6. sezon - spekulacje

Moderator: Nocna Straż

Magda21
Poziom 6
Awatar użytkownika

6. sezon - spekulacje

Postautor: Magda21 » 26 maja 2015, o 17:17

Wiem, że sezon 5. GoT jeszcze się nie skończył i czekamy na trzy kluczowe odcinki. Siłą rzeczy jednak w necie pojawiać się zaczyna coraz więcej spekulacji i otwartych pytań dotyczących kolejnego sezonu. Szkoda spamować w innych wątkach, pozwoliłam sobie w związku z tym założyć nowy.

Na watchersach przedstawiono pierwsze informacje castingowe do 6. sezonu:

http://watchersonthewall.com/game-of-thrones-season-6-casting-has-begun-and-heres-the-list/

Wielu osobom jak sadzę ciekawy wydawać się będzie opis pierwszy:

Pirate, man in his 40’s to late 50’s. He’s “an infamous pirate who has terrorized seas all around the world. Cunning, ruthless, with a touch of madness.”
He’s a dangerous-looking man. A very good part this season.

Czyżby chodziło o człowieka z nazwiskiem na G i imieniem na E, którego fancastowało już z pól Internetu? @woohoo

W dalszej części mamy domysły dotyczące rodziny Sama, co jedynie potwierdza możliwość opuszczenia przez Tarly'ego Muru.

Spekulacje czas zacząć. :mrgreen:

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

marcfar
Poziom 2

Re: 6. sezon - spekulacje

Postautor: marcfar » 26 maja 2015, o 17:37

Dodajmy do tego, że Yara pojawi się na pewno w 5 sezonie "Gry o tron", a istnieją przypuszczenia (trochę niewiarygodne, ale w każdej plotce jest ziarno prawdy), że i jej tatusia zobaczymy. Czyżby 10 odcinek 5 sezonu w końcu kończył sprawę z pijawkami i dawał ładny wstęp do sezonu 6?

Dodatkowo - Tarly, ja w sumie na początku myślałem, że zobaczymy go w stolicy, ale skoro obsadzili całą jego rodzinę, to rzeczywiście może mieć związek z Samem.

Z przecieków wynika, że w Hiszpanii rozpoczęły się również 'castingi' miast.
http://winteriscoming.net/2015/05/22/we ... -season-6/

Według fanów idealne miejsce na Stare Miasto. Co sądzicie?

Luiza
Poziom 7
Awatar użytkownika

Postautor: Luiza » 26 maja 2015, o 17:39

Zaczynam spekulacje.

Obrazek

Iiii! Nie może być lepszej informacji! Nie brzmi to jednak na opis spokojnego Meribalda, a na opis Starszego Brata z Cichej Wyspy! Stanowczo daje to clue na przeżycie Sandora i jego ponowne pojawienie się w serialu.

@happy @happy @happy @happy @happy @happy @happy @happy @happy @happy @happy

To co dodałeś, marcfar rzeczywiście może wyglądać na Stare Miasto. Być może Sam, po drodze do Oldtown wstąpi do swojego byłego domu - skoro mają obsadzać całą jego rodzinę, to nie może ich spotkać chyba nigdzie indziej.
Obrazek Obrazek
Shameless SanSan shipper#teamSansa
Front Obrony Sansy #teamSandor

Magda21
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: Magda21 » 26 maja 2015, o 18:02

Pytanie tylko kto miałby pojawić się na Cichej Wyspie i po co. Brienne chyba raczej odpada. Wydaje mi się że trudno wyrokować i zawczasu się cieszyć, bo zbyt dużo jest jeszcze niewiadomych w 5. sezonie.
Równie dobrze może być to Merlibald co i Starszy Brat co i Mokra Czupryna. Zależy jak rozłożone zostaną wątki.

MorgaineAnne
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: MorgaineAnne » 26 maja 2015, o 18:56

Sam mógłby pojawić się w domu, by zostawić tam Gilly.
Większość ról wydaje mi się, że jestem w stanie dopasować do postaci oprócz tego castingu na Leading Actress o_O
[align=center]“A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.” [/align]

[align=center]OHS!!![/align]

Peregrin Tuk
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Peregrin Tuk » 26 maja 2015, o 19:43

Przebrnąłem przez komentarze na Watchersach i Leading Actress ma, najprawdopodbniej, związek z trupą, do której dołączy Arya/Mercy(jeśli dołączy #D&D).
Co do reszty postaci, to mamy, tak:
- Eurona/Victeurona(taka hybryda),
- Randylla Tarly'ego z familią,
- Starszego Brata imieniem Meribald/Mokrą Czuprynę(wątpliwe, imo),
- khala, który znajdzie Dankę w Morzu Dothraków,
- ziomków z retrospekcji(czardrzewnet), czyli ekipę Ned, Robert, Brandon/Benjen bądź Brandon, LF, Ned, bądź którymś z tych wodorostków będzie Howland Reed(nie sądzę). Zawsze możemy zobaczyć Hodora w chwili, gdy go osioł kopnął w głowę. :P
- nie mam pojęcia, kim dokładniej mogłaby być kapłanka...
To chyba wszystko.

