4. sezon - spekulacje

Moderator: Nocna Straż

Venomous
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Venomous » 4 cze 2014, o 23:56

[quote="elvenbean"]Varys szachruje dla dzieci? Jakich? Czyich? :P On służy królestwu...

No przecież nie swoich, bo takowych nie posiada, ze względu na dość znaczne braki, które by mu umożliwiały spłodzenie potomstwa ;). Niestety nie posiadam książki żeby przytoczyć dokładny cytat, ale jestem pewien, że Varys na pytanie o swoje motywy odpowiada właśnie "For the children", mając na myśli zapewne wszystkie dzieci żyjące w królestwie.

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Pieta
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Pieta » 5 cze 2014, o 10:21

Tkwię w przekonaniu, że "Children" to będzie jednak koniec wędrówki Brana, który spojrzy na świat z góry. Będą retrospekcje, obrazy z przyszłości, smoki, Inni i dużo mistycyzmu. LS nie będzie tak szokująca w tym wszystkim. W końcu byłoby jakieś fabularne ułatwienie dla D&D.

elvenbean
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: elvenbean » 5 cze 2014, o 22:09

Durrandir pisze:[spoiler]A może pojawi się scenka masakry 15 osobowej drużyny ser Rymana Freya z postacią Lady Stoneheart obserwującą całość z widocznego, ale bezpiecznego dystansu.
Masakra i powieszenie ...
[/spoiler]

Wstrzymałabym się z użyciem nazwiska tego Freya. Tak jak wspomniał Przedrzeźniacz, o oblężeniu Riverrun nie było do tej pory powiedziane ani słowa, więc na pojawienie się tego konkretnego pana jeszcze za wcześnie - zwłaszcza, że jego nazwisko może zostać później wymienione, użyte w kontekście tego, co rozkaże mu Jaime.
Podejrzewam, że tego typu scenka rzeczywiście mogłaby mieć miejsce, ale bardziej widziałam to jako np.
[spoiler]sąd nad pojedynczym randomowym Freyem, który miał nieszczęście przejeżdżać w pobliżu jej kryjówki lub - tak jak w książce - Freyem wysłanym z okupem za zakładnika. W książce ta scena wydała mi się strasznie klimatyczna i chciałabym ją tutaj też zobaczyć. ;)[/spoiler]

Venomous pisze:Niestety nie posiadam książki żeby przytoczyć dokładny cytat, ale jestem pewien, że Varys na pytanie o swoje motywy odpowiada właśnie "For the children", mając na myśli zapewne wszystkie dzieci żyjące w królestwie.

Jeśli masz na myśli rozmowę z Tyrionem pod koniec "Nawałnicy mieczy", to przejrzałam teraz ten fragment i niczego takiego nie znalazłam. Może było to w innej scence z Varysem. ;) Twoja interpretacja byłaby w sumie możliwa - osobiście uważam, że Varys zawsze celowo uogólniał swoje przesłanki: "For the realm, my lord. Someone must.", jak w rozmowie z Nedem, bo przez to i tak pozostawały dalej w tajemnicy. Gdyby powiedział, że szachruje "dla dzieci", nabrałoby to konkretów, a tego unikał. Przynajmniej ja tak odbieram jego postać. ;) Poza tym nie wydaje mi się, żeby D&D brnęli tak głęboko w doszukiwanie się ukrytych sensów w swoich tytułach. Powiedziałabym, że mogłoby ich to przerastać. :D
[align=center]TeamDragons
[glow=red]"The Blood of Aegon the Dragon flows in her veins."
[/glow]
Obrazek
[glow=black]OHS[/glow]
"Creatively it made sense for us, because we wanted it to happen" ~ David Benioff & Daniel Weiss[/align]

Przedrzeźniacz
Poziom 5
Awatar użytkownika

Postautor: Przedrzeźniacz » 5 cze 2014, o 22:48

elvenbean, akurat tutaj venomous ma rację. TzS cz. 2 str 682 :smile:

Ser Kevanie, wybacz mi, jeśli potrafisz. Nie żywię do ciebie urazy. Nie uczyniłem tego ze złej woli, ale dla królestwa. Dla dzieci

Z tymi dziećmi to akurat nasz drogi eunuch jest dosyć zagadkowy. Niby okazuje się, że wspiera naszego Aegona z konopii, ale kto wcześniej ostro mieszał w i tak chorej łepetynie Aerysa? Poza tym młody gryf jest tylko jeden, a Varys mówi o dzieciach. Ptaszków nie liczę ;-)

Mam taką dziwną teorię, że Varys i druga żona Illyria byli ze sobą blisko spokrewnieni (być może nawet jako pełne rodzeństwo - z tego co pamiętam Serra też pochodziła z Lys. W rozmowie z Tyrionem Mopatis mówi, że znalazł ją w burdelu, a przecież chyba także matka Varysa trudniła się najstarszym zawodem świata ;-) Zazwyczaj też profesja ta przechodziła z matki na córkę, Varys widocznie nie nadawał się na męską kurwę, więc sprzedali go komediantom) i zarazem potomkami Blackfyrów. Wyjaśniałoby to dlaczego obaj panowie ze sobą współpracują, chcąc posadzić Aegona na żelaznym stołku, (więzy krwi) a dzieci w tym znaczeniu miałyby oznaczać potomków wielkich bękartów, rozsianych po całym świecie :smile:

