje kwestia techniczna; moja propozycja na jej rozwiązanie to prośba numer pięć (nie ukrywam Nocna, że jest to prośba skierowana głównie do Ciebie i - pomimo wyglądającej na życzeniową formy, to nadal jest PROŚBA):

Szanowna Nocnadeli zakłada nowy temat, dotyczący składki.
Szanowna Nocnadeli podaje numer konta bankowego. Swojego. [Myślę, że tak będzie zręczniej dla Tishaii.]
Szanowna Nocnadeli podaje wysokość składki. [Komisja w składzie: Cydor i kropka ustaliła, że będzie to 10,- PLN. Dlaczego? Wydaje mi się, że równowartość czterech piw nikogo nie zrujnuje - tym bardziej, że są to „cztery piwa” w skali roku, czyli poniżej złotówki miesięcznie…
Szanowna Nocnadeli podaje wysokość uzbieranej kwoty i przy każdym wpływie (w miarę możliwości) uaktualnia ją.
Szanowna Nocnadeli przekazuje uzbieraną kwotę Tishaii na „ statutowe” cele ;-> Pierwsze 150 złotych powinno oczywiście stanowić opłatę za „Przyjazny Serwer” na rok 2006.
Szanowne Tishaia i Nocnadeli nie czują się do niczego zobligowane, ograniczone czy skrępowane przez fakt przyjęcia i jedynie słusznego (ich zdaniem) wydania uzbieranych szanownych pieniążków.
Szanowna Nocnadeli informuje szanownych forumowiczów o wydaniu szanownych pieniążków.
Szanowni forumowicze dokonując wpłat na konto Nocnej (przelewów etc.) zamieszczają swój szanowny pseudonim w rubryczce „tytułem” (inaczej nie będzie wiadomo kto wpłacił).
Hojni forumowicze nie czują się „lepsi” od forumowiczów hojnych mniej.
Szanowna składka ponawiana jest co roku; kwota niewykorzystana w roku ubiegłym wzbogaca pulę roku bieżącego.
Szanownych rozwiązań natury technicznej szanowny KONIEC.

Cydor
Ostatnio zmieniony 2 lis 2006, o 13:35 przez Cydor, łącznie zmieniany 2 razy.

Buntownik
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: Buntownik » 26 lip 2006, o 08:29

Dzieńdobry witam. Jako że także próbowałem na spotkaniu poruszyć tę kwestię (mowa o punkcie piątym), jestem skory podpisać się pod postulatem ręcami i kulasami. Ale nie rozumiem jednego:
Szanowna Nocnadeli przedstawia listę osób, które wpłaciły pieniążki rozszerzając ją o „nowowpłaconych” (podobnie jak w przypadku członków FOS, FNS, AWS).

Nie rozumiem tego. Jestem prostym człowiekiem. Wydaje mi się jednak, że jeśli składka jest dobrowolna i nieobowiązkowa, lista osób jest zbędna a raczej nie wskazana. Ja na przykład chętnie wpłacę, ale nie chciałbym w związku z tym pojawiać się na żadnej oficjalnej liście zamieszczonej na łamach forum. Wolałbym by moja zapłata była anonimowa, albo utajniona przez Administrację. A ta lista wydaje mi się jakoś tak wyszczególnieniem osób, które wpłaciły, czyniąc z nich lepszych od tych którzy nie wpłacili? Owszem, jeśli nie mam racji, to po prostu nie podpiszę swojego przelewu i zostanę i tak anonimowy. Pozdrawiam

Buntownik z Wyboru

Post Scriptuum A ponadto uważam, że Cydor powinien dostać rangę specjalną.

Chrząszczyk
Mieszkaniec
Awatar użytkownika

Postautor: Chrząszczyk » 26 lip 2006, o 10:52

Zgodziłbym się tutaj (ło matko, chyba pierwszy raz) z Buntownikiem. Jestem jak najbardziej za akcją, ale chciałbym pozostać dalej "pod liściem", anonimowy. I faktycznie opublikowanie takiej listy może sprawić, że ludzie będą się czuli lepsi i gorsi. A dokonanie dobrowolnej wpłaty obojętnie jakiej wysokości nie czyni nikogo lepszym i nie daje mu większych praw ( poza prawem do wiedzy w jaki sposób pieniążki zostały rozporządzone).

