6. sezon - spekulacje

Moderator: Nocna Straż

Ayesha
Poziom 6
Awatar użytkownika

Re: 6. sezon - spekulacje

Postautor: Ayesha » 1 cze 2016, o 17:44

JonSn0w you know nothing, :P Żartuję oczywiście, :) Co do pierwszego to wiemy chyba od listopada(?) co do drugiego, jak i cała reszta spoilerów z finału wiemy i osobiście w nie wierzę, ale pozostają niepotwierdzone, ;)

EDIT:
Pierwsze zdjęcia: http://www.blackfilm.com/read/2016/06/p ... -season-6/
"Ludzie, którzy twierdzą, że są źli, zwykle nie są gorsi od reszty. To ludzi, którzy twierdzą, że są dobrzy lub w jakimś sensie lepsi od innych, należy się wystrzegać." - Gregory Maguire
LEW A+J=C&J :twisted: @fingercrossed R+L=JS :roll:

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Nan
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Nan » 1 cze 2016, o 21:18

kilka fotek z odcinka 7:
Spoiler:

źródło:EW
W Grze o Tron czysta jest tylko krew...
"The Blood of Aegon the Dragon flows in her veins."

Obrazek

Ayesha
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: Ayesha » 2 cze 2016, o 22:30

Kolejne zdjęcia z 7 odcinka: KLIK

Spoiler:
"Ludzie, którzy twierdzą, że są źli, zwykle nie są gorsi od reszty. To ludzi, którzy twierdzą, że są dobrzy lub w jakimś sensie lepsi od innych, należy się wystrzegać." - Gregory Maguire

Nienazki
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Nienazki » 2 cze 2016, o 23:13

Spoiler:

Nan
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Nan » 5 cze 2016, o 01:26

Wiemy, że w serialu nie będzie Aegona Zmartwychwstałego - najprawdopodobniej.

Możliwe, że jakaś już obecna postać w tej historii przejmie jego rolę. Po błyskawicznej powtórce S5 i wyemitowanych odcinków S6 stawiam na... Jona - jeśli teoria R+ L będzie potwierdzona w serialu.

Myślę także, że tajemnicę pochodzenia Snowa w GoT zdradzi nam.. Paluch! :-)

Dlaczego: to on przybliża nam oficjalną historię R i L a gdy Sansa mówi o gwałcie robi niejednoznaczną minę. W szóstym sezonie natomiast podkreśla Starkównie, że Jon jest TYLKO przyrodnim bratem.

Paluch na pewno wie o sile Dany i jej smokach, armii, itp. Wie jednak także, że kobieta nawet tak potężna jak Targówna nie ma mocnej pozycji zasiadania na Żelaznym Tronie - wiemy coś o tym z Tańca smoków :-)

Jeśli potwierdziłoby się, że Jon jest synem Rhaegara - nawet bękarcim to ma on jakieś tam szansę walczyć o tron - szczególnie z siłami Starków i Doliny.

Byłoby to też rozwinięcie konfliktu: Petyr vs Varys - każdy z nich stałby za innym "smokiem".

Obrazek

Tywin
Poziom 7

Postautor: Tywin » 5 cze 2016, o 10:32

Ale to by oznaczało że trzeba będzie odrzeć którąś z postaci z bycia ideałem. Albo Jon albo Dany, nie można hejtować obydwu. Poza tym jak Północ z Dorzeczem miałyby walczyć ze smokami ?

Nan
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Nan » 6 cze 2016, o 13:07

Wiele osób uważa, że Daenerys będzie na końcu czarnym charakterem. Nie wiem, czy zwykła armia da radę pokonać smoka, ale zawsze może mu się postawić :-) Mogłoby to być ciekawe rozwiązanie.

Paluch może stać także za jeszcze jedną postacią. Jeśli nie ma w serialu "planu dornijskiego" to może Qyburn pracuje dla Petyra.

Pierwszy raz spotykamy go w Harrenhal a wiadomo kto dostał tytuł lorda tego miejsca :-) Jedyny oficjalny i królewsko nadany. Potem twierdza przechodził z rąk do rąk, ale Qyburn mógł być jego stałym "bywalcem".

Zdobywając zaufanie Cersei quasi-maester mógł dzięki przychylność losu stworzyć potwora. Może przeznaczenia Gregorsteina jest to:
Spoiler:

Jeśli Góra ma bronić królową przed jej wrogami - Wiarą to jej syn jest potencjalnym zagrożeniem - w końcu popiera Wielkiego Wróbla.
Można podejrzewać, że podczas procesu będzie stał po przeciwnej stronie niż matka - będzie popierał fanatyków.

W ten sposób Paluch pozbyłby się ostatniego z tej dynastii...