Cecylio
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Cecylio » 6 cze 2014, o 12:41

http://showtv.pl/„gra-o-tron& #8221;-detronizuje-„rodzine-soprano”.html

My tu pitu-pitu, a Gra o Tron, pomimo narzekań "skalanych" bije rekordy oglądnalności. "Nieskalani" z tego co obserwuję w internetach, serial bardzo lubią i nie dostrzegają bolączek "skalanych" :P

elvenbean
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: elvenbean » 6 cze 2014, o 15:19

Przedrzeźniacz pisze:elvenbean, akurat tutaj venomous ma rację. TzS cz. 2 str 682 :smile:

Ser Kevanie, wybacz mi, jeśli potrafisz. Nie żywię do ciebie urazy. Nie uczyniłem tego ze złej woli, ale dla królestwa. Dla dzieci

Oj, faktycznie - venomous, jak najbardziej zwracam honor. ;) Nie pomyślałam o "Tańcu...", bo miałam w głowie głównie te części, na których podstawie był kręcony ten sezon. Nie pamiętałam tej sceny, może dlatego, że była w końcówce książki... Ale faktycznie daje do myślenia - Varys po stronie bękartów... :P

Teraz tak sobie myślę, że rzeczywiście Varys może mieć do powiedzenia taką kwestię. Mało możliwe, ale w sumie może. ;)
[align=center]TeamDragons
[glow=red]"The Blood of Aegon the Dragon flows in her veins."
[/glow]
Obrazek
[glow=black]OHS[/glow]
"Creatively it made sense for us, because we wanted it to happen" ~ David Benioff & Daniel Weiss[/align]

czarnylord23
Poziom 2

Postautor: czarnylord23 » 6 cze 2014, o 17:19

Cecylio pisze:http://showtv.pl/„gra-o-tron”-detronizuje-„rodzine-soprano”.html

My tu pitu-pitu, a Gra o Tron, pomimo narzekań "skalanych" bije rekordy oglądnalności. "Nieskalani" z tego co obserwuję w internetach, serial bardzo lubią i nie dostrzegają bolączek "skalanych" :P

A moi skalani po śmierci Oberyna wkurzyli się na Martina, że wciąż zabija tych fajnych bohaterów. Bo Joffreya też lubili. :D I Tywina w sumie też lubią, więc ten sezon będzie dla nich najcięższy ze wszystkich.

Ja bym tytuł 10 odcinka więzał raczej nie z "dziećmi" Varysa, ale z dziećmi Tywina - Tyrionem, Jaimem i Cersei. ;) Do tego dzieci lasu, smoki Danki i tytuł pasuje wszędzie. :D

Venomous
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Venomous » 6 cze 2014, o 18:13

Zdaję sobie sprawę, że ta kwestia padła w innym momencie sagi, ale podczas ucieczki też by się nadała, chociaż też wątpię żeby faktycznie padła ;)
"Elia Martell, Princess of Dorne, you raped her. You murdered her. You killed her children."

Vivien
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Vivien » 7 cze 2014, o 14:13

Zapowiedź soundtracku do 4 sezonu:klik

No mam nadzieję, że to nie wszystkie utwory i pojawi się motyw dornijski, ale mimo to ścieżka dźwiękowa jest świetna :) Moją uwagę szczególnie zwróciły utwory: Watchers on the Wall, Thenns, The North Remembers, Craster's Keep i He Is Lost

Brakuje mi tylko tego motywu, który pojawia się przy spiskującym LF i Sansie, ale mam nadzieję że przy pełnej wersji wyłapię, który to utwór

Brawa dla Ramina
I have a voice too, and for good or evil mine is the speech that cannot be silenced.

abundzu
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: abundzu » 7 cze 2014, o 14:28

O rany, dzięki Penny!
Nie mogę się doczekać pełnej wersji - już fragmenty utworów na mnie robią wrażenie, większość jest dość "mocna", przy delikatniejszym (dla mnie) soundtracku z 3 sezonu.
I am become Death, the destroyer of worlds.

KRWI

untilthemorning
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: untilthemorning » 7 cze 2014, o 20:25

Wow. Ten soundtrack zapowiada się świetnie.
Jak na razie najbardziej podoba mi się Breaker Of Chains, Watchers On The Wall i The Children - to ostatnie jest przepiękne imo, niemal jak połączenie głównego motywu i Mhysy z zeszłego sezonu.
10 wyjdzie full wersja, już się nie mogę doczekać.

Oathkeeper - mam autentyczne ciarki. Jeśli to nie jest "Lady Stoneheart theme", to nie mam pojęcia, czym to jest.
The north remembers, Lord Davos. The north remembers, and this mummer's farce is almost done.

Przedrzeźniacz
Poziom 5
Awatar użytkownika

Postautor: Przedrzeźniacz » 7 cze 2014, o 21:22

untilthemorning zgadzam się stuprocentowo co do Oathkeeper'a, w dotychczasowych scenkach z rzeczonym mieczykiem takowy temat muzyczny się nie pojawił, poza tym jest zbyt mroczny - IMO idealnie komponowałby się z "freyową choinką" :twisted:

Children jest takie delikatne, wręcz mistyczne, no i temat przewodni GOT, czyli najpewniej pojawi się na koniec. Nie wiem dlaczego, ale skojarzyło mi się od razu z DL, może jednak jeszcze w tym sezonie się pojawią ;-)

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 7 cze 2014, o 22:24

Soundtrack zapowiada się smakowicie, "The Watchers on the Wall" jest najlepsze. Nie, nie jestem stronnicza. ;p Jeżeli ten odcinek okaże się klapą, to chociaż ścieżka dźwiękowa będzie niezła przy kolejnej lekturze bitwy o Mur.

