Supreme Leader Snoke

Podforum dla Star Wars fanów to jest.

Moderator: Nocna Straż

Vindemiatrix
Poziom 3
Awatar użytkownika

Supreme Leader Snoke

Postautor: Vindemiatrix » 12 sty 2016, o 14:40

Łał, mamy całe podforum dla Gwiezdnych Wojen :D
Nie wiem czy opłaca się zakładać cały nowy temat ale co tam, zaryzykuję.

Zastanawiałam się ostatnio nad teorią Snoke = Darth Plagueis i zaczęłam przczesywać internety w poszukiwaniu poszlak. No i oto co znalazłam:
Obrazek

Po pierwsze JJ Abrams zaprzeczył jakoby Snoke był sithem a na dodatek Andy Serkis (który gra Snoka) powiedział, że to nowa postać.
He’s a new character in this universe: very much a newly-introduced character.

Dodał też, że jest jednocześnie potężny ale też wrażliwy, wiele wycierpiał i ma dalekosiężny plan.
Obviously he has a huge agenda. He has suffered a lot of damage. As I said, there is a strange vulnerability to him, which belies his true agenda, I suppose.

Z drugiej jednak strony, JJ zarzekał się, że w drugim Star Treku nie będzie Khana a jak wiemy był :P Nie można więc bezkrytycznie ufać wszystkiemu co mówi.

Ponadto słowa Andiego Serkisa można rozumieć dwojako. Plagueis był jedynie wspomniany przez Palpatina w III epizodzie, książka z nowego kanonu Tarkin zdaje się potwierdzać, że Plagueis był mistrzem Sidiousa (ale głowy nie dam, że to prawda ponieważ jej jeszcze nie czytałam). Jak wiemy Sidious musiał zabić swojego mistrza żeby samemu stać się mistrzem... ale co jeśli go nie zabił? :)
W scenie w operze w EIII Palpatine mówi Anakinowi, że Darth Plagueis Mądry eksperymentował nad przedłużaniem życia (przy pomocy midichlorianów, blehh...) na dodatek motyw muzyczny z tej sceny przypomina ten Snoka: scena w operze oraz motyw muzyczny Snoke'a.
Kylo Ren mówi swojemu ojcu w scenie na moście, że SL jest "mądry" co od razu rzuciło mi się w oczy kiedy oglądałam film. Na dodatek w nowelizacji do E7 jest wspomniane, że Snoke miał innego ucznia ale on od początku był po ciemnej stronie a Kylo jest lepszy bo przeszedł z jasnej na ciemną stronę Mocy (nie mam fragmentu ale postaram się go tu wstawić jak znajdę...). Jest też powiedziane, że Snoke widział upadek Republiki oraz powstanie i upadek Imperium.

Zaję sobię sprawę, że ta teoria ma chyba rok i nawet sama nie przepadałam za nią na początku ale teraz mam mieszane uczucia. Z jednej strony fajnie by było gdyby połączyli w taki sposób wszystkie trylogie (Plagueis mógł ukrywać się przed Sidiusem ponieważ ten był bardzo potężny, osiągną cel sithów, któremu poświęcona była zasada dwóch, w dodatku mógł być bardzo osłabiony po zamachu na swoje życie- stąd blizny i ogólnie kiepski wygląd) ale też z drugiej strony uniwersum SW robi się przez to odrobinkę "ciasne". Nie dość, że Skywalkerowie muszą zawsze ratować galaktykę to na dodatek zawsze mają tego samego wroga, poniekąd :D

Co myślicie o teorii Snoke=Plagueis? Ma sens, jest to dobry pomysł czy jednak Snoke powinien być po prostu randomem potężnym w Mocy ale niezwiązanym z wcześniejszymi sithami?

dwa źródełka: nr1 oraz nr2
KRWIOHSAJPK
Obrazek

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Bzhydack
Poziom 10
Awatar użytkownika

Re: Supreme Leader Snoke

Postautor: Bzhydack » 12 sty 2016, o 15:08

Ja jestem zwolennikiem tej teorii. Wyjaśniała by, skąd Snoke ma wiedzę, jak się szkolił oraz dlaczego Pozostałości Imperium poszły za nim i dały się przekształcić w Najwyższy Porządek (za kim miałyby iść, jak nie za kimś kto był mistrzem samego Imperatora?).
A co do tego, że Snoke nie jest Sithem. Łatwo to wyjaśnić. Wg zasady Dwóch może być tylko Mistrz i Uczeń w jednym momencie. Kiedy Palpatine zabił Plagueisa, czy też myślał, że zabił, równocześnie sam został Mistrzem i wziął sobie ucznia. Plagueis w takim razie wypada z kółka i przestaje być Sithem. I byłby nowym charakterem, w końcu fizycznie Darth Plagueis nigdy się nie pojawił :D
STANNIS VINCIT, STANNIS REGNAT, STANNIS, STANNIS IMPERAT!!! AJPK! Obrazek KRWI @snow Obrazek

DolorousMike
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: DolorousMike » 12 sty 2016, o 15:12

Teoria jak najbardziej ma sens, ręce i nogi. Jest też chyba najpopularniejszą teorią dotyczącą nowej trylogii oprócz tej która mówiła o tym że Luke zszedł na Ciemną Stronę. Coraz bardziej wątpię, że Disney będzie drążył temat Plagueisa. Po pierwsze byłoby to trudno zrozumiałe dla każdego normalsa, który niekoniecznie pamięta jakiś dialog z prequeli a tym bardziej nie przeczytał książki, albo artykułu na Wookiepedii. Wprowadzenie Plagueisa nastapiłoby moim zdaniem od razu w pierwszym filmie poprzez proste nadanie postaci Snoke tego imienia. W tym momencie bardziej prawdopodobne jest to, że Snoke jest zupełnie nową postacią.

