5. sezon - spekulacje

Moderator: Nocna Straż

LuckyLolitka
Poziom 10
Awatar użytkownika

Re: 5. sezon - spekulacje

Postautor: LuckyLolitka » 12 cze 2015, o 15:43

Znaczy się ten. Możliwości jak zwykle są dwie co do tych spoilerów. Albo ktoś jest obrzydłym trollem który g*no widział i se zmyśla i ludzi wnerwia. Albo jednak widział te pół odcinka. Olała bym zupełnie te spoilery, jednak jedna rzecz wygląda tam dosyć prawdziwie,
Spoiler:
'...he's just a slave to his emotions. It's obvious...'
'Exactly. Just a slave.'

https://youtu.be/IGIoCNERAig - <3 Moje dwa kochane męże, owieczki sentymentalne.
PetSanONLY @serducho TEAM LF @kwiatuszekTEAM ANI&KYLO

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 12 cze 2015, o 17:06

Lolitko, z tego co czytałam na imbd.com,

Spoiler:
there is no trap so deadly as the trap you set for yourself
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Apacz
Poziom 12
Awatar użytkownika

Postautor: Apacz » 12 cze 2015, o 17:14

Spoiler:
The North remembers that Winter is coming

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 12 cze 2015, o 21:52

LuckyLolitka pisze:
Spoiler:

No chyba sobie teraz kpisz.

Spoiler:

Wybaczcie, teraz doczytałam dyskusję

Spoiler:

Noreen
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Noreen » 12 cze 2015, o 22:16

Co najbardziej mnie intryguje to fakt, że
Spoiler:

Swoją drogą coś sporo tych przecieków w tym roku. Zgadzam się, że coś musi być na rzeczy :prev:
Targaryen Tyrell Stark
Obrazek Obrazek Obrazek

mystra
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: mystra » 12 cze 2015, o 22:30

Spoiler:
PetSan @serducho
OOP AJPK
OHS

Nettles z Gór
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: Nettles z Gór » 12 cze 2015, o 22:33

Podrzucam coś absolutnie bezpiecznego (100% spojlerfree) i zabawnego - czyli tekst, w którym jeden absolutnie Nieskalany ("widział książki co najwyżej na wystawie księgarni") mający kolegów czytających, którzy "zaprzysięgli, że go nie będą spojlerować" snuje swoje przypuszczenia na temat jakie szanse mają poszczególne postacie na przeżycie 10 odcinka:
http://watchersonthewall.com/looking-fo ... more-35749

Uzasadnienia do takiej a nie innej oceny są doskonałe, moim faworytem jest to dla Cersei
"Cersei zostanie ukarana. Nie stracona. Chyba, że karą będzie egzekucja"

Albo ten kawałek z opisu Brienne:
"I jak tylko zorientuje się jak słodka Sansa jest traktowana, to prawdopodobnie spróbuje nadziać kiełbaskę Ramsaya na patyk mimowolnie wynajdując pierwszego westeroskiego corndoga"

Corndog to jest parówka w cieście i na patyku (a przynajmniej tak mówi wujek Google :D )

Miłego czytania
"Laws should be made of iron, not of pudding."
"Prawdziwa wolność, to jest żyć według praw i nic ani nie czynić, ani nie zamyślać przeciwko nim"
(Wawrzyniec Goślicki, O senatorze doskonałym księgi dwie, 1568)

karwis_
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: karwis_ » 13 cze 2015, o 00:56

Nettles z Gór -> dzięki za linka.
Wywody niezłe, rzeczywiście, ale nie doczytałam do końca, bo strasznie to długie. Jednak imo tekst o Cersei przebija wszystko. Nieźle się uśmiałam :D
Trzeba przyznać, że ludzie mają zacięcie. Mnie by się nie chciało pisać tak długiego tekstu z przypuszczeniami kto zginie, a kto nie :) Ale pewnie ten człowieczek ma na względzie to, że jak trafi, to będzie mógł swoim znajomym mówić: "A nie mówiłem?" :)
Wymyśliłam Cię, nocą przy blasku świec...

drowned_arya
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: drowned_arya » 13 cze 2015, o 09:25

Wklejam link do kolejnego spojlerowego screencapsa z 10 odcinka:
http://imgur.com/IUllbgr

Spoiler:

Wyciek 10 odcinka to na bank fake, ale screencapsy moim zdaniem są na pewno prawdziwe. Z 9 odcinka też wyciekły i jak wiemy nie był to żaden photoshop. Zdziwiłabym się, gdyby to były fałszywe screeny, więc wierzę w to co zostało na nich przedstawione, ale w nic innego.
What is dead may never die, but rises again, harder and stronger.