Martwi mnie brak motywu Stannisa, ale pocieszam się, że dornijskiego motywu też nie ma, więc może ta kompilacja jest niepełna. Bo dornijski motyw był jak Oberyn przyjechał do KP. I chyba też nie ma muzyki do White Walkersów z pamiętnej sceny z Nocnym Królem.
there is no trap so deadly as the trap you set for yourself
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Magda21
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: Magda21 » 8 cze 2014, o 10:53

Zapowiedź OST daje nadzieję, że ten soundtrack będzie lepszy niż ten z trzeciego sezonu (w ogóle wszystko w czwartym daje nadzieję na bycie lepszym od trzeciego...). Bardzo podoba mi się Oathkeeper i cieszę się że dali The Rains of Castamere w wykonaniu Rigur Rós. <3

Bzhydack
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Bzhydack » 9 cze 2014, o 17:32

https://www.youtube.com/watch?v=dvoBl1158Gg

Promo 10 odcinka. Czyżby moje przewidywania miały się sprawdzić i Ogar będzie walczył z Brienne? A może oni razem z kimś będą walczyć?
STANNIS VINCIT, STANNIS REGNAT, STANNIS, STANNIS IMPERAT!!! AJPK! Obrazek KRWI @snow Obrazek

Pieta
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Pieta » 9 cze 2014, o 19:50

To ja zacznę wyliczankę:

1) Kulminacja na Murze - Stannis.
2) Kulminacja Arya-Ogar, rozstanie pary. Do tego Brienne? Porównajcie naramiennik z tym z trailera.
3) Kulminacja w stolicy. Widać już kuszę, i Shae na łóżku.
4) Kulminacja Brana - dotarcie do Trójokiej Wrony. W sumie mogą jeszcze daleko mieć.
5) Kulminacja ze smokami. Na pewno wątek Daenerys i dwa mniejsze smoki w ciemnicy.
6) Kamienne Serce? To już by było przegięcie.

Jeszcze wcisnęli tu całujących się Jaime'a z Cercei.

Humerus
Poziom 1

Postautor: Humerus » 9 cze 2014, o 20:23

Jestem dziwnie niespokojny przed ostatnim odcinkiem. W finale możemy dostać albo epickie zwieńczenie całego sezonu, albo chaotyczne domykanie wątków. Jakie jest Wasze zdanie? Dla mnie końcówka to śmierć Tywina, potem Bran i pojawienie się Dzieci Lasu i na sam koniec Lady Stoneheart. Chociaż do tej pory, to zawsze Danka dostawała epicki akcent zwieńczający każdy sezon...

Ah, obejrzałbym to już dzisiaj! :D

TimOOv
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: TimOOv » 9 cze 2014, o 20:35

Zaczynam się zastanawiać czy tak bardzo oczekiwana Szarża Stasia w ogóle będzie miała miejsce.
No bo tak. Jeżeli chodzi o wątek murowy to zrobią jedną scenę jak Dzicy "pojmują" Jona. Drugą jak dają mu parę razy w mordę, a trzecia to będzie rozmowa z Mancem podczas której usłyszymy rogi i zobaczymy zbliżenie na przygotowującą się do szarży kawalerię... (trochę jak Inni przed szturmem na Pięść Pierwszych Ludzi). Do tego dorzucimy jedną bezsensowną scenę w której Alliser powie że Jon uciekł do swego Pana a Slynt zacznie zgrywać bohatera. I to będzie koniec wątku muru. Czy Jasiek przeżyje dowiemy się w kolejnym odcinku tj sezonie, w którym umniejszy się zasługi Staśka do poziomu "dziękujemy że nam pomogłeś chociaż tak naprawdę powinniśmy dziękować wszystkim innym ale nie Tobie bo nam tak scenarzyści rozkazali".

Pozwolę sobie powtórzyć uwagę z tematu o 9 odcinku:
Czy tylko ja uważam że Aemon i Olenna mówili o tej samej sytuacji? Przecież Aemonowi proponowano koronę...
Stannis jest moim prawowitym królem i podążę ścieżką którą mi wyznaczy, nawet gdyby mi się to nie podobało.

AJPK&KKKK

Ladybug
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Ladybug » 9 cze 2014, o 20:41

Istnieje niebezpieczeństwo,że D&D skończą odcinek Children łzami Daenerys nad uwięzionymi smokami. W końcu to ich ulubienica.
Obawiam się,że jednak LS nie zobaczymy.
Martwię się też o "epickość' odsieczy Stannisa.
Wszystko wskazuje na to,że Brienne zetknie się z Sandorem i Aryą.
Pojawia się kusza więc o Tyriona, Shae i Tywina byłabym spokojna.
Najbardziej jednak martwię się o czas jaki został na domknięcie tych wszystkich wątków, nie ukrywajmy bardzo znaczących zwrotów akcji...Zwłaszcza znając umiłowanie D&D do zapychaczy - jak w odcinku 4x08 gdzie 10 minut poświęcono na MissWorma a 3 czy 4 na finałowy pojedynek. Cóż przekonamy się za tydzień - jeśli wszystko im się uda to może być najlepsze zakończenie sezonu.
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej. - Andrzej Sapkowski

Humerus
Poziom 1

Postautor: Humerus » 9 cze 2014, o 21:04

timoov pisze:Czy tylko ja uważam że Aemon i Olenna mówili o tej samej sytuacji? Przecież Aemonowi proponowano koronę...

