Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Podforum dla Star Wars fanów to jest.

Moderator: Nocna Straż

dr.kreaven
Poziom 6

Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postautor: dr.kreaven » 6 lis 2014, o 22:08

A tak przy okazji: Studio Disneya ogłosiło, iż nowe "Gwiezdne wojny" będą nosić tytuł "Star Wars: The Force Awakens". (Moc przebudzona). Nie czytałem nigdzie nic o fabule, ale z racji tego jacy aktorzy będą grać może ktoś coś wie więcej... Fabuła będzie się opierać na wydarzeniach z książek?
"Kiedy zostanę królem, wyjmę buraki spod prawa."

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Bzhydack
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Bzhydack » 6 lis 2014, o 22:18

Fabuła na pewno nie będzie się opierać na wydarzeniach z żadnych książek.
Zachowają chyba tylko niektóre postaci. A co do fabuły to na razie nie wiadomo nic pewnego.
STANNIS VINCIT, STANNIS REGNAT, STANNIS, STANNIS IMPERAT!!! AJPK! Obrazek KRWI @snow Obrazek

WinterIsComing
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: WinterIsComing » 7 lis 2014, o 08:20

Widziałam trailer i może jestem uprzedzona, ale muzyka wydaje mi się Disney'owska :D. Od razu wyskoczył mi filmik z Barely Political na yt:Star Wars 7 Sneak Peek!
Oby było inaczej xD.
"Mogę nie wiedzieć. Nie obawiam się tego." R. Feynman

Apacz
Poziom 12
Awatar użytkownika

Postautor: Apacz » 7 lis 2014, o 09:24

Gdzieś mi mignęło, że jedną z osi fabuły będzie poszukiwanie przez Hana Solo i m.in. córkę Lando Carlissiana Luke'a Skywalkera, którego nikt nie widział przez prawie 30 lat, czyli praktycznie od Powrotu Jedi (czyli jeśli to prawda, goodbye wszystkie Akademie Jedi i tak dalej). Padło tam też pewne dość niepokojące zdanie: "At the end Luke saves the day, but not in the good way". Co to znaczy? Czyżby jednak próbowali go ponownie przeciągnąć na ciemną stronę, tym razem z sukcesem? Po tym jak nie dał rady własny tatuś i jeszcze imperator na dokładkę? Oczywiście wszystko powyższe należy traktować z dużym sceptycyzmem, to mogą być plotki nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Ale ponoć przeciek pochodzi od osoby, która widziała scenariusz.
The North remembers that Winter is coming

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 7 lis 2014, o 10:27

O właśnie, gdy kogoś interesuje epizod siódmy, wszelkie newsy i plotki, to proszę bardzo http://www.star-wars.pl/Newsy/EpizodVII

Ja już kilka alternatyw scenariuszowych czytałam, ale żadna mi się nie spodobała. Ta którą podajesz Apaczu i tak jest jedną z bardziej akceptowalnych, ale faktycznie z tym Lukiem na CSM... Byłoby to słabe.
there is no trap so deadly as the trap you set for yourself
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Nan
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Nan » 7 lis 2014, o 11:05

http://www.filmweb.pl/news/OFICJALNIE%3 ... %22-108195

"Główne zdjęcia na planie siódmej części "Gwiezdnych wojen" właśnie się zakończyły. Z tej okazji oficjalnie podano tytuł obrazu. Brzmi on od teraz "Star Wars: The Force Awakens". Jak więc widać, zrezygnowano w nim z tradycyjnego "Episode". Ciekawe, czy jest to chwilowe niedopatrzenie, czy też celowe działanie. "

Obrazek
W Grze o Tron czysta jest tylko krew...
"The Blood of Aegon the Dragon flows in her veins."

Obrazek

Apacz
Poziom 12
Awatar użytkownika

Postautor: Apacz » 7 lis 2014, o 11:13

To akurat, jak podejrzewam, może się wiązać z tym, że Disney planuje wszak nie tylko trzecią trylogię, ale ma też znaczne bardziej ambitne plany, zakładające o wiele większe rozszerzenie filmowego świata Gwiezdnych Wojen, na wzór tego co zrobił z Marvel Cinematic Universe. Opatrywanie filmów "pobocznych" kolejnymi numerami epizodów byłoby mylące, więc może uznali, że w ogóle przestaną to robić. Sądzę jednak, że rozsądniej byłoby zachować numerację właśnie w przypadku głównego nurtu, z zrezygnować z niej jedynie przy projektach pobocznych.

Languorous_Maiar
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Languorous_Maiar » 7 lis 2014, o 15:05

Przecież już oryginalna trylogia nie wykorzystywała numeracji?

Cytat z internetu:
@9: Well, the original trilogy didn't use the episode numbers except in the opening scroll; in logos and marketing, the sequels were just Star Wars: The Empire Strikes Back and Star Wars: Return of the Jedi. It was only the prequels that inserted the episode numbers in the official titles/logos. So I'd guess this is another part of the attempt to evoke the flavor of the original trilogy over the prequels. Most likely we'll see "Episode VII: The Force Awakens" at the start of the opening scroll, but that'll be it.

Godlike
Poziom 7
Awatar użytkownika

Re:

Postautor: Godlike » 1 gru 2014, o 21:52

Apacz pisze:W oryginalnej wersj filmu tam występuje David Prowse,

Okropny błąd rzeczowy. Dziwne, że nikt nie dał za to bana.