Off Topic:
Do Buntownika :arrow: Tak samo jak bycie na I Zlocie nie czyni nas lepszymi od tych którzy nie byli i nie daje nam żadnych, powtarzam żADNYCH praw do osądzania, że Wawa fuj, a Gdańsk cacy i decydowaniu gdzie będzie kolejne spotkanie.

Czekam na reakcję Administracji.

PS. A ponadto uważam, że Cydor powinien otrzymać rangę specjalną
Bran Budowniczy wszystko spierniczy!

narren
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: narren » 26 lip 2006, o 10:58

No cóż. Do tej pory byłem nastawiony neutralnie, ale jednak to dobry pomysł. Z tym, że (tak jak powiedział Buntownik) nie powinniśmy pokazywać listy osób które wpłaciły. Niech ta informacja będzie zachowana dla administracji. Po prostu nie ma potrzeby wynosić tych osób które wpłaciły nad resztę. Chcemy, żeby była to dobrowolna wpłata, a nie próba dorównania tym, którzy aktualnie mają więcej pieniędzy.
Dzięki wpłaconej kwocie, opłata za forum przeniesie się z jednej osoby na kilkunastu użytkowników, co na pewno wyjdzie wszystkim na dobre. A jeśli wpłaci więcej osób, to będą pieniądze na nagrody i np. gratisy do kalendarzy (i, miejmy nadzieję, innych projektów).

PS Moglibyśmy poprosić o status organizacji dobra publicznego (bo przecież szerzymy ideę czytania książek wśród Polaków :D ) i przekazywać 1% podatku na konto ;).

Tishaia
Administrator
Awatar użytkownika

Postautor: Tishaia » 26 lip 2006, o 14:06

Ale kombinujecie znowu, no... :mrgreen:
Cydorku -> Co do prośby numer jeden i dwa to nie widzę przeciwskazań. Ciągle nademną wisi ten nowy lay, ale chyba fakrycznie będzie lepiej jak zaczne od linków. Bannerek martinowski zrobie sama, a czy Brotherhood ma jakis bannerek odpowadający rozmiarem tym na naszym portalu? Jeżeli ma to od razy wklejam :D.

Prośba numer trzy, jest do zrobienia, ale ja proponowałabym zostawić tak jak jest dział z tomem 4, natomiast już robię dział z tomem 5. Faktycznie również mam nadzieję, że przyda sie bardzo szybko :D.

Co do 4 to popieram, i gdzie będzie następny zlot - tam sie wybieram :mrgreen:.

Prosba numer 5 - Kombunejcie mocium panie. No, ale jezeli Nocna da się wkręcic w taka robotę to czemu nie? :D Jednak zaznaczam, że cała kwota uzbierama będzie przeznaczana na nagrody w konkursach, których mam nadzieję będziemy robic conajmnije tyle co do tej pory, bo teraz jakas dzióra się w tym zrobiła. No to bierzezmy sie do dzieła :D.

-=Regulamin Forum=-

Cydor
Duch
Awatar użytkownika

Postautor: Cydor » 26 lip 2006, o 16:11

Dziś krótko ;->

Tishaia - dziękuję za szybką odpowiedź, PLiO tom 5 oraz "zielone światło"; postaram się zdobyć i przesłać Ci "właściwy rozmiarowo" bannerek Bractwa.

Buntownik, Chrząszczyk, Narren - dziękuję za Wasze głosy; to Wy macie rację, a nie ja.
Jak widać <albo raczej: jak już NIE widać ;-> usunąłem propozycję stworzenia szanownej listy "tych, co to wpłacili".
Na swoje usprawiedliwienie dodam tylko, że nie miałem zamiaru doprowadzić do segregacji użytkowników na tych "lepszych" oraz tych "Innych". Najlepiej zaświadczy o tym [przepraszam, że cytuję sam siebie]:
Hojni forumowicze nie czują się „lepsi” od forumowiczów hojnych mniej.

Pomysł z listą zaczerpnąłem z praktyki Brotherhood without Banners, ale tam - z racji ilości użytkowników oraz "światowego" zasięgu mogą mieć poważniejsze problemy z identyfikacją / weryfikacją wpłaty. Ktoś dokonuje przelewu, po czym znajduje swój pseudonim na liście "hojnych" (bez podanej kwoty) i ma pewność, że pieniądze doszły.
U nas rzeczywiście nie ma takiej potrzeby.
Przekonaliście mnie.