A co dokładnie mówiła? Olenna jest młodsza od Aemona o całe pokolenie!

BTW, mi również coś podpowiada, że Stannisa nie zobaczymy, co najwyżej zaobserwujemy jakieś zamieszanie i szczerze to nawet bym tak chyba wolał. Materiału jest więcej niż na kilka minut wątku północnego.

Ciekawe co znowu wymyślą z tą Aryą, bo nie mam zielonego pojęcia.

Lady Stoneheart musi być, nawet aktorka grająca Cersei zamieściła niedawno serce z kamienii na Instagramie :P

Vivien
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Vivien » 9 cze 2014, o 21:13

Ladybug pisze:jak w odcinku 4x08 gdzie 10 minut poświęcono na MissWorma

Nie lubię wyolbrzymień, więc muszę sprostować, bo specjalnie liczyłam ile trwają ich sceny i pomijając rozmowę Dany i Miss (około minuty), to MissWorm zajmuje około 3 min 40 sek. Tak więc daleko temu wątkowi do 10 minut. [Sorry, ale musiałam]

Co do finału to nie mam obaw, że będzie zapchany i przepakowany. Dajmy na to:
-Mur: 15 minut
-KL: 15 minut
-Brienne&Pod&Arya&Ogar: 10 minut
-Dany: 10 min
-Bran: 10 min

Zostają z 4 minuty (bo oczywiście czołówka zajmuje trochę czasu). Idealnie byłoby pokazać Kamienne Serce, ale ja wolę obstawić, że wgl tego nie będzie i ją wycieli. Rozczarowanie będzie mniejsze jeśli okaże się, że to prawda.
I have a voice too, and for good or evil mine is the speech that cannot be silenced.

Ladybug
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Ladybug » 9 cze 2014, o 21:33

penny pisze:Nie lubię wyolbrzymień, więc muszę sprostować, bo specjalnie liczyłam ile trwają ich sceny i pomijając rozmowę Dany i Miss (około minuty), to MissWorm zajmuje około 3 min 40 sek. Tak więc daleko temu wątkowi do 10 minut. [Sorry, ale musiałam]

Ja to liczyłam razem z rozmową Danki i Miss bo przecież ona dotyczyła zawartości robakowych spodni czyli z tego co piszesz będzie to koło 4 min 40 sekund, a jeśli na odsiecz Stannisa nie poświęcą tyle samo to będzie tym większa żenada. Nawet z tego powodu,że to drugie jest według mnie jednym z ciekawszych zwrotów akcji w książce.
Pewnie mi 10 minut wyszło z Daenerys - moja wina.

Co do LSH jakaś tam nadzieja jest w zdjęciu kamiennego serca u Leny...Pamiętam jak mną to ruszyło podczas czytania książki...ale naprawdę obawiam się ,że Children zakończą łzy Matki Smoków.
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej. - Andrzej Sapkowski

TimOOv
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: TimOOv » 9 cze 2014, o 23:17

Humerus pisze:A co dokładnie mówiła? Olenna jest młodsza od Aemona o całe pokolenie!

Że była przeznaczona dla jakiegoś Targa...

Po ponownej dokładnej analizie mowy z dzisiejszego odcinka uważam teorię za mocno wątpliwą
Stannis jest moim prawowitym królem i podążę ścieżką którą mi wyznaczy, nawet gdyby mi się to nie podobało.

AJPK&KKKK

Luiza
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: Luiza » 10 cze 2014, o 00:09

Sandor i Brienne? Po pierwsze, Brienne prawie nie zdołała okiełznać osłabionego i wykończonego Jaimego, a Sandor jest na podobnym poziome i trzyma się nieco lepiej. Ale wiadomo, że wygra, musi, chyba, że Sandor jakoś zwieje - nie sądzę. Po drugie Brienne nie pozostawi Sandora "przy życiu"... Cichą Wyspę i Grabarza możemy też pożegnać. I znowu dostaniemy "dziką Aryę", która pomyśli, że Brienne chce ją zabrać do KL, do królowej. Jestem tylko ciekawa jak zamierza uciec, skoro nigdzie ich koni nie widać. Chyba, że Sandor się "poświęci" i zajmie walką Brienne, aby Wilczyca mogła się uwolnić. Słowem: misz masz, kicha i nie podoba mi się to. No ale prowadzenie ich wątku nie miało nic wspólnego z logiką już od samego początku.
Obrazek Obrazek
Shameless SanSan shipper#teamSansa
Front Obrony Sansy #teamSandor

Asiek
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Asiek » 10 cze 2014, o 01:00

Luiza, 28 sekunda promo ostatniego odcinka, wygląda to jakby Brienne z Sandorem z górki się dość gwałtownie sturlali... czort wie, co tam wykombinują.
BTW szybko mi ten czwarty sezon przeleciał ;)