Dodam jeszcze, że w Gironie zamierzają spędzić 3 tygodnie czasu, podczas gdy w Alhambrze spędzili tydzień. Ciekawe jaki wątek ustąpi miejsca Staremu Miastu.
Obrazek
Let's see who'll be taller.
"Sam, fetch me a block."
#TeamDragonstone

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 26 maja 2015, o 20:30

Pip, myślę, że to właśnie Mur ustąpi Staremu Miastu. Raczej pewnym jest, że Jon dostanie kosę w tym sezonie i, sądząc po ilości czasu jaki został do końca tego sezonu, będzie to cliffhanger jak w książkach. Obecnie na Murze nie ma żadnego innego głównego bohatera, który mógłby prowadzić ten wątek, a Sam pewnie podejmie decyzję o podróży już w tym sezonie. Nie sądzę, by Mur został całkowicie wyeliminowany(choć kto wie jak skończy się akcja w Hardhome i Innymi), ale mocno ograniczony.
there is no trap so deadly as the trap you set for yourself
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Nettles z Gór
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: Nettles z Gór » 26 maja 2015, o 22:04

Niewiele już zostanie materiału książkowego na 6 sezon, więc puzzle robią się ciekawsze.

Euron - a miałam taką cichą nadzieję, że wątek Żelaznych przeniesie się do kategorii "zostało w książkach", choć mówiono już wcześniej, iż ma się pojawić w 6;

Randyll Tarly - fajnie, że będzie, jestem ciekawa jak go pokażą. Czy zdołają uchwycić to, że jest człowiekiem o wąskich horyzontach, skromnej wyobraźni i przy tym całkiem niezłym dowódcą? Co będą robić siły Reach? Walczyć z Żelaznymi, czy z Wróblami?

Seption Meribald - niespecjalnie widzę co mógłby robić w serialu, ale zawsze może to być połączenie go z tym zakonnikiem z Cichej Wyspy;

Duży chłopak - wyrośnięty, wysoki, szeroki w ramionach, bystry 7-8-latek, który pojawi się tylko raz - obstawiałabym Roberta Baratheona we wspomnieniach.
7-mio i 12-to latkowie mówiący z północnym akcentem - Ned i Brandon
Ale jak by wpasować te wspominki w serial? Z tym wspomnieniem Cersei było to proste, ale tu by wszyscy już nie żyli, no chyba, że to jakieś wspomnienie Stannisa z dzieciństwa. Albo Bran widzi ich pod Drzewem Sercem w Winterfell.
"Laws should be made of iron, not of pudding."
"Prawdziwa wolność, to jest żyć według praw i nic ani nie czynić, ani nie zamyślać przeciwko nim"
(Wawrzyniec Goślicki, O senatorze doskonałym księgi dwie, 1568)

LuckyLolitka
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: LuckyLolitka » 26 maja 2015, o 22:14

Chryste Panie...Najchętniej to już bym się napalała że będą retrospekcje z młodym Nedem, Brandonem i LF!! I pojedynek o Cat, YES!!! @serducho. Ale pewnie jak zwykle się przeliczę i to będzie po prostu jakiś młodzieńczy piknik lub pirsze polowanko na dzika z Robciem w roli myśliwego, ech ;)
'...he's just a slave to his emotions. It's obvious...'
'Exactly. Just a slave.'

https://youtu.be/IGIoCNERAig - <3 Moje dwa kochane męże, owieczki sentymentalne.
PetSanONLY @serducho TEAM LF @kwiatuszekTEAM ANI&KYLO

Bzhydack
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Bzhydack » 26 maja 2015, o 22:20

Na pojedynek o Cat to przynajmniej jeden uczestnik powinien być starszy, nie sądzisz Lolitko? Się zobaczy, bo misiałby być jeszcze cast na młodą Cat w takim razie. Może będzie.
Sądzę raczej że to będzie jakaś scenka rodzajowa widziana przez Brana oczami(pamięcią?) czardrzewa z Winterfell.
STANNIS VINCIT, STANNIS REGNAT, STANNIS, STANNIS IMPERAT!!! AJPK! Obrazek KRWI @snow Obrazek

Peregrin Tuk
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Peregrin Tuk » 26 maja 2015, o 22:27

Lolitko, w chwili pojedynku są starsi niż Ci wspomniani tutaj, a na dodatek tu jest mowa o drewnianych mieczach(może Lyanna wejdzie do zabawy?)

Nettles, najprawdopodobniej będą walki w Reach z Żelaznymi, aż trafią do Starego Miasta.

Il, jesli dobrze pamiętam to opis 9. odcinka jednoznacznie wskazuje na powrót Jona na Mur, a że dedeki się nie rozdrabniają to wątpię, by chodziło o Wschodnią Strażnicę. Zawsze mogą uciąć jeden wątek, tak jak to zrobili z Żelazkami w tym sezonie
Obrazek
"Sam, fetch me a block."
#TeamDragonstone

LuckyLolitka
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: LuckyLolitka » 26 maja 2015, o 22:34

Chłopaki, nawet mi pomarzyć nie dacie :lol:

No przecież wiem że byli starsi. :mrgreen: Ale dziś tak ludzie dziwnie wyglądają, niektórzy dużo młodziej, niektórzy jacyś wyrośnięci nienaturalnie...Zresztą. Pamiętam laskę która wyglądała wypisz wymaluj jak trochę starsza Maise i z tego względu byłam pewna że właśnie ona będzie fAryą...A co z tego wyszło to wiemy ;)

Euronem musi być James Purefoy. "The Following" kasują więc dróżka wolna @woohoo
'...he's just a slave to his emotions. It's obvious...'
'Exactly. Just a slave.'

https://youtu.be/IGIoCNERAig - <3 Moje dwa kochane męże, owieczki sentymentalne.
PetSanONLY @serducho TEAM LF @kwiatuszekTEAM ANI&KYLO

szujana332
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: szujana332 » 27 maja 2015, o 09:36

