Gra o Tron 2x06

Moderator: Nocna Straż

Jak oceniasz odcinek?

1
3
3%
2
6
7%
3
9
10%
4
15
17%
5
35
41%
6
18
21%

Liczba głosów: 86

Marek K.
Poziom 13

Postautor: Marek K. » 8 maja 2012, o 23:39

Virgo zakradnie sie do Ciebie z siekierą kiedy będziesz spał

Smarzowski będzie miał o czym film kręcić ;).

Nie do konca jestem przekonana, że istnieje zasada, że wszystkie arystokratki są piękne z natury...

Odmłodzona Cat (czyli bez zmarszczek) wyglądałaby jak moja koleżanka z Gdańska. Czyli całkiem ładna. Po prostu czas urody pani Fairley powoli mija, ale kunszt aktorski pozostaje :). Ale Margaery jednak powinna być ładniejsza i mieć milszy wyraz twarzy, bo opcja z mopsem to jednak nie skłania do lubieżnych snów :P.

Ha, komuś spodobał się serialowy Kevan. Spokojna głowa jak dobrze pójdzie, to będzie go coraz więcej.

Wiadomo, że Kevan będzie trochę działał w kolejnych sezonach i z niego nie zrezygnują. Ian Gelder gra świetnie i wg. mnie stworzył przekonujący obraz dobrego stryja z sagi (mam w głowie jego uśmieszek, gdy Tyrion wprowadził w I sezonie swych górskich kumpli do namiotu Tywina :) ). Może pokaże się jeszcze w tym sezonie w 9 albo 10 odcinku?

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

albin33
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: albin33 » 8 maja 2012, o 23:40

Serial jest jednym z najlepszych na rynku,dla kogoś kto nie czytał książek praktycznie bez skazy ?:) Swoim klimatem i postaciami ma przewagę i to w moim uznaniu wysoką.W sumie te forum jest po to, aby każdy mógł się wypowiedzieć, ale biorąc pod uwagę ilość stron książki to sezon musiałby mieć z 20 odcinków, a tak robią co tylko mogą.Nikt z nas nie zrobił by lepiej tego , więc pisanie że to złe tamto ble jest lekko drętwe:) Mam to gdzieś że nie ma walk, że nie ma tej osoby itp, cieszmy sie , że oprócz książek mamy serial.

Marek K.
Poziom 13

Postautor: Marek K. » 8 maja 2012, o 23:50

Nikt z nas nie zrobił by lepiej tego , więc pisanie że to złe tamto ble jest lekko drętwe:) Mam to gdzieś że nie ma walk, że nie ma tej osoby itp, cieszmy sie , że oprócz książek mamy serial.

Zapewniam Cię, że wielu z tego forum ułożyłoby lepszy scenariusz niż D&D, którzy nawrzucali Nam zapychaczy, a z rzekomo poważnych scen zrobili komediowe zupełnie nieświadomie (no jak dla mnie to scena z danusiowym krzykiem: "gdzie moje smoki?!" była przezabawna :D ). Siłą serialu nie są zmiany na siłę czy cycki, ale sama fabuła, która jest oparta o książkę. Myślisz, że gdyby D&D zrobili z I sezonu GoT taką sieczkę jak teraz to ludzie teraz oglądaliby tak bardzo II sezon? To zdecydowanie kwestia dyskusyjna bo i na tym forum i w realu spotyka się coraz więcej osób, które wpierw oglądnęły a potem zaczęły czytać i są one w większości zniesmaczone lub oburzone zmianami względem SK. Uważają, że lepszym rozwiązaniem byłoby trzymanie się oryginału z tylko lekkimi zmianami bo saga ma znacznie lepsze fabularne rozwiązania niż to co zaprezentowali D&D. Także albin33 nie ma sensu "uszczęśliwiać na siłę" kogokolwiek bo więcej z tego nieszczęścia idzie. A teraz dobre osiągi to serial ma bo I sezon rozpęd zapewnił, podobnie jak drastyczne zwiększenie ilości czytelników prozy Martina. Fani sagi będą się oburzać i wytykać błędy (mają do tego prawo), ale wielu z nich będzie i tak dalej oglądać, w przeciwieństwie do ogłupiałych serialowców co protestowali w sprawie Neda :P.

albin33
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: albin33 » 9 maja 2012, o 00:13

, w przeciwieństwie do ogłupiałych serialowców co protestowali w sprawie Neda :P.