Godlike, no szok i niedowierzanie, rozumiem, ale żeby mod takie jednolinijkowce strzelał. ;) Nimue
Już, już kochana.
Otóż zatem toteż więc nowe SW mają tyle sensu co przemówienia polityków. Historia Anakina się skończyła. Chcą kręcić? OK, ale niech nie podczepiają tego pod numer 7, skoro to zupełnie inna historia. 10 lat temu można by jeszcze próbować ekranizacji trylogii Thrawna, ale teraz stara ekipa jest na to za stara. No i karny członek dla ekipy filmowej za całkowite przekreślenie EU i pokazanie środkowego palca tym wszystkim fanom, którzy nabijali kabzę wytwórni. A J.J. Abrams na liście dokonań ma świetny serial Alias i

. (To nie jest niewidzialna czcionka, to po prostu dokonań brak).

Apacz
Poziom 12
Awatar użytkownika

Re: Gwiezdne Wojny

Postautor: Apacz » 2 gru 2014, o 13:17

Faktycznie, biję się w piersi, nie mam pojęcia, jak to się mogło stać. :oops:
Gdybyśmy byli na forum Gwiezdnch Wojen, sam bym sobie pierwszy dał bana. :D
Rzecz jasna to nie David Prowse, który grał rolę Vadera zamaskowanego, a Sebastian Shaw pokazał się w oryginale jako duch Anakina. Wybaczcie, starość nie radość.

Apacz
Poziom 12
Awatar użytkownika

Postautor: Apacz » 16 kwie 2015, o 21:47

O ile pierwszy trailer był kiepski, nowy normalnie wymiata. Łezka mi się o oku zakręciła w trakcie kilku ostatnich sekund...

Zellis
JST
Awatar użytkownika

Postautor: Zellis » 16 kwie 2015, o 22:22

Apacz, mi też! Autentycznie mi się oczy zaszkliły :D :')
Jaram się jak flota Stannisa @serducho
Ja generalnie od początku byłam pozytywnie nastawiona do kolejnej części, a ten nowy teaser mnie tylko w tym utwierdził :)
"(...) Dwadzieścia lat w służbie poezji,
dostatecznie długo, by wiedzieć, że są rzeczy, które albo rozumie się w lot, nawet bez słów,
albo nigdy się ich nie zrozumie."

Galskus
Poziom 4

Postautor: Galskus » 16 kwie 2015, o 23:16

Jak tylko usłyszałem muzykę, ciary po plecach. Uwielbiam Gwiezdne Wojny, jak tylko się dowiedziałem, że będzie kolejna część to ucieszyłem się jak małe dziecko :wink:

Dziękować za wrzucenie traileru.
Stołeczne Książęce Miasto Płock

Peregrin Tuk
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Peregrin Tuk » 17 kwie 2015, o 19:54

Ja to tu tylko zostawię :)

[bbvideo=560,340]https://www.youtube.com/watch?v=PYHdQUyOunA[/bbvideo]

Moje odczucia były może mniej emocjonalne, ale i tak cieszyłem się jak dziecko(którym, zresztą jestem :))
Obrazek
Let's see who'll be taller.
"Sam, fetch me a block."
#TeamDragonstone

Magda21
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: Magda21 » 23 kwie 2015, o 00:48

Oesu, to ja mam jak Matthew w filmiku od Pippina :')

Jaram się tym trailerem i całym filmem jak mało czym. Ostatnia scena jest cudowna, nawet postanowiłam się szarpnąć i zamówiłam sobie na othertees koszulkę z napisem "We're home' i twarzami Chewiego i Hana @serducho @serducho

Galskus
Poziom 4

Postautor: Galskus » 11 lip 2015, o 16:09

Jakby ktoś nie widział, to zostawiam to tutaj.

http://www.filmweb.pl/video/making+of/Materia%C5%82+z+Comic-Conu+2015+w+San+Diego-36697

Nie mogę się doczekać grudnia :wink:
Stołeczne Książęce Miasto Płock

DolorousMike
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: DolorousMike » 11 lip 2015, o 18:49

Aż mi ciarki przeszły po plecach. Nie mogę się doczekać, chociaż osobny film z Hanem Solo to, jak na mój gust, jeden krok za daleko. No i podoba mi powrót do starej dobrej szkoły FX, makiet, robotów, lokacji. In J.J we trust.
OHS KRWI
"Zastąpienie rdzenia przedłużonego przez dostarczony przez rząd moduł okazało się remedium na nocne moczenie Grzesia. Monisia sterowana jest implantem i codziennie zjada płatki do końca."

DolorousMike
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: DolorousMike » 20 paź 2015, o 12:53

Wreszcie mamy trailer, mamy pierwszy plakat, niektórzy mają już bilety na opening weekend. Zostałem wkręcony w disnejowo-lucasowy marketing i te wszystkie kilkusekundowe teasery robiły mi dobrze, ale jak zobaczyłem trailer poczułem uderzenie adrenaliny, wzruszenie i podniecenie na raz. Jest fenomenalny i nie chodzi o to, że to SW. Jest nowy kawałek Williamsa, są świetne ujęcia (formacja xwingów nad jeziorem obserowana zza pleców troopera! Jaja sobie robicie?), nadal nie wiemy praktycznie nic o fabule i wszystko utrzymane w odpowiednim tempie. Dokupuję bilet na 3D.
OHS KRWI
"Zastąpienie rdzenia przedłużonego przez dostarczony przez rząd moduł okazało się remedium na nocne moczenie Grzesia. Monisia sterowana jest implantem i codziennie zjada płatki do końca."