Vivien
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Vivien » 10 cze 2014, o 11:22

Jest już soundtrack :) Poszperajcie na youtubie, bo nie ma go w jednej kompilacji, tylko jest rozbity na poszczególne utwory. Dla przykładu:

Oathkeeper uwielbiam! Idealnie nadaje się na finał (LS), ale prawda jest taka że wiele utworów brzmi jak finałowe

The Children Połączenie zeszłorocznej Mhysy i The King in the North. Kurde też brzmi jak finałowy utwór, tylko est zbyt pogodny... No, mam nadzieję że zostanie użyty przy Branie

Three Eyed Raven

Watchers On The Wall

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 10 cze 2014, o 15:20

Świetny soundtrack, szkoda jedynie, że nie ma nic oberynowego albo stannisowego. Najbardziej podobają mi się te utwory zamieszczone przez Penny - "Watchers on the Wall", "Three Eyed Raven" oraz "Oathkeeper", który wymiata. Pasuje na Lady Stoneheart, ja jednak przeczuwam, że to po prostu będzie motyw starcia na linii Brienne-Ogar-Arya.

Co do Brienne i Ogara... ja nie sądzę, żeby walczyli ze sobą. Być może będzie Brienne chciała dojść do porozumienia ze Sandorem i zaskoczy ich BBC? Brienne miała komuś odgryzać ucho w tym sezonie, tak Gwendoline twierdziła w którymś filmików. Jako iż Ogar z Aryą wykończyli Rorge'a i Bitera... Chociaż nie wiem jakby Arya mogła zareagować na pojawienie się bractwa, już nie wspominając o Ogarze. Dziwne to spotkanie Brienne i Ogara będzie, no i obawiam się, że Lady Stoneheart w ogóle nie będzie w tym sezonie.

Moon Boy
Poziom 4

Postautor: Moon Boy » 10 cze 2014, o 16:02

Też się w sumie zastanawiam czy dojdzie do walki Brienne-Ogar. Zarówno Dziewica jak i Sandor nie mają powodu by walczyć a raczej by negocjować w sprawie Aryi której zbytnio nie ma gdzie zabrać by była bezpieczna.
Chyba że Ogar rozpozna Podricka (co jest chyba pewne) a Arya słysząc że to lannisterski giermek rzuci się na niego z Igłą raniąc go. Również Ogar może wywnioskować że skoro jest z nią młody Payne z KL to polują oni na zlecenie Cersei lub Tywina i wyciągnie miecz.

A może po prostu Arya powie że jest córką Ogara mimo tego że usłyszy od Brienne o przysiedze złożonej lady Catelyn.

A jeżeli już przy fanfikach jesteśmy i mamy też potwierdzonego Jaimiego i Bronna w Dorne to jeśli mieliby zrezygnować z Cichej Wyspy bądź też Ogara w rzeczywistości na niej nie ma, to ja chętnie bym go zobaczył za Wąskim Morzem, gdzie dołączyłby do Złotej Kompanii i tam przecięły by się drogi jego i Tyriona (dwóch uciekinierów, do tego w Westeros nie pałających do siebie sympatią).

untilthemorning
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: untilthemorning » 10 cze 2014, o 18:01

Pełna wersja "The Children" jest po prostu.... przepiękna. Niemal się popłakałam gdy tego słuchałam. To jest po prostu piękne. Od 1:56 to majstersztyk. Jak dla mnie to najlepszy utwór ze wszystkich soundtracków dotąd. Nie mam pojęcia kiedy to będzie grane, ale obstawiam że to pewnie będzie leciało na napisach.
Uwielbiam też "Watchers on the Wall", "Oathkeeper" i "You Are No Son of Mine". Ten soundtrack jest naprawdę najlepszy ze wszystkich 4 sezonów. Można zarzucić temu serialowi wiele, to prawda, ale soundtrack jest na szóstkę z plusem.

Il Biondo pisze:no i obawiam się, że Lady Stoneheart w ogóle nie będzie w tym sezonie.

Lady Stoneheart będzie raczej na bank. mówią o tym wywiady Michelle Fairley, spoilery Leny Headey (wstawiła na instagrama serce ułożone z kamieni i podpisane "My stone heart", niby nic ale wcześniej wstawiła takie zdjęcie z Pedro Pascalem więc coś w tym musi być ;) ), wywiad Maisie która gra Aryę i która mówiła że "ci dobrzy wracają" no i to ze specjalnego wydania SFX Fantasy, które wklejałam już kiedyś.
The north remembers, Lord Davos. The north remembers, and this mummer's farce is almost done.

Nan
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Nan » 11 cze 2014, o 14:35

Myślę, że odcinek Children będzie mocno osadzony w temacie "dzieci wszelakich".

