4. sezon - spekulacje

Moderator: Nocna Straż

abundzu
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: abundzu » 31 mar 2014, o 20:52

To by się z grubsza zgadzało z wiadomościami o kontrakcie Pedra do 8 odcinka włącznie i z przypuszczeniem o umieszczeniu bitwy o Mur w 9 odcinku. Ja osobiście nie mogę doczekać się odcinka 10, który jak rozumiem, będzie głównie skierowany na Brana. Jestem ciekawa, jak ucharakteryzują Dzieci Lasu. Ponoć Octavia, dziewczynka, której nazwiska nie pamiętam, a która otrzymała rolę jednego z DL to całkiem utalentowana młoda osoba, tańczy i śpiewa, albo coś w tym rodzaju.
I am become Death, the destroyer of worlds.

KRWI

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Luiza
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: Luiza » 31 mar 2014, o 21:35

A ja natknęłam się na taki wywiad z Sophie Turner na temat przemiany jaką Sansa przejdzie w czwartym sezonie:

Without spoiling much, what is coming up for Sansa in Season 4?

Season 4 is probably the best season for Sansa. She’s been building up all this knowledge over the past few seasons from observing the people of the court in Kings Landing and now begins to use that knowledge to her advantage. She is also beginning to realize that she can use her femininity to manipulate others. It’s very interesting and you kind of see a whole new side to her.

A to ciekawe z tą manipulacją kobiecością... Serialowa Sansa będzie wędrować w stronę femme fatale? Nie wiem czy mi się to podoba. Za to Sansa na pewno zyska sporo uznania u Nieskalanych ;)
Obrazek Obrazek
Shameless SanSan shipper#teamSansa
Front Obrony Sansy #teamSandor

Vivien
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Vivien » 31 mar 2014, o 21:43

Łowca pisze:No i teraz znalazłem ostatnie 3 odcinki:
Episode Eight: The Mountain and the Viper.
Episode Nine: The Watchers on the Wall.
Season Finale: The Children.

Skąd ta informacja? Może ktoś podać źródło, bo na WiC nie znalazłam..

Generalnie tytuły przewidywalne, przynajmniej w większości. Mój ulubiony, to Mockingbird i The Children. Najsłabszy w sumie tytuł 1 odcinka i 2.

A jeśli dzieci lasu ukażą się w finale, to można odetchnąć z ulgą - nie pokryją wg spekulacji całego wątku Brana z Tańca i coś im zostanie na przyszły sezon
I have a voice too, and for good or evil mine is the speech that cannot be silenced.

Żółwik Estermont
żółwik
Awatar użytkownika

Postautor: Żółwik Estermont » 1 kwie 2014, o 01:19

No to wychodzi na to, że jednak twórcy serialu mniej sobie wykorzystali materiału z UdW i TzS niż się spodziewaliśmy, przede wszystkim jeśli chodzi o losy Lanisterów

Nan
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Nan » 1 kwie 2014, o 15:20

W Grze o Tron czysta jest tylko krew...
"The Blood of Aegon the Dragon flows in her veins."

Obrazek

mystra
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: mystra » 1 kwie 2014, o 22:24

Luiza, ten cytat jeszcze bardziej podsycił mój apetyt ^^ Skąd to wzięłaś?

Nie moge się doczekać wątku Sansy, zwłaszcza gdy nareszcie opuści KP.

Tak sobie, myśle, może ten cytat to taki mini spoiler. Sansa nie pojawia się w Tańcu, ale jej rozdział w wichrach miał być 'kontrowersyjny' a coś to musi oznaczać :twisted:

Za to Sansa na pewno zyska sporo uznania u Nieskalanych

???
Na pewno miałaś na mysli Sanse?