Nettles z Gór
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: Nettles z Gór » 20 paź 2015, o 23:16

Zwiastun robi wrażenie - ale jeżeli historia będzie się opierać na schemacie imperialec przechodzi na stronę rebeliantów (albo Nowej Republiki), to ja dziękuję. Czy nikt nie potrafi wyciągnąć wniosków z popularności generała Veersa, admirała Pelaeona, wielkiego admirała Thrawna i Soontira Fela? Może postać grana przez Gwendoline im dorówna?
Fajnie wypadł Harrison Ford i wspomnienie X-wingi (czy wydawało mi się, że widziałam Wedge'a Antillesa?) Muzyka oczywiście świetna, ale czego innego można by oczekiwać po tym kompozytorze?
"Laws should be made of iron, not of pudding."
"Prawdziwa wolność, to jest żyć według praw i nic ani nie czynić, ani nie zamyślać przeciwko nim"
(Wawrzyniec Goślicki, O senatorze doskonałym księgi dwie, 1568)

Bzhydack
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Bzhydack » 20 paź 2015, o 23:29

Żeby historia była fajnie zrobiona, to może być i taki schemat, w końcu Star Wars jest schematyczne do bólu :D
A przecież nie jest tak, że lubi się tylko frakcje. Lubi się Postać - te które wymieniłaś, lubi się jako takie, a nie dlatego że należały do Imperium (znaczy, ja tak mam). Bo z drugiej strony mamy np. przechodzącego na stronę Rebelii Crixa Madine'a który też jest fajny.
A zresztą, może, jak zauważyłaś, Brienne będzie taką postacią :D
STANNIS VINCIT, STANNIS REGNAT, STANNIS, STANNIS IMPERAT!!! AJPK! Obrazek KRWI @snow Obrazek

Apacz
Poziom 12
Awatar użytkownika

Postautor: Apacz » 21 paź 2015, o 09:15

DolorousMike pisze: nadal nie wiemy praktycznie nic o fabule

Nic pewnego, ale oczywiście są dziesiątki domysłów i rozkminek. Największe zdziwienie fandomu budzi fakt, że na plakacie nie ma Luke'a, co sprawiło, że część posunęła się wręcz do przypuszczeń, że kryje się on za maską Kylo Rena, co moim zdaniem nie trzyma się kupy, bo w trailerze to jednak dość wyraźnie Adam Driver.

Dlatego ciekawsza wydaje mi się koncepcja, że
Spoiler:

Nettles z Gór
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: Nettles z Gór » 21 paź 2015, o 10:19

Dokładnie - lubi się postacie. A najlepiej jest jak po obu stronach są postacie, które można polubić, a nie że po jednej stronie same postacie pozytywne, a po przeciwnej samo czyste, paskudne zło.
Uważam, że po tym jak Imperium przestało być przeciwnikiem dla Nowej Republiki, to autorom naprawdę ciężko było znaleźć "fajną" drugą stronę, a Jacen Solo to była mało udana próba powtórzenia tego co było wcześniej (z tym, że czytałam tylko jakąś połowę Dziedzictwa Mocy).
"Laws should be made of iron, not of pudding."
"Prawdziwa wolność, to jest żyć według praw i nic ani nie czynić, ani nie zamyślać przeciwko nim"
(Wawrzyniec Goślicki, O senatorze doskonałym księgi dwie, 1568)

DolorousMike
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: DolorousMike » 21 paź 2015, o 12:41

Finn ma potencjał żeby zostać moją ulubioną postacią. Jeśli jest schematycznym do bólu nawróconym złym gościem to proszę bardzo, jeśli będzie w stanie sprzedać to emocjami i grą będzie dobrze. Przychylam się jednak do teorii mówiącej o tym, że jest on rebeliantem który przeniknął do struktur szturmowców być może po to żeby uratować Poe. Być może Finn nie rozbija się samotnie na Jaku, a Rey nie płacze nad martwym Chewim tylko nad zmaltretowanym przez Kylo Rena Poe. Myślę że w trailerze specjalnie zasugerowali, że Finn był szturmowcem żeby później ludzie po seansie zalali fora swoim zdziwieniem.
OHS KRWI

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 21 paź 2015, o 17:37

[align=justify]Powiem szczerze, trailer nie wzbudził we mnie większych emocji. Wzbudził zainteresowanie, to prawda, ale na poziomie emocjonalnym coś mi nie gra. Od razu mówię, że ten post to bezpodstawna "krytyka" trailera spowodowana lękami fanboja, a nie poważna opinia :') więc proszę nie traktować mnie do końca poważnie. Muszę jednak wylać swoje obawy, bo jak nie tu, to gdzie? :') Mianowicie, nie czuję klimatu. Chodzi mi o to jak minimalistyczny jest ten trailer. Zarówno OT jak i NT przyzwyczaiły mnie do pewnego rodzaju rozmachu, mniej lub bardziej kiczowatego. Ten "kicz" nadawał jednak SW jakiś wyraźny rys, coś, dzięki czemu czuło się, że się przenosi do krainy Nigdy-Nigdy w odległej galaktyce. Tu tego nie czuję. Na szczęście, to tylko trailer, a nie cały film. W przeciwieństwie do większości osób, mnie bardziej najarały teasery, więc mam nadzieję, że to kwestia zmontowania zwiastunu. Jak już wspomniałam, przez ten post przemawia irracjonalny lęk o ten film, gdyż właściwie to od początku wiążę z epizodem siódmym nadzieje i kibicuję, by udał się jak najlepiej. Bo powiedzmy sobie szczerze, pobić NT nie jest trudno. Ale mam nadzieję, że Abrams sobie postawił ambitniejszy cel i go zrealizuje w pełni. Czekam do grudnia z niecierpliwością.

