Gra o tron 01x04 Cripples, Bastards... (SPOILERY!)

Moderator: Nocna Straż

Ailvara
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: Ailvara » 12 maja 2011, o 13:37

Dziwi mnie, że uważacie odcinek za przegadany - moim zdaniem, taki był właśnie poprzedni. Tu już pojawiło się trochę akcji, był turniej i pojmanie Tyriona, i w ogóle jakoś więcej różnorodności. Scena Jory-Jaime nie była wcale taka dziwna, przecież nie są jeszcze wrogami - co najwyżej się nie lubią. Osobiście zdarzało mi się już prowadzić zaskakująco przyjemne rozmowy z osobami, których nie znoszę, albo słuchać osobistych wyznań średnio lubianych ledwo-znajomych.

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Feanor
Poziom 3

Postautor: Feanor » 12 maja 2011, o 18:06

Scena Jaime-Jory to dla mnie jak na razie najlepsza oryginalna wstawka od scenarzystów (inna sprawa, że te z Cersei raczej nieprzekonujące i wielkiej konkurencji nie robią). Wspomnieli o Thorosie, nawiązali do buntu Greyjoyów, a wszystko poprzez opisanie sceny która faktycznie była w książce wspomniana. W tym kierunku powinni iść. :)

Jaeger
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Jaeger » 13 maja 2011, o 23:27

Z tego co widzę nie będę odosobniony pisząc że serial z odcinka na odcinek robi się lepszy. Mój optymizm ogranicza tylko ubogie przedstawienie turnieju (w kolejnym odcinku cała nadzieja) i trochę rozczarowująca rola Sansy. Rozczarowująca nawet mimo tego że nie jest to moja ulubiona postać.

Podobały mi się za to sceny Viserysa. W końcu pokazali trochę więcej tego obłędu, jak się domyślam nie będzie już na to zbyt wielu okazji.

Co do Gendrego faktycznie, może jest trochę za stary, chociaż może to efekt postarzenia także głównych bohaterów. Nie wiem czy to tylko ja, ale serialowy Gendry jest faktycznie podobny do Roberta. Fajne to jest

salad fingers
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: salad fingers » 15 maja 2011, o 17:10

Rozmowa Jory - Jaimie ukazuje Lannistera jako człowieka miecza. Na temat walki, wojny potrafi rozmawiać z każdym, mimo niechęci (podobnie gdy chwalił Selmy'ego, gdy prowokował go Robert). Z innymi wojownikami łatwo mu się rozmawia.
Scena z Cersei i Cat (chyba 2 odcinek), być może jest nawiązaniem intrygi z kolorem włosów, albo z mordowaniem dzieci (bękartów) Roberta przez królową.

Marek K.
Poziom 13

Postautor: Marek K. » 15 maja 2011, o 19:34

Scena z Cersei i Cat (chyba 2 odcinek), być może jest nawiązaniem intrygi z kolorem włosów, albo z mordowaniem dzieci (bękartów) Roberta przez królową.

Jak dla mnie Cersei nie jest zbyt prawdomówną osobą więc strzeliła taki, a nie inny tekst by wyglądać na zatroskaną królową, podczas, gdy była świadkiem przestępstwa (inne z kolei odwaliła na spółkę z braciszkiem). Podobnie jak w książce nie powinniśmy też w serialu ufać we wszystko co wypowiadają poszczególni bohaterowie.

Co do Jaime'a: owszem wesoło mu się gadało o walkach na Pyke, ale ogółem był wobec Jory'ego opryskliwy.

Włoczykij
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Włoczykij » 15 maja 2011, o 19:51

Ja uważam, że Bran jest najlepszy. I w tym odcinku i w poprzednich też! Doskonale dobrali aktora! Sandor też jest niezły, tak go sobie wyobrażałem. Za to Gregor jest trochę zbyt mizerny. @melting
Każdy krasnolud swą brodę chwali

Każdy dwustronny topór wiele ma ostrzy...

Godlike
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: Godlike » 15 maja 2011, o 20:53

Marek K. pisze:Co do Jaime'a: owszem wesoło mu się gadało o walkach na Pyke, ale ogółem był wobec Jory'ego opryskliwy.
Inaczej rozmawia Jaime Lannister z Jorym Casselem, a inaczej dwóch weteranów jednej bitwy (wojny). Każdy ma kilka ról do odegrania i Jaime Wojownik charakterologicznie rózni się od Lannistera. Stąd wesoło mu się gadało o walkach, ale nie podobało mu się, że ktoś chce z niego zrobić kuriera/chłopca na posyłki/pracownika poczty polskiej.