EDIT:
Stupendous Wave dostarcza
[bbvideo=560,340]https://www.youtube.com/watch?v=k4NCoMcY8vc[/bbvideo]
OHS KRWI
"Zastąpienie rdzenia przedłużonego przez dostarczony przez rząd moduł okazało się remedium na nocne moczenie Grzesia. Monisia sterowana jest implantem i codziennie zjada płatki do końca."

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 15 sty 2016, o 15:10

[align=justify]Teoria ma sens sama w sobie. Ale czy sens miałoby to na poziomie meta, gdyby każda postać miała bezpośredni związek ze znanymi już filmowymi postaciami albo nimi była? Zrobiłoby się cholernie ciasno. Dlatego moim zdaniem Snoke to jednak zupełnie nowa postać. Uniwersum jest na tyle duże by wymyślić mu dobry, wiarygodny background. Myślę, że Snoke może być wariacją na temat Sithowskiego Imperatora Vitiate, który w tym momencie jest niekanoniczny. Vitiate i Snoke dzielą parę podobieństw w swojej biografii: obaj byli świadkami wielkich konfliktów, które przetoczyły się przez galaktykę. Do akcji, ujawniając się jako ktoś, kto gra pierwsze skrzypce, wkroczyli po przysłowiowych ptokach, na trzeciego. Przy okazji zbałamucili na Ciemną Stronę Mocy potężnego, młodego Jedi (Revan/Ben Solo).

Teoria o Snoke'u jako którymś z Inkwizytorów (ale nie tym konkretnym Inkwizytorem z Rebels) jest jednak chyba najbardziej prawdopodobna, bo wpisuje się całkowicie w Nowy Kanon. Gra.

W ogóle to Snoke miał, poza Kylo Renem, jeszcze co najmniej jednego ucznia, wg Star Wars: The Force Awakens: The Visual Dictionary. Może chodzić znów o Rycerzy Ren, bo też nie wiemy o nich nic poza tym, że zaczęli funkcjonować po upadku Imperium oraz to, że Snoke mianował ich mistrzem Bena Solo (tylko na jakim etapie, oto jest pytanie).[/align]
there is no trap so deadly as the trap you set for yourself
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Vindemiatrix
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Vindemiatrix » 3 sie 2016, o 23:35

Bardzo ciekawe i zgrabne podsumowanie teorii o pochodzeniu Snoke'a z Niezbadanych Regionów, która już krążyła po internetach od jakiegoś czasu, polecam :)
https://www.youtube.com/watch?v=yhDP38RAT6M

Co ciekawe, kolejne pozycje Nowego Kanonu zdają się ją coraz bardziej potwierdzać, szczególnie nowa część SW Aftermatch. Już w poprzedniej części było wspomniane, że Imperator wysłał ekspedycje w Niezbadane Regiony, między innymi dla tego, iż wyczuwał stamtąd silną emanację Mocy. Il Biondo, mogłaś mieć więc rację z tą wariacją Imperatora Vitiate, niektórzy nawet widzą podobieństwa w nazwach planet Jakku oraz Zakuul (czyli stolicą Wiecznego Imperium). Ta teoria podoba mi się nawet bardziej niż Snoke=Plagueis :)
KRWIOHSAJPK
Obrazek

LuckyLolitka
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: LuckyLolitka » 9 sty 2017, o 21:10

Hehe. Podejrzewam że Snoke to ten lokaj co go Vadercio trzymał na chacie. Znaczy ten co drzwi otwierał, wynosił mu śmieci, czyścił sreberka itd. :mrgreen:
Tak. Wystarczyło potem szeptać Kylo do uszka:
"Młody, ci twoi starzy i wujek są do niczego. Weź ich olej, ja ci pokażę co jest fajne. Możesz wierzyć mi na słowo, znałem twego dziadka, tego straszzznego Lorda Vadera. Byliśmy, jakby to rzec, bliskimi przyjaciółmi. O , pa - na dowód masz tu jego machę. To co, będziemy kumplami?
Kylo: Wow! No spoko stary, poka mi darksajddd!"
No co. Tak było. Chyba.
.:D
'...he's just a slave to his emotions. It's obvious...'
'Exactly. Just a slave.'

https://youtu.be/IGIoCNERAig - <3 Moje dwa kochane męże, owieczki sentymentalne.
PetSanONLY @serducho TEAM LF @kwiatuszekTEAM ANI&KYLO

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Gwiezdne Wojny”