Zaraz, zaraz, a Euron to nie Daario? :O Mógłby to być również Aurane Waters choć mało prawdopodobne to i raczej będzie to hybryda Eurono-Vicek.
A ksiundź to na też hybryda starszego brata z Septonem Meribaldem. D&D lubią scalać postacie (za dużo Dragon Balla chyba).
Z tą aktorką to jest nadzieja, że to może będzie Czarna Perła z Braavos (??).
A kapłanka to jest zagwozdka dopiero. Może to ktoś kogo nie było, a może kolejna hybryda. Kobieta Vicka zmiksowana z Czarnym Płomieniem :D

Magda21
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: Magda21 » 27 maja 2015, o 09:53

Nie wiem czemu wszyscy mówią o tych hybrydach.
Serio, mało nam już postaci z sagi wykasowali i pozmieniali te, które są?
Moim zdaniem Euron nie będzie żadną hybrydą nikogo ze swoich braci, tylko po prostu Euronem w wersji dedekowskiej. Jego postać jest dużo łatwiej wprowadzić do serialu niż każdego innego Greyjoya, bo nie jest uwiązany do miejsca. Może sobie pływać gdzie chce i skąd chce, prawie na pewno w powiązaniu z jakimś istniejącym już wątkiem (Danki?). Dobrze byłoby tylko gdyby Martin skończył Wichry do czasu premiery, bo inaczej dostaniemy fanfik który może okazać się spoilerowy.

A, i sądzę że nie ma co liczyć na nazwisko z pierwszych stron pudla. Serial ma i tak ogromne koszty produkcji, które z roku na rok rosną. Pewnie wezmą jakiegoś randomowego aktora typu Pedro. Purefoy jeszcze może by przeszedł, ale osoby typu Armitage czy Mads Mikkelsen to jest raczej zbyt wysoki przedział cenowy.

Peregrin Tuk
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Peregrin Tuk » 27 maja 2015, o 12:51

Mi się wydaje, że to może być tak:

Sam i Goździk płyną do Starego Miasta, a tam spustoszenie siać będzie Euron(albo dopiero później zaatakuje). Sam odeśle ją, z dzieckiem, do Hornhill i wtedy zobaczymy rodzinkę Randylla(bo po co miałby być w Stawie Dziewic? ^^)
Obrazek
"Sam, fetch me a block."
#TeamDragonstone

szujana332
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: szujana332 » 27 maja 2015, o 13:00

A ja myślę, że Randylla możemy zobaczyć w KP. Po śmierci Kevana zrobi się kolejny wakat w małej radzie Tommiena. W książce Randyll został mianowany czymś na kształt ministra sprawiedliwości tuż przed śmiercią Kevana. Teraz skoro Mace jest w Braavos to może on zostanie Namiestnikiem :O

Cecylio
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Cecylio » 27 maja 2015, o 13:11

@szujana332 Mam wielkie nadzieje w związku z Randyll'em Tarly'm. Tommen potrzebuje silnego namiestnika i jest to szansa na stworzenie naprawdę ciekawej roli. Oby te nadzieje nie zostały szybko rozwiane i oby owa postać nie uzyskała tytułu "Mance 3.0".

Przypomni ktoś kim był Meribald i czemu to on miałby być owym kapłanem? Podobnie jak Luiza liczę bardziej na Ogara.

Spolszczona wersja jakby ktoś potrzebował:

Ojciec: w wieku 50-60 lat. Najlepszy wojownik w Westeros, srogi, budzący grozę służbista. Wymaga wojskowego zdyscyplinowania, zarówno na polu walki, jak i we własnym domu. Opisuje się go jako postać o znaczącej roli w przyszłym sezonie, bardzo mocno związaną z wątkiem pewnego protagonisty.
Matka: ok. 50 - letnia. Urocza, pulchna i oddana kobieta. Adoruje jedno ze swoich dzieci, które czerpie korzyści z jej względów.
Siostra: 20 lat. Miła, przyjazna i skromna kobieta.
Brat: w wieku 20-25 lat. Dobry, wysportowany łowca, znakomicie władający mieczem, męski, nieszczególnie bystry, ale przy tym ulubione dziecko swego ojca.
Ksiądz: w wieku 40-50 lat. Były żołnierz o szorstkim usposobieniu, który odnalazł spokój w religii. Teraz jest rozsądnym, wiejskim księdzem, który czyni posługę wśród biedoty tam przebywającej.
Aktorka: 40 lat. Elegancka aktorka, podróżująca z teatralną trupą. Zabawna, charyzmatyzna, lubująca się w rumie.
Kapłanka: 25-30 lat. Piękna i magnetyczna, jakiejkolwiek rasy.
Dziki wojownik: wysoki mężczyzna w wieku 30-40 lat, o potężnej budowie ciała. Najlepiej, aby był on "rasy mieszanej"
Ogromny chłopiec: w wieku 10-12 lat (ale grający osobę w wieku 7-8 lat). Opisywany jako "bystry chłopak, który jest zbyt potężny jak na swój wiek. Ma być wysoki i duży, ale przy tym nie gruby. Zaznaczono, że postać ta pojawi się w serialu jedynie raz.
12-letni chłopiec: o brązowych włosach i niebieskich oczach. Wymagany jest północny akcent. Będzie brać udział w scenach sparingu, w których będzie posługiwać się drewnianym mieczem. Postać zostanie wprowadzona, ale nieznana jest jej przyszłość w serialu.
7-letni chłopiec: o ciemnobrązowych włosach, wąskiej twarzy i zielonych oczach. Tu również wymagany jest północny akcent. Będzie brać udział w tych samych scenach sparingu co postać powyżej. Jej dalsze losy w serialu również są nieznane.