Obrazek

alosza
Poziom 1

Postautor: alosza » 6 cze 2016, o 13:34

Ja jestem nahajpowany wątkiem Aryi. Wydaje się, że ma plot armor i jednocześnie znajduje się w katastrofalnej sytuacji. Zakładam, że przeżyje i ucieknie do Westeros. A skoro tak, to:

1) sama sobie poradzi i zabije Waif (jak? może wciągnie ją w pułapkę? gdzieś do ciemnego pomieszczenia? w trailerze tego sezonu, koło 1:45, widzimy, jak jakaś zakrwawiona postać schodzi do piwnic/katakumb oznaczając krwią śćiany)
albo
2) ktoś jej pomoże w ostatniej chwili; kto? rzucam wszelkie możliwe domysły:
- Jaqen - choć nie widzę powodu, żeby miał to robić (fakt, że Waif zignorowała polecenie i sprawiła, że Arya cierpiała, to zdecydowanie za słąby argument);
- Syrio Forel - wątpię, żeby na tym etapie żył, już by wyciekło do netu, gdyby ten aktor miał wystąpić w sezonie;
- Lady Crane - wydaje się, że zupełnie nie ta liga;
- Gendry raczej w Dorzeczu; Ogar daleko... nie... zupełnie nie widzę innych opcji...

Ayesha
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: Ayesha » 6 cze 2016, o 20:09

Analizuję promo kolejnego odcinka po raz tysięczny i coś nalazłam! Brienne stoi z Blackfishem, ta scena jest w podziemiach Riverrun, potem mamy Brienne patrzącą smutno wstecz na łodzi. Czyli będzie książkowo? Bardzo książkowo! Jaime zdobywa Riverrun przez Edmure'a, Brienne pomaga uciec Blackfishowi i płynie z nim. Jest smutna bo chciałaby zostać z Jaimem... Ja coraz silniej węszę LSH w finale: Blackfish i Brienne odnajdą Bractwo i LSH na jego czele (ten przyjaciel, który okazuje się wrogiem) i LSH każe Brienne zrobić to co w książce. W ostatnim odcinku było o zbuntowanym Blackwoodach. Był też zdjęcia spod Riverrun z samymi Freyowskimi namiotami. Czyli po zdobyciu zamku Freyowie się tam wprowadzą Krwawe Gody 2.0 w finale, a Jaime z Lannisterami odjedzie zdobywać kolejne zamki, gdzie na początku przyszłego sezonu wpadnie na niego Brienne.

HYPE! HYPE! HYPE!

Dziubell
Poziom 1

Postautor: Dziubell » 6 cze 2016, o 20:17

Ayesha pisze: Ja coraz silniej węszę LSH w finale: Blackfish i Brienne odnajdą Bractwo i LSH na jego czele (ten przyjaciel, który okazuje się wrogiem)

Wybacz że popsuję Twój hype, ale ten przyjaciel okazujący się wrogiem, chyba jest z tych samych spoilerów które rzekomo miały być fakiem? Coś tam było o Daenerys w 9tym odcinku, który NIBY miał być tylko na Północy, do tego jakiś Euron sie tam przewinął, a Truede pisał że juz go w tym sezonie nie będzie.

Co prawda po siódmym odcinku sam zacząłem się zastanawiać czy jednak LSH sie przypadkiem nie pojawi, bo zdecydowanie setup był do tego pod koniec odcinka, ale...Nie wiem. Dziwne by to było, po tak długim czasie.
There are no men like me. There's only me.

Shadowkitten
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Shadowkitten » 6 cze 2016, o 20:22

Arya pod koniec szóstego odcinka zachowywała się inaczej niż Arya z siódmego. Teraz jakby specjalnie chciała zwrócić na siebie uwagę: wygląda i zachowuje się jak ktoś z Westeroskiej szlachty, robi scenę w porcie a potem idzie jak gdyby nigdy nic na most. To wygląda jak przynęta i fragment z trailera o którym mówi alosza pasuje do układanki. Wiem, że w opisie następnego odcinka stoi, że Arya nie jest sama, ale też szczerze mówiąc nie mam pomysłu na wiarygodnego towarzysza zbrodni :D

Jeszcze co do BWB i ostatniej sceny:
Może próbuję ich bronić, naiwnie wierząc, że D&D nie spaprali tego wątku, ale BWB (konkretnie Cytryn) mogli mieć powody do zabicia septona. Septon (nie pomnę jego imienia) przyznał się, że był niezłym watażką. Cytryn miał rodzinę w Dorzeczu, która mogła paść ofiarą napaści ze strony septona. Gdy go poznał, mógł zdecydować się na wyrównanie rachunków.
Plus, z opisu 10 odcinka wiemy, że Brienne spotyka byłego sojusznika, który staje się wrogiem. Spotkanie z Jaimem jest w następnym odcinku, a poza nim nikt oprócz LS nie przychodzi mi do głowy...