Luiza
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: Luiza » 2 kwie 2014, o 00:16

mystra, chodziło mi o to, że jej kreacja na kobietę wampa, która używa swej kobiecości, aby manipulować innymi może przysporzyć jej fanów wśród ludzi, którzy znają ją tylko z serialu :) A cytat wzięłam z profilu Sophie Turner, która linkuje swoje wywiady :D
Obrazek Obrazek

Nan
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Nan » 2 kwie 2014, o 14:21

Zdjęcia z Chorwacji, Pedro Pascal nie wierzył, że istnieją tak piękne plenery, myślał, że to efekty specjalne!

http://www.youtube.com/watch?v=X3EGTJHc ... -fFxZEPH6g

Obrazek

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 2 kwie 2014, o 14:34

Nan pisze:http://www.redbull.com/pl/pl/music/stories/1331638158219/game-of-thrones

Coś dla melomanów hehehe

Juz jakiś miesiąc czy dwa temu słuchałam tego mikstejpa na soundcloudzie i niestety jest bardzo rozczarowujący. I mówię to jako osoba lubiąca i słuchająca hip-hopu. Z tej listy warto zwrócić uwagę jedynie na Dominika Omegę, który juz wcześniej nagrał niezły kawałek o tej tematyce. Jednak "Arya's prayer" jest lepsze, no i slychac, iż gość książki czytał. Całkiem udane było jeszcze "Magical reality" z tej listy GoT. Reszta słaba, nawet Common
Ostatnio zmieniony 2 kwie 2014, o 22:59 przez Il Biondo, łącznie zmieniany 1 raz.
there is no trap so deadly as the trap you set for yourself
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Rudbekia
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Rudbekia » 2 kwie 2014, o 17:42

Właściwie nie wiem, gdzie o tym napisać, ale gdzieś muszę, bo moja matka nie rozumie, dlaczego ostatni numer pewnego magazynu telewizyjnego wprawił mnie w stan pośredni między głupawką a wkurzeniem. Można w nim przeczytać następujące rzeczy o najnowszym sezonie:
Oberyn Martell (Pedro Pascal) zapłaci życiem za upragnioną zemstę.

(a podobno zdradzanie, kto zginie, to podły proceder)
Jon Snow (Kit Harrington) stanie się najważniejszym obrońcą Wielkiego Muru.
(Wielki Mur. Szkoda, że nie chiński)
Także zaufany rycerz sir Tywina (Charles Dance), Gregor Clegane (Hafbor Julius Bjornsson) zapłaci za dawną zbrodnię.
Sir Tywin Lannister. Właśnie tak: sir.
W sumie bywało gorzej. Ale, Tele Tygodniu, nie rób tego więcej, ok? ;)
"All beauty must die."

Venomous
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Venomous » 2 kwie 2014, o 22:29

https://www.youtube.com/watch?v=E9pCpRSLi5c
Jest już zwiastun pierwszego odcinka. Wygląda na to, że żmija będzie miał mocne wejście na samym wstępie, żeby zaskarbić sobie sympatię widzów ;] Przy okazji to mój pierwszy post, więc witam wszystkich :)
"Elia Martell, Princess of Dorne, you raped her. You murdered her. You killed her children."

Pieta
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Pieta » 3 kwie 2014, o 10:12

Do witania to TU się zaprasza, a Żmija wbija sztylet w dłoń Lannistera. Myślałem, że co najmniej ich zgwałci albo wykastruje!
Ze spoilerowaniem jego śmiercią nie jest tak źle bo walka będzie miała nieoczekiwane zwroty a nieskalani będą raczej drżeć o życie Tyriona. Pewnie i tak będą mieć jakąś nadzieję.

Najbardziej nie mogę doczekać się Tommena, przecież bardzo szybko będzie odgrywał ważną rolę.
Chciałbym też zobaczyć jakiegoś kochanka Cersei, na powrót Lancela, albo innego Kettleblacka. To też ważny wątek dla Lannisterów. Nic w spoilerach o tym nie było, a przydałoby się to jeszcze zaznaczyć w tym sezonie.

Cecylio
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Cecylio » 6 kwie 2014, o 17:11

http://insidetv.ew.com/2014/04/05/game- ... son-4-map/

Drobne przypomnienie przed dzisiejszą premierą. Kogoś pominięto?

Nan
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Nan » 7 kwie 2014, o 12:28

Odcinek 1 sezonu 4 w wersji oryginalnej bez napisów i lektora :-)
http://www.ekino.tv/serial,game-of-thro ... zod,1.html

Obrazek

AXEL
Poziom 1

Postautor: AXEL » 7 kwie 2014, o 13:26

Na hbogo.pl jest za darmo z lektorem w hd jak by kogoś interesowało.