Marek K.
Poziom 13

Postautor: Marek K. » 15 maja 2011, o 23:58

Stąd wesoło mu się gadało o walkach, ale nie podobało mu się, że ktoś chce z niego zrobić kuriera/chłopca na posyłki/pracownika poczty polskiej.

Racja. Choć wydawało mi się, że był lekko opryskliwy też w momencie rozmowy o Greyjoy'ach i Theonie. Krakeniontko jakie by nie było- nie jest tak naprawdę postacią negatywną czy szubrawcem, ale to już na inny temat by się nadawało.
Co do listu Starka- w sumie nic by mu się nie stało gdyby na szybkiego przekazał go królowi- czy duma Lannisterów tak by upadła na tym skoro Jaime i tak jakby już nie był w rodzinie?

Martinn
Poziom 5
Awatar użytkownika

Postautor: Martinn » 16 maja 2011, o 00:11

Do wątku o gadającym Jaimiem:

Proszę państwa, ale nie ma nic dziwnego w tym, że sobie pogadał o militariach, choćby nawet i z wrogiem, to jest OK.
Bez sensu w tej scenie był moment, kiedy Jaime użala się człowiekowi Starków, jak to źle traktuje go król Robert, biorąc sobie akurat na jego wartach dziwki - co "obraża" Cersei i jej ród.
Dumny Lannister w życiu by się tak nikomu nie wypłakiwał, a już na pewno niskiemu rangą człowiekowi Starków.
"Rycerz bez blizny to kutas, nie rycerz" - Andrzej Sapkowski

Nożownik
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Nożownik » 30 maja 2011, o 23:27

No! W końcu obejrzałem bo cztery tygodnie minęły, więc rychło w czas.
Duch! Scena, kiedy skacze na Rasta i szczerzy kły - genialne.
Jon i Sam podobno bardzo się polubili a tu? To wygląda jakby Snow nim gardził z powodu tchórzostwa. Trochę dziwne mi się wydawało z Samem o dziwkach gadac... Wydaje mi się, że on się ich bał. ;)
Ogólnie podobał mi się ten odcinek.

A na turnirju to mogli więcej publiki pokazac...

Peregrin Tuk
Poziom 3
Awatar użytkownika

Re: Gra o tron 01x04 Cripples, Bastards... (SPOILERY!)

Postautor: Peregrin Tuk » 18 sty 2015, o 22:11

Jak się okazuje w tym oto odcinku twórcy serialu dali nam małego easter egga, a mianowicie podczas rozmowy Sama z Jonem przez chwilkę widać na jednej z podpór podtrzymujących strop napis wyryty nożem, który brzmi "RL". Czyżby Rhaegar z Lyanną odwiedzili Czarny Zamek? :P

http://www.wsj.com/articles/BL-SEB-86107
Obrazek
Let's see who'll be taller.
"Sam, fetch me a block."
#TeamDragonstone

Lord Snow
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Lord Snow » 18 sty 2015, o 22:16

Właśnie miałem o tym napisać.
Wydaje mi się, że to może być taka mała ukryta wiadomość od twórców serialu. Raczej martin zdradził im pochodzenie Jona Snowa.
"Rzuć mnie wilkom na pożarcie, a wrócę dowodząc watahą"

www.facebook.com/WinterIsComingPL

LuckyLolitka
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: LuckyLolitka » 19 sty 2015, o 17:43

napis wyryty nożem, który brzmi "RL". Czyżby Rhaegar z Lyanną odwiedzili Czarny Zamek? :P

Po pierwsze...WOW. Ale ludzie mają oko. :shock: :shock:
Po drugie...NO NIEEEEE. TYLKO NIE TO. :evil: ŻEBY ten smęciak faktycznie był ich synalkiem. :cry: Regał i Lyanna zawsze jawiły mi się jako postaci bardzo fascynujące, no a Jon nudzi mnie jak mało kto. Z drugiej strony, jeśli dedeki takie sobie jaja robią, spoilerując tak perfidnie, hm. To mam nadzieję że reszta, a najbardziej to co dzieje z Sansiakiem w serialu to nie fanfic jeno Martin, tyle że uproszczono przyspieszony. :mrgreen:

Hm, może więcej takich spoilerów tu i ówdzie pozostawiali, aż mnie korci coby lupę wziąć i prześwietlić serialicho klatka po klatce :lol:
'...he's just a slave to his emotions. It's obvious...'
'Exactly. Just a slave.'

https://youtu.be/IGIoCNERAig - <3 Moje dwa kochane męże, owieczki sentymentalne.
PetSanONLY @serducho TEAM LF @kwiatuszekTEAM ANI&KYLO

radson
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: radson » 19 sty 2015, o 19:42

Nie wiem czy to dobry temat na taką opinię, ale skoro już zaczęliście o R+L...