EDIT: Dziubell, "Brienne (Gwendoline Christie) meets a friend turned foe" jest z oficjalnego opisu odcinka. W sumie nie widzę bardziej dogodnego momentu na wprowadzenie LS. We wcześniejszych sezonach w ogóle nie skupiano się na Dorzeczu, wrzucanie tego wątku do czwartego sezonu byłoby zupełnie randomowe.

Dziubell
Poziom 1

Postautor: Dziubell » 6 cze 2016, o 20:31

Z oficjalnego opisu? Hm, w takim razie mogę się mylić. Jakiś link można prosić? Bo póki co dalej jak ósemka nie widziałem nic oficjalnego, a jedynie "spoilery" na winteriscoming, ale tak jak wyżej pisałem, wyglądające fejkowo.

Link się nie pojawia widzę, więc sam przegooglowałem, i fraza z Brienne nie pojawia się nigdzie poza redditami/forami/itp, żadnego oficjalnego źródła wciąż nie widać.

alosza
Poziom 1

Postautor: alosza » 7 cze 2016, o 00:10

Jara mnie teraz wątek Aryi, więc będę gadał o Aryi. Sam nie wiem czy to powinno być w komentach do odcinka, czy raczej tutaj, ale ostatecznie daję w spekulacjach, bo jak ktoś sie odniesie, no to będą spekulacje.

W kontekście Aryi i FM zapomina się o kilku rzeczach:
1) Arya już widziała twarz tej staruszki, która ją zaatakowała:
https://imgur.com/a/IBiPP#7iv5O2I
czemu więc tak się dała podejść? Jeśli to oglądanie było bez znaczenia, to po co w ogóle DeDeki taki motyw zrobili?
2) Arya w serialu miała już skilla zmiany twarzy, pokazała to przy zabijaniu Tranta: https://www.youtube.com/watch?v=Q4O9IWLoABU Przy takim skillu, nie musi mieć kłopotu z zabiciem Waif.
3) W tym samym filmiku widzimy też, że być może za bardzo się przywiązujemy do indywidualizacji postaci FM, że ten to Jaqen, tamta Waif. A może to nie osobne postacie, ale role, jakie w organizacji pełnią różne osoby. Szczerze mówiąc akurat sam w to nie wierzę, bo z punktu widzenia twórców, lepiej uprościć sprawę na dobry FM (Jaqen) i zły FM (Waif).

Maegi
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Maegi » 7 cze 2016, o 00:34

Oczy mam już zmęczone, ale czy to jest rzeczywiście ta sama stara twarz? Wątek Aryi mnie bardzo zaciekawił przez ostatni odcinek - nawet takie drobne rzeczy dzwonią mi w głowie, że Arya jest leworęczna nawet w serialu, a osoba dźgnięta rzucała sakiewki prawą ręką (rzecz jasna mogła być to nieuwaga twórców serialu i dopatruję się za dużo tutaj w drobiazgach). Chciałam jednak zalinkować artykuł, który mnie wręcz ogłuszył @sweat i bardzo bym sobie życzyła takiego rozwiązania w serialu (za dużo żądam pewnie :>) - coś jak Fight Club. :]
Obrazek The dragons know. Do you?

alosza
Poziom 1

Postautor: alosza » 7 cze 2016, o 01:09

Jest to możliwe. Wywiady moga na to wskazywac. Maisie Williams mowila, ze w trailerze sezonu widzielismy ja czesciej niz nam sie wydawalo. Inny aktor, chyba od Davosa, mówił z kolei, ze historia Aryi w tym sezonie to bedzie cos szalonego.

Nettles z Gór
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: Nettles z Gór » 7 cze 2016, o 10:10

Trochę zmienię temat na ciąg dalszy "podróży" Jona, Sansy i Davosa.

Z tego co wiadomo o castingach to na Północy mieli się pojawić:
Haggard-looking lord: “the best remaining part this season,” a man in his fifties. He’s the lord of a noble house, described as intelligent, wry, incisive and articulate. He’s “a hard man and a realist.” Game of Thrones is searching for an actor who is “great with language and who has a lot of wattage.” They mention that he has a good and long scene in which it’s mostly the haggard-looking lord talking the entire time.

“Boyce”: He’s a callow young nobleman in his 20’s who has been thrust into a position of power before he is ready. They’re looking for an actor using a Northern accent, and one who is physically fit, can play somewhat hot-headed and can look rugged. Our source says the character has a couple speeches in a scene with leading cast.

“Fletcher”: He’s a fat nobleman in his 60’s. He has distinctive rugged features, a Northern accent, and a distinguished air. Our source says he has a stirring speech during which he unexpectedly shifts political allegiances.

