Gra o Tron 01x10 Fire and Blood (SPOILERY)

Moderator: Nocna Straż

Marek K.
Poziom 13

Postautor: Marek K. » 28 cze 2011, o 19:14

Tak szczerze to mi też nie pasowało to, że Dany ma włosy po tym całym ognisku- nie wiem czy Clarke nie chciała się zgodzić na golenie czy też chciała dużej sumy za to?

Zła jestem jedynie, że Sandora potraktowano tragicznie po macoszemu w całym serialu. A scena przy głowach była jak dla mnie na duży plus. Sandor nagadał się tam jak za całe dwa sezony

Mam podobne zdanie. Najbardziej jednak nie wpasowało mi to, że zabrano mu możliwość opowiedzenia własnej historii z blizną- zupełnie do bani ten zabieg tym bardziej, że wtedy jego starcie ze starszym bratem nie było już zaskoczeniem dla widza.

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Góral
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Góral » 28 cze 2011, o 19:23

Jeśli chodzi o włosy Dany to powiem, że widzę pewną niekonsekwencję w rozumowaniu niektórych. Skóra mogła się ani trochę nie poparzyć, ale włosy już musiałyby się spalić? Wiem, że w książce jest inaczej, ale tak jak pokazali stało w zgodzie ze światem przedstawionym. Brak poparzenia po wejściu do środka wielkiego ogniska i zostania tam przez długi czas jest równie nieprawdopodobne jak niespalenie włosów. Temperatura zapłonu włosów to ok. 200 stopni C AFAIK, a przy takiej temperaturze można się zdrowo poparzyć. To była czarna magia i tyle.

MortiSignor
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: MortiSignor » 29 cze 2011, o 00:00

Tak, prawda. Ale to jednak gryzie po oczach. Wiesz książka i te sprawy..

Uwaga na takie jednolinijkowce! ~ clegane
Ostatnio zmieniony 29 cze 2011, o 07:42 przez MortiSignor, łącznie zmieniany 1 raz.

Junki
Poziom 8

Postautor: Junki » 19 sty 2012, o 17:26

Zwróciliście może uwagę w scenie narady w obozie Lannisterów na pewną nieścisłość w tłumaczeniu? W wersji z lektorem Tyrion mówi: "Oto twój pokój. Dzięki mojemu bratankowi możemy o nim zapomnieć". Niby prawda, wszak Joffrey był zarazem jego bratankiem i siostrzeńcem, ale w tej sytuacji powinien był powiedzieć "dzięki mojemu siostrzeńcowi". Oficjalnie nie był przecież jego bratankiem, tylko siostrzeńcem. Żadnego podtekstu bym się tutaj jednak nie dopatrywał; w oryginale pada słowo "Joffrey", więc jest to ewidentny błąd polskiego tłumacza.
- Lordzie Baelish, to co proponujesz to zdrada
- Tylko jeśli przegramy

WinterIsComing
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: WinterIsComing » 19 sty 2012, o 17:35

Jeszcze nie widziałam filmu ani seriali, w których by tłumaczyli tak jak powinni. Zawsze coś przekręcą lub zamienią.
Najbardziej mnie irytuje to, gdy całkiem przekręcają wypowiedź, która brzmi zupełnie wyjęta z kontekstu. Nie ma co się łudzić, żeby się coś zmieni w tej kwestii, dlatego albo oglądam filmy/seriale w oryginalnym języku.
Rozumiem, kiedy chodzi o jakieś idiomy, slang bądź przysłowia... Nie można dosłownie wszystkiego przetłumaczyć. Jednak podstawy powinny być.
"Mogę nie wiedzieć. Nie obawiam się tego." R. Feynman

Rafalinda
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Rafalinda » 16 cze 2012, o 16:06

Odcinek dziesiąty zakazany w USA. Powód -> głowa przypominająca George'a W. Busha. *leży* :D

http://www.filmweb.pl/news/10+odcinek+% ... +HBO-86218
Kiedy jesteś całkiem sama, zrzucasz z siebie zbroję, opuszczasz gardę i zdejmujesz maskę...kiedy już nikt nie patrzy i nie masz nic do ukrycia, nie musisz już być silna, mądra, ładna lub dzielna...jesteś tylko ty. Po prostu. To jest dusza.