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 10 kwie 2014, o 19:33

Nie wiem w sumie gdzie wrzucić, ale wydaje mi się, że to będzie najodpowiedniejszy temat. Parę fotek z drugiego odcinka, gdyby ktoś był zainteresowany:

http://winteriscoming.net/2014/04/pictures-from-season-4-episode-2-the-lion-and-the-rose/

Oczywiście nie uwzględnia Staszka i przyjaciół. Nie martwcie się, znalazłam i Team Dragonstone:
Obrazek
Obrazek

Jak widać Selyse uwielbia zapach palonej ofiary o poranku :p
A Melisandre przerzuciła się z Ognistego Boga na Boga Wody. W wannie.

Cecylio
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Cecylio » 10 kwie 2014, o 20:13

Obrazek

Ktokolwiek ma pomysł kim jest owa pani? Cieszy oko, ale czy to aby nie jest tylko zapychacz. Gdybym miał strzelać (albo ona miała - ba dum tss!), łączyłbym ją z wątkiem Ramsay-Theon.

abundzu
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: abundzu » 10 kwie 2014, o 20:28

Cecylio, to Myranda, jedna z dziewczyn, które Ramsay zamówił do męczenia Theona:

http://static.tvtropes.org/pmwiki/pub/i ... t_8810.jpg

Była na jednym trailerze i chyba chcą jej dać jakąś "ważniejszą" rolę.

KRWI

Żółwik Estermont
żółwik
Awatar użytkownika

Postautor: Żółwik Estermont » 10 kwie 2014, o 22:22

Potwierdzam. Po internecie krąży nawet zdjęcie jak biegnie pełna radości z Ramsayem i oboje mają w rękach łuki. Wyczuwam z nią polowanie na Theona

Venomous
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Venomous » 10 kwie 2014, o 22:34

W Promo do 2 odcinka widać też, że ścigają jakąś blondi ( pewnie tą drugą co uwodziła Theona) a nie Theona. Pewnie pociągną jej wątek do drugiej połowy sezonu, że niby lovestory z Ramsayem a potem bękart bez mrugnięcia okiem odda jej imię jednemu ze swoich psów ;>
"Elia Martell, Princess of Dorne, you raped her. You murdered her. You killed her children."

Pieta
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Pieta » 10 kwie 2014, o 22:51

W jednym ze starszych filmików 0:37-0:40 widać jak Theon koślawo biegnie za Myrandą i Ramseyem, jakby uczestniczył w tym polowaniu na blondynkę.

W trailerze do drugiego odcinka widzimy też wjazd jeźdźców pod sztandarami do Dreadfort. Najprawdopodobniej ujrzymy już tatuśka, czyli Roose Boltona, który ominął jakimś cudem Fosę Cailin.

Szykuje się wątek mocno odchodzący od książki.

Robin Blackett
Duch
Awatar użytkownika

Postautor: Robin Blackett » 10 kwie 2014, o 22:57

Przeciętny serialowiec zapytałby zapewne, co to jest w ogóle ta Fosa. :D

Przecież coś takiego jak logika tam nie istnieje. :)
Zły? - być może. Dobry? - a czemu?                                                             Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
Nie tak wiele znów pychy we mnie.                                                            A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Jacek Kaczmarski, Warchoł, 14.1.1993

Nan
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Nan » 11 kwie 2014, o 11:39

Cecylio pisze: Ktokolwiek ma pomysł kim jest owa pani? Cieszy oko, ale czy to aby nie jest tylko zapychacz. Gdybym miał strzelać (albo ona miała - ba dum tss!), łączyłbym ją z wątkiem Ramsay-Theon.

Ja jak oglądałam 1 zwiastun myślałam, że może to jedna z Dzikich Król za Murem, może nawet dzika księżniczka, a to psychopatka do kolekcji od Piekielnego Bękarta :-)

Obrazek

Junki
Poziom 8

Postautor: Junki » 11 kwie 2014, o 13:03

RobinBlackett pisze:Przecież coś takiego jak logika tam nie istnieje. :)

Jeśli w rzeczywistości serialowej Fosa Cailin nie istnieje albo Bolton ominął ją drogą morską - wówczas z logiką wszystko ok. Równie dobrze mogą z niej zrobić zwykły zamek, który aż takiej przeszkody nie stanowi. Fosa Cailin nigdy nie była w serialu wspomniana, więc widz się nad tym zastanawiać nie będzie. Sam jestem ciekaw, jak to rozwiążą. Po coś tego Theona w tę zbroję ubrali.