Jeżeli pierwszy z nich to Lord Glover, którego już widzieliśmy, a drugi to młody Lord Cerwyn, którego jeszcze nie było, to trzecim byłby Lord Zbyt Gruby. Z tego co wiadomo o Bitwie Bękartów to:
Spoiler:

W ostatnim odcinku pojawiła się wzmianka o wysłaniu przez Jona i Sansę listu do Białego Portu, a w rozmowie w obozie Sansa jest pewna, że Cerwynowie ją poprą. Ponieważ sytuacja w której Lord Zbyt Gruby zmiana strony po Bitwie Bękartów byłaby marnotrawstwem fabularnym, to powinniśmy go zobaczyć w 8 odcinku. Jednak Davos
Spoiler:

W rozmowie Boltonów pojawia się wzmianka, że siły ich rodu w połączeniu z siłami Umberów i Manderlych są liczniejsze od sił wszystkich pozostałych rodów Północy, a zatem Biały Port musi mieć całkiem spore wojsko.

Co powiecie na to, że zamiast Paluszka i rycerzy Doliny kuperek Jona ratuje kawaleria Lorda Zbyt Grubego i Cerwynowie?
Bo to by było tak jak z Dany i pożarem w Vaes Dothrak - wszyscy zakładali, że to będzie Drogon, a wyszło inaczej :mrgreen:

Poza tym na razie Davos po ożywieniu Jona robi albo za fanserwis (podczas narady w Czarnym Zamku, w spotkaniu z dzikimi i Lordem Gloverem mogłoby go nie być), albo czeka na swój kawałek roli do odegrania :mrgreen:
"Laws should be made of iron, not of pudding."
"Prawdziwa wolność, to jest żyć według praw i nic ani nie czynić, ani nie zamyślać przeciwko nim"
(Wawrzyniec Goślicki, O senatorze doskonałym księgi dwie, 1568)

myszyn88
Poziom 1

Postautor: myszyn88 » 7 cze 2016, o 16:33

Idziesz w przebraniu przez miasto. Szukają Cie najlepsi zabójcy w okolicy. Dużej okolicy. Nagle widzisz samą siebie. Podazasz za sobą, wbijasz sobie sztylet w brzuch kilka razy i uciekasz.
Myślę, że to właśnie Arya jest ta starsza kobieta. Nie wiem jeszcze kim może być ta druga postać, ale napewno w tych scenach nikt nie jest tym na kogo wygląda. Poza tym przyglądając się uważniej można zauważyć jak Maisie stara się naśladować ruchy i mimike Waif. Nie wydaje mi się to przypadkowe.
Ostatnio zmieniony 7 cze 2016, o 17:37 przez myszyn88, łącznie zmieniany 1 raz.

Maegi
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Maegi » 7 cze 2016, o 17:06

Ta Arya/Waif w jednym ciele już mnie prześladuje. @sweat Oglądam sceny Aryi raz za razem z tego sezonu (poprzedni też chyba w tej pogoni niedługo zacznę) i coś jeszcze mnie uwiera - w scenach u Izembaro aktor grający Neda rzuca jej dwukrotnie płaszcz. Gdy oglądałam pierwszy raz zaskoczyło mnie to, ale przyjęłam wzruszeniem ramion - może każdemu rzuca płaszcz do wytrzepania. Gdyby jednak Arya była zarówno sobą jak i Waif to może ludzie z trupy wiedzieliby, że wśród nich pracuje. Z drugiej strony lady Crane dlaczego miałaby pytać, czy Arya zapłaciła za oglądanie przedstawienia? Albo może ją przejrzała i dlatego spytała, czy lubi udawać innych ludzi? Frustrujący jest ten wątek. :] A najbardziej w nim chyba to, gdy okaże się pewnie, że niestety żaden z GoT Fight Club. ;D

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 7 cze 2016, o 17:17

Mnie się idea Aryi Durden niezwykle spodobała jak tylko to przeczytałam. Boje się, że zbyt wymyślne jak na D&D, ale z drugiej strony frapuje mnie zarówno to, co mówiła Maisie o tym trailerze jak i Liam. Skoro widzieliśmy ją więcej razy niż podejrzewamy, oznaczać to może, że faktycznie albo ukradła czyjąś twarz (co jest w sumie bardziej prawdopodobne), albo Waif=Arya. Nie no, wątek Brana i Aryi w serialu naprawdę daje radę, reszta jest nieinteresująca i przewidywalna.

Co do LSH, jestem chyba jednym z największych sceptyków pojawienia się tej postaci, ale jednak powrót bractwa w jakiejś przerysowanej i mrocznej formie, powrót Sandora
Spoiler:
, i ten opis odcinka są bardzo sugestywne. Wątpię jednak, by to była Catelyn. Z drugiej strony powrót Benjena udało im się utrzymać w tajemnicy, dopiero w leakach poprodukcyjnych jego obecność wypłynęła. Przysłużył im się ten ożywiony Jon, wszystkie oczy były skierowane w Kita, a więc stracono chyba czujność
there is no trap so deadly as the trap you set for yourself
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Lord Pijawka
Poziom 1

Postautor: Lord Pijawka » 7 cze 2016, o 18:37

Spoiler:

Czy to przypadkiem nie jest Karstark?