Moje przypuszczenia - trzy najważniejsze wątki:
1. Lannisterowie, czyli latorośle Tywina i rozczarowanie z nimi związane. Oczywiście głównie chodzi o żłe relacje na linii Tawin vs Tyrion. Czyję, że będziemy mieć tu mocny dialog pomiędzy ojcem i synem nasycony gniewem, rozczarowaniem i żalem. Czuję, że padną słowa przykre i bolesne - szczególnie do Tyriona (podejrzewam, że ojciec "mocno" się go wyrzeknie).
2. Dzieci Lasu i Trójoka Wrona. Bez wątpienia poznamy w końcu te magiczne istoty, ale na razie tylko przelotnie (liczę, że upchną gdzieś Zimnorękiego...)
3. Dzieci Matki Smoków. Będzie jakaś spektakularna scena nieposłuszeństwa smoków Dany - może być ostrzej niż w książce. Dany zdecyduje się je zamknąć, to będzie poruszająca scena.
Ps. Drogon ucieknie i będziemy mieć jego migawkę z nad KP.

Aha!
Zauważyłam pewną zależność - 10 odc, koniczą się na przemienie: Dany - Mur, Mur - Dany. Teraz wypada kolej Muru i Północy.

penny pisze:Połączenie zeszłorocznej Mhysy i The King in the North. Kurde też brzmi jak finałowy utwór, tylko est zbyt pogodny... No, mam nadzieję że zostanie użyty przy Branie

Taki wspaniały utwór będzie zapewne na koniec - może połączenie zamknięcia smoków i kresu wędrówki Brana???

Bo do odsieczy Stannisa raczej nie pasuje... ale może, może... było by zakończenie Murowe :-)
W Grze o Tron czysta jest tylko krew...
"The Blood of Aegon the Dragon flows in her veins."

Obrazek

Junki
Poziom 8

Postautor: Junki » 11 cze 2014, o 14:45

Nan pisze:Ps. Drogon ucieknie i będziemy mieć jego migawkę z nad KP.

Nan, migawka już była w wizji Brana pod czardrzewem w drugim odcinku. To było właśnie to ujęcie z trailera z cieniem smoka nad Dubrovnikiem.
- Lordzie Baelish, to co proponujesz to zdrada
- Tylko jeśli przegramy

Nan
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Nan » 11 cze 2014, o 14:59

Junki pisze:Nan, migawka już była w wizji Brana pod czardrzewem w drugim odcinku. To było właśnie to ujęcie z trailera z cieniem smoka nad Dubrovnikiem.

A faktycznie: http://www.youtube.com/watch?v=8gh0-4hOzyw

Zwracam honor! Ale możemy być pewni, że Drogon ucieknie i przypali kilka tyłków hehe
W Grze o Tron czysta jest tylko krew...
"The Blood of Aegon the Dragon flows in her veins."

Obrazek

Goszka
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: Goszka » 11 cze 2014, o 15:41

Nan, masz rację, odsiecz Stannisa byłaby epickim zakończeniem całego sezonu (choć LSH byłaby mocniejszym akcentem). Szkoda tylko, że pewnie D&D poświęcą temu wydarzeniu tylko kilka minut. :(
Skrytoczytaczka
Bałagan nie zając - niestety nie ucieknie.

HEGEMON
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: HEGEMON » 11 cze 2014, o 22:05

W Promo (0:24) widać jak jazda dziesiątkuje dzikich w lesie to według mnie jest odsiecz Stannisa i chyba nie będzie epicko :( Obym się mylił.

Venomous
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Venomous » 11 cze 2014, o 22:30

Przecież to, że wcześniejsze sezony kończyły się dwa razy u Dany i raz na murze to jeszcze żadna zależność... Stannis, przy wychodkowej scenie, albo lady Stoneheart zupełnie nie ma szans na finał i to nawet gdyby D&D go lubili.
"Elia Martell, Princess of Dorne, you raped her. You murdered her. You killed her children."

Moon Boy
Poziom 4

Postautor: Moon Boy » 12 cze 2014, o 10:41

Spoilery z 10 odcinka. Temat z filmwebu.
Nie przytoczę z westeros org bo mi nie wchodzi ta strona więc wrzucam temat ze spoilerami z 10 odcinka.

http://www.filmweb.pl/serial/Gra+o+tron ... 21,2460538

Niedzielny_Gracz
Poziom 2

Postautor: Niedzielny_Gracz » 12 cze 2014, o 11:08

[spoiler]Trochę lipa z Podem. Brak Tyshy i tekstu gdzie wysyła się ku*wy. Nie będzie wiązanki z kim piep**yła się Cercei. I ta zdrada Brona. Nie nie nie. Mimo że pani KS cieszy, to podanych wyżej zmian pojąć nie mogę. Ale to przecież tylko internetowy trol, prawda?[/spoiler]
Na wszelki wypadek ukrywamy.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2014, o 12:25 przez Niedzielny_Gracz, łącznie zmieniany 1 raz.

Moon Boy
Poziom 4

Postautor: Moon Boy » 12 cze 2014, o 11:17

Facet z filmwebu podał tylko informacje od Kolesia z westeros org, który twierdzi że oglądał odcinek. Podał te rewelacje po czym temat został usunięty (po paru godzinach).
Wygląda prawdopodobnie. W tamtym roku było podobnie z odcinkiem 9 (KG). Pewien użytkownik opisał odcinek dokładnie i się sprawdziło.

Vivien
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Vivien » 12 cze 2014, o 11:35

[spoiler]Jeśli to wszystko prawda, to akurat brak wzmianki o Tyshy cieszy, bo to jak zareagował po tym w książce Tyrion było trochę z sufitu wzięte. Przynajmniej w serialu nie uraczą nas męczącym cytatem Dokąd odsyła się kurwy.