A z Myrandy robią kolejną Ros. Utłukli jedną dziwkę, to na jej miejsce wyrosły jak u hydry dwie kolejne: Myranda i Olyvar. Poza tym motyw łuczniczki nudny się robi. Mamy Ygritte, jest Meera Reed (której z łukiem w akcji jeszcze nie widzieliśmy, mimo że zdjęcia z planu do trzeciego sezonu zwiastowały co innego), więc po co kolejna? No i w ogóle jakie denne połączenie: dziwka - łuczniczka. Słabe to.
- Lordzie Baelish, to co proponujesz to zdrada
- Tylko jeśli przegramy

Vivien
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Vivien » 12 kwie 2014, o 12:14

W wywiadzie Isaac powiedział, że w tym sezonie wydaje mu się, że Bran będzie w 4 odcinkach (chociaż dzięki montażowi może będzie w 5, tego nie wiadomo). I ma to być wg niego najlepszy jak dotąd sezon dla Brana.

Cóż trochę mnie zdziwiło, że będzie go tak mało, ale z drugiej strony może go być dużo - wystarczy, że wtedy gdy będzie się pojawiał, będzie miał długie i konkretne sceny (a nie jakieś obieranie królików z zeszłego roku). W jakich odcinkach mógłby się pojawić?
-na pewno w 2
-zapewne w 4 gdy Jon i spółka będą u Crastera
-w 10, co wynika z tytułu odcinka
No i jeszcze w jednym, góra w 2 odcinkach w środku sezonu
I have a voice too, and for good or evil mine is the speech that cannot be silenced.

Moon Boy
Poziom 4

Postautor: Moon Boy » 12 kwie 2014, o 12:35

Żółwik Estermont
żółwik
Awatar użytkownika

Postautor: Żółwik Estermont » 12 kwie 2014, o 18:53

penny pisze:-zapewne w 4 gdy Jon i spółka będą u Crastera

Przepraszam, nie myślę dziś i możliwe ze nie załapałem. O co chodzi? Jak to u Crastera? :D

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 12 kwie 2014, o 19:27

Żółwik, ano będą. Muszą wrócić po Grenna i Edda, nie? :P. A tak poważnie to Jon w trailerze mówił coś w stylu: "he was betrayed by his own men, all we can give him now is justice". Domyślam się, że chodzi o Mormonta, nie o Robba. Poza tym w trailerach widziałam Jona na tle chaty jak zabijał jakiegoś czarnego brata - pewnie buntownika. Poza tym też widzieliśmy Rasta składającego ofiarę z dziecka, będzie więc pewno pokazany fragment z perspektywy buntowników lub lojalistów. Może będą się kręcili tam Inni? I może jakoś będzie wpleciony tam wątek Brana(choć to już moja spekulacja na podstawie plotek)?

Żółwik Estermont
żółwik
Awatar użytkownika

Postautor: Żółwik Estermont » 12 kwie 2014, o 23:41

To byłoby ciekawe, gdyby nie wiedziano co się stało z Mormontem i by np Jona wysłano by sprawdzić co się stało... Tyle, ze na Murze jest Sam, a nie wiem jak można być takim ciumciokiem, by widząc to co się działo z Innymi za Murem, wracać na pobojowisko na którym w NAJLEPSZYM wypadku trafi się na dezerterów z NS, którzy będą czekać na zabicie swoich braci ;p
Obawiam się, że to może być za bardzo naiwne

Zipox
Poziom 1

Postautor: Zipox » 13 kwie 2014, o 01:59

Jon wróci do twierdzy Crastera rozprawić się ze zdrajcami Mormonta, to wiadomo z trailerów.

Esme
Poziom 6

Postautor: Esme » 13 kwie 2014, o 07:22

Czyżby kolejny spojler z szóstego tomu? W przypisach czarni bracia, którzy zostali w Twierdzy Crastera, są wymieniani jako żywi. Czyli całkiem możliwe, że ktoś tam w końcu trafi i przy okazji parę rzeczy się wyjaśni.
There will be nowhere to hide.