Co do wątku Północy, to ciekaw jestem czy faktycznie Sansa przybywa z odsieczą w trakcie bitwy bękartów, czy może jest ona na polu bitwy przez cały czas.

W kwestii Manderly'ego widzę dwie opcje:
1. Manderly pomaga armii Doliny pokonać fosę Cailin. Jego przemowa ma miejsce jeszcze w odcinku ósmym w obecności jakiegoś posłańca Boltonów, gdy gości u siebie Sansę i/lub Litllefingera. Generalnie spiskuje przeciwko Boltonom w porozumieniu z Sansą i/lub Littlefingerem.
2. Manderly wygłasza swoją mowę w odcinku 9, w bezpośrednich okolicach bitwy bękartów. Nie działa w żadnym porozumieniu z Sansą czy Littlefingerem.

To mój pierwszy post, zatem - dzień dobry wszystkim.

Sobieski
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Sobieski » 7 cze 2016, o 18:56

Opis 8 odcinka.
Spoiler:

Mówi jak zawsze bardzo wiele, czyli nic.

unStark1
Poziom 1

Postautor: unStark1 » 7 cze 2016, o 19:59

https://www.reddit.com/r/gameofthrones/ ... ts_have_a/

List pisany przez Sanse był jednak do "Palucha". Czyli żaden kolejny lord na Północy, nie dołączy do Jona. Przynajmniej na razie. Ale rycerzy doliny zobaczymy pewnie na bitwie.

Dziubell
Poziom 1

Postautor: Dziubell » 7 cze 2016, o 20:08

Wręcz przeciwnie, mówi całkiem sporo. Chociażby tyle, że poprzednie opisy odcinków 8-10 to były faktycznie fejki ;)

Ciekawie brzmi też wątek Aryi. Testem ma być zabicie Waif? I jak to się ma do siódmego odcinka? Jeśli to była Arya, w co osobiście wątpie, to skakanie po dachach, i pojedynek z Waif, w obecnym stanie...Trochę byłoby to naciągane. No i nie mogę się doczekać "I choose violence" w wykonaniu Cersei :D W końcu będzie się coś działo w KL.

Nettles z Gór
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: Nettles z Gór » 7 cze 2016, o 22:45

Lord Pijawka pisze:Czy to przypadkiem nie jest Karstark?

Nie, to nie jest Karstark, bo opis roli granej przez Paula Rattraya brzmi tak:
Lord of Northern Stronghold: The show’s looking for an actor in his late thirties or forties to play another lord, one that’s ruthless and calculating. The frightening lord rules a vassal household with a castle stronghold.

źródło:
http://watchersonthewall.com/a-new-kars ... -season-6/

Opis odcinka:
Spoiler:
"Prawdziwa wolność, to jest żyć według praw i nic ani nie czynić, ani nie zamyślać przeciwko nim"

Sobieski
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Sobieski » 7 cze 2016, o 23:11

Nettles z Gór pisze:Lord of Northern Stronghold: The show’s looking for an actor in his late thirties or forties to play another lord, one that’s ruthless and calculating. The frightening lord rules a vassal household with a castle stronghold.

A to nie czasami Smalljon?

Jak na razie dostaliśmy Haralda Karstarka, Smalljona Umbera i Robetta Glovera. Czekamy na dwukrotnie wspomnianych Manderlych. Daje nam to cztery rody. Opisy też są cztery. Nie widzę tu miejsca dla Cerwynów, którzy jak dotąd wspomniani nie byli.

Nettles z Gór
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: Nettles z Gór » 8 cze 2016, o 01:25

Smalljona gra Dean S. Jagger,
http://watchersonthewall.com/smalljon-umber-cast/

I pasuje do niego ten opis roli:
Lord of Noble Northern House: (Casting age anywhere between 25-50) The lord is a savage warrior, and he rules a distinguished house in the very far North, and the role is said to be an impactful one. He’s described as a massive bear of a man with a beard and temper to match, and hatred that run deep, and he can be violent. The show’s looking for someone with a powerful physique who can tower over other cast members, a Northern English Accent and specifies he has to be at least 180 cm tall. The role will be on 2 episodes.

http://watchersonthewall.com/more-casti ... -season-6/

Czyli w sumie mamy takich lordów na Północy:
- Haggard-looking lord (Glover)
- Boyce (Cerwyn?)
- Fletcher (Manderly?)
- Lord of Northern Stronghold (Karstark)
- Lord of Noble Northern House (Umber)

Plus dodatkowo dla porządku - ojciec Neda Starka z wizji Brana:
Father: He’s tough and old, an alpha male patriarch. The show is looking for a man with a Northern English Accent. He appears in one episode and has 2 lines.