Bzhydack
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Bzhydack » 27 maja 2015, o 13:42

Meribald to septon, który wędruje po Dorzeczu razem z Brienne. Sympatyczny, ciepły człowiek któremu towarzyszy Pies. Daje dzieciom pomarańcze (jeśli jeszcze ma). Odwiedza wioski i miasteczka ze swoją posługą, to dzięki niemu trafiamy na Cichą Wyspę. Wiemy że kiedyś był żołnierzem, walczył w Wojnie Dziewięciogroszowych Królów (i prawdopodobnie zdezerterował).
STANNIS VINCIT, STANNIS REGNAT, STANNIS, STANNIS IMPERAT!!! AJPK! Obrazek KRWI @snow Obrazek

szujana332
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: szujana332 » 27 maja 2015, o 13:43

Randyll w HornHill i odwiedzający go Sam to budzi tylko jedno pytanie (ale po co to pokazywać?). Sam mógłby się pojawić w KP po drodze do Oldtown z jakimś listem od straży, że Inni itp. i że NS potrzebuje ludzi, mieczy i tego sławnego Smoczego Szkła o którym przebąkiwał Stannis. Rodzina jeśli Randyll zostałby namiestnikiem mogłaby przyjechać razem z nim i Goździk mogłaby zostać w KP (i tu przejmuje ją LF - taki żart:)).
A septon Meribald to taka postać spinająca podróż Poda i Brienne przez Dorzecze. Jest to septon, który nie umie czytać, ale twierdzi, że zna siedmioramienną gwiazdę na pamięć. Pomaga ubogim podróżując przez pół roku tą samą i jedynie słuszną trasą przez wioski i miasteczka pomiędzy Stawem Dziewic, Harrenhall i Cichą Wyspą. Zaprowadza Gabryśkę i Poda to Starszego Brata, gdzie tenże duet spotyka Grabarza i konia, który do złudzenia przypomina konia niejakiego Sandora Ogara Clegane. Raczej postać będąca przeciwwagą do Wróbla. Ale on żadnym rycerzem nie był w przeciwieństwie do Starszego Brata, którego posądzam o bycie zakamuflowanym Jonothorem Darry czyli uważanym za zmarłego gwardzistą Aerysa II.

myszyn88
Poziom 1

Postautor: myszyn88 » 29 maja 2015, o 01:33

Sorry ze tak krotko ale widze, ze nikt nie stara sie zgadnac kim bedzie piekna kaplanka. Moim zdaniem moze to byc Septa Lemore. Jesli to faktycznie bedzie Ona, a nie pokaza Gryfow, Kaczek itp. to moze to oznaczac ze jest Ona kims wiecej.:D

fiu*
Poziom 5
Awatar użytkownika

Postautor: fiu* » 29 maja 2015, o 21:32

Magda21 pisze:Nie wiem czemu wszyscy mówią o tych hybrydach.
Serio, mało nam już postaci z sagi wykasowali i pozmieniali te, które są?

Mi się takiecie skojarzenie nasuwa z powodu tego, że nie koja ze przypadku, gdy wypisywali casting na jedną postać obsadzali więcej niż jedna postać. Jak prowadzili castingii dla żmijowych bękarcic. Dla każdej z nich był osobny casting. Jak się nie mylę. Poza tym mogą spodziewać się spadku oglądalności a będą chcieli utrzymać zyski w ramach możliwości. Czyli mogą chcieć tnąc koszty możliwe, że zminimalizować.

Osobiście cieszę się z pojawienia się rodziny Sama. Również myszyn88 intrygująca myśl, że septa Lemora miałaby się pojawić. Jednak równie możliwe, że będzie to postać, której sami nie znamy. Bo ma się dopiero pojawić w Wichrach.

Araneae
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Araneae » 29 maja 2015, o 22:19

fiu* pisze:Poza tym mogą spodziewać się spadku oglądalności

W sumie dlaczego? 6 sezon to spojlerowanie brakujących części książki. Nie będziemy znali kluczowych wydarzeń z fabuły za to będziemy się namiętnie kłócili, co i w jakiej formie pojawi się w książce. Myślę, że z tą oglądalnością ciężko coś stwierdzić kategorycznie (chyba że pozostałe odcinki 5 serii będą beznadziejne)

fiu*
Poziom 5
Awatar użytkownika

Postautor: fiu* » 30 maja 2015, o 14:18

Zgadzam się Araneae że kategorycznie nie można tego stwierdzić. Jednak oglądalności pierwszych odcinków tego sezonu nie odbiegała od poprzedniego. Oglądalności ostatnich jednak znacznie spadła. W przypadku jednego odcinka można powoływać się na święto w stanach, ale a innych już nie. Link do artykułu na temat oglądalności:
http://naekranie.pl/aktualnosci/gra-o-t ... gladalnosc

Smuci mnie trochę, że poza rodziną Sama. Wydaje się, że nikogo innego z Starego Miasta nie obsadzają ani Marwyna czy akolitów.

Araneae
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Araneae » 30 maja 2015, o 22:49

Czyżby gwałt na Sansie miał jednak jakieś reperkusje? Byłabym mimo wszystko miło zaskoczona. Wydaje mi się, ze dużo teraz zależy od ostatnich odcinków. Będzie sporo niespodziewanych (dla nieskalanych) lub oczekiwanych (dla fanów serii) wydarzeń. Choć jak tak dłużej nad tym myślę, to obstawiam, że kolejny sezon, przynajmniej na początku, będzie miał dużą oglądalność - dla tych spojlerów właśnie.