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 13 kwie 2014, o 07:46

Żółwik Estermont pisze: Tyle, ze na Murze jest Sam, a nie wiem jak można być takim ciumciokiem, by widząc to co się działo z Innymi za Murem, wracać na pobojowisko na którym w NAJLEPSZYM wypadku trafi się na dezerterów z NS, którzy będą czekać na zabicie swoich braci ;p
Obawiam się, że to może być za bardzo naiwne

Pal sześć wygłodniałe i zmęczone wrony, ale przecież Jon wie, że na Mur idą Dzicy z jednej i z drugiej strony. Już pominę milczeniem Innych i zombiaki. A oni sobie wycieczkę do Crastera urządzą. Więc na pewno będzie nielogiczne i naiwne. ;P Już dawno się zastanawiałam nad tym, ale doszłam do wniosku, że nie będę się denerwowała i zobaczę co wymyślili. ;D

Żółwik Estermont
żółwik
Awatar użytkownika

Postautor: Żółwik Estermont » 13 kwie 2014, o 10:52

Il Biondo, dobijasz ;p
To byłby większy idiotyzm niż wymaszerowanie Robba na Casterly Rock czy powód dla którego wyszedł za Talisę ;P
Jon musiałby mieć na prawdę potężny powód by sobie tripa zorganizować tam.

Esme
Poziom 6

Postautor: Esme » 13 kwie 2014, o 11:14

No nie wiem. Jon Snow póki co nie jest jeszcze lordem dowódcą i nie chodzi tam gdzie chce, tylko gdzie mu każą. Jakoś jestem w stanie sobie wyobrazić Slynta wydającego mu taki rozkaz.

Przynajmniej mam nadzieję, że to jakoś tak będzie wyjaśnione. Ale zdarzały się już w serialu większe rozbieżności ze zdrowym rozsądkiem...

Przy okazji, ile minęło czasu od ostatniego odcinka poprzedniego sezonu? Czasu westeroskiego, oczywiście. Niby wydaje się, że mało, ale Jon zdążył wyzdrowieć, smoki chyba też jakoś urosły...?
There will be nowhere to hide.

Egg
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Egg » 13 kwie 2014, o 11:39

Esme pisze:Przy okazji, ile minęło czasu od ostatniego odcinka poprzedniego sezonu? Czasu westeroskiego, oczywiście. Niby wydaje się, że mało, ale Jon zdążył wyzdrowieć, smoki chyba też jakoś urosły...?

Jaimie w rozmowie z Cersei powiedział, że jest tu już od kilku tygodni, więc należy przypuszczać, że minęły minimum 2 tygodnie między sezonem 3 a 4. Oczywiście w związku z tym jest trochę błędów logicznych (np. wychodzi na to, że Jaimie i Brienne nie rozmawiali ze sobą ani razu odkąd wrócili do Królewskiej Przystani aż do pierwszego odcinka 4 sezonu, i nikt przez kilka tygodni nie rozmawiał z Jonem o jego "zdradzie" ani też on nie powiedział nikomu o ataku dzikich na Mur).

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 13 kwie 2014, o 15:25

Esme pisze:No nie wiem. Jon Snow póki co nie jest jeszcze lordem dowódcą i nie chodzi tam gdzie chce, tylko gdzie mu każą. Jakoś jestem w stanie sobie wyobrazić Slynta wydającego mu taki rozkaz.

W sumie to Alliser Thorne przyjął obowiązki LD, więc jest to możliwe. Jeżeli wysłanie Jona po buntowników to taka mała zemsta za to, jak Jon się wykpił podczas przesłuchania, to byłabym zdolna tę zmianę zrozumieć. Nawet fajnie zbudowałoby to dynamikę między Thornem i Slyntem a Jonem. Oczywiście decyzja Thorna byłaby swoistym strzałem w stopę(chociaż może NS nie jest tak osłabiona jak w książce - bo chyba w serialu nie padły konkretne liczby?), ale cóż, lepsze takie wyjaśnienie niż żadne.

marcfar
Poziom 2

Postautor: marcfar » 13 kwie 2014, o 18:06

http://www.youtube.com/watch?v=jf6oDup2VGA

Nagranie dot. nowych postaci i nowych lokacji, nie wiem, czy ktoś je wrzucał. W ogóle zauważyłem, że bardzo dużo ,ateriałów promocyjnych nie jest publikowanych na oficjalnym koncie GoT - na hataku można zobaczyć zwiastun dalszych odcinków 4 sezonu, jednak jego jakość jest strasznie niska.
A w filmiku - Jest trochę o Ramsay i jego relacji z Roosem. :-) "Nie jesteś Boltonem, jesteś Snowem" - aktor, grający Roose'a jest rewelacyjny. :-) Poza tym mamy trochę o Meeren, lordzie Najeżce z Wysogrodu, Oberynie i Ellarii (wygląda na to, że dostaniemy z nimi jeszcze jedną scenę w burdelu) i o Thennach.