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 8 cze 2016, o 11:48

Co do Aryi, jest parę ciekawych poszlak:

Spoiler:

http://m.9gag.com/gag/aGxPPqZ

jednak wszystko się pewnie skończy jak zwykle - wspaniałe teorie fanów zostaną zniszczone przez brutalną rzeczywistość. :D

Z innej beczki, Free Folk zapodaje możliwy spoiler dotyczący Petyra:

Spoiler:

źródło

Spoiler:

Nienazki
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Nienazki » 8 cze 2016, o 14:40

Może Manderly i Cerwyn pojawią się jedynie w ostatnim odcinku by razem z małą Lady Mormont obwołać Jona jako KingInDaNorf?

Spoilerów o tym co się stanie w Winterfell po całej bitwie za wielu nie było, prócz sprzecznych wersji co do śmierci Ramsaya i obwołania Jona jako króla.

Nettles z Gór
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: Nettles z Gór » 8 cze 2016, o 15:50

Karstark ma mieć 3 odcinki, co oznacza, że zobaczymy go w 8,9 i 10, bo jak dotąd chyba go nie było w odcinakch 1-7, a aktorzy grający "Boyce" i "Fletchera" mieli zdjęcia w tym samym jednym dniu.

Umber ma być w dwóch odcinkach, w jednym już był, a ze zdjęć wynika, że drugim będzie Bitwa Bękartów.

Niezależnie jak bardzo mi nie pasuje Jon jako Król na Północy, to pojawiły się już dwa przecieki opisujące taki rozwój sytuacji, więc jest to prawdopodobne.
Jednak sytuacja, że zwycięski Jon i spółka pojawiają się u Lorda Zbyt Grubego, który na ten widok raptownie zmienia strony wygłaszając przy tym płomienną przemowę byłaby trochę dziwna, bo w takim wypadku Manderly by przechodził ze strony przegrywającej na wygrywającą.
Ale opcja, że to Manderly i Cerwyn wygrywają bitwę, a potem dają swoje głosy za Jonem byłaby WOW :D

Sobieski
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Sobieski » 8 cze 2016, o 15:53

Nettles z Gór pisze:Karstark ma mieć 3 odcinki, co oznacza, że zobaczymy go w 8,9 i 10, bo jak dotąd chyba go nie było w odcinakch 1-7, a aktorzy grający "Boyce" i "Fletchera" mieli zdjęcia w tym samym jednym dniu.

Przecież Harald był już w odcinku drugim w scenie zabijania Roose'a przez Ramsaya i w odcinku trzecim w scenie przekazania Rickona i Oshy Ramsayowi przez Smalljona.

Karstark i Umber pojawią się już tylko w dziewiątym odcinku.

Il Biondo
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Il Biondo » 8 cze 2016, o 23:51

Chyba wysiadam z hypetraina Aryi Durden, mimo, że wciąż mi się wydaje najbardziej atrakcyjną teorią. Wydaje mi się, że przyziemny wariant, tj. upozorowanie własnej śmierci będzie ostatecznym rozwiązaniem. W GoT padają takie hinty, które mają być pozornie subtelne, a w sumie nie są. Arya mówi lady Crane, że jest niezłą aktorką. Na moje, to młoda wiedząc, że jest ścigana przez najlepszą gildię asasynów, podjęła ryzyko - i postanowiła sfingować swoją śmierć. Oczywiście nie miała prawa wiedzieć, kiedy, jak i gdzie wyślą Waif oraz że np. Waif nie poderżnie jej gardła, ale szczerze? Jaki miała wybór? Musiała skorzystać z ostatniej szansy, nawet jeżeli powodzenie było nikłe. Uważam, że teoria, jakoby Arya mogła mieć na sobie worki ze świńską krwią wcale nie jest taka odrealniona (inna sprawa to to, w jaki sposób i kiedy zdobyła pieniądze i te rzekome worki, ale może pomogła jej Crane). Z trailera widzimy, że Arya znaczy krwią ściany - pewnie chcąc zlurować Waif w jakiś zaułek i wykończyć. Owszem, plan ma dziury, bo w każdej chwili Jaqen może odkryć, że Aryi udało się uciec, ale w tym momencie imo Starkówna nie może liczyć na nic więcej niż na opóźniony wyrok śmierci. Może i uda się jej uciec do Westeros, ale co z tego, jak całe życie będzie musiała oglądać się paranoicznie za siebie, wiedząc, że FM mogą ją dopaść w każdej chwili.

