Co się stało z wątkiem Varysa

Moderator: Nocna Straż

zerohunter
Poziom 1
Awatar użytkownika

Co się stało z wątkiem Varysa

Postautor: zerohunter » 17 cze 2014, o 15:21

Generalnie Varysa ostatnimi czasami jest mniej niż w książce, ale jak dobrze pamiętam, pod koniec 2 lub 3 sezonu, był taki moment, w którym Varys opowiadał Littlefingerowi, jak to mu ucięli męskość, i potem miał jakiegoś czarodzieja w pudełku, i teraz jak wiem że tego wątku nie będzie, to to wygląda trochę na fail ze strony twórców serialu, nie sądzicie?
Space Gandalf

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Łowca
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: Łowca » 17 cze 2014, o 16:55

Dla mnie zdziwieniem i twórcą teorii spiskowych jest ucieczka Varysa. Co prawda, po śmierci Tywina i ucieczce Tyriona, Varys zapadł się w podziemie ( i ukrywał się dając później tego znak, [spoiler]powodując zabicie Pycella i Kevana[/spoiler]

Tymczasem tu dopływa razem z Tyrionem na statku. Co to oznacza? [spoiler]Czyżby w przyszłym sezonie ma być spoiler spotkania Varysa-Mopatisa-Aegona? Na to wygląda, możemy być pewni, że Aegon pojawi się w przyszłym sezonie. Jest zbyt ważną postacią, aby ją wyciąć, po za tym Tyrion musie mieć co robić. Więc jak to może wyglądać? Varys i Illyrio będą rozmawiać na temat ich planu? Czy może to tylko ma pokazać, że Varys znika z KP i nie będzie powiązania z jego podróżą do Wolnych Miast, a tym bardziej ze spotkaniem z Illyriem i Gryfem?[/spoiler]
Aerys (I) prędzej weźmie do łóźka książkę, niż swoją żonę. - Siedem Królestw o Aerysie I

Nyke Daenerys Jelmāzmo hen Targārio Lentrot, hen Valyrio Uēpo ānogār iksan. Valyrio muño ēngos ñuhys issa.

zerohunter
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: zerohunter » 17 cze 2014, o 17:01

[spoiler]Albo to drugie, albo w taki sposób nakreślą wątek paktu między Illyrio, Connigtonem i Varysem, nie pamiętam dokładnie czy tam był Varys, w każdym bądź razie wiecie o co mi chodzi.[/spoiler]
Space Gandalf

kukowsky
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kukowsky » 17 cze 2014, o 17:19

Cóż, mi się wydaje, że sprawa tutaj rozbija się po prostu o kontrakt aktora - podobnie jak w przypadku Theona w 3 sezonie. Chcąc utrzymać w obsadzie Conletha Hilla, scenarzyści muszą mu zagwarantować parę scen w przyszłym roku. W książce Varys znika i objawia się dopiero przy zabójstwie Kevana, który w serialu nie został (jeszcze?) wprowadzony. Jeśli Kevan pojawi się w 5 sezonie, to wątpię, by zginął on już w przyszłym roku - 5-sezonowy wątek skupi się raczej na rządach Cersei i zapewne zamknięty zostanie spacerem wstydu. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by Varys odbył częściową podróż z Tyrionem - odtransportuje go osobiście do Pentos, pogada trochę z Illyriem (mam nadzieję, że aktor wróci - wydaje się być ważną postacią) i przed końcem sezonu zawróci.
Moje strony poświęcone słowiańskiej kulturze: blog, fanpage.

Alveaner
Poziom 11
Awatar użytkownika

Postautor: Alveaner » 17 cze 2014, o 18:35

kukowsky pisze:W książce Varys znika i objawia się dopiero przy zabójstwie Kevana, który w serialu nie został (jeszcze?) wprowadzony

Nie no, Kevan już się w serialu pojawił, nawet w kilku odcinkach. ;) Więc aktor i postać są w serialu jakoś tam obecne, niewiele co prawda, ale jednak są (w I i II sezonie znaczy się, bo potem go chyba nie było już).
Draco dormiens nunquam titillandus.

kukowsky
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kukowsky » 17 cze 2014, o 18:45

Alveaner pisze:Nie no, Kevan już się w serialu pojawił, nawet w kilku odcinkach. ;) Więc aktor i postać są w serialu jakoś tam obecne, niewiele co prawda, ale jednak są (w I i II sezonie znaczy się, bo potem go chyba nie było już).