Niedzielny_Gracz
Poziom 2

Zabójstwo Joffa

Postautor: Niedzielny_Gracz » 14 kwie 2014, o 09:57

Oglądając drugi odcinek,podczas uroczystości w sepcie, rzuciło mi się w oczy że podczas gdy padają słowa "Niech przeklęci będą ci...." uwagę przykuwają trzy osoby: Babka Taylerówna, Czerwona Żmija i Ser Loras. Zabieg dość ciekawy, zawęża nam grono podejrzanych właściwie do dwóch osób. Puki co jestem w trakcie oglądania i poczułem potrzebę podzielenia się moim spostrzeżeniem. Jak będe miał wieczorem czas napisze coś więcej.
P.S.
Wejście jest naprawdę moce i nawet wątek Dredfort się kupy trzyma.
P.S.2
Szkoda żę tracimy dobrego aktora w obsadzie[*].
P.S.3
Obejrzałem i nadal nie potrafię jednoznacznie stwierdzić czyją sprawką było otrucie. Mocny początek i koniec, reszta przegadana. I ten ser Dontos tak ni z gruchy, ni pietruchy.

abundzu
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: abundzu » 14 kwie 2014, o 12:13

Niedzielny_Gracz, też zwróciłam na to uwagę - zbliżenie na Oberyna i Olennę.
Ciekawe, bo nie wiem, czy z ksiązki wynika, że Oberyn mógł tez za tym stać... ale z drugiej strony nie zdziwiłabym się, jakby się okazało, że książę Dorne wcale nie liczył na przypadek, planując swoją zemstę.

KRWI

Niedzielny_Gracz
Poziom 2

Postautor: Niedzielny_Gracz » 14 kwie 2014, o 12:21

W pierwszym odcinku w burdelu u Paluszka. W drugim lubieżna wymiana spojrzeń z Ser Lorasem. Zważając na to że to odcinek Martina można traktować to jako spojlery dla książkowców. Są teorie o współpracy Paluszka i Różyczek, Matelów z Hightowerami, więc czyżby oni wszyscy grali do jednej bramki? Jeżeli tak to mamy koalicję nie do złamania.

Nan
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Nan » 15 kwie 2014, o 11:07

http://www.youtube.com/watch?v=QCi65nFm7Co

Zapowiedz kolejnego odcinka. Tempo akcji rośnie :-)

Obrazek

Waymar
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Waymar » 21 kwie 2014, o 21:28

Trwa dyskusja o odcinku trzecim, ale pojawiła się już również zapowiedź czwartego:

http://www.youtube.com/watch?v=2leyatpoRBU

mystra
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: mystra » 22 kwie 2014, o 16:09

Mnie ta zapowiedź 4 odcinka lekko rozwaliła, nie wiem czy to celowy zabieg ale Littlefinger brzmi jakby szantażował Sanse/ groził jej. A może mi się wydaje?
Boje się, że spierniczą ten wątek. A szkoda, bo podjarałam się nim okropnie. A niektóre zmiany wcale im na dobre nie wyszły.
Na dodatek czytałam dzisiaj wywiad z Aidanem Gillenem i wynika z niego, że LF nabierze bardziej ludzkiej twarzy w tym sezonie, a fragment w którym mówił o jego relacji z Sansą to całkiem mi nie pasuje do tego co było w serialu, zwłaszcza w ostatnim odcinku, gdzie Petyr przez chwile ostro ślinił się do niej i bynajmniej wcale nie wyglądało na to, że będzie traktował ją po "ojcowsku".
PetSan @serducho
OOP AJPK
OHS

Luiza
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: Luiza » 22 kwie 2014, o 17:38

mystra, no ja też się nieco martwię o wątek. Co prawda nie posunęłabym się do tego, żeby oglądać romans Sansy i LF (wszystko we mnie krzyczy NIE!!!) ale też i relacja ojca i córki będzie absolutnie nie pasująca do tego. Może chodziło mu o to, że on de facto będzie przedstawiał się jako ojciec Alayne. A to, że będzie ją szantażował, to dość oczywiste, bo takie subtelności jak w książce, którymi się dzielił z Alayne, w serialu nie przejdą. W końcu trzeba dosłownie, to 'Murica ;D.
Obrazek Obrazek