Nettles z Gór
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: Nettles z Gór » 3 cze 2015, o 13:43

Gra o Tron wraca do Hiszpanii
http://variety.com/2015/film/news/hbo-g ... 201511266/

Zdjęcia będą kręcone w Peniscoli i Gironie, a pod koniec lipca jako pierwsze będą kręcone ujęcia w Belfaście.
"Prawdziwa wolność, to jest żyć według praw i nic ani nie czynić, ani nie zamyślać przeciwko nim"

Magda21
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: Magda21 » 3 cze 2015, o 15:48

Patrząc na foty

Girony
Obrazek

i zamku Peñiscola
Obrazek

dochodzę do wniosku, że albo jest to Stare Miasto i Cytadela, albo Słoneczna Włócznia.
Wolałabym aby to drugie (tak, ciągle liczę że wątek Dorne da się uratować....), ale coś mi mówi, że w przyszłym sezonie pojedziemy jednak do Reach.

Vivien
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Vivien » 5 cze 2015, o 18:40

Dobre wieści! Miguel Sapochnik wraca w 6 sezonie! To wspaniale, bo póki co, w tym sezonie jest on najlepszym reżyserem. https://twitter.com/MigSapochnik/status/606566838328123392

Co do tych nowych lokacji. Imo Girona faktycznie nadaje się na Stare Miasto, natomiast Peniscola wygląda mi trochę na Casterly Rock.
I have a voice too, and for good or evil mine is the speech that cannot be silenced.

Nettles z Gór
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: Nettles z Gór » 5 cze 2015, o 22:49

Kolejne informacje podane przez Watchers na temat kręcenia Gry w Hiszpanii:
- poszukują 1500 statystów (casting 1,2 lipca);
- zdjęcia będą trwały od 1 do 21 września;
- być może będą kręcili w półpustynnym Bardenas Reales Natural Park w regionie Nawarry (czyżby Dorne, albo też Essos?);
- plus szczegóły gdzie będą kręcić w Gironie (Stare Miasto, opactwo benedyktynów Sant Pere de Galligants, klasztor Św Daniela i być może katedra).
http://watchersonthewall.com/extras-cas ... more-34852

Cecylio
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Cecylio » 5 cze 2015, o 23:10

Nettles z Gór pisze:Kolejne informacje podane przez Watchers na temat kręcenia Gry w Hiszpanii:
- poszukują 1500 statystów (casting 1,2 lipca);
- zdjęcia będą trwały od 1 do 21 września;
- być może będą kręcili w półpustynnym Bardenas Reales Natural Park w regionie Nawarry (czyżby Dorne, albo też Essos?);

Taka ilość ludzi, pustynne regiony, to równie dobrze może chodzić o khalasar, który chyba Dany "spotkała" w książkach.

Powyższe miasta rzeczywiście pasują na Stare Miasto i Casterly Rock. Szczególnie na to drugie mam nadzieję, zresztą w książkach też mamy w końcu zwiedzić miasto Lannisterów.

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 6 cze 2015, o 10:44

Chyba będzie można postawić pieniądze, że Girona to Stare Miasto.
Mam nadzieję, że Peniscola nie będzie CR, zbyt południowa. Uważam, że będzie robiła za Słoneczną Włócznię albo Cytadelę.

Spojrzałam na zdjęcie parku koło Nawarry:

Obrazek

Taki skalny krajobraz może robić za dornijskie pogranicze albo Red Mountains. Mając na uwadze fakt, że prawdopodobnie będą castingi na młodych Starków, to nie będzie sporym nadużyciem założenie(zwłaszcza jeżeli wróci Bran z drzewnetem), że inne retrospekcje też dostaniemy. Tak więc... Tower of Joy?
there is no trap so deadly as the trap you set for yourself
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Magda21
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: Magda21 » 6 cze 2015, o 14:08

Patrząc na konkretne lokacje z Girony:

Opactwo Sant Pere de Galligants:
Obrazek

Obrazek

Chyba faktycznie można stawiać, że będzie to Stare Miasto. Być może wnętrze Cytadeli.
Wbrew pozorom styl tych łuków jest zupełnie inny niż to, co występuje na południu Hiszpanii i co widzieliśmy (i zobaczymy jeszcze w poniedziałek) w tym sezonie w Dorne.

Inne jeszcze foty parku narodowego Bardenas Reales:

Obrazek
Obrazek

Nie wierzę, że patrząc na to da się widzieć cokolwiek innego niż południe Westeros. To jest typowy krajobraz pogranicza, chociaż Il Biondo ma rację iż równie dobrze mogą to być Red Mountains.
Teoria z Tower of Joy jest ciekawa i moim zdaniem całkiem możliwa. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że coś się w wątku Brana musi dziać, a specjalnie mobilny to on nie jest. Logicznym wydaje się, że dedeki zechcą wykorzystać jego storyline do szerszego pokazania kontekstu wydarzeń, które widzimy w serialu. Najwyższy już na to czas, poza tym inaczej nie castowaliby tylu młodych aktorów. Może i R+L=J w ten sposób zobaczymy.

Inną opcją może być wątek Jaimego, którego dalsze losy na tę chwilę (co najmniej do 9. odcinka 5. sezonu) są totalną enigmą i niewiadomą. Być może Lannister będzie próbował przemierzać trasę z południa na północ/zachód drogą lądową?