Poza tym, podoba mi się ewentualność opisana przez Apacza. Kupiłabym takie coś. Zresztą, ja nie mam nic przeciwko pewnej sztampowości w Star Warsach, to też taki ich urok. Zgadzam się więc z Dolorousem - jeżeli nowe SW okażą się być sprawnie zrobioną bajeczką z tendencyjną historią o imperialiście przechodzącym na stronę Ruchu Oporu, to ja i tak to "bierę".[/align]

DolorousMike
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: DolorousMike » 21 paź 2015, o 17:53

Czy trailer jest minimalistyczny? Rzeczywiście nie jest tak bardzo in-your-face jak trailery do prequeli czy do starej trylogii, ale to po prostu nowa szkoła robienia trailerów. Wcześniej zdradzano w nich fabułę teraz stawia się na zaskoczenie, tajemnicę. PR-owcy pewnie dostrzegli ile emocji generują internetowe dyskusje i to był strzał w dychę moim zdaniem. Pierwsze co zrobiłem po włączeniu YouTuba dzisiaj to kilka analiz trailera na SchmoesKnow, Collider itp. Czasami są to poklatkowe analizy i mnóstwo domysłów. To samo było po każdy teaserze. Nie wiemy nic o fabule tej nowej części i jesteśmy rozgrywani jak małe dzieci. Tutaj trailer do Ataku Klonów gdzie wszystko jest podane jak na tacy. https://www.youtube.com/watch?v=9C-fZCLsISA
OHS KRWI

Schanna
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Schanna » 21 paź 2015, o 18:07

Dajcie spokój, ja to jestem tak podjarana tym trailerem że zaraz zacznę palce odgryzać z rozpaczy że nie mogę już jutro filmu obejrzeć. Wszystko mi się tam w zasadzie na razie podoba. ALe też dlatego obawiam się że będzie to dla mnie gigantyczne rozczarowanie.

KeMpEs
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: KeMpEs » 21 paź 2015, o 22:32

Wy obgryzacie paznokcie na grudniowe Star Wars? Błagam, ja na BvS czekam do wiosny, na X-Men Apocalypse i Suicide Squad do sierpnia, na Civil War to samo, to serio nie narzekajcie, bo te raptem dwa miesiące to wcale nie taka tragedia :D

Swoją drogą przez te wszystkie newsy i smaczki nawet ja-jako człowiek nie rozumiejący fenomenu SW, ale lubiący te filmy-też nie mogę się doczekać :D
"Jak dobrze wiesz, szaleństwo jest jak grawitacja. Wystarczy lekko pchnąć..."
"Jedyny sensowny sposób na życie w tym świecie, to ten pozbawiony reguł."
AJPK &KKKK & OHS

abundzu
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: abundzu » 22 paź 2015, o 00:20

KeMpEs pisze:Wy obgryzacie paznokcie na grudniowe Star Wars? Błagam, ja na BvS czekam do wiosny, na X-Men Apocalypse i Suicide Squad do sierpnia, na Civil War to samo, to serio nie narzekajcie, bo te raptem dwa miesiące to wcale nie taka tragedia :D

A ja na the Winds of Winter.

Eh, też czekam na VII epizod - nie jestem może SW-geekiem, ale mam ogromny szacunek do starej trylogii. Drugi trailer rozbudził we mnie sporo emocji i ciekawości. Denerwuje mnie w sumie tak niejasny zarys fabuły - ale ci, którzy piszą o celowości tego zabiegu mają rację.
No cóż, emocje prawie takie, jakie miałam przy Mad Maxie i mam nadzieje, że to dobrze wróży.
I am become Death, the destroyer of worlds.

KRWI

WielkiMou
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: WielkiMou » 27 paź 2015, o 21:21

Mój czas by zameldować się w tym temacie, również nadszedł. Przygodę z Gwiezdnymi Wojnami zacząłem od ciemnej strony mocy, czyli Nowej Trylogii. Teoretycznie oryginalną widziałem wcześniej, ale nic nie pamiętałem. W tamtym czasie Mroczne Widmo zrobiło na mnie duże wrażenie i szybko dałem się wciągnąć w ten świat. Z perspektywy czasu to SW miało na mnie naprawdę duży wpływ. Walki na miecze świetlne (patyk to prawie to samo :P) i bitwy z droidami pamiętam jak przez mgłę, ale na tyle by wiedzieć, że był to świetny czas.

Oczywistym jest, że epizody IV, V i VI znacznie przewyższają poziomem nowsze filmy. Niemniej nie uważam prequelów za kompletną porażkę. Mam ogromny sentyment do Zemsty Sithów, bo ta część wywołała we mnie największe emocje i ma wiele z moich ulubionych scen. Potrafię jej wybaczyć wszystkie wady, których nie jest mało, bo świetnie się na niej bawię. To moja ulubiona część na równi z Imperium Kontratakuje. Tam mamy i klimat i fabułę i Vadera, a jednak nie potrafię jej postawić ponad technicznie znacznie gorszą III. Mam naprawdę spory ból głowy co do miejsca drugiego. Uwielbiam Nową Nadzieję. To był sam początek tego wszystkiego, natomiast Powrót Jedi uważam za lepszy. Nie wiem tylko czy wyżej go stawiam, bo to trochę kopia pierwszego filmu. Nie wyobrażam sobie tej serii bez drugiej Gwiazdy Śmierci, a jednak gdzieś pobrzmiewa myśl, że to już było, nawet jeśli teraz jest trochę lepsze. Atak Klonów i Mroczne Widmo to dla mnie części o klasę gorsze. Zwłaszcza część II woła o pomstę do nieba w wielu momentach, ale nawet ona w jakimś sensie mi się podoba. Gdyby ją skrócić byłaby dobrym elementem układanki, a tak mamy sporo dłużyzn.