Arda Turan
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Arda Turan » 22 kwie 2014, o 17:56

W zapowiedzi odcinka mignął mi Niebieskooki :P w końcu!
Będzie dalsza siekanina Bronna z Królobójcą - w sumie ciekawy pomysł z tym najemnikiem, który szkoli naszego "mańka". Ciekawe czy Jaimie się nieco poprawił od ostatniego starcia. Choć ze zwiastuna można wnioskować, że nie bardzo ;)
Miałem nadzieję, że w tym odcinku nie będzie Dany, a wychodzi na to, że zabraknie Aryi i Ogara - najjaśniejszych punktów na mapie obecnego sezonu.
Valar Morghulis!!!

Żółwik Estermont
żółwik
Awatar użytkownika

Postautor: Żółwik Estermont » 23 kwie 2014, o 10:47

mystra pisze:Boje się, że spierniczą ten wątek. A szkoda, bo podjarałam się nim okropnie

W kontekście ostatnich odcinków to jest całkiem prawdopodobne.
Że tak powiem lista rzeczy do spieprzenia się ciągle skraca ;p

kukowsky
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kukowsky » 24 kwie 2014, o 22:53

Opisy odcinków 5-7:

Episode #35: “First of His Name”
Debut: SUNDAY, MAY 4 (9:00-10:00 p.m. ET/PT)
Cersei (Lena Headey) and Tywin (Charles Dance) plot the Crown’s next move. Dany (Emilia Clarke) discusses future plans. Jon (Kit Harington) embarks on a new mission.
Written by David Benioff & D. B. Weiss; directed by Michelle MacLaren.

Episode #36: “The Laws of Gods and Men”
Debut: SUNDAY, MAY 11 (9:00-10:00 p.m.)
Stannis (Stephen Dillane) and Davos (Liam Cunningham) set sail with a new strategy. Dany meets with supplicants. Tyrion (Peter Dinklage) faces down his father in the throne room.
Written by Bryan Cogman; directed by Alik Sakharov.

Episode #37: “Mockingbird”
Debut: SUNDAY, MAY 18 (9:00-10:00 p.m.)
Tyrion enlists an unlikely ally. Daario (Michiel Huisman) entreats Dany to allow him to do what he does best. Jon’s warnings about the Wall’s vulnerability fall on deaf ears. Brienne (Gwendoline Christie) follows a new lead on the road with Pod (Daniel Portman).
Written by David Benioff & D. B. Weiss; directed by Alik Sakharov.

W sumie, kto śledził informacje, ten nie jest zaskoczony. Można jedynie ubolewać, że czeka nas aż 5 odcinków ze św. Danutą z rzędu (w końcu w 3 i 4 również się pojawia). Czy oni naprawdę nie przesadzają? Macie jakiś pomysł na kolejną nową misję Jona? Co jeszcze wymyślą przed tym opóźnionym atakiem Dzikich? ;)
Moje strony poświęcone słowiańskiej kulturze: blog, fanpage.

Nan
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Nan » 25 kwie 2014, o 10:17

Nie tylko u nas trwa burzliwa dyskusja na temat tego, jak scenarzyści kierują postacią Królobójcy. Ciekawy artykuł (może ktoś pokusi się o przetłumaczeni?).
http://time.com/70253/jaime-lannister-g ... ape-scene/

Obrazek

mystra
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: mystra » 28 kwie 2014, o 20:23

mystra pisze:nie wiem czy to celowy zabieg ale Littlefinger brzmi jakby szantażował Sanse/ groził jej. A może mi się wydaje?

No i zagadka rozwiązana :D
Zdanie było wyrwane z kontekstu a ja dałam się złapać. To chyba przez te obawy, że jakieś cuda zrobią z tym wątkiem jestem jakoś przewrażliwiona.
PetSan @serducho
OOP AJPK
OHS

Luiza
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: Luiza » 28 kwie 2014, o 21:24

http://www.youtube.com/watch?v=-XSQVDNdarg

A o to i promo 5 odcinka. Ok, scena z Ogarem i Aryą już mi krew wzburzyła, więc może zmilczę ten drażliwy temat ;]
Obrazek Obrazek

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Sezon 4”