Dziękuję

Cydor
Ostatnio zmieniony 2 lis 2006, o 13:35 przez Cydor, łącznie zmieniany 1 raz.

Nawia
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Nawia » 26 lip 2006, o 19:36

A ja krótko i zwięźle: Też jestem za! Składka (dobrowolna i anonimowa) to bardzo dobry pomysł i wcale nic nie kombinujemy, tylko chcemy pomóc i przyczynić się do rozwoju forum. Miło by było mieć świadomość, że "moi pieniędzy" idą na zbożny cel. ;)

A ponadto uważam, że Cydor powinien otrzymać rangę specjalną. A co! ^^
Królik z plecakiem na plecach! Co masz w tym plecaku, króliku z plecakiem na plecach?

ICE_TEA
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: ICE_TEA » 14 sie 2006, o 16:20

Zgadzam się, że trochę nie fajnie, żeby całość kosztów ponosiła jedna osoba.
Zgadzam się, że warto zrobić jakieś składki (jest nas dużo, więc chyba nie będą to kolosalne kwoty).

Nie zgadzam się, z tym, żeby publikować listy kto. ile wpłacił i czy w ogóle wpłacił - bo skoro padło już tyle pięknych słów jacy to jesteśmy fajni i emanuje od nas wysoka kultura - to domniemywam, że niepłacących bardziej może zmusić do płacenia własne sumienie niż nieanonimowa lista.
Wrrrrrr!!!

Bombacjusz
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Bombacjusz » 16 sie 2006, o 10:33

Siem podpisujem własnoręcznie i oburącz. Parę groszy człowieka nie zrujnuje, a zawsze się przyda. Faktycznie czuję się mocno nie teges, że żeruję bezkarnie na kimś :oops: . Więc jakby pojawił się taki mały link z numerem konta to ja zaraz #go . No i anonimowo ma się rozumieć. Unikniemy paru zgrzytów @pokez i bedzie cacy @happy
Pani, Twych wdzięków nie trzeba mi wcale, co rzekłszy odszedł, nie wrócił...

Kaśka
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Kaśka » 5 wrz 2006, o 20:44

No i co, będzię link z nr konta czy nie?
Inicjatywę składkową Cydora popieram w pełni, chętnie dożucę pare złotych na fundusz nagrodowo-serwerowy. Jeśli chodzi o anonimowaść to, uważam, że kto i ile wpłacił powinno pozostać anonimowe dla wszystkich oprócz ...... szanownej Administracji :)
Sfinks jest zagadką, nie zadającym zagadki...

nocnadeli
Moderator
Awatar użytkownika

Postautor: nocnadeli » 26 paź 2006, o 14:48

Witam po długiej przerwie. Przejdźmy od razu do konkretów.
1. Mogłabym dać się wrobić w zarządzaniem pieniędzmi, kupowanie nagród itp, ale nie mogłabym się zgodzić, aby do tego celu wykorzystywano moje konto. Po prostu wtedy straciłabym kontrolę nad sytuacją :D.
2. Byłam w banku, pytałam (widzisz, Cydorze, jednak jak coś obiecam, to zrobię :P). Jest możliwość założenia osobnego rachunku, tzw. konta Avista. Warunki: minimalny wkład = 100,00 zł, stanowiący tzw. "kotwicę" (czyli po prostu na koncie non stop musi być co najmniej ta kwota); wszelkie operacje dokonywane są za pośrednictwem kasy, bezpłatnie (nie ma karty bankomatowej, kredytowej itp.); opłata wynosi 9,50 zł miesięcznie. Innej opcji dla mnie nie ma. żadne subkonto nie wchodzi w grę, ponieważ tego się już (przynajmniej w moim banku) nie praktykuje.
Sami oceńcie, czy te warunki są do przyjęcia. Według mnie opłata jest dosyć wysoka i będzie pożerać nasze fundusze, które spokojnie można by wydać na coś innego (np. nagrody na konkurs :D).

Cydor
Duch
Awatar użytkownika

Postautor: Cydor » 26 paź 2006, o 20:35

Z radością witamy wśród żywych!