Araneae
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Araneae » 8 cze 2015, o 12:50

Kilka postów wcześniej wyrażałam stanowisko, że niekoniecznie oglądalność serialu musi spaść. Chciałam się z tego wycofać. Ja na razie mamy dwa skopane wątki, dwie główne postacie są niewiarygodne psychologicznie i dwie serie przed nami, gdzie dopiero się zacznie radosna twórczość D&D. Obawiam się więc, że serial może się skupić na szokowaniu i przekraczaniu kolejnych granic, a wątki przestaną mieć jakąkolwiek logikę. Jeśli wątek Sansy i Stannisa jest zapowiedzią tego, co nas czeka – to strach się bać.

Peregrin Tuk
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Peregrin Tuk » 9 cze 2015, o 19:29

Ogłoszone kolejny casting http://watchersonthewall.com/game-of-th ... male-role/ " onclick="window.open(this.href);return false;

Podejrzewam recast Liść. Ciekawe jakim fanfikiem pojadą u Brana? ;_;
Spoiler:
Obrazek
"Sam, fetch me a block."
#TeamDragonstone

Cecylio
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Cecylio » 9 cze 2015, o 19:45

Znalazłem im aktorkę. Idealnie pasuje, byleby za bardzo nie urosła (16 lat). Kto oglądał "Gotham", z pewnością kojarzy Seline Kyle :)

http://www.imdb.com/name/nm4800564/

karwis_
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: karwis_ » 10 cze 2015, o 00:01

Peregrin Tuk pisze:Podejrzewam recast Liść. Ciekawe jakim fanfikiem pojadą u Brana? ;_;
Spoiler:

Heh, ciekawe masz myśli... :P

Ja tam wolę nie przewidywać co się stanie w przyszłym sezonie, bo np. w życiu nie spodziewałabym się tego, co się stało w tym sezonie, więc prorok ze mnie żaden :) Ale lubię czytać, co inni mają do powiedzenia, ponieważ zaskakująco często macie rację :D
Wymyśliłam Cię, nocą przy blasku świec...

Nettles z Gór
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: Nettles z Gór » 10 cze 2015, o 20:51

Kolejny półpustynny plener w Andaluzji - miasto Almeria i Pustynia Tabernas. Być może wystąpi zamiast Bardenas Natural Park, bo z Komisją Filmową Andaluzji już z sukcesem współpracowano przy kręceniu 5 sezonu:
http://watchersonthewall.com/game-of-th ... more-35524

Nan
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Nan » 11 cze 2015, o 14:24

Plenery jak zawsze są zachwycające!

Co do castingów, osobiści mi się podoba, że wybierają "nowe" mało znane twarze - producentom seriali bardzo zależy, żeby ich postacie były kojarzone z jedną konkretną twarzą. Myślę, że pod tym względem GoT nas nie zawiedzie :-)

Co do postaci "tajemniczego i niebezpiecznego pirata", myślę że z jego pojawieniem doczekamy się śmierci Balona. To będzie w stylu D&D - połączanie wątków aby wszyscy zrozumieli o co chodzi :-)

O ile do niej nie doszła, bo jak zauważyła Net - karzeł na weselu Joffa udający Kałmarcicę sugeruje, że coś się tam Balonowi stało.

Podejrzewam, że będziemy mieli Królewski Wiec i przypomnienie, że wszytko dziedziczy Theon a to zbiegnie się w czasie z tym, że Fetor przestanie istnieć.

Po emisji odcinka 9 zastanowiłam się na kreacją Melisandre w serialu.

W "Grze o Tron" Mel jest bardziej mroczna i fanatyczna. Jej cele są takie same, jak w książce ale środki bardziej drastyczne a jej wpływ na Stannisa jest zdecydowanie mocniejszy. Wyczuwa się w jej postępowaniu egoistyczne motywacje.

Czerowna kapłanka przybywa na Smoczą Skałę aby przekonać Stannisa i jego rodzinę do swojej wiary. Udaję jej się z Selyse a potem ze Stannisem, szczególnie kiedy ogłasza go AA. W książce król przyjmuje to na "chłodno" w serialu staje się gorącym wyznawcom - szczególnie po kilku magicznych sztuczkach Mel.

Jaki może być zamysł D&D: Mel udaje się Stannisa przekonać do Pana Światła. Może zostać królem. Jeśli tak się stanie ogłosi wiarę w Czerwonego jako oficjalną w Westeros. Melisandre stanie się kim na podobieństwo Wielkiego Septona - będzie Pierwszą Kapłanką nowej wiary. A jeśli przy okazji Stannis ocali świat to to tylko utwierdzi prawdziwość jej bóstwa i religii.

I tu wątek spalenia księżniczki. O ile uwiodła króla i całkowicie omamiła królową to księżniczka nie dała się tak łatwo omotać jej słowom i wierze. Nie ufała jej i podchodziła do niej sceptycznie. Czyli stanowiła zagrożenie dla sprawy Czerwonej Kapłanki. Była głosem rozsądku (podobnie jak Davos) rodziny Baratheon.

Mel przekonując króla to jej spalenia dosłownie upiekła dwie pieczenie na jednym ogniu - pozbyła się osoby, która mogła podważyć jej autorytet oraz odprawiła magię krwi do celów Stannisa.

Może sezon 6 pokaże kim tak naprawdę jest Mel i jakie są jej ukryte intencje w sprawie Stannisa i Westeros. Bo mi ten związek w serialu bardzo przypomina legendę o Nocnym królu i jego trupiej czarodziejce... i możemy mieć kolejny fanfic D&D.
W Grze o Tron czysta jest tylko krew...
"The Blood of Aegon the Dragon flows in her veins."

Obrazek

Maegi
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Maegi » 14 cze 2015, o 16:13

@sweat Natknęłam się na wzmiankę, że w sezonie 6 ma (oby!) pojawić się ktoś...