Ja tylko od znajomych słuchałem, że jak to ...główną postać ścieli... masakra:) nie wprowadzam ich w spojlery, ale właśnie nie czytając a oglądając mają swoje przeżycia odnośnie serialu.Ja ciesze oko przeniesieniem postaci, plenerów, klimatu, nie umiem minusować, bo nie o to chodzi.Tak wspaniałej sagi nikt nie zrobiłby idealnej i niech mówi kto chce, ale tak jest. Martin jako reżyser, może wtedy ?.Swoją drogą i go ponosiła max fantazja, np cień, przecież Melissandre mogłaby każdego tak wykończyć jak Renlego.Ale to moje widzimisie:)

Dzięcioł Czarny
Poziom 5
Awatar użytkownika

Postautor: Dzięcioł Czarny » 9 maja 2012, o 00:20

Nie mogłaby bo za rodzenie cieni płaciło się w sile życiowej. Dwa były aż nadto.

Junki
Poziom 8

Postautor: Junki » 9 maja 2012, o 09:13

Widzieliście to?

http://www.tvguide.com/News/Game-Throne ... 47022.aspx

Niedługo z tego całego khalasaru zostaną Dance jedynie siodła. Lipa straszna, tym bardziej, że Amrita była wg mnie najładniejszą aktorką tego serialu. A co do samej postaci Irri, to lubię ją dużo bardziej niż Doreah, która Dothraczką nie była. Wielka szkoda.
- Lordzie Baelish, to co proponujesz to zdrada
- Tylko jeśli przegramy

Marek K.
Poziom 13

Postautor: Marek K. » 9 maja 2012, o 10:40

nie umiem minusować, bo nie o to chodzi.

Ale wobec tego dlaczego żal do Nas, że my to robimy? Tak się składa, że tylko wymieniamy się uwagami na temat wad scenariusza i decyzji reżyserów. To normalne. I wiele uwag jest słusznych do scenariusz mógłby być o wiele lepszy i bardziej treściwy. A tak trąci logiką- choćby to jakim cudem Tyrion sam się dowiedział, że Cat ciśnie do Renly'ego? Wygooglował ją czy co?!

Tak wspaniałej sagi nikt nie zrobiłby idealnej i niech mówi kto chce, ale tak jest.

Kolejne śmieszne i pobożne życzenia :D. Na tym forum masa ludzi napisała jak rozwiązałaby poszczególne sytuacje i są to pomysłu dużo lepsze niż w scenariuszu D&D :D. Tak się składa, że fani sagi znający jej szkielet i resztę "tkanek" są w stanie lepiej skręcić scenariusz bo sami lepiej wiedzą co można wyrzucić a co ograniczyć, co zmienić a co ewentualnie dodać. D&D odnieśli w I sezonie sukces bo trzymali się sagi i rad Martina. II sezon leci tylko na fali entuzjazmu po I sezonie i dzięki temu, że wzrosła drastycznie liczba fanów sagi- to oni stanowią znaczną część widzów, jeżeli nie większość.

Apacz
Poziom 12
Awatar użytkownika

Postautor: Apacz » 9 maja 2012, o 12:28

Generalnie odcinek nie był zły, poza zakończeniem.

+ sceny Jona z Ygritte, która jest świetna, tutaj odstępstwa zupełnie nie raziły;
+ Harrenhal, komiczna scena zejścia Amory'ego nie raziła mnie specjalnie, rozumiem potrzebę D&D do lekkiego ożywienia wątku Aryi (choć obecność LF w tym miejscu już nie bardzo pojmuję);
+ sceny z Winterfell, łącznie z egzekucją ser Rodricka (acz z wątpliwością, o czym niżej) i ucieczką chłopców z Oshą (zakładam, że docelowo Bran i Rickon jednak się rozdzielą, bo jeśli nie, to po kogo wyśle Manderly Davosa w n-tym sezonie?) ;)
+ Tyrion i Joffrey;

- sceny zamieszek w Kings Landing, rzeczywiście wypadły bardzo niskobudżetowo, naprawdę mogliby się szarpnąć na tych kilkudziesięciu dodatkowych statystów. No i dlaczego król wraz ze świtą poruszali się po ulicach miasta pieszo??
- ostatnia scena. Hello, a gdzie sens? Najbogatszy człowiek w Quarth i taka jatka w jego domu?