Odpowiadamy konkretami. W mojej ocenie, warunki oferowane przez Twój bank nie są najkorzystniejsze (przy tak "niskobudżetowym" przedsięwzięciu). Stówa startowa plus 9,50 miesięcznie oznacza, że składki pierwszych dwudziestu dwóch forumowiczów zostaną spożytkowane na utrzymanie konta w banku. To się chyba nie opłaca.
Pozwalam sobie zatem sformułować

APEL DO PRZYJAZNYCH WSPÓłFORUMOWICZÓW

Dowiedzcie się proszę w innych (swoich?) bankach, jaka jest możliwość założenia przez Nocną zupełnie nowego konta, przy jak najniższych stałych opłatach miesięcznych. Konto takie nie musi stwarzać możliwości debetowania / kredytowania; nie musi wiązać się z wydaniem karty bankomatowej czy też kredytowej - wystarczy, żeby można było wpłacać na nie pieniążki przelewem oraz w jakiejś formie je wypłacać.

Z przedstawionych przez Was ofert wybierzemy najkorzystniejszą <czytaj: najtańszą w użyciu ;-> i poprosimy Nocną o podreptanie do takiego banku celem założenia całkiem nowego konta.

Potem, pozostanie nam tylko zalać to konto nieprzerwanym strumieniem naszych składek.

Czego Przystani życzę!

Cydor

SemiVowel
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: SemiVowel » 26 paź 2006, o 21:30

A może internetowe konto w mBanku? Jest darmowe, można trzymać tam dowolną sumę pieniędzy... Sama mam i jestem bardzo zadowolona. W każdym większym mieście są wpłatomaty i bankomaty.
Strona mBanku

pszczoła
Poziom 8

Postautor: pszczoła » 26 paź 2006, o 22:36

Z tą ilością darmowych bankomatów to bym się spierała (sama niedawno przeniosłam się do mBanku i jeśli chodzi o stronę bankomatową BARDZO mnie rozczarowali), ale jak na nasze potrzeby konto jak najbardziej się nada. Więc popieram propozycję SemiVowel.

SemiVowel
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: SemiVowel » 26 paź 2006, o 23:48

Cóż, napisałam, że są. Ale że jest ich mało to inna para kaloszy i zgadzam się z Tobą - męczące i rozczarowujące. Ale jeśli chodzi o opłacanie i zbieranie pieniędzy, to wydaje mi się chyba najlepsze.
Jeśli miałoby mieć jeszcze jakieś inne funkcje, to już mógłby być problem.

Cydor
Duch
Awatar użytkownika

Postautor: Cydor » 31 paź 2006, o 23:22

Cześć Nocna!

Pozostając przy konkretach:

1. Polecony przez SemiVowel mBank spełnia - moim skromnym zdaniem - wszelkie istotne dla Przystańczego konta kryteria. <Dzięki SV za dobry adres ;->
Czekamy zatem ze zniecierpliwieniem na informację, że już nam <czyli sobie ;-> Nocna założyłaś konto oraz na podanie numeru.
My to konto szybciutko zalejemy dziesięciozłotówkami.

2.
nocnadeli pisze:(widzisz, Cydorze, jednak jak coś obiecam, to zrobię)

Za taką osobę Cię miałem, niczym więc mnie nie zaskoczyłaś.
Nie ma to jak słowna i solidna woźna ;->

Valar Morghulis

Cydor

P.S. Nocna, co z "nominacją" Chrząszczyka?
Wszyscy bardzo mu kibicujemy.
Najbardziej jeden z "aktywistów" spisku 77.
<Dla ułatwienia rozpoznania, o kim mowa, dodam, że nie jesteś to Ty ;->

NZ nr 7

[ Dodano: Sob 02 Gru, 2006 ]
Dobra, czas minął.

Na początku roku wyszedłem z inicjatywą składki na "przyjazny serwer"; 2006 się kończy i nic.

Tak to nie ma!

Podsumowując:
- mamy chęć płacenia;
- mamy ustalone i przedyskutowane zasady;
- mamy ustaloną roczną składkę: 10,- PLN;
- mamy wybrany skarbiec: mBank;
- nie mamy Starszego nad monetą.

Postuluję, żeby mianować nim Chrząszczyka.