Peregrin Tuk
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Peregrin Tuk » 13 cze 2015, o 09:44

drowned_arya, tego screena z
Spoiler:
widziałem kilka godzin temu, ale ten bełt mi się jakiś sztuczny wydał, ehh. Pożyjemy, zobaczymy.
Co do wycieków screenów z poprzedniego odcinka, to była taka różnica, że wyciekły dopiero gdy odcinek był już dostępny na HBO:Go. Choć te screeny z Walk of Shame i wwargowania się Jona wyglądają na prawdziwe

EDIT: Tak jak przypuszczałem ;) http://giphy.com/gifs/xTiTnuxWEqyOZ4yabu
Obrazek
Let's see who'll be taller.
"Sam, fetch me a block."
#TeamDragonstone

drowned_arya
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: drowned_arya » 13 cze 2015, o 10:43

Heh, a jednak to mogą być fałszywki... Wyglądały jak te z Kevanem, więc bardzo możliwe, a wydawały się autentyczne. Jeszcze zważywszy na wcześniejsze przecieki byłam pewna, że screeny są prawdziwe, choć może nie wszystkie to fake. Trzeba poczekać na odcinek i wtedy wszystko się okaże. Trolling na coraz wyższym poziomie widzę. Już w nic nie można wierzyć ;P

kozi47
Poziom 1

Postautor: kozi47 » 13 cze 2015, o 11:31

To teraz ja pobawię się w zgadywanki.

W 10 odcinku na pewno czeka nas For The Watch. Tego jestem pewien. Być może Jon wyślę też Sama na południe, dzięki temu nie bedziemy ogladac podrozy Tarlyego, a w 6 sezonie Sam będzie już siedział w Old Town.

Wątek KP skończy się marszem Cersei, ewentualnie rozmową Kevana z Cersei. Kusza nie pasuje w ogóle na finał, bo kogo będzie obchodziła śmierć Kevana. Według mnie albo nie zginie on wcale i będzie wraz z Tarlym rządził w KP w przyszłym sezonie albo jego śmiercią zakończą 1 odcinek

Dorne
Ja jestem pewny tego, że w Dorne pojawi się Varys, a Trystane będzie pełnił rolę serialowego Aegona. Jeśli ma to nastąpić to oczywiście konieczna jest śmierć Myrcelli, która jak już zauważyliście wczesniej jest bardzo prawdopodobna. Ja stawiam, że zginie z ręki Obary.

A no i Sansa wyślę Brienne na poszukiwanie Rickona, tylko nie mam pomysłu co w takim razie z Davosem będzie się działo.
“The War of the Ninepenny Kings... So they called it, though I never saw a king, nor earned a penny. It was a war, though. That it was.”

Peregrin Tuk
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Peregrin Tuk » 13 cze 2015, o 12:01

naekranie.pl/artykuly/jak-skonczy-sie-serial-gra-o-tron Ciekawe spekulacje serialowe dotyczące zakończenia całego serialu ;)
Obrazek
"Sam, fetch me a block."
#TeamDragonstone

drowned_arya
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: drowned_arya » 13 cze 2015, o 12:18

Peregrin Tuk Pozwoliłam sobie napisać komentarz pod jednym z newsów na westeros.pl o tym, że spojlerowe screencapsy są prawdopodobnie nieprawdziwe i wkleiłam na potwierdzenie link, który opublikowałeś tutaj, bo fotkę Kevana też dziś dodali. Niech ludzie nie dają się nabrać tak jak ja xD

Peregrin Tuk
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Peregrin Tuk » 13 cze 2015, o 12:20

drowned_arya,też to zrobiłem pod ich newsem na Facebooku :)