W trzecim sezonie Catelyn rozmawia z Talisą i opowiada o powrocie Neda z Buntu. Mówi, że przywiózł do domu "chłopca o obcych brązowych oczach" - i tu pojawia się moje pytanie:
Czy w świecie PLiO może być prawdopodobne, że wspólne dziecko Starków (szare oczy) i Targaryenów (fioletowe) może mieć brązowe oczy?
Założyć można, że ciemne włosy Jon ma po Lyannie, ale te oczy jakoś mi nie pasują.

Jeśli się mylę, wyprowadźcie mnie z błędu. Natomiast jeśli to zły temat lub dyskusja odbyła się wcześniej to przepraszam.

EDIT: -down \/- No tak, jak zawsze przegapię istotny szczegół z książki. Dzięki ;)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, o 20:20 przez radson, łącznie zmieniany 1 raz.
[align=center]W Grze o Tron czysta jest tylko krew...
[glow=red]"The Blood of Aegon the Dragon flows in her veins."
[/glow]
Obrazek[/align]

Egg
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Egg » 19 sty 2015, o 20:06

radson pisze:W trzecim sezonie Catelyn rozmawia z Talisą i opowiada o powrocie Neda z Buntu. Mówi, że przywiózł do domu "chłopca o obcych brązowych oczach" - i tu pojawia się moje pytanie:
Czy w świecie PLiO może być prawdopodobne, że wspólne dziecko Starków (szare oczy) i Targaryenów (fioletowe) może mieć brązowe oczy?
Założyć można, że ciemne włosy Jon ma po Lyannie, ale te oczy jakoś mi nie pasują.

W książce Jon Snow ma szare oczy natomiast w serialu Kit Harington ma oczy brązowe i dlatego serialowa Catelyn mówiła o "chłopcu o obcych brązowych oczach"

yennefer
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: yennefer » 20 sty 2015, o 10:05

Bo tworcy serialu oszczędzają na czymś takim jak soczewki. Tyrion nie ma dwukolorowych, danka nie ma fioletowych itd. Nie to, by to był dla mnie zarzut nr 1, ale jak pięknie wygląda Scarlett O'Hara z ZIELONYMI oczyskami :-) Jak w książce. Taki drobiażdżek, mały smaczek, ale cieszy :-)
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Jestem kobietą! Mam ci to przeliterować? B - O - G - I - N - I !!!
Ciężko być ideałem! Ale ktoś musi! ;-)
Wina Starków @rootbeer F N S DUP

abundzu
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: abundzu » 20 sty 2015, o 11:30

Mi się wydaje z kolei, że to nie jest kwestia oszczędności, a wygody i zdrowia aktorów. Z doświadczenia niestety wiem, że noszenie soczewek przez cały dzień może być męczące lub nawet szkodliwe, w dodatku nie sprzyja tu klimat, w jakim kręci się sceny z udziałem Danki (gorąco, piach i pełno pyłu). Wydaje mi się, że głównie z uwagi na to zrezygnowano z targeryeńskich tęczówek i dość często spotykam się z tym, że po prostu były one zbyt uciążliwe dla aktorów. I niestety, dobrze ich rozumiem...
I am become Death, the destroyer of worlds.

KRWI

Bzhydack
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Bzhydack » 20 sty 2015, o 13:30

Ok, zdrowie, brak soczewek można tak tłumaczyć jak najbardziej.
Ale czemu nie zrobili komputerowego retuszu? Przecież przemalowanie oczu nie kosztuje dużo (w porównaniu do tworzenia całych zamków na przykład).
STANNIS VINCIT, STANNIS REGNAT, STANNIS, STANNIS IMPERAT!!! AJPK! Obrazek KRWI @snow Obrazek

Alveaner
Poziom 11
Awatar użytkownika

Postautor: Alveaner » 20 sty 2015, o 14:18

Serio będziecie rozdzierać szaty, że nie mają oczu w kolorze x? Ten serial ma znaaaaaacznie więcej problemów (wliczając średni scenariusz i kiepskie aktorstwo w dwóch głównych wątkach) niż brak soczewek czy kolorowania oczu w post produkcji.
No kluczowe dla fabuły to nie jest w każdym razie.

Zresztą, jak ostatnio dowiódł Bloom w Hobbicie soczewki to zuo. xP
Draco dormiens nunquam titillandus.

Egg
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Egg » 20 sty 2015, o 15:05

yennefer pisze:Bo tworcy serialu oszczędzają na czymś takim jak soczewki.

Z ciekawostek: początkowo w serialu Dany i Viserys nosili fioletowe soczewki ale Benioff/Weiss zrezygnowali z tego ponieważ podobno miało to negatywny wpływ na grę aktorską, nie było widać żadnych emocji na twarzy i wyglądało to bardzo sztucznie. Zapewne miało to miejsce w pierwszym pilocie gdzie Dany grała Tamzin Merchant a nie Emilia.