Ktoś musi przyjąć na siebie ten zaszczytny obowiązek, a typowana przeze mnie Nocna jak widać nic chce / nie może / nie ma czasu. (Co oczywiście rozumiem i czego - w żaden sposób - nie potępiam. Jak widać, sam też nie zgłaszam się do tej funkcji).

W związku z tym mam prośbę do trzech osób w szczególności oraz pozostałych forumowiczów "w masie" ;->

Tishaio - proszę Cię o obdarzenie Chrząszczyka zaufaniem oraz o błogosławieństwo dla całej "akcji" Przyjazny serwer.
<Wiemy, że radzisz sobie wybornie bez nas ;->

Nocna - proszę Cię o wyrozumiałość. Chciałbym, żebyś nie miała mi za złe "zmiany kandydatury" Starszego nad monetą. Pragmatyzm jest jedynym czynnikiem stojącym za moją decyzją.
<Dwutysięczny szósty już nam umknął - chciałbym jak najszybciej móc zapłacić składkę za dwutysięczny siódmy. Częstotliwość pojawiania się Chrząszczyka na naszym forum oraz jego solidność są - moim zdaniem - gwarantem tego, że nastąpi to niebawem.>

Chrząszczyk - proszę Cię o zgodę.
O porzucenie wrodzonej skromności.
O działanie.
Z niecierpliwością oczekuję na Twoją nominację oraz na podanie numeru konta do skarbca Przystani

Forumowicze Wy wszyscy pozostali - proszę Was o poparcie oraz - po pojawieniu się numeru konta - o wpłatę dziesięciu złotych na poczet funkcjonowania i potrzeb Przystani w roku 2007

Serdeczności

Cydor

Bombacjusz
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Bombacjusz » 5 gru 2006, o 10:30

Wspieram i popieram podpisując się pod powyższym wszystkimi czterema odnóżami. Jak już napisałem parę linijek powyżej odczuwam spory dyskomfort psychiczny nadużywając Tysinej pracowitości, szczodrości et ceatera. (Co ciekawe nie mam takiego uczucia wspierając zrzucenie na pancerzyk Chrząszczyka obowiązków "Starszego na Monetą" :mrgreen: )
Pani, Twych wdzięków nie trzeba mi wcale, co rzekłszy odszedł, nie wrócił...

SemiVowel
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: SemiVowel » 5 gru 2006, o 14:46

Ja też oczywiście wspieram, czemu wyraz dałam kilka postów wyżej ;) Generalnie wydaje mi się, że nie ma już co podpisywać się pod pomyslem po raz któryś, tylko czym prędzej znaleźć Skarbnika (Chrząąąąąąszczyyyyk ;D), zakładać konto i podawać numer.

Tishaia
Administrator
Awatar użytkownika

Postautor: Tishaia » 6 gru 2006, o 16:04

Okej, zaatakowana przez Chrząszczyka piszę oficjalnie: Nie wyrażam zgody na żadne składki na Forum.
Mój problem dotyczący tego forum to nie brak pieniędzy, ale brak czasu. Dlatego przyjmę w zamian każda pomoc w zarzadzaniu i moderowaniu tego forum. Jeżeli ktoś ma pomysł na konkurs i mialby ochote go przeprowadzic to równiez będzie mile widziane.
Tyle w tym temacie.
Pozdrawiam serdecznie :D.

-=Regulamin Forum=-

Chrząszczyk
Mieszkaniec
Awatar użytkownika

Postautor: Chrząszczyk » 6 gru 2006, o 16:13

Tak porozmawialiśmy sobie z Tish bardzo poważnie o forum i powiem, że Tysia nie jest bez racji. Bardziej przydało by się zaangażowanie niż 'zapłacę i już się niemartwię, bo pomogłem forum'. Wszystko ma swoją drugą stronę medalu. Koniec kropka. Wszystkim którzy deklarowali się na składkę ponieważ kochają forum nasze i chcą się przyczynić dla jego dobra, mówimy dziękujemy, to miło z waszej strony, jesteśmy wdzięczni, ale składek nie będzie.

To ja tylko jeszcze dodam, że po cichu jakiś konkurs się już szykuje i to możliwe że niedługo. Cierpliwości, ludziska, cierpliwości. Będzie dobrze.
Bran Budowniczy wszystko spierniczy!

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Strona 'Ogień i Lód'”