Jeśli chodzi o Mur to liczyłam, że Stannis zdąży pogadać z Jonem, ale może to i lepiej.. W innym wypadku wyszłoby zbyt pośpiesznie, gdyby mieli scenę na murze.

No i najważniejsze na koniec. Pod. Are you fkn kiddin me?!!! Jak można go zabić????? Nie. Nie zgadzam się. I to jeszcze przez Aryę? Nie, nie, nie. Nie przemówią do mnie logiczne argumenty, że trzeba przerzedzić obsadę. Jeśli to się okaże prawdą, to pogrążę się w depresj.[/spoiler]

untilthemorning
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: untilthemorning » 12 cze 2014, o 12:05

Moon Boy pisze:Facet z filmwebu podał tylko informacje od Kolesia z westeros org, który twierdzi że oglądał odcinek. Podał te rewelacje po czym temat został usunięty (po paru godzinach).
Wygląda prawdopodobnie. W tamtym roku było podobnie z odcinkiem 9 (KG). Pewien użytkownik opisał odcinek dokładnie i się sprawdziło.

[spoiler]Ale to nie jest ten sam użytkownik, mimo wszystko.
Ja sama nie wiem czy mu wierzyć czy nie. Cieszy mnie tylko to jak opisał wątki LS, Bloodravena i odsiec Stannisa, ale Tywin i Tyrion? WTF? Zero Tyshy? I ARYA ZABIJA PODA? Dlaczego mają zrujnować moją ukochaną postać i na dodatek zabić inną którą lubię w serialu?

Jest jeszcze inny koleś z IMDB, że niby widział, ale który pisze że było nieco inaczej. Napisał że było "you are no son of mine" i Tywin mówi Tyrionowi że Aerys zgwałcił jego matkę, Joannę (!!!) i dlatego nie jest jego synem. Napisał też o kompletnym braku Lady Stoneheart (że niby wycięta) i jeszcze że ostatnia scena to Danka zamykająca swoje smoki - a Sophie Turner mówiła że ostatnia scena finału to "big moment for the good guys". Więc scena z zamknięciem smoków naprawdę średnio do tych słów pasuje. Już bardziej wierzę temu z westeros.org.[/spoiler]
Nie wiem czy te rewelacje są prawdziwe czy nie, ale na wszelki wypadek proszę je zakrywać.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2014, o 12:24 przez untilthemorning, łącznie zmieniany 1 raz.

Hypnox
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Hypnox » 12 cze 2014, o 19:17

Chyba nikt tego nie pisałem, ale finał ma trwać aż 66 minut, tak przynajmniej pisza na hatak.pl więc o 15 minut dłużej niż zwykły odcinek.

http://hatak.pl/artykuly/gra-o-tron-two ... kim-finale
„Czy słyszałeś kiedyś, żeby człowiek, który przez całe życie dążył wiernie do celu, nie osiągnął go w chociaż najmniejszym stopniu?” – Henry David Thoreau.

Przedrzeźniacz
Poziom 5
Awatar użytkownika

Postautor: Przedrzeźniacz » 12 cze 2014, o 21:12

No, zważając na potencjał fabularny odcinka i wydłużony czas odcinka, to może się okazać najlepszym w całym sezonie. ;-) Tylko żeby nie zwalili wątku Aryi i Ogara po całości, bo raczej niestety Brienne też do niego wplączą - co, oboje się nawzajem tak poturbują? :???: W trolla nie wierzę, choć najlepsze kłamstwa, to takie z odrobiną prawdy ;-) Inteligentny czytelnik i widz mógłby coś takiego wyprodukować, choć coś za dużo w tym niedorzecznych zmian - o tych k****ch Tyrion myśli cały Taniec, poza tym co innego mogłoby tak wściec karła, żeby obrazić się na brata i lecieć do wieży lorda namiestnika? Imię Tyshy padło już w 1 sezonie. To samo z Brienne i Podem - gdyby nie Pod, to Brienne prawdopodobnie grzecznie dałaby się banitom powiesić (sam @xmass3 potwierdzał). Gwałt Aerysa na Joannie?! - no to chyba jest już mocne przegięcie. Niby po co Tywin miałby wychowywać nie swoje, a na dodatek zdeformowane dziecko???

fiu*
Poziom 5
Awatar użytkownika

Postautor: fiu* » 12 cze 2014, o 21:24

Szczerze jak zobaczyłam zwiastun 10 odcinka podzielałam obawy Luizy, ale fragment dotyczący Brienne i Sandora, który przeczytałam z filmwebu jest jeszcze gorzej niż sadziłam, że będzie.
[spoiler]Co do LS wydaje mi się ze bardziej interesująca byłaby scena wieszania Freya niż jej „przebudzenie”, ale tak czy siak zainteresuje to z pewnością widzów do oglądania następnego sezonu[/spoiler]. O ile dobrze sobie przypominam na konferencji promującej sezon 3 GRRM wspomniał ze zagrał małą role i będziemy mogli zobaczyć go na ekranie w tym momencie D&D wtrącili się, że widzowie tej sceny nie zobaczą w 3 sezonie. [spoiler]Wiec możliwe, że grał przy pojawieniu się LS.[/spoiler]

Cecylio
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Cecylio » 12 cze 2014, o 22:21

http://moviepilot.com/posts/2014/06/10/ ... ual#!X4dov

Przypuszczam, że to fanowski plakat, ba, jestem pewien, ale jest naprawdę dobry. Jeśli ktoś nie czytał Sagi, to pewnie nie zrozumie, a spojlerem to też w sumie nie jest (chyba :P).