Co do Przebudzenia Mocy, to jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Zwiastuny wyglądają znakomicie. Zapowiadają zwrot w kierunku Oryginalnej Trylogii. Możliwe, że to z powodu przeznakomitej muzyki, którą podziwiam i zawsze będę podziwiał, ale jestem wyjątkowo spokojny o ten film. Nie przeszkadza mi Finn, ani tym bardziej Rey, która jak dla mnie idealnie wpisuje się w klimat SW. Dobre wrażenie robi Kylo Ren i na razie wszystko wskazuje na godną kontynuację. Jak będzie przekonamy się w grudniu, którego niecierpliwie wyczekuję.
Obrazek

Apacz
Poziom 12
Awatar użytkownika

Postautor: Apacz » 5 lis 2015, o 13:45

DolorousMike
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: DolorousMike » 6 lis 2015, o 15:48

Chyba świeży japoński trailer. Dużo nowych ujęć, kilka nowych tekstów.
https://www.youtube.com/watch?v=SdAUiyeJMFQ
OHS KRWI

szujana332
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: szujana332 » 10 lis 2015, o 15:02

Wstawiam filmik tylko dla prawdziwych fanów Gwiezdnych Wojen i to w dodatku o mocnych nerwach i odpornych powiekach. Nie, że cały film bo to chyba nie halo by było. No ale pewien frustrat desperat postanowił to obejrzeć i o tym opowiedzieć. Gwiezdne Wojny w pełnej... (sami zdecyduje czym):
https://www.youtube.com/watch?v=0j_MqcdTIK0

Proszę nie dawać reklamacji pytałem, czy mam dodać na forum :D

DolorousMike
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: DolorousMike » 10 lis 2015, o 15:14

Aaa Holiday Special. Widziałem to i muszę przyznać że machina masturbacyjna z teledyskiem była totalnie niewłaściwa. Wyobrażam sobie dzieci z rodzicami przed telewizorem w latach siedemdziesiątych oglądających tę scenę, nerwowe śmiechy, spojrzenia, totalnie niezręczna sytuacja. Natomiast jako film do obejrzenia ze znajomymi przy piwku i lolku wypada genialnie.
OHS KRWI

KeMpEs
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: KeMpEs » 11 lis 2015, o 11:44

Wybaczcie, bo może mnie pokroicie-ale czy tylko ja bardziej przepadam za ciemną stroną mocy? Nie wiem skąd u mnie się to wzięło, bo ostatecznie Anakin aka Vader przywrócił równowagę i taki zły do końca nie był. Ale teraz po trailerach z tym Reno i Snoke`em nie mogę się doczekać. Może dlatego, że Sithowie nie mieli jakiś ustalonych honorowych zasad, walczyli o swoje i dążyli bez żadnych hamulców do celu. Tak tylko pytam :D
"Jak dobrze wiesz, szaleństwo jest jak grawitacja. Wystarczy lekko pchnąć..."
"Jedyny sensowny sposób na życie w tym świecie, to ten pozbawiony reguł."
AJPK &KKKK & OHS

DolorousMike
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: DolorousMike » 11 lis 2015, o 12:35

Nic nowego w sumie. Wiadomo że Vader jest bardziej pociągającą postacią niż prawy i dobrotliwy Yoda. Zło pociaga zwłaszcza, że w Star Wars ciemna strona jest bardziej buntownicza i niepokorna niż konserwatywny i słodki zakon Jedi. To trochę jak z fascynacją szatanem i czarną magią. Jest tajemniczo a diabeł ma w sobie ten czynnik buntownika i nierozumianego dziecka swojego ojca. Ja na przyklad jest wielkim fanem piekielnych i diableskich motywów, a co za tym idzie bardziej ciekawią mnie opisy Sithów. Left-hand path. Co nie znaczy, że jestem jakimś wierzącym w mambo jumbo fanem Micińskiego. Nie popieram też rzezi dzieci, dręczenia słabszych, zdrady, kłamstwa i manipulacji. No i zło zawsze ma fajeniejszą broń i stylowe outfity, Darth Maul jest najlepszym przykładem.
OHS KRWI

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 22 lis 2015, o 00:46

[align=justify]https://www.youtube.com/watch?v=njC45VDUlsU&feature=youtu.be Nowy, króciutki spot reklamujący siódmy epizod. Bardziej w duchu SW, które znamy (choć niekoniecznie wszyscy lubimy). Do mnie przemawia lepiej.[/align]

Vindemiatrix
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Vindemiatrix » 22 lis 2015, o 20:38

Wydzielone z Anakina -Il

No to może ja zacznę: raczej unikacie spojlerów czy może czytacie wszystko jak leci? A może unikacie spojlerów ale oglądacie spoty i zwiastuny?

Ja baaardzo długo unikałam wszystkiego z wyjątkiem oficjalnych zwiastunów ale jak zakupiłam bilet to emocje nie dały mi spokoju i poczytałam trochę spojlerów :)
W zasadzie to nie dowiedziałam się niczego czego już bym, w pewnym sensie przynajmniej, nie podejrzewała :P
Teraz trochę przystopowałam i nie oglądam już żadnych spotów ani zdjęć ani w ogóle nic bo jednak chciałabym mieć chociaż trochę niespodziankę w kinie.
KRWIOHSAJPK
Obrazek