Il: Et tu, Pippin
Obrazek
"Sam, fetch me a block."
#TeamDragonstone

Noreen
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Noreen » 13 cze 2015, o 13:27

Jak zobaczyłam fotkę z Kevanem to od razu odgadłam, że jest nieprawdziwa. Natomiast...
Spoiler:

Moim zdaniem wysłanie Sama do Old Town musi mieć miejsce w najbliższym odcinku. Nie wyobrażam sobie, żeby Sam przebywał na murze podczas Id.
Targaryen Tyrell Stark
Obrazek Obrazek Obrazek

kukowsky
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: kukowsky » 13 cze 2015, o 22:57

Z kronikarskiego obowiązku podaję link do "przypominajki" do 10 odcinka. Możliwe, że to fałszywy przeciek. Jeśli jednak nie, to robi się ciekawie...

https://www.youtube.com/watch?v=1btOBSM9mrk&feature=youtu.be&app=desktop

Spoiler:
Ostatnio zmieniony 13 cze 2015, o 23:10 przez kukowsky, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje strony poświęcone słowiańskiej kulturze: blog, fanpage.

Luiza
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: Luiza » 13 cze 2015, o 22:58

Spoiler:
Obrazek Obrazek
Shameless SanSan shipper#teamSansa
Front Obrony Sansy #teamSandor

Nettles z Gór
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: Nettles z Gór » 13 cze 2015, o 23:13

Jeżeli to jest przypominajka dla 10 odcinka z austriackiej telewizji Sky, tzn ta z
Spoiler:
to moje ulubione źródło (jednak się ono wypisało z "Bractwa Powściągliwości") twierdzi, że to jest prawdziwe.
"Laws should be made of iron, not of pudding."
"Prawdziwa wolność, to jest żyć według praw i nic ani nie czynić, ani nie zamyślać przeciwko nim"
(Wawrzyniec Goślicki, O senatorze doskonałym księgi dwie, 1568)

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 14 cze 2015, o 00:19

Spoiler:

Światłonośca
Poziom 1

Postautor: Światłonośca » 14 cze 2015, o 03:05

Spoiler:

JonSn0w
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: JonSn0w » 14 cze 2015, o 09:14

Spoiler:
Winter is Comming Obrazek

DolorousMike
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: DolorousMike » 14 cze 2015, o 10:26

Spoiler:

I jeszcze
Spoiler:
OHS KRWI
"Zastąpienie rdzenia przedłużonego przez dostarczony przez rząd moduł okazało się remedium na nocne moczenie Grzesia. Monisia sterowana jest implantem i codziennie zjada płatki do końca."

drowned_arya
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: drowned_arya » 14 cze 2015, o 10:33

Spoiler:

Sobieski
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Sobieski » 16 cze 2015, o 18:00

Wyniki oglądalności finału 5. sezonu „Gry o tron” – jest rekord!

O ile gwałt na Sansie w 6 odcinku spowodował spadek oglądalności 7 odcinka do 5,4 mln (najgorszy wynik w 5 sezonie), to spalenie Shireen w 9 odcinku spowodowało wzrost oglądalności 10 odcinka do 8,11 mln (najlepszy wynik w 5 sezonie i całym serialu).

Widać co jara ludzi (a co nie) w "Grze o tron".

LuckyLolitka
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: LuckyLolitka » 16 cze 2015, o 18:08

OMG. To już wiemy co to oznacza. Teraz się dopiero zacznie sezon grillowy...
Spoiler:
'...he's just a slave to his emotions. It's obvious...'
'Exactly. Just a slave.'

https://youtu.be/IGIoCNERAig - <3 Moje dwa kochane męże, owieczki sentymentalne.
PetSanONLY @serducho TEAM LF @kwiatuszekTEAM ANI&KYLO

Dziubell
Poziom 1

Postautor: Dziubell » 16 cze 2015, o 19:09

Sobieski pisze:Wyniki oglądalności finału 5. sezonu „Gry o tron” – jest rekord!

O ile gwałt na Sansie w 6 odcinku spowodował spadek oglądalności 7 odcinka do 5,4 mln (najgorszy wynik w 5 sezonie), to spalenie Shireen w 9 odcinku spowodowało wzrost oglądalności 10 odcinka do 8,11 mln (najlepszy wynik w 5 sezonie i całym serialu).