Ayesha
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: Ayesha » 9 cze 2016, o 01:20

Co do Aryi, jak już pisałam na FB, kupiłabym to w książce, w serialu już raz przed trzecim sezonem byłam pewna totalnie genialnej teorii z Tallisą, a wyszło z niej... well.. to co zwykle w serialu... Od tego czasu nie wierze w serialowe "3 dna", drugie to maks i rzadko, :P Co do trailerów gdzi niby widzimy Aryą częściej niż myślimy. Skłaniam się o jednej teorii. Na jednym kadrze jest biba u Freyów widać tam taką dziewczynkę, ale nie widać jej twarzy, jestem w stanie uwierzyć, że to Arya.

Przyszłam jeszcze tu zareklamować twittera naszego nowo obsadzonego Cytryna, który po trzech dniach od pierwszej obecności w serialu już awansował na stanowisko mojego ulubionego członka obsady <3 Gościu jest przecudowny! Nie czytał książek (żona czytała, on tylko fragmenty, na razie nie ma kiedy), ale obejrzał serial i jest już obcykany chyba z każdą ASoIaFową teorią, ;) klik

EDIT:
Co do 8 odcinka (malutki spoiler):
Spoiler:

Dla mnie super! I wbrew sobie liczę na dobry odcinek (zwłaszcza, że sporo pisał Cogman <3 ), który oczywiście zepsuje Meereen, no ale...

Kilka zdjęć:

Spoiler:

Maegi
Poziom 10
Awatar użytkownika

Postautor: Maegi » 9 cze 2016, o 12:37

Cytryn tzn. Jóhannes Haukur jest świetny na tym twitterze. :^^: Gdzieś mi mignął jeszcze motyw muzyczny Sandora z ostatniego odcinka w porównaniu do motywu Bractwa i przysięgi Brienne - ale sam fakt, że Cytryn jeszcze będzie też mnie bardzo cieszy. @dance

Zdjęcia z kolejnego odcinka dość skromne - nawet w kolejnej porcji z @farfaraway też niewiele pokazują, ale będzie przynajmniej jakaś nowa kapłanka.
Mimo wszystko jestem bardzo ciekawa kolejnego odcinka.

Spoiler:

fiu*
Poziom 5
Awatar użytkownika

Postautor: fiu* » 9 cze 2016, o 19:37

Parę informacji na temat ostatnich dwóch odcinków. 9 odcinek ma trwać pełną godzinę a ostatni ma aż 69 minut.
https://www.yahoo.com/tv/game-of-throne ... 56665.html

Nan
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Nan » 9 cze 2016, o 20:14

Wizja Brana w zwolnionym tempie, jakby ktoś chciał się dokładniej przyjrzeć.

Dobrze widać "zakrwawioną dłoń" - myślę, że należy do:
Spoiler:

Film:
[bbvideo=560,340]https://www.youtube.com/watch?v=FTXZt5wJfKs[/bbvideo]

Obrazek

Ayesha
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: Ayesha » 9 cze 2016, o 20:53

Jeszcze kilka fotek, w sumie nie są spoilerowe:

Spoiler:
Ostatnio zmieniony 10 cze 2016, o 01:41 przez Ayesha, łącznie zmieniany 1 raz.

MisternyMisterio
Poziom 1

Postautor: MisternyMisterio » 9 cze 2016, o 21:10

Wzmianka o Winds of Winter książce w serialu - "Which was also given a verbal shout-out by the theater troupe in Braavos earlier this season" Ha pisałem już o tym, że dają do zrozumienia, że będzie książka tamtą sceną ale wszyscy tu raczej zajęci oczami Alfiego i walką o teleporty ;)

dr.kreaven
Poziom 6

Postautor: dr.kreaven » 9 cze 2016, o 21:20

Odczytali co Sansa napisał w swym tajemniczym liście

Spoiler:

Czerwone słowa to te których nie udało się odczytać, natomiast wynikają z kontekstu wypowiedzi ;)
"Kiedy zostanę królem, wyjmę buraki spod prawa."

Ayesha
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: Ayesha » 9 cze 2016, o 21:55

MisternyMisterio pisze:Wzmianka o Winds of Winter książce w serialu - "Which was also given a verbal shout-out by the theater troupe in Braavos earlier this season"

Ok, ja chyba nie ogarniam, a przyznaję, że mnie mocno zainteresowałeś? Rozwiniesz?

Co do listu Sansy, to spoilery już od dawna mówią, że:
Spoiler:

MisternyMisterio
Poziom 1

Postautor: MisternyMisterio » 10 cze 2016, o 07:32

Odcinek 5 tego sezonu, minuta 10:40, przemowienie Lady Crane, na polski przetlumaczono to jako "wichry zimy hulajace juz przez swiat" z angielskiej wersji tekstu wywnioskowalem ze jest to dyskretnie przemycona zapowiedz ksiazki :). Mam wielka nadzieje, ze sie nie myle.