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 22 lis 2015, o 22:05

[align=justify]Co zaś się tyczy VII epizodu, to ja spoilerów staram się unikać. Wiadomo, Star Warsy są prostą bajeczką i sądzę, że przy ilości pomysłowych fanów, którzy mają dostęp do nieoficjalnych zdjęć i innych leaków, pewnie bardziej prawdopodobne scenariusze w internecie pojawiły się (co uczy doświadczenie z GoT). Także moją ciekawość zaspokajam jedynie trailerami, nawet czcze spekulacje wolę jednak omijać. Już pisałam, że kibicuję VII epizodowi by był jak najlepszy. JJ Abrams jest pewną nadzieją na to, że nie będzie lucasowych jazd w stylu Ewoków czy - niech Moc na ma nas w swojej opiece - Jar Jara. Narzeka się słusznie na NT przez te lucasowe kwiatki, ale prawdą jest, że ST też ma te głupie, lucasowe elementy momentami. Chyba tylko dzięki okularom ogromnego sentymentu można je przeżyć (choć prawdą też jest, że ten kicz charakterystyczny dla SW ma swój niewątpliwy urok). Najlepszym filmem pozostaje według mnie Imperium kontratakuje. Przypadkiem zapewne nie jest to, że nie pisał tej części ani nie reżyserował Lucas. :P I oby Abrams aspirował do tego poziomu.[/align]

DolorousMike
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: DolorousMike » 23 lis 2015, o 09:57

Expanded Universe nazywa się teraz Star Wars Legends. Reset był konieczny z marketingowego punktu widzenia. To samo Zrobiło DC Comics i Marvel. Zresztą to nawet trudno nazwać resetem, bo sprytnie zmieniono nazwę żeby uspokoić niektórych geeków, ale formalnie to właśnie reset.

Il Biondo pisze:Co zaś się tyczy VII epizodu, to ja spoilerów staram się unikać. Wiadomo, Star Warsy są prostą bajeczką i sądzę, że przy ilości pomysłowych fanów, którzy mają dostęp do nieoficjalnych zdjęć i innych leaków, pewnie bardziej prawdopodobne scenariusze w internecie pojawiły się (co uczy doświadczenie z GoT). Także moją ciekawość zaspokajam jedynie trailerami, nawet czcze spekulacje wolę jednak omijać.

Zazdroszczę, bo nie mogłem się oprzeć pokusie czytania kolejnych spekulacji i wymyślania własnych. W tym momencie wiem mniej więcej kto z kim i dlaczego. Ale co tam, 18 grudnia i tak będzie fajniejszy niż wszystkie dni świąt razem wzięte.

Lucas dużo szkód narobił kolejnymi zmianami w filmach. Nie mógł oprzeć się pokusie poprawiania i udosknalania SW przez co najpierw wyszło że scumbag Han nie strzelił pierwszy ale kilka sekund wcześniej nobliwy Ben Kenobi ucina kończyny prewnecyjnie. MIDICHLORIANY to kolejny pomysł Lucasa, temat rzeka i coś co zostało masowo wyparte przez wszystkich nerdów świata. No i takie drobne rzeczy jak to https://www.youtube.com/watch?v=-yxuDU8gims
Trzeba jednak przyznać że mimo wszystko 90% jego pomysłów to był strzał w dychę. J.J Abrams dostarczy hit, tego jestem pewien. Martwią mnie natomiast zapowiedzi wypuszczania jednego filmu z uniwersum SW rocznie. To się nie uda. Będzie jak z Marvelem, czyli kilka fajnych filmów i reszta która jest tylko tłem i wprowadzeniem. Dla fanów komiksowych trykociarzy, MCU to totalny nerdgasm, ale normalsi raczej oglądają z ciekawości i wychodzą z kina przez końcem napisów.
OHS KRWI

Vindemiatrix
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Vindemiatrix » 23 lis 2015, o 12:25

A co do nowego filmu:
Il Biondo pisze: JJ Abrams jest pewną nadzieją na to, że nie będzie lucasowych jazd w stylu Ewoków czy - niech Moc na ma nas w swojej opiece - Jar Jara.

W sumie racja jednak coś mnie martwi. Swego czasy JJ wyreżyserował dwa najnowsze Star Treki. Nigdy nie widziałam żadnego ST zanim nie obejrzałam pierwszego z tych filmów (zdaje się z 2009 roku) i ten mi się bardzo podobał. Potem zainteresowałam się trochę uniwersum ST, obejrzałam dwa pierwsze stare filmy i wiedziałam mniej więcej co i jak kiedy poszłam do kina na Into Darknes. No i był średni... baardzo średni.

Dla tego trochę obawiam się, że najnowsze SW mogą być czymś w rodzaju "The best of Original Trilogy" a bardzo bym tego nie chciała. Chciałabym nową, ciekawą historię z uniwersum a nie Nową Nadzieję II .
Mam nadzieję, że to tylko moje czarnowidztwo ale i tak, za każdym razem jak widzę jakiś zwiastun albo nowy spot to klikam z duszą na ramieniu.

Co nie zmienia faktu, że idę na premierę ^.^

DolorousMike pisze:Lucas dużo szkód narobił kolejnymi zmianami w filmach.
No dokładnie. Na dodatek, same filmy są przez to niekonsystentne, ale to już było milion razy poruszane i wszyscy to wiedzą :D

A co do twoich obaw, DolorousMike, o jeden film rocznie. Nawet jeśli, jak to ująłeś, normalsi wyjdą przed końcem, to co? Do puki Disney dostanie kasę będzie robić filmy. Jest więc duże prawdopodobieństwo, że prędzej czy później dostaniemy świetny film z nowego uniwersum:D Bez względu na to czy najnowsza trylogia będzie świetna czy zaledwie letnia, czy spin offy się udadzą czy nie, za jakieś 10 lat będziemy mogli sobie wybierać z 16 filmów nasz osobisty kanon Star Wars :D
KRWIOHSAJPK
Obrazek

DolorousMike
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: DolorousMike » 23 lis 2015, o 12:52

Vindemiatrix pisze: za jakieś 10 lat będziemy mogli sobie wybierać z 16 filmów nasz osobisty kanon Star Wars :D

Niby tak, ale obawiam się że hype train będzie miał za dużo wagoników i ciuchcia w pewnym momencie nie wyrobi. Chociaż to akurat wyjdzie na zdrowie takim ludziom, którzy wpadli w sidła marketingowców LucasArts/Disneya i dają się prowadzić za nos.