E: http://moviepilot.com/posts/2014/06/09/ ... ual#!X4hBO

Jest też drugi.

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 12 cze 2014, o 22:24

Zgadzam się z Przedrzeźniaczem, jak wchodzi się w takie szczegóły to prawdopodobieństwo, że to był troll jest większe. Chociaż opis wydaje się tak celny i szczegółowy, że boli. ;)

Przedrzeźniacz pisze:Gwałt Aerysa na Joannie?! - no to chyba jest już mocne przegięcie. Niby po co Tywin miałby wychowywać nie swoje, a na dodatek zdeformowane dziecko???

To chyba wymysły tych ludzi, którzy wierzą i robią sobie nadzieje, że to Jon, Dany i Tyrion będą jeźdzcami smoków jako prawdziwe Targi :D Oczywisty trolling, bo to dość popularna teoria z Tyrionem Targaryenem(dla mnie ona jest za bardzo naciągana, ale cóż zrobić).

Przedrzeźniacz
Poziom 5
Awatar użytkownika

Postautor: Przedrzeźniacz » 12 cze 2014, o 23:46

Praktycznie rzecz mówiąc, to chyba właśnie ta Joanna jest przysłowiowym gwoździem do trumny dla owego "spojlera" ;-) Z bardzo, ale to naprawdę wielkim bólem można by jeszcze przełknąć martwego Poda czy brak wspomnienia o Tyshy, ale Tyrion Targaryen tak bardzo śmierdzi teorią fanowską, że B&W nigdy by takiego spojlera nie zafundowali. Moim zdaniem gostek przeczytał serię i prześledził uważnie wszystkie odcinki, razem z promo 10. Dorzucić kilka typowo serialowych rozwiązań i wpleść kilka kontrowersyjnych fanfików - voila podstęp doskonały :razz:

Vaherem
Poziom 2

Postautor: Vaherem » 13 cze 2014, o 01:47

Właśnie odsłuchałem soundtrack i ostatni utwór, "The Children" sugeruje zamknięcie smoków w lochach (w zwiastunie ostatniego odcinka jest chyba ujęcie Danki jak kieruje się do wyjścia z podziemi). Tak więc totalnie nie wiem jak się ustosunkować do informacji w spoilerach :P

Junki
Poziom 8

Postautor: Junki » 13 cze 2014, o 09:20

Jeśli Tywin powie Tyrionowi, że ten jest synem Aerysa, nie musi to wcale oznaczać, że tak rzeczywiście jest. Namiestnik mógłby po prostu skłamać, by dowalić Krasnalowi. W książce też Tywin mówi: "Nie jesteś moim synem". A mimo to większość z nas nie wierzy w jego słowa. Taki tekst rzeczywiście może paść w serialu z ust Tywina i niczego on w kwestii pochodzenia Tyriona nie zmieni.
- Lordzie Baelish, to co proponujesz to zdrada

- Tylko jeśli przegramy

Przedrzeźniacz
Poziom 5
Awatar użytkownika

Postautor: Przedrzeźniacz » 13 cze 2014, o 11:30

Junki, Jaime'owi Tywin też o ile sobie przypominam podobną formułkę zafundował, co nie znaczy od razu, że bliźniaki są Aerysowe ;-) Akurat wydziedziczenie jak najbardziej pasuje w sytuacji, gdy syn śmiertelnie cię rani z kuszy w wychodku, a zrobienie Tyriona Targaryenem wybieliłoby niemożliwie tą postać - nie zabił ojca, nie jest zabójcą krewnych. Cały dramatyzm postaci znika, tak samo jak jego ew. prawa do Casterly Rock. Co do kłamania w serialu, to przy ślubie Joffreya i Only Cat zostało nam już udowodnione, że 'Murica to prosty kraj i muszą mieć wszystko podane na talerzu :razz:

Pieta
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Pieta » 13 cze 2014, o 12:42

Gdzieś w serialu (albo książce) padły takie słowa, że Tywin nie był w stanie udowodnić, że Tyrion nie jest jego synem, dlatego go wychowywał.
Mógł go też usynowić przez wzgląd na zmarłą żonę. Odkrylibyśmy pod koniec jego uczuciowość, co byłoby mocne w tej scenie.
Tyrion nie za bardzo by się wybielił, szczególnie że przed chwilą udusił Shae. Prawa do Casterly Rock miałby oficjalnie tak samo i prawie tak samo by się ich pozbył.

Mam nadzieję, że o Tyshy nic nie będzie bo przecież nikt by z kontekstu serialu nie uwierzył, że miało to tak duże znaczenie. Bronn i Shae będą wystarczającym wabikiem.
[spoiler]Śmierć Podricka była oczywista. Brienne zmierzy się z Ogarem, więc Aryi zostanie Pod. Przecież się nie zaprzyjaźnią. Mocnym punktem będzie czyjaś śmierć, a Arya musi ich mieć na koncie jak najwięcej. Wystarczy, że nie dowiemy się o śmierci Ogara i Brienne.[/spoiler]

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Sezon 4”