Goszka
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: Goszka » 20 sty 2015, o 17:39

Uch?
Można prosić o linka do tej ciekawostki? Aż mi się nie chce wierzyć, że B&W podali takie tłumaczenie braku fioletowych soczewek.
O ile argument o sztucznym wyglądzie jest jeszcze do przyjęcia (choć trzeba się przy nim zastanowić, czy np. czarne brwi do blond włosów wyglądają naturalnie), to ten o negatywnym wpływie na grę aktorską jest zwyczajnie durny. Taki Harry Lloyd mógłby występować z workiem na głowie, a i tak oddać pełną gamę emocji: poprzez mowę ciała i głos...
Skrytoczytaczka
Bałagan nie zając - niestety nie ucieknie.

Egg
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Egg » 20 sty 2015, o 17:51

Goszka pisze:Można prosić o linka do tej ciekawostki? Aż mi się nie chce wieżyć, że B&W podali takie tłumaczenie braku fioletowych soczewek.

Hmmm nie mam dokładnego linka ale tutaj http://www.denofgeek.com/tv/21095/46-th ... s-blu-rays " onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" tez o tym troche pisze (numer 6)

Ja Cię proszę, Eggu, o niepisanie takiej ilości jednolinikowców. Nie jesteś z nami od wczoraj :(.

Had

Edit: Wybacz Had. Goszka prosiła o link to jej podałem i nie miałem nic więcej do napisania. Jeżeli uważasz, że łamie tym regulamin to po prostu usuń mój post bez pisania różowych komentarzy:/
Ostatnio zmieniony 20 sty 2015, o 19:30 przez Egg, łącznie zmieniany 1 raz.

Luiza
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: Luiza » 20 sty 2015, o 19:12

początkowo w serialu Dany i Viserys nosili fioletowe soczewki ale Benioff/Weiss zrezygnowali z tego ponieważ podobno miało to negatywny wpływ na grę aktorską, nie było widać żadnych emocji na twarzy i wyglądało to bardzo sztucznie

A to przepraszam, w przypadku Dany/Emilii cokolwiek się zmieniło? xD Przepraszam, musiałam, wiem Egg, że lubisz Dany ;) I w pierwszym sezonie jeszcze nie była takim drewnem.
Obrazek Obrazek
Shameless SanSan shipper#teamSansa
Front Obrony Sansy #teamSandor

LuckyLolitka
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: LuckyLolitka » 20 lut 2015, o 12:42

Ha, no jak już pisałam powtarzam sobie serialicho, skoro HBO puszcza od nowa( co im się stało w ogóle :lol: ) to trzeba.

Co jest dla mnie osobiście straszne toto że Harington mniej mnie drażni i jego Jon wydaje się jakby mniej drewniany na ten moment niż go zapamiętałam. :? Niedobrze.

Viserys. O Boże jak ja tego wstrętnego gnhojka nie cierpię, ludzka kreatura. Bardzo dobrze go Dany sprowadziła do parteru. Strasznie mi się to podobało. Co będzie ją taki łoś poniewierał. To są te momenty kiedy Dany bardzo u mnie plusuje a tekst Jezdem Kalisi nie drażni jeszcze nic a nic, a nawet brzmi przyjemnie dla ucha ^^.
Chociaż trzeba przyznac że aktor gra genialnie. A i głupio trochę mi się na niego patrzy bo mam znajomego kubek w kubek podobnego z twarzy. :mrgreen: Poza tą różnicą że włos brązowy a nie srebrny, targaryeński, hehe.

O i to jest odcinek w którym moja ulubiona relacja się zaczyna. @serducho

Takie smaczki drobne ale warte uwagi dla creepyshippowca, jak widać na załączonym obrazku :lol: .

Obrazek

chodzą Sansie Paluszki, chodzą :lol:

A jak ją straszył Ogarem, hehe. To było miodzio^^.

Patrząc na Lenę stwierdzam po raz kolejny że nawet jeśli przesadza momentami, to imo wciąż jest nieziemsko Cersejowa. Nie zamieniłabym tej babki za żadne skarby świata.
( No chyba że Charlize by się ustawiła w kolejce, ale to się wytnie :mrgreen: ).
'...he's just a slave to his emotions. It's obvious...'
'Exactly. Just a slave.'

https://youtu.be/IGIoCNERAig - <3 Moje dwa kochane męże, owieczki sentymentalne.
PetSanONLY @serducho TEAM LF @kwiatuszekTEAM ANI&KYLO

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Sezon 1”