Widać co jara ludzi (a co nie) w "Grze o tron".

To nie "gwalt" na sansie spowodowal spadek ogladalnosci (gdyby tak bylo, to kolejne odcinki tez mialyby tak niska ogladalnosc jak 5x07 [no chyba ze wszyscy Social Justice Warriorzy i Feminazis po tygodniu juz o tym "gwalcie" zapomnieli]), a swieto w USA. Juz kolejne odcinki mialy ogladalnosc normalna, a nawet wyzsza niz poczatek sezonu.

Tak samo jak spalenie Shireen nie ma wielkiego zwiazku ze wzrostem ogladalnosci w 5x10. Nie od dzis wiadomo, ze w koncowce sezonu zawsze najwiecej sie dzieje, wiec ludzie ogladaja.

Owszem, poczatkowo tez myslalem ze mogli ludzie rzucic serial w cholere po 5x06 jak zobaczylem ogladalnosc 5x07, ale widzac ogladalnosc kolejnych odcinkow, i biorac pod uwage ze wtedy Amerykanie mieli dlugi weekend, to wniosek moze byc tylko jeden.
There are no men like me. There's only me.

Sobieski
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Sobieski » 18 cze 2015, o 18:31

Piąty sezon za nami, sposób poprowadzenia wątków Stannisa i Sansy rozpala ludzi do czerwoności, może zatem warto pochylić się nad trzecim najlepiej poprowadzonym wątkiem w tym sezonie - Dorne. Wszyscy wiemy jak potoczył się ten wątek w serialu. Tutaj mała wariacja jak mogło być. Początek niemrawy jak w serialu, jednak końcówka rozwala system. :)

Spoiler:

drowned_arya
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: drowned_arya » 23 cze 2015, o 11:52

Kilka dni temu wpadłam na to, że Lancel mógł dołączyć do Wróbli właśnie dzięki LF. Powiedział on w końcu Olennie, że jego prezent to młody chłopak czy jakoś tak. Chodzi tu oczywiście o spowiedź młodego Lannistera i jego nawrócenie, które doprowadziło do aresztowania Cersei. Samo pojawienie się Wróbli w KP mogło mieć związek z Paluszkiem, mógł on maczać w tym palce. Bawi się on teraz na całego i jego ostateczne zamiary poznamy w kolejnym sezonie.
Może ktoś z was już wcześniej na to wpadł, to nawet bardzo możliwe, ale nie czytałam wszystkich wypowiedzi i nie pamiętam też wszystkiego co tutaj się pojawiło.

karwis_
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: karwis_ » 23 cze 2015, o 12:55

A propos prezentu LF dla Olenny. Nie sądzę, żeby twórcy mieli coś w zanadrzu, bo już by się z tym ujawnili w tym sezonie (przecież widzowie nie zapamiętają słów LF na tak długo). Więc to naprawdę był Lancel? Szczerze mówiąc, liczyłam na coś lepszego. Myślałam, że może chodzi o Tommena, szczególnie że jakoś podejrzanie przez dłuższy czas nikt go nie widział. Ale skoro żadnej konkretnej wskazówki co do tego nie mamy, to dochodzę do wniosku, że to jednak Lancel. A to jest już totalnie z czapy. Ok, niech będzie, że Lancel dołączył do Wróbli za sprawą LF (już pomijam fakt możliwości wpływu LF na Lancela), ale to się stało na długo wcześniej niż rozmowa LF z Olenną, a miałam wrażenie, że chodzi o prezent, który dopiero co wymyślił LF. No, ale może mam po prostu za duże oczekiwania :D
Wymyśliłam Cię, nocą przy blasku świec...

mystra
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: mystra » 23 cze 2015, o 15:01

Ja zrozumiałam, że LF chodziło o Lancela. Byłabym zaskoczona gdyby miał na myśli jeszcze coś innego. Ale nie oszukujmy się, poziom intryg w tym serialu osiągnął dno. Z części zrezygnowano a część uproszczono. I wyszło jak wyszło.
PetSan @serducho
OOP AJPK
OHS

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Sezon 5”