Asiek
Poziom 13
Awatar użytkownika

Postautor: Asiek » 10 cze 2016, o 08:58

Będę Dolorusem Eddem - jak pisali odcinki do szóstego sezonu to mam wrażenie że ciągle aktualna była opcja, iż Martin ma wydać Wichry przed kolejnym sezonem. W tym układzie "wichry zimy hulające po świecie" miały swój sens i były takim oczkiem puszczonym do widzów-czytelników. Wyszło jak wyszło.
Przprszm ;)

fiu*
Poziom 5
Awatar użytkownika

Postautor: fiu* » 10 cze 2016, o 11:01

Chyba jeszcze nikt na ten temat nie napisał. Możliwy spoiler z przyszłych odcinków.
Spoiler:

Swoją drogą nie mogę oprzeć się wrażeniu, że większości wątków zakończy się mniej więcej w tym samym momencie, co w książkach (z wyjątkiem Aryi). Tyrion to Dany przed ślubem z Hizdahrdem, Jon to Stannis, Jaime skończy u LS, a jego siostra będzie czekać na próbę walki. Chociaż co do KP mogę się mylić.

mortuus10
Poziom 1

Postautor: mortuus10 » 10 cze 2016, o 13:59

Mnie bardzo ciekawi spotkanie sił Dany i Jona,czort wie kiedy to nastąpi.Wszystko wskazuje ze Paluch będzie u Jona,ma dobre relacje z Varysem no i Tyrion ex mąż Sansy.I jeszcze Ogar jakiś sentyment do Sansy i Aryi miał,no i teraz Dany i Jon mają czerwone kapłanki,ciekawe.

Powyższa spekulacja skłania mnie do tego by jako zarządców Królewskiej Przystani po agonii Cersei,wskazać Tyrellow z dornijczykami,ktoś tam musi zostać po wojnie domowej z wróblami.

Araneae
Poziom 1
Awatar użytkownika

Postautor: Araneae » 10 cze 2016, o 22:06

Odnośnie wieży Radości tudzież najmłodszej Starkówny - czyli hipoteza czyja była zakrwawiona ręka w jednej z wizji
http://imgur.com/7Vs6z2J " onclick="window.open(this.href);return false;
(choć akurat cięcie mi się nie bardzo zgadza i pozycja drugiej ręki)

Venomous
Poziom 2
Awatar użytkownika

Postautor: Venomous » 11 cze 2016, o 18:42

Nie mogę znaleźć informacji ilu członków bractwa zostało obsadzonych w tym sezonie ? Tylko tych 3 czy może więcej? No i czy były jakies przecieki o tym, że Thoros, Berric czy Angui wracają do serialu ?
"Elia Martell, Princess of Dorne, you raped her. You murdered her. You killed her children."

Ayesha
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: Ayesha » 11 cze 2016, o 19:11

Thoros wraca na 100% prawdopodobnie w 8 odcinku. Co do Berrica teorie, teorie i jeszcze trochę teorii, :P Ilu członków nie pamiętam, przykro mi...

EDYTUJE:
Był casting na 4. 1 na jeden odcinek, 3 na dwa...
Ostatnio zmieniony 12 cze 2016, o 00:17 przez Ayesha, łącznie zmieniany 1 raz.

Nettles z Gór
Poziom 9
Awatar użytkownika

Postautor: Nettles z Gór » 11 cze 2016, o 23:08

Gość z Hiszpanii, który w swoich filmikach przedstawia zaskakująco trafne "wróżby z fusów po kawie" wrzucił kolejny z opisem odcinka 8:
[bbvideo=560,340]https://youtu.be/RGyPvqK1s3k[/bbvideo]

A najważniejsze rzeczy są takie:
Spoiler:

http://underthehearttree.freeforums.net/post/179449

Ayesha
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: Ayesha » 12 cze 2016, o 00:06

Jakkolwiek sama wierzę w frikidoctora, Truede wypowiedziała (wypowiedział?) się na ten temat twierdząc, że to nie jest pełna prawda (co by potwierdzał też jego opis 7 odcinka, gdzie nie było ani słowa o ranie Aryi i były inne "błędy" klik ) nie zmienia to faktu, że w większości zapewne ma rację, a mogą być tylko drobne nieścisłości.

Co więcej Truede potwierdziła też prawdziwość następujących spoilerów klik

Spoiler:

Cóż ja rzekę:
Spoiler:

Dziubell
Poziom 1

Postautor: Dziubell » 12 cze 2016, o 01:29

Spoiler:

Ayesha
Poziom 6
Awatar użytkownika

Postautor: Ayesha » 12 cze 2016, o 01:53

Spoiler:

Disable adblock

This site is supported by ads and donations.
If you see this text you are blocking our ads.
Please consider a Donation to support the site.

Wróć do „Sezon 6”