Swoją drogą chciałem edytować swój poprzedni post żeby pochwalić się takim znaleziskiem, ale wrzucam tutaj. Co prawda to rzecz sprzed dwóch lat, ale znalazłem to dopiero wczoraj. Mnie śmieszy.

Ep. I Jedi party- genialna walka Maul vs dżedaje
https://www.youtube.com/watch?v=WSCm8yAxBr8 " onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Ep.II The friend zone- Jest wysoko, pomimo otwierającego go fart joka. Przepraszam fan club Anakina.
https://www.youtube.com/watch?v=gI8aSJBC9u0 " onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 23 lis 2015, o 13:22 przez DolorousMike, łącznie zmieniany 1 raz.
OHS KRWI

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 23 lis 2015, o 17:10

[align=justify]Mike, tak, formalnie jest to reset z tymi SW Legends. Ogólnie to nie ubolewałabym, gdyż EU było jednym wielkim bałaganem i porządek to raczej nowa nadzieja dla tego uniwersum. Choć uważam, że czystki były zbyt radykalne i tu się głównie pruję o gry. :D

Co zaś się tyczy tego jednego filmu rocznie z uniwersum, to również nie jestem entuzjastką takiego rozwiązania. Nigdy fanką Marvela nie byłam, więc nie wypowiadam się na temat ile tu Disney popsuł a na ile naprawił. Faktem jest jednak to, że w Disneyowskim wydaniu Marvela również nie kupuję, bo widzę tę tendencję o której mówisz. Niemniej - czy tak de facto nie było z EU? Owszem, filmów nam nie dostarczano, ale według dużej ilości fanów jak i normalsów to lwia część komiksów, książek czy nawet CW to była nic nie warta słabizna. Disney do sytuacji dopcha po prostu filmy. Dla mnie właściwie niewiele się zmieni.[/align]

Schanna
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Schanna » 23 lis 2015, o 18:43

W ramach oczekiwania na nowy film pozwoliłam sobie obejrzeć wszystkie poprzednie części jeszcze raz (a niektóre jeszcze niejeden :P) i w moim odczuciu stare części pięknie się starzeją, a nowe podobają mi się coraz mniej. Wojna Klonów z nieszczęsnym romansem Padme i Anakina nie nadaje się do oglądania przez moją osobę, nie jestem w stanie na to patrzeć i znów musiałam wyłączyć gdzieś w połowie. Niemniej jestem bardzo entuzjastycznie nastawiona do Przebudzenia Mocy. Staram się unikać wszelkich doniesień na temat fabuły, ale mam internet i znajomych więc tak kompletnie to się nie da. Wypuszczone do tej pory zwiastuny bardzo ale to bardzo mi się podobają, oglądam każdy po tysiąc razy. Jak mi się film nie spodoba to go wymarzę z pamięci i będę żyła tylko tymi zwiastunami i sama sobie dorobię historię :D. Bilecik już mam, wprawdzie nie na premierę ale zaraz po bo myśl że będę czekała kilka dni lub tygodni dłużej jest dla mnie nie do zniesienia. I tak nie wiem jak doczekam.

Noreen
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Noreen » 24 lis 2015, o 01:27

Co do oczekiwań związanych z nowym filmem, po prostu nie mogę się doczekać i codziennie skreślam kolejną kratkę w kalendrzu ^^ myślę, że film ma ogromny potencjał, aby spodobać się wszystkim: od purystów ST, przez fanów NT po tych, którzy ze światem SW zetkną się po raz pierwszy ;3 ze wszystkich dotychczasowych doniesień i udostępnionych materiałów daje się zauważyć, że JJ Abrams zadbał o klimat Gwiezdnych Wojen, za którym wszyscy tęskniliśmy i do którego wszyscy mamy sentyment. Pytanie tylko czy ma dobry pomysł na poprowadzenie fabuły?
Tak jak mówiłam wcześniej, strasznie drażniły mnie historię z EU opowiadające o dzieciach Lei i Luka, które tak naprawdę kopiowały poznane już motywy i zwroty akcji. Od najnowszego filmu wymagam czegoś świeżego. Chce zobaczyć starego ducha Star Wars w zupełnie nowym, niepowtarzalnym wydaniu.
Być może stoi to nieco do siebie w sprzeczności, a już na pewno nie jest łatwe do zrealizowania, ale mam przeczucie, że JJ da radę i będę zadowolona :prev:
Sam pomysł z Finnem jako byłym szturmowcem zasługuje u mnie na duży plus, gdyż tego jeszcze w SW nie było. Tak samo mocno liczę na to, że Ray zostanie Jedi przejmując tym samym rolę głównej postaci w nadchodzącej trylogii, a jak wiemy jak dotąd zawsze facet był pierwszoplanowym Jedi.
Najbardziej marzy mi się taka wizja, że Ray zostaje uczennicą Luka na jakimś końcu wszechświata. (wiem, że to kopiowanie Luka i Yody, ale jednak)
Bardzo cieszę się w ogóle na powrót znanych nam postaci z orginalnych filmów. Na pewno miło będzie ich zobaczyć wszystkich na ekranie.
Co do planu Disneya: jeden film co roku to uważam, że nie jest to taki zły pomysł. Wreszcie świat SW będzie na tyle obszerny, że być może nie trzeba będzie szukać wyjaśnień filmowych niedopowiedzeń w EU. :prev:
Wiem, że jednym spin- offem ma być ROGUE ONE. Nie wie ktoś czy Christensen będzie tam grał Vadera??? bo nie mogę się nigdzie doszukać takiej informacji... ;/
I czy ktoś wie o czym będzie drugi spin-off??
Już nie mogę się doczekać widoku całej kolekcji na swojej półcę xD
Swoją drogą w końcu może to stać się poplątane jak świat Marvela, gdzie bez specjalnej rozpiski nie wiesz co i w jakiej kolejności oglądać, ale w sumie czemu nie ? :mrgreen:

Vindemiatrix
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Vindemiatrix » 26 lis 2015, o 10:18

A wracając do nowego filmu to też mnie cieszy, że mamy jakąś kobitkę jako główną postać. Wszystko wskazuje też na to, że będzie raczej w stylu Leii niż Padme :)
A co myślicie o tym całym hejcie na Johna Boyega? (chyba tak się pisze jego nazwisko)
Wielu ludzi w internetach (nie tylko polskich) bardzo zapiekło siedzenie z powodu Czarnego Szturmowca XD
Rozumiecie, w świecie gdzie istnieją tysiące, jeśli nie setki tysięcy różnych ras, nie może być czarnych ludzi-szturmowców. /sarkazm

A tu lekko spojlerowo, więc jaśli ktoś unika wszelkich informacji o fabule to nie wchodzić :
Spoiler:

E: naprawiłam spojler
Ostatnio zmieniony 30 sty 2016, o 14:06 przez Vindemiatrix, łącznie zmieniany 1 raz.
KRWIOHSAJPK
Obrazek

Noreen
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Noreen » 26 lis 2015, o 16:14

Co do nadchodzącego Przebudzenia ^^

Moim zdaniem wybór aktorki to strzał w dziesiątkę. Daisy jest zarówno całkiem ładna jak i niewiarygodnie słodka... jednak kobiety w SW zawsze są badassami, więc Daisy też taka będzie xD

Boyega (też myli mi się jak to pisać xD ) jak dla mnie jest kandydatem do całkiem ciekawie prosperującej postaci. W ogóle nie przeszkadza mi, jego ciemna karnacja. Bo i czemu miała by przeszkadzać? W pewnym sensie jest to również takie oderwanie się od reguły jakoby główny męski aktor był zawsze jasnoskóry. I to mi się podoba xD
Swoją drogą liczę na to, że w kolejnych częściach poznamy jeszcze więcej bohaterów. Im bardziej urozmaicony świat tym lepiej.

Co do spoilerów ^^

Spoiler:

Widzieliście jak C3PO I R2D2 spotykają BB-8 ? @serducho

[bbvideo=560,340]https://www.youtube.com/watch?v=bpcId-EPh3Y[/bbvideo]

Lolitko mam tu coś lepszego ^^
Spoiler:

A właśnie słyszeliście pogłoski jakoby Christensen miał się pojawić w epizodzie 8? Może jakieś retrospekcje? Bardzo bym chciała żeby tak było :) jak jeszcze do tego dorzucą Ewana McGregor'a to będę w siódmym niebie.

Słyszał ktoś o tytule 8 części ? Bo ja czytałam gdzieś, że może brzmieć:

Spoiler:

ale to chyba niepotwierdzone :)

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 2 gru 2015, o 17:24

[bbvideo=560,340]https://www.youtube.com/watch?v=tUW7EDJmWUA[/bbvideo]

Nie wiem czy widzieliście, ale wrzucam z kronikarskiego obowiązku. Łamiąc jeszcze regulamin na bezczela, ale może warto jeszcze bardziej pohajpować.

DolorousMike
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: DolorousMike » 2 gru 2015, o 18:54

Już myślałem że pokazali jakiś materiał ze starym Skywalkerem, a to tylkostara fota z przecieku z dodanym łopotaniem kaptura. Ja odpuszczam już wszelkie spojlery i trailery, bo emocje związane z tym filmem osiągnęły u mnie jakiś niezdrowy poziom. Podejrzewam że jak zobaczę Luka w kinie to zacznę piszczeć jak mała dziewczynka. Hajp przewyższa chyba ten sprzed premiery Mrocznego Widma. Wtedy były co prawda Tazosy itd, ale teraz Star Warsy straszą nawet z gazetek supermarketowych. W empikach GW wygrały powierzchniowo nawet z mazakami, garnkami i kubkami, przynajmniej w Łodzi tak jest. Klimat udziela się nawet ludziom, którzy nie widzieli wcześniejszych filmów, a idą na Przebudzenie w dniu premiery.
OHS KRWI

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 3 gru 2015, o 10:54

Ja mam tak, że im bliżej premiery, tym ciężej jest mi powstrzymać się od przeczytania jakiegoś spoilera czy spekulacji (
Spoiler:
) Póki co się trzymam i odliczam dni jak w więzieniu. Nie wiem jednak czy i ile wytrwam w tym postanowieniu o niespoilerowanie sobie niczego. :v

Vindemiatrix
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Vindemiatrix » 3 gru 2015, o 11:01

A ja mam wręcz odwrotnie :D
Im bliżej premiery tym bardziej unikam wszystkiego co ma związek z Gwiezdnymi Wojnami. Nawet hype już jakby mniejszy...
Zaczynam się wręcz obawiać że film będzie słaby :(
KRWIOHSAJPK
Obrazek

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Gwiezdne Wojny”