I jeszcze wątpliwość co do Ser Rodricka, nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę, ale skąd on się właściwie wziął w Winterfell? Bo jak wiemy pojechał zdejmować oblężenie czy też odbijać Torrhen Square z rąk żelaznych wraz z 200 ludźmi. Theon wykorzystał to niemal całkowite wyludnienie Winterfell do zdobycia zamku ze swoją garstką bodaj 30 ludzi. Skąd nagle Rodrick z powrotem w Winterfell? I co z jego 200 ludźmi?
The North remembers that Winter is coming

Alveaner
Poziom 11
Awatar użytkownika

Postautor: Alveaner » 9 maja 2012, o 15:19

Godlike pisze:Bzdura.

Tak, tak, już wiemy, że jesteś pełen admiracji dla jej nagiego tyłka.

Przydałoby się jakoś rozwinąć myśl.

Bombacjusz

Ja przynajmniej nie piszę wszędzie i o każdej porze, jaką to beznadziejną aktorką jest. To już zahacza o jakąś manię prześladowczą. G.
Ostatnio zmieniony 9 maja 2012, o 21:10 przez Alveaner, łącznie zmieniany 2 razy.
Draco dormiens nunquam titillandus.

Humerus
Poziom 1

Postautor: Humerus » 9 maja 2012, o 18:34

Marek K. pisze:Odmłodzona Cat (czyli bez zmarszczek) wyglądałaby jak moja koleżanka z Gdańska. Czyli całkiem ładna. Po prostu czas urody pani Fairley powoli mija, ale kunszt aktorski pozostaje :)

Uroda nie mija, tylko się zmienia :) Pani Fairley wygląda bardzo ładnie i dostojnie! Szczerze to nie wyobrażam sobie innej Cat.

Marek K.
Poziom 13

Postautor: Marek K. » 9 maja 2012, o 20:35

Uroda nie mija, tylko się zmienia :)

Pardon :)!

Pani Fairley wygląda bardzo ładnie i dostojnie! Szczerze to nie wyobrażam sobie innej Cat

Oczywiście trochę źle się wyraziłem :). Pani Fairley wygląda ładnie i ma w sobie ciepło, ale nie da się ukryć, że dotknął ją czas. Choć co prawda łatwo jest znaleźć o wiele gorzej wyglądające od Fairley młode kobiety. Ogółem w rozpuszczonych włosach jej ładniej niż w spiętych ;).

yennefer
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: yennefer » 10 maja 2012, o 07:03

kuczaja pisze:A co do Val to nie wydaje mi sie by ona nawet w książce była jakaś szczególnie ładna ;P była jedyną kobietą w okolicy ot co. O wiele ładniejsze pewnie były Cersei, Sansa, Shae czy Margeary

Z tego co pamiętam z TzS to podkreślano wielokrotnie urodę Val, chyba padło takie zdanie, że w pałacach nie odstawałaby urodą od krolowych.
Pewna nie jestem, ale poszukam ew.
Pierdoła, szczegół, może, ale jakoś tak mi to utkwiło w pamięci.
To tak w temacie dyskusji o urodzie kobiet :-)

Poza tym chciałam się podpisać pod słowami bodajże MariaNa nt. krytykowania krytykujących. Nic dodać nic ująć.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Jestem kobietą! Mam ci to przeliterować? B - O - G - I - N - I !!!
Ciężko być ideałem! Ale ktoś musi! ;-)
Wina Starków @rootbeer F N S DUP

evilkorniszon
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: evilkorniszon » 10 maja 2012, o 09:53

Apacz pisze:- ostatnia scena. Hello, a gdzie sens? Najbogatszy człowiek w Quarth i taka jatka w jego domu?

[spoiler]Też mi się to nie podoba, ale przyszło mi na myśl, że może za porwaniem stoi również Xaro Xo Xoan, który współpracuje z czarnoksiężnikami. W takim wypadku celowo wyciągnąłby Dankę z domu by jego kumple mogli w spokoju wpaść i zrobić swoje. Możliwe, że potem Danka się o tym dowie i to będzie główny powód dla którego wzgardzi ofertą małżeństwa zaproponowaną przez kupca. W porównaniu do książkowej wersji wydaje się on być przychylny atakowi Danki na Westeros, więc samo małżeństwo z nim i oddanie mu smoka nie wydaje się szkodzić planom Danki, ale jeżeli on stałby za porwaniem to cała sprawa nabrałaby większego dramatyzmu[/spoiler]
Pamiętaj, że Dżordż @xmass3 to wredny i podstępny hobbit, więc stąpaj ostrożnie

j_brawo
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: j_brawo » 10 maja 2012, o 11:06

yennefer pisze:
kuczaja pisze:A co do Val to nie wydaje mi sie by ona nawet w książce była jakaś szczególnie ładna ;P była jedyną kobietą w okolicy ot co. O wiele ładniejsze pewnie były Cersei, Sansa, Shae czy Margeary

Z tego co pamiętam z TzS to podkreślano wielokrotnie urodę Val, chyba padło takie zdanie, że w pałacach nie odstawałaby urodą od krolowych.
Pewna nie jestem, ale poszukam ew.