Spoiler:
Obrazek The dragons know. Do you?

Noreen
Poziom 3
Awatar użytkownika

Postautor: Noreen » 14 cze 2015, o 23:58

Maegi obyś miała rację i oby chodziło właśnie o LS :-) tyle czekania na nią w serialu wreszcie by się opłaciło. No i mielibyśmy znowu okazję podziwiać niesamowity kunsz aktorski Michelle Fairley @serducho jestem pewna, że sprawiłaby się fenomenalnie w takiej roli...

Przy okazji można byłoby powrócić nieco do wątków Dorzecza, które mimo, że w Uczcie grają sporą rolę, tak w serialu zostały doszczętnie pominięte.

Zresztą trzeba zauważyć, że do końca serialu mamy najprawdopodobniej jedynie 2 sezonu oraz wiele jeszcze wątków do zamknięcia. :prev: być może wątek Freyów mógłby zostać zakończony już w 6? A LS mogłaby się okazać przy tym bardzo przydatna @woohoo

Bardzo mi się podobają nowe lokalizację. Jestem pewna, że Old Town się pojawi bez dwóch zdań w następnym sezonie. Możeby tak więcej Essos ?? @serducho no wiem, że już czas, aby Dany zbierała się do Westeros, bo tron sam się nie zdobędzie :mrgreen: ale mimo wszystko chciałabym zobaczyć jeszcze więcej wschodniego kontynentu.

Fajnie też mają szansę twórcy rozegrać wątek żelazek w następnym sezonie rozpoczynając w pierwszym odcinku już od śmierci Balona... I wiecu :D oby mi tego nie spierniczyli. Jednak nie zachwycam się zawczasu, bo pamiętam jak skończyło tegoroczne Dorne :lol:
Targaryen Tyrell Stark
Obrazek Obrazek Obrazek

Delvian
Poziom 1

Postautor: Delvian » 15 cze 2015, o 10:55

Zapożyczone z reddita:
Spoiler:

Ogólnie rzecz biorąc zaczynają się tworzyć na zagranicznych forach teorie spiskowe, że sceny do 6. sezonu ze Snowem w roli głównej zostały już nakręcone, ze względu na to, że trudno by było go zakonspirować podczas trwania normalnych zdjęć. Czy to prawda, nie wiem. Ale można zauważyć, że zaczyna się coś w rodzaju "azor ahai hype train".

marcfar
Poziom 2

Postautor: marcfar » 15 cze 2015, o 11:10

Myślenie życzeniowe.
Pierwsza sprawa - scenariusze jeszcze powstają. Martin dopiero niedawno oznajmił, że musiał zdecydować, czy będzie pisał scenariusz do szóstego sezonu, tak więc te są dopiero w fazie powstawania.
Po drugie - GoT w sezonie ma zazwyczaj 5 reżyserów. Zakładając, że Jon byłby w ok. 8 odcinkach, wymaga to zaangażowania różnych reżyserów i całej ekipy. Czas to pieniądz. Zaangażowanie ekipy specjalnie, by nakręcić sceny jedbej postaci, po czym zrobić przerwę ale tylko na ok. Miesiąc byłoby bez sensu z perspektywy HBO i samej ekipy, dla której całomiesieczny urlop byłby bardzo nieopłacalny bo przez teb okres czasu nie mogliby np. wziąć udział w innej produkcji (1 miesiąc to krótki czas na nakręcenie filmu)
I wreszcie po trzecie - wg tego newsa Kit zdradził zwykłemu człowiekowi, że nie może zrobić z nim zdjęcia, bo nikt nie może wiedzieć, że on jest w tym Belfaście. Nielogiczne kompletnie. :)

Cecylio
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Cecylio » 15 cze 2015, o 12:07

http://watchersonthewall.com/casting-sp ... n-greyjoy/

Trwają już spekulacje kto zagra Eurona w szóstym sezonie. Standardowy zestaw, osobiście jestem za Rufusem Sewellem.

MisternyMisterio
Poziom 1

Postautor: MisternyMisterio » 15 cze 2015, o 14:09

Ten Sewell nadaje sie na Wronie Oko. Czuje, ze 6 sezon moze byc ostatnim sezonem, juz ten poza wyjatkami typu Hardhome czy Arena ledwie sie dalo ogladac. Ogladalnosc wg.mnie spadnie ostro. Jedyna nadzieja na 7 sezon to Martin, jesli wyda Wichry do sezonu nr 6 a scenarzysci skorzystaja z materialu, moze cos jeszcze sie urwie. Moze. Boje sie ze serial skona w mekach jak serial Dexter. Co do faktografii Mellisandre nie wrocila do Czarnego Zamku ot tak, wierze w reinkarnacje Jona, wierze ze Sansa wysle Davosa na Skagos a moze do pomocy dostanie on Brienne z Podem. Pierwsze 2-3 odcinki poswieca na bank na rozwiklanie wszystkich spraw procesowych w stolicy i jakis debilizm z Dorne. Dojda zelazni, moze w koncu usieka LF. Radosna ekipa Danki pewnie pod koniec sezonu w koncu sie spakuje i ruszy w strone Westeros. Pojawia sie watki wyrzynania Boltonow/Freyow - tak sadze, moze nie przez LSH ale watku nie oleja calkowicie. Chyba ;) wroci watek za murem - Brana, co razem z watkiem Aryi moze jakos uratuje serial. A moze i nie ;)

Nan
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Nan » 15 cze 2015, o 16:00

Po emisji odcinka 10 mamy kilka nowych "tropów", jak akcja może przebiegać w sezonie 6:

Spoiler:
W Grze o Tron czysta jest tylko krew...
"The Blood of Aegon the Dragon flows in her veins."