Tak, kojarzę postać. Nie pamiętam jednak, czy był on jakoś szczególnie przedstawiony. Poza tym - kto go pamięta? Coś mi się nie chcę wierzyć, że zobaczymy tę samą twarz ponownie - już bardziej prawdopodobny w tym przypadku jest "recast". ;)

Magda21
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: Magda21 » 18 cze 2014, o 11:42

Zgadzam się z Kukowskym, trzeba pamiętać że tu mimo wszystko sporo rzeczy rozbija się o rzeczywistość i zwykły pragmatyzm. Trudno byłoby "wyrzucić" aktora z jednego sezonu a później oczekiwać, że wróci na kolejny. Tym bardziej więc uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie żeby Varys miał kilka scen fanfiction w Essos. W sumie może to nawet wpłynąć na jakość odcinków, bo Conleth Hill to doskonały w swojej roli aktor. ;)

Luiza
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: Luiza » 18 cze 2014, o 12:36

Jeśli napiszą parę scen fanfiction dla Varysa, szczególnie jeśli pojawi się w nich Mopatis i na przykład Connignton - byłabym bardzo, bardzo zadowolona. Varys miał stanowczo za mało do roboty w tym sezonie. Takie fan fiction niech sobie piszą do woli. Choć moim zdaniem to się nie zdarzy, a wielką tożsamość Aegona odkryje niezrównanie inteligentny Tyrion - czyli książkowo, choć akurat wolałabym aby wprowadzono postać Aegona wcześniej. Varys mógłby ładnie poprowadzić ten wątek, ale na nic się nie nastawiam...
Obrazek Obrazek
Shameless SanSan shipper#teamSansa
Front Obrony Sansy #teamSandor

Żółwik Estermont
żółwik
Awatar użytkownika

Postautor: Żółwik Estermont » 18 cze 2014, o 13:06

Zgadzam się z Luizą ;)
Taki fanfic mi nie przeszkadza. Varysa mi brakowało bardzo od końca 3 tomu do pamiętnego epilogu w TzS.
Poza tym na dobrą sprawę, to że Varys siedział cały czas w KP, to domysł czytelnika. Martin mógłby spokojnie Varysa przenieść do Penthos, tylko tak ze Tyrion go by nie widział (beczka), a potem śmiało zawrócić i by rozprawić się z Kevanem.

kukowsky
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kukowsky » 19 cze 2014, o 12:00

To fakt, więcej Varysa nam nie zaszkodzi. Mam tylko nadzieję, że nie odbije się to na obsadzie i twórcy nie wyjdą z założenia, że można kogoś spokojnie wyciąć. Przecież mogą wpaść na pomysł, że takiego Jona Conningtona Varys może spokojnie zastąpić, wycięcie Illyria tym bardziej wydaje się możliwe - jeśli pierwotny aktor nie wróci, to w recast tej postaci na pewno nie będą chcieli się bawić.

Magda21
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: Magda21 » 19 cze 2014, o 20:17

Z ostatniego wywiadu z D&D (pomijam sensowność niektórych ich odpowiedzi...) dość jednoznacznie wynika, że wątek Varysa będzie kontynuowany w 5. sezonie.

http://insidetv.ew.com/2014/06/18/game-of-thrones-season-5/

As for Varys: Early in the season, when speaking with Tyrion, Varys claims to be concerned primarily with self preservation. At the end of the season, though, his actions prove otherwise. He throws away the entire life he’s built for himself in King’s Landing to save Tyrion’s life. Now what? … “Now what?” will become eminently clear in season 5.

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Sezon 4”