Własnie jestem na etapie odświeżania sobie sagi to i mogę wskazać jakieś fragmenty potwierdzające urodę dzikiej księzniczki ;)
Z wizyty Jona w Namiocie Mance'a tuż przed atakiem Stannisa.
NM cz2 Krew i Złoto pisze:Jej uroda pozostała nie zmieniona. Szczupła dziewczyna o obfitych piersiach, nawet
siedząc, była pełna wdzięku. Miała wyraźne, wysoko ustawione kości policzkowe i gruby
warkocz barwy miodu, opadający aż do talii.

Z rozmowy Stanisa i Jona na murze.
NM cz2 Krew i Złoto pisze:– Polubiłeś tę Val?
– Prawie jej nie znam.
– Słyszałem, że jest urodziwa.
– Bardzo – przyznał Jon.
ADWD przeczytane Ciekawe ile teraz będzie trzeba czekać na kolejną książkę....

yennefer
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: yennefer » 10 maja 2012, o 13:05

Dzięki!
Na pewno było ich więcej, tzn. cytatów o Val ale te dwa wystarczą. jestem jej ciekawa, ale pewnie się rozczaruję. Ja sobie ją wyobrażam torchę jak Izę Scorupco :-)

Zauważyłam pewną sprawę dot. Oshy i Ashy/Yary.
w książce Osha przedstawiona była jako niaładna kobieta, praktycznie bez piersi, typ chlopczycy.
W serialu jest atrakcyjna, dzika, z błyskiem w oku.

Asha/Yara to dość atrakcyjna kobieta z orlim nosem. W serialu mamy nieapetycznego kloca. gra nieźle, podobala mi się w scenie jak zgasiła braciszka na przystani. Ale nie ma w sobie tego "czegoś".

Spodobała mi się Ygritte. Nie piekna i nie brzydka, z błyskiem w oku, dzika.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Jestem kobietą! Mam ci to przeliterować? B - O - G - I - N - I !!!
Ciężko być ideałem! Ale ktoś musi! ;-)
Wina Starków @rootbeer F N S DUP

Zimnonogi
Poziom 1

Postautor: Zimnonogi » 10 maja 2012, o 15:25

Aktorka grająca w serialu Ygritte jest całkowicie odmienna od obrazu jaki kreśli w książce GRRM, na pewno nie ma krzywych zębów i jest całkiem, całkiem niezła laska z niej, z taką dziką warto zgrzeszyć :razz:. Odcinek był niezły na razie najlepszy w tym sezonie, który jest o klasę gorszy od I sezonu. Czekam na odcinek ze szturmem KP, może będzie emocjonujący, chociaż obawiam się że ze względu na budżet nie będzie w stanie oddać całej plastyczności książkowego pierwowzoru. Pozdro
Teraz jest lato ale nadejdzie zima!

dr.kreaven
Poziom 6

Postautor: dr.kreaven » 10 maja 2012, o 18:13

To i ja się wtrącę ze swoimi ocenami

-Sceny Jona z Ygritte (szczególnie końcówka i wiercenie się rudej - jonnie boy nie wiedział o co chodzi :D) bardzo fajne
-Scena Sansy tuż przed wejściem Ogara. Już myślałem, że i Sansa dołączy do grona tych, które pokazały co tam mają... za to scenarzyści i tak pokazali Oshe, wiec utrzymali trend z kobiecym biustem co odcinek.
-Kiedy Joff obrywa od Tyriona, zawsze jest to na plus
-Sceny Aryi - nie pasuje mi wtrącenie tam Tywina, ale samo granie aktorów i to co się tam dzieje abstrahując od sagi jakoś tak podoba mi się (ale LF?)
-Sceny z Robbem wszystkie takie same - tylko podaje żołnierzom rękę, albo gada sobie z tą czarnulą
- I tak jak wszyscy. Rodrik? wtf?
"Kiedy zostanę królem, wyjmę buraki spod prawa."