Marek K.
Poziom 13

Postautor: Marek K. » 16 cze 2012, o 19:12

No cóż, głowa należała do jednego z ludzi z Winterfell, a więc tych dobrych de facto ;). Nie widzę z tego tytułu jakichkolwiek problemów.
Jak na razie to Republikanie znajdują się w podobnej sytuacji co Północ obecnie w sadze ;).

Sam pomysł aż takiego zakazy dystrybucji- absurdalny. Tym bardziej, że gdyby nie ten komentarz (z drugiej strony rzeczywiście nieostrożny, a tak bywa, że lewicujący artyści sami "tracą głowy" dla pokazania swoich politycznych miłostek :P) to wątpię by ktokolwiek tam dojrzał jakiegoś Busha. Swoją drogą to nawet profilem ta głowa nie przypomina anty-ulubieńca Michaela Moore'a.

Zuzia007
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: Zuzia007 » 17 cze 2012, o 09:44

Interesujące jest też to, że sezon I pojawił się wraz z komentarzami na DVD już jakiś czas temu i nikt nie dopatrzył się w nich niczego zdrożnego. Dopiero gdy media zaczęły rozdmuchiwać aferę to HBO zdecydowało się na wycofanie tego odcinka. Ciekawe, że bossowie stacji nie widzieli nic szczególnego w komentarzu, pojawiającym się na DVD. Ciekawe, ciekawe...
"Jakiś interesujący, intrygujący, zmuszający do refleksji cytat"

Marek K.
Poziom 13

Postautor: Marek K. » 17 cze 2012, o 10:12

Może naprawdę nie zwrócili na to uwagi? Swoją drogą nie widziałem tego komentarza do 10 odcinka, ale jestem ciekaw w jakim tonie mówili to D&D? Jeżeli mieli z tego ubaw no to nie ma co sie sprzeczać- przesadzili. Oczywiście lewactwo będzie ich bronić bo "polityczna niepoprawność jest cool" itp. farmazony. Z drugiej strony jestem ciekaw jakby zareagowano jakby na pice była umieszczona głowa stylizowana na lico Baracka Obamy? I tu zaraz lewactwo by krzyczało, że to "rasizm" a z kolei skrajna prawica, że "polityczna niepoprawność i jest to cool". Od takie debilizmy Naszej ery.
A najbardziej zaszkodziło to serialowi. Dlatego jestem wrogiem mieszania politycznych aspiracji w fabułę, która się nie ima do naszych realiów lub czasów (choćby przykład tej nieszczęsnej Talisy i jej debilo-pacyfizmu).

Apacz
Poziom 12
Awatar użytkownika

Postautor: Apacz » 18 cze 2012, o 12:47

Pytanie jeszcze, czy to aby nie sprytna zagrywka HBO pod publiczkę właśnie, podgrzewająca sytuację i zwiększająca zainteresowanie, a - w konsekwencji - również sprzedaż DVD, także drugiego sezonu, po tym jak juz tę scenę usuną, zmienią czy co tam jeszcze.

Inna sprawa, że kto nabył oryginalną wersję DVD, już wkrótce może się okazać posiadaczem białego kruka. :D
The North remembers that Winter is coming

Marek K.
Poziom 13

Postautor: Marek K. » 18 cze 2012, o 22:25

Dokładnie ;). W ten sposób można się stać posiadaczem unikalnego I sezonu na DVD :D. Ciekawe co by było jakby chciano to sprzedać po kilku latach :D? Np. taka reklama na jakimś Amazonie czy czymś w stylu: unikalny i zakazany egzemplarz I sezonu GoT na DVD z urwaną głową G. W. Busha Juniora ;).

Także jeżeli to celowa zagrywka to kto wie czy nie jest zastosowana pod określonego klienta, żeby np. powiększyć tym samym sprzedaż zestawów z I sezonem?

Ale tu z kolei jestem ciekaw co zrobią np. z tymi egzemplarzami, które jeszcze nie opuściły hurtowni? W ogóle ciekawe jak to się przełoży na sprzedaż?

Sylvia
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Sylvia » 26 cze 2012, o 13:44

http://www.popcorner.pl/popcorner/1,108 ... _A_co.html

Mamy odpowiedź - twórcy zmodyfikowali twarz [niby-Busha] i kolejne zestawy DVD takze posiadają politycznie poprawną uciętą głowę :-)

Co za ślepcy z tych kilkudziesięciu milionów ludzi, którzy oglądali rok temu 1x10 i nic nie widzieli. Ja już umawiam się na wizytę u okulisty...
Ile oczu ma Bloodraven? Tysiąc i jedno.

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Sezon 1”