Obrazek

Lord Snow
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Lord Snow » 15 cze 2015, o 16:39

Co do wydarzeń na Murze z finału. Spójrzmy na to logicznym okiem, co może wydarzyć się w 6. sezonie.

Spoiler:
"Rzuć mnie wilkom na pożarcie, a wrócę dowodząc watahą"

www.facebook.com/WinterIsComingPL

Magda21
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: Magda21 » 15 cze 2015, o 16:55

Uważam, że wyciąganie w tym momencie daleko idących wniosków oraz zakładanie na podstawie błahych przesłanek że Jon przeżyje, jest chciejstwem. :roll: :roll: :roll:

Co do wydarzeń na Murze z finału. Spójrzmy na to logicznym okiem, co może wydarzyć się w 6. sezonie.

Czy widziałeś w tym serialu ostatnimi czasy coś takiego jak logika? Ja nie.

Ten wywiad, w którym Kit mówi, że Jon na pewno umarł, nie jest wiarygodny. Co miał powiedzieć, kiedy twórcy zmusili go do milczenia?

A dlaczego uważasz że dedeki kogoś do czegoś zmuszały? Zakładasz z góry, że Jon przeżyje i Kit kłamał w żywe oczy milionom ludzi na całym świecie. Serio, co innego powiedzieć "nie wiem, nie widziałem scenariusza, na tę chwilę nie ma mnie w szóstym sezonie", a "jestem definitywnie martwy, nie ma powrotu".
poza tym, uważasz że wywiad to lipa a jednocześnie przyjmujesz na wiarę, że Kit kręci jakieś sceny w Belfaście. :roll:

Nie piszę tego posta po to aby się wykłocać i udowadniać, że Jon wącha śnieg od spodu. Chcę podkreślić, że wątek ten jest otwarty a powrót Jona do świata żywych nie jest bardziej prawdopodobnym scenariuszem niż to, że umrze. Na tę chwilę nie żyje, jeśli mamy z góry zakładać że twórcy nas oszukują, po co oglądać serial. Nie kupuję argumentu o Mel ani często pojawiającego się zarzutu o bezsensowności wątku Muru bez Jona. Serio, po GoT można spodziewać się wszystkiego i kategoryczne wyciągnie wniosków jest bardzo niewskazane. Taka gdybologia nie ma na tym etapie żadnej racji bytu. Obecnie mamy więcej przesłanek dotyczących powrotu Lady SH niż tego, że Jon przeżyje Idy.
swoją drogą, kiedy dedeki powiedzieli że nie będzie LSH w 4. sezonie, ludzie też udowadniali, że trollują. Jak widać mówili prawdę.......

Cecylio
Poziom 8
Awatar użytkownika

Postautor: Cecylio » 15 cze 2015, o 17:28

Nie wiemy jak będzie w książce, ale serial chyba na serio dąży do zakończenia w sezonie 7. Dedeki dopinają swego, co by inni nie gadali. Teraz Nocniki i Dzicy pewnie się powyrzynają, pod Winterfell stos trupów. Prosta droga dla Innych i jeszcze pozyskają dodatkowe "jednostki". Bo lordowie Północy gdzieś się pochowali, a Boltonowie sami się nie wybronią (ba, ogólnie Północ sama się nie obroni). Ale wydaje mi się, że w książce będzie podobnie - Północ upadnie bardzo szybko, a potem Inni pójdą dalej na południe, niepowstrzymani. Nie widzę żadnej alternatywy i ratunku dla Westeros.

DolorousMike
Poziom 4
Awatar użytkownika

Postautor: DolorousMike » 15 cze 2015, o 17:49

A co jeśli Kit mówi prawdę? Jon umarł, narodził się AA. Nie widzę innej opcji, bo po co by była ta cała relacja Jon-Mel jak nie po to, żeby wreszcie jej czary się na coś przydały i pokazały swoją skuteczność. Sansa moim zdaniem pójdzie na Mur i przekaże komu trzeba informację o tym, że młodzi Starkowie przeżyli.
OHS KRWI
"Zastąpienie rdzenia przedłużonego przez dostarczony przez rząd moduł okazało się remedium na nocne moczenie Grzesia. Monisia sterowana jest implantem i codziennie zjada płatki do końca."

SknerusMaKwacz
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: SknerusMaKwacz » 15 cze 2015, o 18:15

Jon musi przeżyć. Jeśli nie to przestaje oglądać (powiedziałem to!) nie dlatego, że tak go lubię. Dlatego, że te wszystkie śmierci są ŚMIERTELNIE NUDNE. Coś, co było nieprzewidywalne bo każdy może umrzeć staje się bardzo przewidywalne, bo oczekuje się już tylko śmierci.

BTW. wypowiedź Kita nic nie znaczy, jeśli by potwierdził, że wróci - spoiler, jeśli by powiedział, że nie wie - spoiler, odmówił odpowiedzi - spoiler. Udzielił jedynej odpowiedzi która nie jest spoilerem.

grucha222
Poziom 1

Postautor: grucha222 » 15 cze 2015, o 20:18

Raczej nie zobaczymy Jona http://film.onet.pl/wiadomosci/bohater-serialu-gra-o-tron-nie-wroce-w-szostym-sezonie/ybnhdt

---

Powiedział, że on nie wróci a nie nie wróci postać Jona ale dalej mam nadzieję na trolling Kita i Dedeków.

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Sezon 6”