Agarwaen
Poziom 2

Postautor: Agarwaen » 11 maja 2012, o 21:28

Ktoś zwrócił uwagę na ten metalowy kołnierz Brana, ale ten pojawił się już wcześniej. Ja chciałbym zauważyć, że naprawdę fajny kołnierzyk ma Bolton :-). Cieszę się, że pokazali jego herb chociaż w ten sposób i w ogóle super, że w serialu są takie elementy (kraken kominkowy itd.). Choć i tak chyba za mało, ale czegoś takiego zawsze za mało jest.

Płacz Myrcelli. Oczywiście, że to drobnostka. Ale naprawdę, co im szkodziło zrobić to zgodnie z książką? W książce np. cholernie mało o niej czytamy, ale scenę z przystani pamiętam świetnie i to tam ukształtowała się moja opinia o tej dziewczynie. Może być z niej prawdziwa lwica, duma Lannisterów. Taki intrygujący rys. W serialu mamy po prostu smarka, żeński odpowiednik Tommena.

Fajnie, że Tyrion jednak nie okazał się zupełnie nadczłowiekiem i czasem mu puszczają nerwy w tym sezonie.

Nieźle jest, ale mam nadzieję, że trafi się później więcej epickich momentów. Z pierwszego sezonu umieszczono na YT dziesiątki genialnych scen (tough meat, odejście Barristana, Król na Północy, ostatnia walka Syria), które nie tylko stanowiły poruszającą, sensowną część serialu, układając się w logiczną całość z resztą, ale były perełkami samymi w sobie (i podczas pisania zauważyłem, że niemal zawsze są to sceny żywcem z książki - może scenarzyści raczyliby wyciągnąć wnioski z tego, jakie kawałki ludzie odświeżają sobie w sieci najczęściej). Ale przed nami jeszcze wiele ciekawych wydarzeń.

Ringareth
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: Ringareth » 19 paź 2012, o 08:31

Odcinek niezły, jednak w moim odczuciu słabszy niż jego poprzednik. Oczywiście fabuła w większości w porządku, jednak tym razem pewne uproszczenia poszły moim skromnym zdaniem za daleko. W zestawieniu z wieloma niewątpliwymi plusami ogólna ocena 4.

+ fajnie oddano atmosferę zamieszek w Królewskiej Przystani
+ Qhorin trzyma wysoką formę
+ Ogar niczym Terminator w walce z zadymiarzami - właśnie to rąbanie mieczem z niezmiennym wyrazem twarzy pasuje do książkowego Sandora
+ doskonale pokazano rozterki Theona w Winterfell - "ściąć czy nie ściąć", "czy zawsze nas nienawidziłeś czy nie?"
+ zgrabnie, treściwie i skrótowo pokazano scenę ucieczki wiadomo kogo z Winterfell
+ coraz lepsze wątki Daenerys

+/- efektowne aczkolwiek nie wiem czy do końca potrzebne pokazanie czym Theon różni się od Ilyna Payne'a
+/- relacje Jon-Ygritte - fajnie to wszystko pokazane, tylko czemu już teraz?

- w książce Jon uwalnia Ygritte zaraz po rezygnacji z jej egzekucji - tutaj mamy pokazane że wręcz przeciwnie, nie chce jej pozwolić zbiec (gonitwa po śniegu, itd.)
- Arya natarczywie domagająca się natychmiastowej śmierci Lorcha - poczułem niesmak po tej scenie
- "Policja! Ukradli mi smoki!" - skąd ten pomysl?
-- największy minus: król zasuwający na piechotę ulicami Królewskiej Przystani niczym zwykli mieszczanie? No proszę...
"Niektórzy myślą dlatego, że boją się działać"

Izabela
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Izabela » 9 kwie 2013, o 16:47

Powtarzam sobie sezon drugi, to odniosę się do tego odcinka.

Bardzo fajny, dynamiczny, wręcz świetny.
Plusy:
- sceny w Winterfell... idealnie oddane zaskoczenie, niedowierzanie, wzruszyłam się... no i to ścięcie głowy...
- Dziewczynka powiedziała drugie imię
- sceny za murem. Ygritte ma ładny głos, taki intrygujący
- rozmowa Daenerys, trochę ją zgasili, trochę wybrnęła. W oczy rzuca się wyższa pozycja kupca na schodach i to z jaką pogardą traktuje Daenerys.
- zamieszki
- Cersei
- ''krzyk'' smoków

Minusy:
- Where are my dragons?!
- flirt Roba
- płacząca Myrcella. Przecież w książce odpływała zadowolona...

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Sezon 2”